Pirmokų veikla


Pirmokų veikla 2018-2019 m.m.

1a klasės mokslo metų užbaigimas... Mūsų geriausieji! Mokytoja Rūta Gerasionienė.


 

1b klasės mokiniai (mokytoja D. Vieniuvienė) lankėsi planetariume ir klausėsi paskaitos ,,Kelionė po vandens pasaulį“.

 

Birželio 5 d. 1c ir 1d klasių mokiniai (mokytojos Grėtė Vaišnorienė ir Gintarė Pranaitienė) vyko į Trakų rajoną, kur turėjo edukaciją „Dzūkiškos duonelės kepimas“.
Mokiniai sužinojo, kaip ankščiau duona atsirasdavo ant mūsų stalo, susipažino su grūdinėmis kultūromis, darbo eiga, taip pat patys pasigamino savo šilumos ir meilės pilną duonos kepalėlį. Mokiniai parsivežė neišdildomų įspūdžių.

 

1b klasės mokiniai (mokytoja D. Vieniuvienė) lankėsi Gyvybės mokslų centre ir dalyvavo ekskursijoje čia įsikūrusiame Zoologijos muziejuje. 

1a klasėje edukacija „Gyvūnai“.

 

1a ir 1b klasės edukacija Kernavėje „Grūdo kelias“ (mokytojos Rūta Gerasionienė ir Danguolė Vieniuvienė).  Mokiniai patys sijojo, malė grūdus, kepė blynus bei juos su uogienė ragavo! 

Gegužės 27 d. gimnazijos pradinukai vyko į valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ teatralizuotą muzikinę pasaką „Trimito miestas“. Žiūrovai stebėjo intriguojančią istoriją, taip pat susipažino su pučiamųjų instrumentų orkestru, jo instrumentais, dirigentu, kitų atlikėjų vaidmeniu. Spektaklyje žaisminga patrauklia forma buvo gvildenamos temos - laisvės ir atsakomybės santykis, egoizmo ir altruizmo priešprieša. Pasakoje skambėjo šiuolaikinė pučiamųjų instrumentų muzika ar aranžuotės.
 

Gegužės 24 dieną 1c ir 1d klasių mokiniai (mokytojos Grėtė Vaišnorienė ir Gintarė Pranaitienė) klasių mokiniai vyko į „Pelėdų parką“, esantį Rudaminoje. Čia mokiniai sužinojo kuo šie paukščiai maitinasi, kiek laiko gyvena, kur gyvena ir kaip juos prisijaukinti - juk jie plėšrūnai. Galėjo juos paglostyti ir palaikyti, o jaukioje gamtos apsuptyje kartu pažaisti ir su naminiais triušiais bei stebėti tvenkinyje nardančias įvairiausių rūšių žuvytes. Vaikams ši edukacinė išvyka tapo įsimenama ilgam!
 

1a klasės edukacija (mokytoja Rūta Gerasionienė) Vilniaus Vytauto Kasiulio muziejuje.

 

1a klasės (mokytoja Rūta Gerasionienė) edukacija Vilniaus planetariume.

 

1a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) susitiko su „Erasmus+“ projekto dalyviais. Smagu būti kartu!
 

1a klasės mokinius (mokytoja Rūta Gerasionienė) aplankė 8a klasės mokiniai, kurie supažindino vaikus su pavasario švente - Velykomis. Aštuntokai papasakojo apie šios šventės tradicijas ir papročius. Vaikai sužinojo kokiomis spalvomis ir kodėl marginami margučiai. Mokiniai patys margino margučiusir dalyvavo margučių ridenimo bei tvirčiausio margučio varžytuvėse.

 

Balandžio 16 dieną 1d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Adi keramikos studiją, kurioje turėjo edukacinį užsiėmimą „Tau, mama - visi pavasario žiedai“. Čia mokiniai susipažino su keramikos dirbinių gaminimo eiga, medžiagų klasifikacijomis, o galop patys pagamino pačius brangiausius gėlių žiedus artėjančios Motinos dienos proga, kuriuos skubės parnešti savo brangiausioms mamytėms.

 

Šv. Velykų belaukiant 8a klasės mokiniai aplankė 1c ir 1d klasių vaikus (mokytojos Grėtė Vaišnorienė ir Gintarė Pranaitienė), papasakojo apie šventės tradicijas, papročius, atsiradimą, margino svarbiausią šventės simbolį-margutį, juos rideno, varžėsi, kuris iš jų stipriausias.
Dėkojame gimnazijos bibliotekos darbuotojai Janinai Kažukauskienei už iniciatyvą bei kvietimą dalyvauti įdomioje pamokoje. Vaikams labai patiko!
 

1a klasėje kūrybinė edukacija „Gražiausias pavasario žiedas - Mamai“.
 

1a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse su vaikų knygų autore ir dailininke Ieva Babilaite.
 

Kovo 27 dieną, Tarptautinę teatro dieną, Tuskulėnų gimnazijos pradinukai minėjo tradiciniu „Menų dienos“ koncertu.
Pirmųjų klasių mokiniai surengė koncertą „Gudrūs esame pirmokai...“ Čia vaikai deklamavo eilėraščius, šoko ir skyrė gražiausias dainas atėjusiems. Buvo labai nuoširdu ir gražu!

Plačiau...

 

Kovo 15 d. gimnazijos pradinukai dalyvavo į gimnaziją atvykusių liaudies instrumentų studijos inscenizuotoje edukacinėje pamokoje - koncerte „Pasidirbau sau dūdelę“.
Mokiniai buvo supažindinti su liaudies instrumentais, kartu dainavo, šoko, vaidino bei patys išbandė instrumentų skambesį jais grojant. Buvo labai smagu!
 

Kovo 13 d. pirmokai bei 2d klasės mokiniai vyko į kino teatrą „Skalvija“ pažiūrėti filmo „Sengirė“, kuris buvo skirtas Žemės dienai paminėti bei artimiau susipažinti su mūsų autentiška gamta, jos grožiu ir noru dar labiau ją mylėti ir saugoti.

 

Kovo 5 d. gimnazijoje pradinių klasių mokiniai šventė Užgavėnes (organizavo pradinių klasių mokytojos Grėtė Vaišnorienė, Lina Voverienė, Greta Višumirskaitė, Karolina Patapovaitė, Sabina Žekytė). Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir buvo žiemos išvarymo šventė.
Mokytojai kartu su mokiniais persirengę įvairiais personažais šokdami, vaidindami, dainuodami, stebėdami kanapinio ir lašininio kovą, degindami Morę bandė išvaryti žiemą iš kiemo, vaišinosi Užgavėnių blyneliais.
Bibliotekoje 6a, 6b, 3a, 4b, 4c klasių mokiniai surengė kūybinių darbų parodą „Užgavėnių kaukės“.


Plačiau...

 

„Užgavėnės: 1a - 8a“. Pirmokai kartu su aštuntokais ruošėsi Užgavėnėms: darė kaukes bei kepė blynus. Smagu dirbti kartu!


 

Vasario 28 d. pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos organizavo tradicinę gimnazijos Kaziuko mugę. Pradinukai gamino įvairiausius skanėstus bei rankdarbius, jais prekiavo ir, žinoma, įsigijo gaminių iš kitų prekeivių, grožėjosi kitų draugų pagamintais darbeliais bei smagiai leido laiką.

Plačiau...

 

Vasario 28 d. 1c ir 1d klasėse (mokytojos Grėtė Vaišnorienė ir Gintarė Pranaitienė) svečiavosi rašytoja Neringa Tik. Susitikimas su rašytoja, knygų „Saldi miesto pasaka“, „Stebuklingas Mėtos pasakų pasaulis“, „Elenos istorija: labirintų paieškos“ ir „Kaip nykštukai Kalėdų džiaugsmą dalijo“ autore Neringa Tik buvo itin lauktas.
Edukacinės programos metu mokiniai ne tik klausėsi pasakų, bet ir patys jas kūrė. Kiekvienas dalyvis tapo pasakos herojumi! Rašytoja Neringa Tik pristatė savo knygeles, parodė dailininko pieštus originalius piešinius, papasakojo apie knygos kelią ir parodė, kad kurti pasakas yra nepaprastai smagu, o pasibaigus užsiėmimui vaikai dovanų gavo po autorės specialiai jiems kurtą eilėraštį! 

Vasario 16-oji gimnazijoje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtais renginiais „Širdys dainuoja Lietuvai“. Gimnazijos mokiniai šią svarbią dieną su meile ir džiaugsmu giedojo tautišką giesmę, pasipuošę gražiausiomis lietuviui spalvomis - GELTONA, ŽALIA, RAUDONA. Skambėjo dainos, eilėraščių posmai skirti Lietuvai, nes - tai Tėvynė, tai gimtoji kalba, tai tradicijos ir papročiai, tai mūsų istorija, mūsų praeitis ir ateitis, tai mūsų laisvė.
Vasario 16-ajai skirti renginiai įrodė, kokia brangi mums tautos laisvė!Plačiau...

 

1a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) lankėsi edukacinėjė parodoje „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.
 

1c klasės mokinė Adelė Stoncelytė (mokytoja Grėtė Vaišnorienė) ir 4b mokinė Vytautė Brimerytė (mokytoja Greta Višumirskaitė) dalyvavo Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Žodžiai iš vaiko širdies“ II etape, kuris vyko Vilniaus „Žiburio“ pradinėje mokykloje.
Džiaugiamės mokinėmis ir dalinamės teigiamomis emocijomis.


 

Sausio 14 dieną 1c, 1d ir 2a klasių mokiniai vyko į Vilniaus kamerinį teatrą pažiūrėti nuotykių spektaklį pagal švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren knygą „Emilis iš Lionebergos“. Vaikams spektaklis labai patiko.


 

Pirmokai kartu su kitais gimnazijos mokiniais dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 

Sausio 11 dieną 1d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Mėgintuvėlio laboratoriją, kur turėjo edukacinį užsiėmimą „Jaunasis mokslininkas".
Mokiniai susipažino su bandymams reikalingomis priemonėmis, cheminėmis medžiagomis, jų reakcijomis, išmėgino jų panaudojimą praktikoje: maišė spalvas, sauso ledo pagalba gamino garų debesėlius, didelius burbulus, į kuriuos patys galėjo įlįsti, bei dar daug kitų veiklų, kurios vaikams dar ilgam paliko didelį įspūdį. Na, o pabaigoje šioje laboratorijoje draugiškai paminėjo klasės draugo gimimo dieną ir ją atšventė.


Plačiau...

 

Gruodžio 21 dieną 1d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) šventes pasitiko nuotaikingai. Visų pirma - susirinko klasėje ir trankiai bei nuotaikingai klasėje atšventė su klasės draugais, pasidalino mintimis bei palinkėjimais vienas kitam prie vaišių stalo pasipuošę artėjančių švenčių akcentu. Po to vykome į „Lėlės" teatrą, kur susitikome su Seniais Besmegeniais, stebėjo pagal Hansą Christianą Anderseną sukurtą šešėlių teatro muzikinį spektaklį „Baltos pasakos", o pabaigoje susitiko su Kalėdų Seneliu ir Snieguole.


Plačiau...

 

1a, 1b ir 2a klasių mokiniai (mokytojos Rūta Gerasionienė, Danguolė Vieniuvienė ir Daiva Vaišvilienė) Kalėdinėje šventėje „Lėlės“ teatre...


 

Gruodžio 12 dieną 1d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) lankėsi Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, kur turėjo edukacinį užsiėmimą „Leonardo pamokėlė“. Leonardo pamokėlės - tai prevencinė saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens programa.
Pamokėlėse mokiniai kartu su plaukimo trenerėmis klausėsi, diskutavo, smagiai eksperimentavo klasėse ir praktiškai išbandė savo jėgas baseine! Programą sudaro teorinė dalis, kur vaikai susipažįsta su plaučiais ir jų funkcionavimu vandenyje, išsiaiškina, kaip plaukiant atlikti įvairius judesius (žvaigždė, medūza, strėlė ir plūdė), o praktinėje dalyje visa tai išbandoma baseine. Po pamokėlės mokiniai gavo dalyvio pažymėjimus, jog yra išklausę saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens programą, knygelę, kuri padės dar labiau pagilinti jau turimas žinias bei trenerių suteiktas šypsenas, kurios neišblėso dar ilgai.
Smagus sveikatinimosi laikas visiems kartu paliko nepamirštamus įspūdžius!
 

1a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo renginyje gimnazijos bibliotekoje „Adventas ir šv. Kalėdų belaukiant“. Vaikai klausėsi 8a klasės mokinių skaitomos pasakos „Mergaitė su degtukais“.


 

Lapkričio 28 d. 1d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų, kuriame turėjo edukacinį užsiėmimą „Triukšmo įgarsinimas kino filmuose".
Čia mokiniai sužinojo, kaip yra kuriamas filmas, kaip jis įgarsinamas bei pritaikomas, kaip atkartojamas triukšmas be kurio neapsieina nei viena filmuojama scena. Vaikai taip pat praktiškai mėgino įgarsinti įvairius gamtos garsus, o po to jau ir animacinį filmą, kurį pabaigoje ir pažiūrėjo.
Įspūdžių buvo lig soties!


Plačiau...

 

1a klases mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) lankėsi planetariume.

 

1b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) dalyvavo saugaus eismo pamokoje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Jos metu vaikai pakartojo kelių eismo taisykles, pažiūrėjo kelis mokomuosius filmukus ir juos aptarė. Jaunuosius eismo dalyvius labai pradžiugino dovanėlės - nuotaikingi atšvaitai. 

1a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) lankėsi Źaislų muziejuje. 

1a klasės Raktai, atrakinantys visas dureles į kiekvieno širdį... Skirta tolerancijos dienai. Mokytoja Rūta Gerasionienė. 

Pradinukai dalyvavo renginyje „Šiaurės šalių literatūros savaitė“  gimnazijos bibliotekoje.
Plačiau...

 

Spalio-lapkričio mėn. ekspuojama pradinių klasių mokinių kūrybinių dailės darbų paroda „Rudens gėrybės".
Pirmų klasių tema „Grybai".
Antrų klasių - „Vaisiai".
Trečių klasių - „Daržovės".
Ketvirtų klasių - „Medžiai".
Parodos organizatorės-koordinatorės pradinių klasių mokytojos Nijolė Sakalauskienė ir Rūta Gerasionienė.


Plačiau...

 

1b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Žaislų muziejuje. Jame vaikai sužinojo daug įdomių istorinių faktų apie žaislus ir žaidimus, mokėsi įvairiausių dalykų žaisdami su senoviniais ir šiuolaikiškais žaislais.


 

Gimnazijoje vyko projektas, skirtas vaikų dantų valymo įgūdžiams stiprinti „Sveikos šypsenos pažadas".
Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pirmų klasių mokiniams pravedė užsiėmimus apie burnos higieną, kiekvienam vaikui buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis - du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes.


Plačiau...

 

Spalio 23 dieną 1d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą, kuriame turėjo smagią edukacinę, interaktyvią pamokėlę „Saugus eismas“.
Mokiniai gilino žinias apie saugų elgesį gatvėje ir kelyje, saugią kelionę sėdint transporto priemonės viduje ar keliaujan su dviračiu. Vaikai visa tai įtvirtino interaktyvių maketų salėje bei gavo naudingų dovanų. 

1d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Žaislų muziejų.
Čia jie žaidė ir tyrinėjo seniausius žaislus, pagamintus pagal archeologinius radinius. Sužinojo, su kuo žaidė viduramžiais, iš ko darė, kodėl tokius žaislus darė ir kas Lietuvoje yra rasta. Taip pat mažieji patyrė nuostabų jaunojo archeologo džiaugsmą atrasti daiktus žemėje. Jiems teko stropiai ir kantriai tyrinėti smėlio sluoksnius, susirinkti radinius, juos pažymėti tyrimų lape ir pamėginti nustatyti, kas tai yra, o viso to pabaigoje gavo jaunojo tyrinėtojo ženklelį.
Mokiniai linksmai ir smagiai žaisdami praleido dieną ir pasitiko savaitgalį!

 

1b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) spalio mėnesį dalyvavo ekskursijoje Vilniaus oro uoste. Čia jie turėjo galimybę iš arti pamatyti kylančius ir besileidžiančius orlaivius, perprasti keleivių bagažo tikrinimo subtilybes, pabuvoti piloto kabinoje. Buvo įdomu pasiklausyti pilotų ir skrydžių valdymo centro darbuotojų pokalbių, pasvajoti apie būsimas keliones...
 

1b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) spalio mėnesį lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai ne tik susipažino su lėlių teatro istorija, klausėsi sekamos lietuvių liaudies pasakos „Jaučio trobelė“, bet ir patys šią pasaką suvaidino. Buvo labai įdomu!
 

1b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) rugsėjo mėnesį lankėsi Valdovų rūmuose.
Apžvalginės ekskursijos metu vaikai klausėsi pasakojimo apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių gyvenimą, pasivaikščiojo po įspūdingą archeologinį rezervatą, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir šioje teritorijoje aptiktus unikalius radinius, grožėjosi menėmis su atkurtais istoriniais reprezentaciniais interjerais.

Previous page: 2018-2019 m.m.
Next page: 2017-2018 m.m.