Ketvirtokų veikla


Ketvirtokų veikla 2017-2018 m.m.

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) paskutinę mokslo metų dieną šėlo Žalvario parke. Smagu buvo dalyvauti orientacinėse varžybose, linksmojoje ekskursijoje apžiūrėti daugybę parko objektų, nugalėti baimę einant Šreko pelke, su bendraamžiais žaisti sportinius žaidimus.


 

4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) vyko į Vikingų kaimą Širvintų rajone, kur turėjo edukaciją „Saulės mūšis“.
Šios patyriminės edukacijos metu vaikai aiškinosi apie Saulės mūšį ir jo svarbą Lietuvos istorijai. Vėliau vaikų grupės buvo padalintos į Lietuvių ir Kalavijuočių Ordino karių stovyklas. Vadovaujami savo kariaunų vadų, per patyrimą moksleiviai pažino profesionalių karių gyvenimą, išbandė jų ginkluotę ir šarvuotę. Muziejaus karių stovyklavietėje, įveikę karių rungtis ir įvaldę karybos taktikas vaikų grupės rengėsi mūšiui. Kiekviena kariauna per vaidmenis ir užduotis galėjo įsigyventi į to meto karių kasdienybę, dalyvauti sužaidybintoje Saulės mūšio kovoje, grobti kaimus ar ginti juos nuo priešų; kovoti už savo kraštą ir žmones ar vykdyti savo vado įsakymus.
Įspūdžių buvo lig soties!​

 

4b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gegužės mėnesį buvo edukacinės programos dalyviai Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Vaikai susipažino su Tuskulėnų dvaro istorija, lankėsi kolumbariume, pasivaikščiojo po Tuskulėnų rimties parką.


 

4b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gegužės mėnesį lankėsi LRT muziejuje. Vaikai atidžiai klausėsi gidės pasakojimo, apžiūrinėjo muziejaus eksponatus ir net turėjo galimybę stebėti, kaip kuriama radijo laida, pasijusti TV laidų vedėjais.
 

Balandžio 30 d. - edukacinė diena.
4a, 4b ir 4c klasių mokiniai kartu su kitais gimnazijos pradinukais vyko į Vilniaus Kamerinį teatrą, kur žiūrėjo smagų spektaklį „Žiogo ir Skaičiuotojo nuotykiai“.

4d ir 2c klasių mokiniai (mokytojos Gintarė Penkaitytė ir Karolina Patapovaitė) aplankė Europos parko lauko muziejų po atviru dangumi. Čia ekskursijos metu pamatė begalę meno dirbinių ir išgirdo pasakojimų kaip atsirado viena ar kita skulptūra, kokio tikslo siekė menininkai jas gamindami, pamatė Guinness World Records agentūros pripažintą pasaulio rekordu skulptūrą iš televizorių.
Po ekskursijos mokiniai galėjo išmėginti jėgas Europos parko lobio paieškose, kurio metu vedini užuominomis turėjo surasti ir sudėti sakinį, kuriuo Gintaras Karosas grindė Europos parko įkūrimą. Už įvykdytą užduotį vaikučių laukė saldus prizas.
Džiugu, kad vieta, kurioje susitinka menas ir gamta, palieka neišdildomą įspūdį kiekvienam atvykusiam. ​ 

4b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) balandžio mėnesį Lietuvos istorijos mokėsi tyrinėdami Vilniaus katedros požemius, lankydami Bažnytinio paveldo muziejų, grožėdamiesi Vilniaus senamiesčio architektūra.
 

Kovo 27 d. gimnazijoje vyko tradiciniai pradinių klasių „Menų dienos“ koncertai.Plačiau...

 

Kovo 9 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo Palangos miesto insektariumo organizuojamame projekte „Nariuotakojai“, kurio metu mokiniai ne tik pamatė iš svečių šalių atgabentus įvairius voragyvius, vėžiagyvius ir vabzdžius, bet galėjo juos paliesti, palaikyti. Taip pat išgirdo daug ir dar negirdėtų faktų bei įdomybių.
Mokiniai liko sužavėti! ​

 

4b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gimnazijos bibliotekoje dalyvavo Astridos Lindgren biografijos ir kūrybos pristatyme. Projektas Vaikai skaito vaikams“. Įdomu buvo klausytis septintokų skaitomos knygos „Emilis iš Lionebergos“.

 

4b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Technikos ir energetikos muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje „Iliuzijos - mokslas, mistika ar apgaulė?“. Vaikai stebėjosi stulbinančiomis optinėmis apgaulėmis. Buvo įdomu sužinoti, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro.


 

Kovo 28 dieną 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) vyko į Vilniaus Geležinkelio muziejų, kuriame turėjo edukacinį užsiėmimą „Kas valdo traukinius?“.
Čia mokiniai sužinojo, kokių profesijų atstovai dirba geležinkelio stotyje, kokias funkcijas atlieka ir už ką yra atsakingi, atliko interaktyvias užduotis, žiūrėjo mokomąjį filmuką apie saugų elgesį traukinyje ir traukinių stotyje bei prie geležinkelio pervažos, lankėsi traukinių maketų salėje, o pabaigoje veiklas užbaigė kelionė su traukiniu.
Ši smagi ir informatyvi diena visiems labai patiko! ​ 

4b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) buvo išvykę į Signatarų namus. Juose mokiniai apžiūrėjo ekspoziciją ir dalyvavo edukacinėje programoje, skirtoje XX a. pradžios tautinio atgimimo ir Lietuvos valstybės atkūrimo istorijai, Vasario 16-osios Akto signatarams.
 

Kovo 19 - 23 dienomis gimnazijoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“.
Pradinių klasių mokiniai kūrė „Draugystės vokus“, kad mokytųsi pasakyti gerą žodį, pagirti vienas kitą už gerą poelgį. Visą savaitę mokiniai pildė draugų vokus, o savaitės pabaigoje visi džiaugėsi gautais komplimentais ir padėkomis.Plačiau...

 

Kovo 2 d. gimnazijoje vyko pradinukų Kaziuko mugė.

Plačiau...

 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) „Saulutės“ bibliotekoje susitiko su rašytoju V. Račicku, susipažino su naujausia jo knyga, ją ne tik įsigijo, bet ir gavo rašytojo autografą.
Vasario 15 d. pradinukai kartu su kitais gimnazijos mokiniais ir mokytojais gimnazijos kieme suformavo širdį. Pasidabinusi geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionais, širdis simbolizavo meilę Lietuvai.

Plačiau...

 

Vasario 13 d. pradinių klasių mokiniai šokiu sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu. Su sukurtu video klipu dalyvaujame prezidentės D. Grybauskaitės projekte „Vasario 16-tąją švesk linksmai ir išradingai“.

Video klipas

 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) dalyvavo Lietuvos 100-mečiui skirtame renginyje Vilniaus centrinėje bibliotekoje. Į dangų pakilo 100 trispalvių balionų!

 

4a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) kūrybingai ir išradingai ruošėsi Lietuvos 100-mečiui. 

Vasario 13 d. pradinukai šventė Užgavėnes. Vaišinosi blynais, dėvėjo Užgavėnių kaukes ir mokyklos kieme vijo žiemą.


Plačiau...

 

4a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) gimnazijos bibliotekoje dalyvavo Astridos Lindgren biografijos ir kūrybos pristatyme. Vaikai skaito vaikams. „Pepė ilgakojinė“ 7a klasės mokiniais skaito 4a klasės mokiniams.


 

Gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje - „BŪK MATOMAS“.
Ši akcija skirta spręsti kasmetinę tamsaus paros meto problemą - vakarais gatvėse vaikai yra tiesiog nematomi. Atšvaitus nešioja ne visi. Vaikai dažnai juos pameta, ir kai ateina vakaras, keliauja be jų. Gimnazijai buvo pasiūlytas paprastesni būdas, kaip apsaugoti savo mokinius. Pradinių klasių mokiniams buvo dekoruojami viršutiniai drabužiai specialia šviesą atspindinčia plėvele. Toks atšvaitas niekada nepasimes, o tai pat net ir pagyvins viršutinius rūbus.

Plačiau...

 

Sausio 24 dieną 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) vyko į Vilniaus Energetikos ir technikos muziejų, kur turėjo edukacinį užsiėmimą „Iliuzijos - mokslas, mistika ar apgaulė?“.
Čia mokiniai sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, pareidolija ar dirbtinės perspektyvos, susipažino su judančiais paveikslėliais, gėrėjosi 3D anaglifais ir interaktyvių eksponatų pagalba atrado stulbinančių optinių apgaulių! Taip galėjo dalyvauti interaktyvių muziejaus ekspozicijų praktiniuose bandymuose, daugiau sužinojo apie gamtos mokslus nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu.
 

4a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė)  paminėjo „Laisvės gynėjų“ dieną.

 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį lankėsi Raudondvaryje.
Ekskursijos metu vaikai grožėjosi romantišku dvaro sodybos ansambliu, sužinojo jo istoriją, apsilankė muziejuje. Edukacinio užsiėmimo metu gamino kvapniuosius muiliukus, keitėsi dovanėlėmis. Daug džiaugsmo atnešė ir sniegas!

 

4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) vyko į Trakus, o čia aplankė ne tik Trakų pilį, bet ir turėjo edukacinę programą „Kalėdinių meduolių kepimas ir puošimas“.
Mokiniai sužinojo meduolių receptą, patys gamino tešlą, ja minkė, formavo, kepė bei puošė, o pabaigoje ėjo į restoraną, kuriame prie bendro stalo gerdami arbatą aptarė būsimų švenčių lūkesčius bei pasidalino linkėjimais vieni kitiems.​

Plačiau...

 

Šeši 4a ir 4b klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“.
Augustina Rimkevičiūtė (4a kl.) užėmė 1 vietą, o Argaudas Liekis (4b kl.) užėmė 10 vietą tarp 30 geriausių Vilniaus miesto moksleivių.
Taip pat Augustina Rimkevičiūtė yra  8-oje vietoje, o Argaudas Liekis 29-oje vietoje tarp 50 geriausių Lietuvos moksleivių.
Sveikiname!
Informacinių technologijų mokytoja Regina Maigienė.

 

Lapkričio 29 diena - Draugo diena, ją paminėjome draugiškai bei išradingai. Socialinės pedagogės suorganizavo akciją draugo dienai paminėti. Šios akcijos metu pradinių klasių mokiniai savo pirštų antspaudais kūrė draugystės medį, kuris buvo eksponuojamas antro aukšto fojė.

 

Lapkričio 17 dieną 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) apsilankė Valstybės pažinimo centre.
Lengvai, įtraukiančiai ir įdomiai, atlikdami žaismingas užduotis, mokiniai prisiminė kiekvienam svarbius Lietuvos istorijos įvykius ir tyrinėjo Lietuvos Prezidentų darbą. Kodėl Lietuvai vadovauja būtent Prezidentas? Ką jis veikia darbo dienomis ir kuo užsiima laisvalaikiu? Kokias dovanas Lietuvai yra padovanoję kitų šalių atstovai ir kodėl priimta jomis keistis? Atsakymų į šiuos klausimus mokiniai ieškojo remdamiesi tiek ekspozicijos informacija, tiek asmenine patirtimi, juos ieškojo naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais ir juose įdiegtą simbolių skenavimo programa, atsakymus žymėjo užduočių lapuose bei žaidimo forma gebėjo juos pasitikrinti.
 

4a ir 4c klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Justina Makštutytė) dalyvavo gimnazijoje vykusios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose (lapkričio 13-19 d.). Skaitėme knygą „Lobių sala" (Mauri Kunnas), sprendėme įvairias užduotis, dalyvavome piratų mankštoje.

Plačiau...

 

Lapkričio mėnesį pas 4b klasės mokinius (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Vilniaus medžiotojų draugijos medžioklinių ragų orkestro dalyvis A. Svirbutas. Vaikai atidžiai klausėsi pasakojimo apie pučiamuosius instrumentus, dalyvavo viktorinoje „Ar pažįsti instrumentus?“, patys bandė jais groti. Ši muzikinė popietė visiems labai patiko! 

Lapkričio 16 dieną vyko Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis - „Rankos“. Šiuo simboliu sužavėti mokytojai ir mokiniai klasės duris pasipuošė tolerancijos rankomis.


Plačiau...

 

4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) kartu su gimnazijos sveikatos priežiūros specialistedalyvavo projekte „Atverk paguodos skrynelę“, kurios metubuvo siekiama stiprinti vaikų psichikos sveikatą, suteikiant žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata. Tokiu būdu minėjome ir spalio 10-ąją - Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.
Projekto „Atverk paguodos skrynelę“ metu ketvirtos klasės mokiniai sužinojo apie psichikos sveikatą, išmoko atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, kalbėti apie savijautą, bei įgijo priemonių, kurios padės saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata: užsiėmimo metu jie patys lankstė ir dekoravo kartotinių dėžutės maketus - „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti subjektyviai emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, vaikai bus skatinami atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas.
 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Europos parke ir dalyvavo edukacijoje. 

Spalio 27 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo animacijos dirbtuvėse su animacinių filmų režisieriumi ir scenarijų autoriumi V. Aškiniu. Čia susipažinome su jo kūryba, stebėjome kaip kuriami personažai ir vyksta montažas. Taip pat patys vaikai pabandė sukurti savo klasės bendrą filmuką.​
 

4a ir 4b klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) priimė iššūkį kukurūzų labirinte... Nors oras nelepino, smagu buvo su draugais ieškoti lobio kukurūzų dėžėje, šokinėti ant šiaudų rulonų, įveikti labirintą.


 

Pradinukų rudens gėrybių paroda „Rudens išdaigos".Plačiau...

 

Rugsėjo 27 d. ketvirtokai keliavo į Vilniaus miesto savivaldybės centrinę biblioteką susitikti su rašytoju Tomu Dirgėla, kuris pristatė savo rašytas knygeles vaikams „Apie raganą Šiokią tokią“ , „Kai balandis buvo papūga“ bei trijų dalių knygas „Domas ir Tomas“.
Vaikai klausėsi pristatymo, dalyvavo poezijos skaitymo konkurse, rašytojui galėjo užduoti įvairius klausimus. Mokiniai liko sužavėti ne tik rašytojo šiltu bendravimu, bet ir jo kūryba.​ 

Rugsėjo 20 d. 4d klasės mokiniai (mokyt. Gintarė Penkaitytė) vyko į Vilniuje esantį Pinigų muziejų.
Čia mokiniai susipažino su pinigų atsiradimo istorija, galėjo juos apžvelgti. Taip pat nusikalė ir savo simbolines monetas, dalyvavo viktorinoje, už kurią sulaukė ir simbolinių dovanėlių. Pasisverdami galėjo pamatyti, kiek kainuotų, jei jų svoris būtų įkainojamas įvairių šalių pinigais, tačiau įspūdžiai tapo neįkainojama dovana. 

4a ir 4b klasės mokiniai (mokyt. Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė) dalyvavo edukacinėje programoje „Grikio kelias: nuo grūdo iki pietų stalo“.


Plačiau...

Previous page: 2017-2018 m.m.
Next page: 2016-2017 m.m.