Susitikimas Italijos mieste Modikoje


Kovo 27-31 dienomis direktoriaus pavaduotoja Daiva Pilukienė, pradinių klasių mokytoja Vida Baublytė ir anglų kalbos mokytoja Kristina Kvietkutė bei 7 klasės mokiniai Aistė Dirginčiūtė, Margarita Kalesnykaitė, Greta Urbanavičiūtė, Aldas Lenkšas ir Emilis Plytnikas dalyvavo Erasmus+ taptautinio projekto „Sveiki piliečiai sveikai ateičiai“ (HEALTY CITIZENS FOR A HEALTHY FUTURE) partnerių susitikime Italijos mieste Modikoje.
Susitikimo metu buvo pristatytos veiklos, kurias kiekviena projekto partnerė atliko savo šalyje, išrinktas projekto logotipas. Susitikimo metu buvo aplankyta „Principi Grimaldi“ mokykla (kabinetai, virtuvė ir mokomasis restoranas, mokyklos ūkis). Kiekviena šalis partnerė turėjo pristatyti savo šalį bei mokyklą. Moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti draugiškose estafečių varžybose bei specialiuose kursuose mokytis italų kalbos. Italjos mokyklos moksleiviai vedė seminarą „Sveikos mitybos įpročiai ir Viduržemio jūros dieta“.
Visus projekto dalyvius miesto rotušėje priėmė ir pasveikino Modikos miesto meras. Aplankėme Modikos šokolado muziejų, Chiaramonte Gulfi alyvuogių aliejaus muziejų, Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo muziejus bei vietinių amatų muziejų. Visiems projekto dalyviams didelį įspūdį paliko Taorminos kurortinis miestelis bei didžiausias Europoje veikiantis ugnikalnis - Etna.
Na, o projekto kulminacija buvo Sveiko maisto gaminimo varžybos. Kiekvienos šalies moksleiviai per 3 valandas turėjo pagaminti keturis sveiko maisto patiekalus. Dalyvius vertino griežta profesionalų komisija. Mūsų gimnazijos komandai pasisekė - bendroje balų įskaitoje užėmėme 2-ąją vietą (po italų)!
Susitikimo metu aptartos veiklos, kurias reiks alikti iki kito susitikimo. Įsipareigojome atlikti tyrimą apie sveikos gyvensenos įpročius.
Išanalizavę ir aptarę projekto veiklų planą, partneriai iš visų šalių (Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Lenkijos) džiaugėsi suburta įvairiapusiška, spalvinga bei stipria ir motyvuota komanda. Tikime, kad mokiniai ir mokytojai patobulino savo anglų kalbos žinias, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, susipažino su kitomis kultūromis, sužinojo daug naujo apie sveiką mitybą ir šias žinias gebės pritaikyti savo kasdieniniame gyvenime.
Kitas projekto partnerių susitikimas įvyks Lietuvoje birželio 5-9 dienomis.