Projektas „Valstybinis socialinis draudimas ir matematika“


Projektas „Valstybinis socialinis draudimas ir matematika“ - tai du susitikimai su Sodros atstovu ir problemų sprendimas finansinio raštingumo kontekste per matematikos pamokas.
Dalyviai - gimnazijos dvyliktokai, Sodros darbuotoja, matematikos mokytojos Albina Vilimienė, Rita, Valatkaitė, Jadvyga Jachimovič.
Uždaviniai: susieti matematinių gebėjimų ugdymą su realiu gyvenimu; suteikti jaunimui žinių, kad už mokyklos durų laukiantys suaugusiųjų gyvenimo elementai „neužgriūtų“ nežinant pagrindinės informacijos apie valstybinį socialinį draudimą; įtvirtinti procentų skaičiavimo gebėjimus.

Spalio 20 dieną įvyko pirmasis susitikimas su Sodros Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaiva Vasiliauskiene http://www.sodra.lt/lt/renginiai/susitikimas-su-vilniaus-tuskulenu-gimnazijos-moksleiviais
Šio susitikimo tema - „Burtažodis „socialinis draudimas“ - kaip jis veikia ir kam to reikia?". Mokiniams buvo pristatyta draudimo užuomazgos ir istorija, socialinio draudimo svarba, apžvelgiama valstybinio socialinio draudimo raida Lietuvoje įvairiais laikotarpiais, pristatoma „Sodra“ ir jos funkcijos.
Mokiniai prieš pamokas išsprendė testą atsakydami į klausimus apie valstybinį socialinį draudimą, po susitikimo - testą pakartojo, siekiant išsiaiškinti, ar buvo atsakyta į klausimus, kurių mokiniai galbūt nežinojo.
 

Antrasis susitikimas (numatomas lapkričio 24 d.) bus skirtas pagrindinėms valstybinio socialinio draudimo programoms - ligos ir motinystės, nedarbo, pensijų - pristatyti, aiškinamasi, kas yra privalomas sveikatos draudimas ir ką jis užtikrina.

Per matematikos pamokas mokiniai gautas žinias pritaikys spręsdami matematines užduotis.


Previous page: 2016-2017 m.m.
Next page: 2015-2016 m.m.