Erdvėlaivis Žemė 2018


Gimnazijos mokiniai dalyvavo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ renginiuose.

Rugsėjo 13 d. 8b klasės mokiniai lankėsi Šv. Jonų varpinėje. Varpinėje įrengta Fuko švytuoklė, kuri įrodo, kad Žemė sukasi apie savo ašį. Mokiniai, įveikę 193 medinius laiptelius, galėjo pasigrožėti Vilniaus panorama iš 45 m aukščio.



 

Rugsėjo 14 d. IIIa ir IIIb klasių mokinių grupė (biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė) dalyvavo renginyje „Žmogaus genomo sekos duomenų gavyba ir analizė“. Gimnazistai VU Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus genomo tyrimų centre susipažino su genomo sekos duomenų gavybos technologijomis ir atliekama tokių duomenų analize, patys analizavo sekos kaitos duomenis ir nustatė genomo variantus.

 

Rugsėjo 14 d. 7b ir 7d klasių mokinių grupė (biologijos mokytoja Rima Vitkauskienė) lankėsi VU Gyvybės mokslų centre vykusioje paskaitoje-laboratoriniame darbe „Ką sako plauko antspaudas arba kriminalistiniai metodai biologijoje“. Mokiniai susipažino su plauko sandara, darė plaukų antspaudus, juos stebėjo pro mikroskopą ir taip nustatė, kokiems gyvūnams priklauso tiriami plaukai.

 

Rugsėjo 17 d. 8a klasės mokiniai (biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė) VU Gyvybės mokslų centre dalyvavo paskaitoje „Valgomi“ mikroorganizmai, žmogaus mikrodraugai“. Mokiniai sužinojo, kokie mikroorganizmai dalyvauja gamybos procesuose, kad vis dėlto didžioji dalis bakterijų yra žmonių draugai. Kodėl? Kokios jos ir kaip mums padeda?
Rugsėjo 19 d. 8a klasės mokiniai dalyvavo ir paskaitoje „Kaip mes galime įrodyti, kad augalai yra protingi?“ Paskaitos metu mokiniai sužinojo, kokiais moksliniais būdais galime parodyti, kad augalai bendrauja vieni su kitais.

 

Rugsėjo 17 d. IIc ir III klasių mokinių grupė (mokytoja Rima Vitkauskienė) lankėsi VU Gyvybės mokslų centre organizuotuose Tarptautinei mikroorganizmų dienai skirtuose renginiuose - „Slapti gamtos valdovai“, „Žemė - virusų planeta“, „Valgomi“ mikroorganizmai, žmogaus draugai“. Renginiuose mokiniai susipažino su mikroorganizmų nauda ir žala, turėjo galimybę juos pamatyti pro mikroskopą.


 

Rugsėjo 17 dieną IIc ir III klasių mokinių grupė (mokytoja Rima Vitkauskienė) lankėsi VU Gyvybės mokslų centre vykusioje paskaitoje „Lietuvoje dažniausiai pasitaikantys žmogaus žarnyno helmintai“. Paskaitoje buvo pasakojama apie parazitinių žarnyno kirmėlių sandarą, vystymąsi, užsikrėtimo būdus bei paplitimą. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti aptartų kirmėlių mirkinius.

 

Rugsėjo 17-18 d. 8-12 klasių mokiniai (fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė) lankėsi Vilniaus planetariume.
Rugsėjo 18 d. mokiniai klausėsi paskaitos „Kai nubunda galaktikos“, kurią vedė mūsų gimnazijos absolventas Aidas Sadauskas. Galaktikos - tai milžiniškos kosminės struktūros, kuriose gyvena šimtai milijardų žvaigždžių - šimtai milijardų saulių. Tačiau kartais visų tų žvaigždžių šviesą nustelbia galaktikų centruose nubundantys monstrai.
Rugsėjo 18 d. mokiniai „keliavo“ po Saulės sistemą paskaitoje „Atradimai ir mįslės planetose“, kurią skaitė Danutė Sperauskienė.


 

Rugsėjo 18 d. IVa ir IVb klasių mokiniai (fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė) vyko į Vilniaus universitetą, kur susitiko su prof. dr. Egidijumi Norvaiša ir išklausė paskaitą „Antimedžiagos tyrimas CERN greitintuve“. Renginyje buvo apžvelgti CERN atliekami atimedžiagos tyrimai, palyginamos jos savybės su medžiagos savybėmis ir parodomos iškylančios problemos šioje srityje.




 

Rugsėjo 19 d.  IV klasių mokinės (chemijos mokytoja Eglė Galkauskienė) dalyvavo bendrame Vilniaus universiteto ir kompanijos „Thermo Fisher Scientific Baltics" projekte „Mobilioji bioklasė“. Laboratorija suteikė unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. VU Gyvybės mokslų centro studentai padėjo pasinerti į molekulinės biologijos laboratorijos veiklą ir parodė kaip dirbti su automatinėmis pipetėmis, išskirti DNR.


Previous page: 2018-2019 m.m.
Next page: 2017-2018 m.m.