Susitikimas Ispanijoje


Vasario 8–13 dienomis gimnazijos atstovai dalyvavo projekto partnerių susitikime Manresoje, Ispanijoje.

Projekto susitikimo tikslas - ugdyti brandžius, turinčius esminių aplinkosaugos žinių, gebėjimų, vertybinių nuostatų mokinius, gebančius savarankiškai pasirinkti tinkamas elgesio strategijas, prognozuoti savo veiklos padarinius aplinkai ir aktyviai veikti, siekiant aplinkos išsaugojimo - įgyvendintas.
Susitikimo metu buvo nagrinėjamos aplinkosaugos problemos, ugdant mokinių sąmoningumą, kaip elgtis atsakingai, tausoti gamtinius ir energinius išteklius, siekti darnos su gyvenamaja aplinka. Pasidalinta gerąja patirtimi, aptartos aktualios problemos antrinių žaliavų surinkimo ir perdirbimo srityje, nagrinėti energijos suvartojimo klausimai skirtingose projekto dalyvių šalyse. Senkant tradicinės energijos šaltiniams ir resursams, aptarti alternatyvūs energijos šaltiniai bei jų panaudojimo ypatumai.
Susitikimo dalyviai susipažino su Ispanijos antrinių žaliavų ir perdirbimo sistema, lankydamiesi atliekų perdirbimo įmonėje. Ieškodami būdų, kaip išsaugoti aplinką, edukacinio užsiėmimo metu kūrė plakatą, užrašydami aplinkos puoselėjimo vertybines nuostatas. Projekto dalyviai, skatindami atliekų mažinimo idėjas bei ieškodami būdų, kaip patenkinti žmogaus poreikius nesukeliant neigiamų žmogaus veiklos pasekmių juos supančiai aplinkai, išradingai panaudojo antrines žaliavas ir sukūrė nuostabių darbų.

Įgyvendinę projekto veiklas, dalyviai turėjo laiko susipažinti su Ispanijos švietimo sistemos ypatumais, pabendrauti, susipažinti su Ispanijos kultūra. Lankydamiesi Katalonijos regiono sostinėje Barselonoje, dalyviai patyrė neišsemiamus miesto istorijos bei architektūros gėrius. Daug įspūdžių paliko vienas įstabiausių šalia Barselonos įsikūrusių objektų, seniausias benediktų vienuolynas Ispanijoje - Montserato vienuolynas. Šiltas ir svetingas priėmimas leido pajusti Katalonišką dvasią bei paliko neišdildomų įspūdžių.
Džiaugiamės suburta įvairiapusiška, spalvinga, stipria ir motyvuota projekto dalyvių komanda. Smagu, kad turime galimybę būti tokio įdomaus projekto dalimi. Šio susitikimo metu projekto dalyviai ne tik pagilino aplinkosaugos žinias, bet ir patobulino savo anglų kalbos žinias, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, susipažino su kita kultūra.