Edukacinė diena


Balandžio 30 d. - edukacinė diena. 1-11 kl. mokiniai, klasių auklėtojai ir dalykų mokytojai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b ir 4c klasių mokiniai vyko į Vilniaus Kamerinį teatrą, kur žiūrėjo smagų spektaklį „Žiogo ir Skaičiuotojo nuotykiai“.


 

4d ir 2c klasių mokiniai (mokytojos Gintarė Penkaitytė ir Karolina Patapovaitė) aplankė Europos parko lauko muziejų po atviru dangumi. Čia ekskursijos metu pamatė begalę meno dirbinių ir išgirdo pasakojimų kaip atsirado viena ar kita skulptūra, kokio tikslo siekė menininkai jas gamindami, pamatė Guinness World Records agentūros pripažintą pasaulio rekordu skulptūrą iš televizorių.
Po ekskursijos mokiniai galėjo išmėginti jėgas Europos parko lobio paieškose, kurio metu vedini užuominomis turėjo surasti ir sudėti sakinį, kuriuo Gintaras Karosas grindė Europos parko įkūrimą. Už įvykdytą užduotį vaikučių laukė saldus prizas.
Džiugu, kad vieta, kurioje susitinka menas ir gamta, palieka neišdildomą įspūdį kiekvienam atvykusiam. ​ 

5b mokiniai (klasės auklėtoja Liubov Valinčienė) lankėsi Valdovų rūmuose. Apžvalginės edukacinės ekskursijos metu mokiniai sužinojo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą, pasivaikščiojo tarp autentiškų mūrų, kuriuos gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjo šioje teritorijoje aptiktus unikalius archeologinius radinius. Ekskursiją tęsė menėse su atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais, pasikelė į apžvalgos aikštelę bokštelyje ir pasigrožėjo miesto panorama. Po ekskursijos edukaciniame užsiemime vaikai pasidarė pakabučių iš spalvoto modelino. 

5a, 6a, 6c, 6d ir 7c klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Mokausi iš kino“. Kino teatre „Pasaka“ mokiniai žiūrėjo edukacinį filmą „Naujokas“. Po filmo mokiniai pasivaikščiojo senamiestyje ir Bernardinų sode. Mokinius lydėjo klasių auklėtojos.

 

6b klasės mokiniai (auklėtoja Diana Builienė) lankėsi Vilniaus Senamiestyje nuo karaliaus Mindaugo paminklo iki Literatų gatvelės. Vaikai patys buvo gidai. Vieni kitiems pasakojo apie lankomus objektus: Signatarų namus, Šventaragio slėnį, Stebuklo plytelę ir kitus. Žvalgėsi nuo šv. Jonų varpinės bokšto, pramogavo Bernardinų sode.

 

7a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Audronė Giedraitienė) vyko į TELIA „Nemuziejų“. Mokiniai susipažino su technologijų atgaivinta Vilniaus istorija. Mokiniai mėgavosi virtaualios realybės potyriais, susipažino su ryškiausiais Vilniaus istorijos įvykiais iš arti, kurie virto tikrove.

 

7b klasės mokiniai (klasės auklėtoja Kristina Kvietkutė) vyko į Tuskulėnų memorialinį kompleksą. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti kompiuterinį žaidimą „Sovietinis inkubatorius“, kuris supažindino su partizaniniu pasipriešinimu Lietuvoje. Mokiniai sužinojo, ką reiškia žodis „deficitas“, „režimas“ ir kt. Vėliau mokiniai žiūrėjo filmą apie tremtį. Filmo metu, reikėjo raštu atsakyti į pateiktus klausimus, po filmo jie buvo aptariami kartu su memorialinio komplekso edukacinių užsiėmimų vadove. Mokiniams ši išvyka labai patiko, po jos mokiniai kartu su auklėtoja kalbėjo apie laisvę, meilę Tėvynei ir patriotiškumo svarbą.
 

8a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Loreta Keršytė) dalyvavo edukaciniame spektaklyje - ekskursijoje moksleiviams „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“. Trims valandoms persikėlėm į praeitį .Tai nuotykių kupina, interaktyvi istorijos pamoka, kurios metu moksleiviai savo kailiu patyrė sovietinę realybę. Buvo mokomi karinės rikiuotės pradmenų, naudotis dujokauke, apsisaugoti nuo radiacijos, tardomi KGB kabinete, aplankė sovietinę parduotuvę, susipažino su tarybinės medicinos ypatybėmis. Pabaigoje, skambant šlageriams, gavo pavalgyti sovietinėje valgykloje.
 

8b ir 8c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Rita Frančiakienė ir Kristina Dalalienė) vyko į Ignaliną. Aplankė Ladakalnį, Ginučių piliakalnį, Palūšę ir dalyvavo edukacinėje programoje „Parodomasis šakočio kepimas“.

 

9a, 9b ir 9c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Giedrė Rutkauskaitė, Rita Valatkaitė, Jadvyga Jachimovič bei gimnazijos psichologė Loreta Juravičienė) lankėsi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centre. Moksleiviai susipažinimo ir praktiškai išbandė mokymo programas: dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo, kirpėjo, fotografo, siuvinių gamintojo, dailiųjų odos dirbinių gamintojo. 

Grupė 10b, 12a ir 12b klasių mokiniai (klasių auklėtojai Algis Jasilionis ir Alina Žutautaitė) lankėsi Šv. Jonų bažnyčios rūsiuose bei Šv. Kazimiero Jėzuitų bažnyčioje. Dorinio ugdymo mokytojas Algis pasakojo apie bažnyčių istorijas ir įdomius faktus. Pakilome po Šv. Kazimiero bažnyčios lubomis ir pažvelgėme nuo 40 m. aukščio balkono į pamaldų salę. Po to sraigtiniais laiptais užlipome į bažnyčios varpinę. Dėka vienuolės Marijos Ievos Marozaitės gėrėme arbatą ir dalinomės įspūdžiais.
Previous page: 2017-2018 m.m.
Next page: 2016-2017 m.m.