Rasu kapinese

Spalio 25 d. 10a kl. Rasų kapinėse vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka „Ką mums pasakoja Vėlinių žvakių šviesa“ (mokyt. Sofija Šiaulytė).

Artėjant Vėlinėms 10a klasės mokiniai aplankė Rasų kapines - atviros erdvės panteoną, kuriame ilsisi daugiau kaip 300 iškilių istorijos, mokslo, kultūros ir meno veikėjų.

Per netradicinę pamoką kalbėjo ne mokytoja, o patys mokiniai. Rasų kapinių istoriją vaizdžiai papasakojo Juta. Irmantas atskleidė J. Pilsudskio širdies kapo istoriją. Greta supažindino su grafo Eustachijaus Tiškevičiaus, pradėjusio kurti senienų muziejų, veikla. Erika pasiruošė papasakoti apie P. Višinskio ir G. Landsbergio, palaidotų ant kalnelio netoli vienas kito, gyvenimą ir veiklą, Augustė - apie šeimos koplyčioje palaidotus brolius Vileišius - visuomenės ir kultūros veikėjus.

Atminimo žvakutėmis mokiniai pagerbė iškiliausią Literatų kalnelio vietą - M. K. Čiurlionio kapą, o Justinos pasakojimas priminė šio talentingo menininko gyvenimą ir kūrybą. Lukas visus pakvietė stabtelėti Knygnešių kalnelyje ir priminė rūsčius spaudos draudimo laikus. Pagarbą ir dėkingumą mokiniai pareiškė Jonui Basanavičiui - Nepriklausomybės Akto signatarui; o Laura aptarė iškiliausius jo darbus. Neramios sielos rašytojui K. Borutai ir pirmojo psichologinio lietuvių romano („Altorių šešėly") autoriui V. Mykolaičiui-Putinui Vėlinių žvakelę uždegė ir kūrybą pristatė Jurgis. P. Cvirkos gyvenimo klystkelius prie jo kapo atskleidė Simonas, o Kristina - rašytojo B. Sruogos, Štuthofo koncentracijos stovyklos kalinio, gyvenimo dramą.

Ši netradicinė integruota lietuvių kalbos, istorijos ir kultūros pamoka kalvotose Rasose tarp senų paminklų - angelų paskatino dešimtokus susimąstyti apie buities trumpį ir būties amžinybę.


Previous page: Menų diena
Next page: VDA mentorystė