Vaikų teatrų festivalis Vokietijoje


Spalio 3-9 dienomis gimnazijos teatro studija TVT (Tuskulėnų Vaikų Teatras) dalyvavo tarptautiniame vaikų teatrų festivalyje Vokietijoje Stollberge (Saksonija), į kurį buvo pakviestos grupės iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Rusijos ir Šveicarijos.
Tuskulėnų teatras parodė naujai pastatytą spektaklį „Pelenų antelė“ pagal lietuvių liaudies pasaką „Sigutė“ bei M. Martinaičio pjesę. Spektaklis buvo sutiktas žiūrovams atsistojus ir gausiai plojant.
Šeimininkai vokiečiai rodė spektaklius „Es lebte ein Kind auf den Baumen“, „Papageno und Papagena“ bei „Die sebien Raben“. Lenkijos Bielsko Biala teatras pristatė unikalų „Juodąjį teatrą“, kur scenoje matomi tik nešiojami apšviesti įvairiomis spalvomis įvairūs objektai, didelės lėlės, laikomos aktorių, kurių juodi kostiumai susiliejo su scenos erdve. Lenkijos lietuviai iš Punsko nudžiugino visus smagiu spektakliu „Pepė Ilgakojinė“. Čekai parodė šešėlių bei lėlių teatro spektakliukus apie tris paršelius ir baisią vilko mirtį, kurią akcentavo kryžiais, sukėlusiais diskusijų dėl teatro etikos. Šveicarai sujaudino vaikų kūrybos spektakliu apie gerųjų ir blogųjų veidrodžių karalystes, o rusai, atskridę iš tolimos Permės apylinkės - „Alisos veidrodžių karalystėje“ šiuolaikine inscenizacija.
Vaikai ne tik dalyvavo spektakliuose, bet kasdien ėjo į kūrybines dirbtuves („workshopus“), o prieš išvykstant kartu su vadovais pristatė bendrus workshopų pasirodymus.
Tuskulėnų teatrui atstovavo dvyliktokai: Goda Žemaitytė, Morta Grigaitė, Dominykas Matulionis, Egidijus Griška ir Raimundas Vičkačka; vienuoliktokai: Saulė Leščinskaitė, Ignas Povilionis, Ilona Mikoleikaitė, Karina Gadlijauskaitė ir Justina Černiauskaitė; aštuntokės: Arina Arlauskaiė ir Ieva Nevieraitė, režisierė Rasa Ercmonienė-Varnė ir mokytojai Guoda Raudeliūnaitė bei Gražvydas Kaškelis.

Festivalio akimirkos...

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.


Previous page: 2016-2017 m.m.
Next page: 2015-2016 m.m.