Pirmasis projekto „Every Student is Important“ šalių partnerių susitikimas


2016 m. lapkričio 27 - gruodžio 2 dienomis Tuskulėnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Pilukienė ir pradinių klasių mokytoja Jūratė Dirginčienė lankėsi Ispanijoje Linareso (Andalūzija) mieste, kur vyko pirmasis projekto „Every Student is Important“ šalių partnerių susitikimas su projekto koordinatoriais.
Susitikimo tikslas buvo aptarti projekto mobilumų skaičių ir vietas, pasidalinti būsimomis veiklomis ir nustatyti tikslias produktų atlikimo datas, suderinti įvairias projekto detales.
Susitikimo metu kiekviena mokykla partnerė pristatė savo šalį bei mokyklą projekto koordinatorės Colegio San Joaquin mokyklos mokiniams.
Vizito Ispanijoje metu šalių partnerių atstovai aplankė senovinio Kastulo miesto griuvėsius, kuris buvo įkurtas dar antikos laikais. Viena iš projekto veiklų vyko Linareso technologijosuniversitete.
Kitą dieną visi projekto dalyviai vyko pažintiniam vizitui į „Cristo de la Yedra mokyklą“ Granadoje. Susipažinome su gerąja mokyklos patirtimi vykdant inkliuzinį ugdymą. Aplankėme logopedo, fizioterapeuto kabinetus, klases nuo pačių mažiausių mokinių (4 m.) iki vidurinės mokyklos moksleivių (16 m.), susipažinome ir pabendravome su mokiniais.
Vakare pasivaikščiojome po Granadą, aplankėme Alhambra rūmus. Didingas rūmų kompleksas sužavėjo iš pirmo žvilgsnio. Pažintį su Granada baigėme flamenko šokių teatro pasirodymu bei tradicine ispaniška vakariene. Juk Andalūzija - kerinčio flamenko meno tėvynė.
Gruodžio 1-oji - tarptautinė žmonių su negalia diena. Ši diena buvo paminėta ir Colegio San Joaquin mokykloje. Šios mokyklos mokytojai ir mokiniai sukūrė filmą, į jį įtraukdami ir projekto svečius.

Sutarta, kad kitas mobilumas vyks Kipre vasario mėnesį. Jame dalyvaus ir mokytojai, ir mokiniai. Numatyta, kad kitam susitikimui kiekviena partnerė mokykla sukurs ir pristatys projekto logotipą. Vyks projekto logotipo konkursas. Geriausią logotipą rinks susitikimo svečiai mokiniai. Taip pat bus sukurta ir įrašyta projekto daina. Gruodžio mėnesį mokyklų partnerių mokiniai gamins Kalėdinius sveikinimus, juos išsiųs partneriams, ir kiekviena mokykla surengs darbų parodas.Tikimės, kad dalyvavimas projektuose Erasmus+ gimnazijos bendruomenei paliks puikius įspūdžius.