Paroda apie žydų gyvenimą

Minint Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną, Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos aktų salėje atidaryta paroda „Žydų praeities pasaulis - šiandienos viltis“.
Parodoje informacija apie žydų gyvenimą Lietuvoje, susidedanti iš 8 kilnojamų stendų: „Atostogos“, „Bendruomenės gyvenimas“, „Holokaustas“, „Portretai“, „Mokykla“, „Darbas“, „Poilsis“. Kiekvienas stendas - tai atskira žydų gyvenimo istorija.
Žinoma, kad Lietuva garsėjo didele žydų bendruomene - čia gyveno apie 215.000-220.000 žmonių, kurių didžioji dalis antrojo pasaulinio karo metais buvo sunaikinta.

Istorijos mokytojų Gražvydo Kaškelio ir Regimanto Jasiūno iniciatyva, paroda atkeliavo į mokyklą ir joje bus eksponuojama dvi savaites. Istorijos mokytojai rekomenduoja ją aplankyti įvairių dalykų mokytojams kartu su mokiniais. Pasak istorijos mokytojo G. Kaškelio, labai svarbu mokiniams paaiškinti apie tragišką žydų tautos likimą nacių okupuotoje Europoje ir Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu. Žydų tautos atstovai buvo mūsų tautos, visuomenės dalis, aktyviai dalyvavę valstybės gyvenime. Juos lydėjęs holokaustas - didelė tragedija, kuriai neabejinga ir mūsų tauta.
Suprasti tragedijos neįmanoma be suvokimo apie Lietuvoje gyvenusius žydus, jų indėlį į kiekvieno miesto ar miestelio gyvenimą. Paroda parengta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos iniciatyva bendradarbiaujant su Vienoje įsikūrusia nevyriausybinė organizacija „Centropa“. „Centropos“ darbuotojai rinko garbaus amžiaus žydų, gyvenusių Lietuvoje, atsiminimus, įrašinėjo interviu ir sukūrė 500 asmeninių fotografijų dokumentinę bazę. Parodoje atskleidžiamas šiuolaikiškas - XXI amžiaus - požiūris į praeitį, įkūnijantis aktualius tolerancijos principus.

Vilniečiai ir miesto svečiai galės apsilankyti parodoje iki 2015 m. vasario 9 d.


Previous page: 2014-2015 m.m.
Next page: Menų diena