Naujienos


Sausio 13-osios aukoms pagerbti: šimtai atminimo žiburėlių
Laisvės gynėjų diena - neeilinė diena Lietuvos istorijoje. Šią dieną visa Lietuva įrodė, kad tautos vienybė yra nesustabdoma jėga, kurios negali nugalėti niekas.
Minint 29-ąsias Sausio 13-osios metines, gimnazijoje sužibo šimtai atminimo žiburėlių, skirtų prisiminti žmones, kurie tą lemtingą dieną, kovodami dėl laisvos ir nepriklausomos Tėvynės, atidavė savo gyvybę. Laisvės gynėjų pagerbimo ceremonijos metu skambėjo patriotinės dainos, visuose gimnazijos languose sužibo žiburėliai, o centriniame gimnazijos kieme keliasdešimt mokinių sudarė skaičių trylika.Video
__________________________

 

4d klasės mokinė Urtė Bujauskaitė (mokytoja Edita Lukaševičienė) tapo laureate tarptautinėje pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų parodoje-konkurse „DAIKTAI ATGYJA“, kuri buvo skirta vaikų rašytojui, dailininkui Kęstučiui Kasparavičiui.
Sveikiname!

__________________________

 


FIZINIO AKTYVUMO SKATINIMO VILNIAUS TUSKULĖNŲ GIMNAZIJOJE PLANAS
__________________________

 

__________________________

 

6b klasės mokiniai (anglų kalbos mokytoja Jūratė Dulinskienė) ruošė kalėdines dekoracijas su palinkėjimais.__________________________

 

__________________________

 

Gruodžio 18 d. vyko kalėdinis šeštokų šokio spektaklis „Užmigę žaislai“. Spektaklyje dalyvavo visos šeštokų klasės (6a, 6b, 6c, 6d), o spektaklio sumanytoja ir choreografė - šokio mokytoja Diana Paunksnytė.
Šventiniu šokio spektakliu mokiniai pasidalino net 2 kartus su visais 1-5 klasių mokiniais.


Plačiau...

__________________________

 

Gruodžio 13 d. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje vyko respublikinės 1-4 klasių mokinių šokio varžybos „Disco Kalėdos 2019“.
Gimnazijos 2-4 klasių mokiniai pelnė aukščiausius teisėjų įvertinimus. Džiaugiamės mažųjų pasiekimais.
Šokio mokytoja Diana Paunksnytė.


Plačiau...
__________________________

 

__________________________

 

Gruodžio 7 d. katedros aikštėje senelis Kalėda pasirodė su palyda - 12 lietuviškų zodiako ženklų, kuriuos suvaidino mūsų gimnazijos mokiniai su teatro mokytoja Rasa Ercmoniene-Varne.


Plačiau...
__________________________

 

5-okų krikštynos
Keturi muzikos stiliai, kuriuos įkūnijo keturios penktokų klasės, surengė nuostabius ir efektingus pasirodymus, kurie sulaukė garsių žiūrovų aplodismentų. Renginio metu penktokams teko išbandyti savo jėgas įvairiose komandinėse rungtyse, kurios parodė, kad jie iš tiesų yra verti Tuskulėnų gimnazijos penktokų vardo. Krikštynas vainikavo iškilminga 5-okų priesaika ir linksmas muzikinis kūrinys.
Didelį Ačiū sakome 9-tų ir 10-tų klasių mokiniams, kurie ne tik įdomiai vedė renginį, bet ir prisidėjo prie jo organizavimo bei, žinoma, dieną ir naktį padėjo savo krikštavaikiams paruošti įspūdingus pasirodymus.

Plačiau...
__________________________

 

Susitikimas su NATO kariais
Lapkričio 27 d. I–IV gimnazijos klasių mokiniai susitiko su Lietuvoje tarnaujančių NATO pajėgų kariais.
Šiuo renginiu siekiama plačiau pristatyti mokiniams NATO organizaciją, jos veiklą įvairiuose Lietuvos regionuose bei paminėti Aljanso 70-metį ir Lietuvos narystės jame 15-ąsias metines.
Prieš susitikimą aktų salėje direktorė Daiva Pilukienė pakvietė karius į ekskursiją po gimnaziją, kurios metu svečiai lankėsi pamokose, bendravo su mokiniais, atsakė į juos dominančius klausimus.
Paskaitos metu gimnazistai buvo labai aktyvūs, uždavinėjo įdomius klausimus.
Plačiau...
__________________________

 

Lapkričio 28 d. IIa ir IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Rytų kovos menų centro atstovu Rimantu Balčiumi.
Susitikimo tema: Rytų kovos menai kovoje su smurtu. Projekto tikslas - skatinti fizinį ir socialinį aktyvumą, supažindinti su kovos menais ir panaudoti geriausias jų savybes socialiniame bendravime, kovoje su smurtu. Projekto metu mokiniai susipažino su kovos menų atsiradimu ir raida, įtaka žmogaus fiziniam ir dvasiniam tobulėjimui, pažino smurto apraiškas, fizines ir psichologines kūno reakcijas susidūrus su smurtu, mokėsi praktinių savigynos ir saugos veiksmų.__________________________

VGTU klasių veikla
Lapkričio 18 d. ir 20 d. grupė III ir IV gimnazijos klasių mokiniai lankėsi VGTU ir atliko fizikos laboratorinius darbus (fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė).__________________________

 

Gimnazijos mokiniai dalyvavo „Karjeros savaitės 2019“ renginiuose
Lapkričio 18 d. IIa ir IIb gimnazijos klasių mokiniai (klasių vadovės Loreta Keršyte ir Rita Frančiakienė) vyko į Socialinių mokslų kolegiją. Kolegijoje moksleiviai susipažino su aplinka, mokymo programomis, domėjosi galimybe studijuoti ir klasėsi paskaitų.
Lapkričio 22 d. IIa gimnazjos klasės mokiniai (klasės vadovė Loreta Keršytė) vyko į Geležinkelių muziejų. Mokiniai buvo supažindinti su įmonės veikla ir reikalingomis profesijomis.


Plačiau...
__________________________

 

Lapkričio 22 d. Ia ir Ib gimnazijos klasės moksleiviai dalyvavo 1863 m. sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko bei kitų 18 sukilėlių laidotuvėse.
Nepaisant šaltoko oro, moksleiviai tris valandas išstovėjo garbės sargyboje su Lietuvos bajorų giminių vėliavomis. Jie iš arti pamatė Lietuvos ir Lenkijos prezidentus ir kitus įžymius politikus bei veikėjus.
Laidotuvėse gausiai dalyvavo Baltarusijos patriotiški piliečiai, norintys permainų ir savo šalyje. Lenkai, baltarusiai, lietuviai ir kitų tautų atstovai prisiminė, kad laisvės siekis vienijo ir vienija visas buvusias Abiejų Tautų Respublikos tautas. Sukilėlių palaikai buvo palydėti amžinojo poilsio į Rasų kapinių koplyčią.
Moksleiviai, kaip ir juos lydėję bibliotekos vedėja Janina Kažukauskienė ir mokytojas Andrius Žilėnas, gavo puikią pilietiškumo ir patriotizmo pamoką.


Plačiau...
__________________________

 

Lapkričio 21 d. Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijoje vyko vokiškų dainų festivalis. Jame dalyvavo muzikaliausi Vilniaus miesto mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbos.
Mūsų gimnazijai atstovavo dainininkai Lukas Aleničevas (6d), Beatričė Beinoraitė (7b) ir Karolina Brimerytė (7b). Gitara pritarė 5a klasės mokinys Julijus Girdenis. Mokiniai atliko vokiečių grupės „Sportfreunde Stiller“ dainą „Applaus. Applaus“ ir sulaukė daug gerų atsiliepimų.
Visi festivalio dalyviai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.
Mokinius ruošė muzikos mokytoja Laura Žaliumaitė ir vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.
__________________________

 

Lapkričio 18 d. Tuskulėnų gimnazijoje lankėsi sporto klubo „Ąžuolas“ atstovai. Jie supažindino 4c, 4d ir 5b klasių mokinius su pagrindiniais orientacinio sporto principais ir priemonėmis: žemėlapiu, trasa, svarbiomis taisyklėmis. Šis sportas yra pagrįstas principu: įveikti žemėlapyje nurodytą trasą užtrunkant kuo mažiau laiko.
Mokiniams iškilo pagrindiniai iššūkiai: suvokti vietovės atvaizdavimą žemėlapyje ir sugebėti pasirinkti greičiausią kelią tarp nurodytų punktų. Mokiniai turėjo galimybę išmokti naudotis kompasu ir žemėlapiu. Su geromis emocijomis visi vaikai pasiekė nurodytą tikslą!


__________________________

 

__________________________

 

Lapkričio 11-15 dienomis gimnazijos mokiniai dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose. Savaitės iniciatorė bibliotekininkė Janina Kažukauskienė.
Šių metų literatūra ir tema: mažiausiems - Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį, iš knygos „Pepė Ilgakojinė", aut. Astrid Lindgren; paaugliams ir jaunimui - Sofijos pasaulis, aut. Jostein Gaarder. Šie metai yra ypatingi, nes asociacijos Norden Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia savo 100-ąsias metines.


Plačiau...
__________________________

 

Lapkričio 8 d. 8b, 8c, 8d klasių mokiniai (klasių vadovės Rima Vžesniauskienė ir Laura Brazionytė) keliavo į Kauną: lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje bei IX forte.
Ekskursijos metu mokiniai ne tik pasivaikščiojo po miestą, bet susipažino su svarbiais istoriniais faktais: Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raida, sovietinės ir hitlerinės okupacijų vykdyto genocido ir holokausto medžiaga, dalyvavo pamokoje apie tremtį, paklaidžiojo gynybinio Kauno forto labirintais.

Plačiau...
__________________________

 

Projektas „TUK TUK ŠIRDELE - BŪK SVEIKA“
Spalio 24 d. ir lapkričio 6 d. gimnazijoje vyko Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos kartu su Vilniaus miesto savivaldybe II–III gimnazijos mokiniams skirtas renginys „TUK TUK ŠIRDELE - BŪK SVEIKA“. Renginį organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Taraškevičienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Paužaitė.

Plačiau...
__________________________

 

Lapkričio 7 d. 5c klasės mokiniai (klasės vadovė Nijolė Guobienė) vyko į LDK valdovų rūmus ir dalyvavo edukacinėje programoje „Raštijos triumfas“. Mokiniai sužinojo, kad LDK ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas garsėjo kaip eruditas, renesansinėje rezidencijoje Vilniuje sukaupęs didžiulį turtą - apie 4 tūkst. knygų biblioteką. Dirbtuvėlėse iš odos skiautelės mokiniai pasidarė knygos skirtuką arba apyrankę ir papuošė Žygimanto Augusto vinjetėmis - mažais ornamentiniais piešiniais.

Plačiau...
__________________________

 

Lapkričio 7 d. 8a klasės mokiniai (klasės vadovė Eglė Žukauskienė) dalyvavo edukaciniame spektaklyje-ekslursijoje sovietiniame bunkeryje Nemenčinės miške. Tai nuotykių kupina, interaktyvi istorijos pamoka, kurios metu moksleiviai savo kailiu patyrė sovietinę realybę, buvo mokomi tarybinių lozungų, karinės rikiuotės pradmenų, naudotis dujokauke, o taip pat bus tardomi KGB kabinete, susipažino su tarybinės medicinos ypatybėmis.


Plačiau...
__________________________

 

Kalbinis-socialinis projektas „Išsiduosi. Balsu" pagal V.Juknaitės esė.
Rugsėjo pab.- spalio pradž. 9a ir 9b kl. mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Giedre Rutkauskaite skaitė V.Juknaitės esė „Išsiduosi. Balsu“. Perskaitę šį kūrinį, neliko abejingi 9a ir 9b kl. mokiniai. Jaunieji skaitytojai aktyviai dalyvavo kalbinio - socialinio projekto „Išsiduosi. Balsu" veikloje. Dirbdami grupėmis mokiniai parengė ir išleido plakatus, skatinančius priešintis smurtui.
Spalio 7-9 d. jie ne tik pristatė savo darbus klausytojų auditorijai, bet ir vieni kitų darbus bei kalbėjimą vertino pagal viešojo kalbėjimo vertinimo lenteles. Dirbdami grupėmis mokiniai ieškojo informacijos, ją sistemino, apipavidalino, kūrė tekstus, gilino bendradarbiavimo bei viešojo kalbėjimo įgūdžius. Jaunųjų gimnazistų parengtos kalbos jaudino savo brandumu, jautrumu kitų skausmui, drąsa kalbėti nepatogiomis visuomenei temomis.
Plačiau...
__________________________

 

Adelė Stoncelytė (2c klasė, mokytoja Grėtė Vaišnorienė), Mantas Jurgilas (3a klasė, mokytoja Daiva Vaišvilienė) ir Milava Oleksina (4c klasė, mokytoja Karolina Patapovaitė) atstovavo gimnazijai Vilniaus miesto 2-4 klasių mokinių dailaus rašto konkurse „Atrask rašto paslaptį“. II etapas vyko Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje.

__________________________

 

Gimnazijos bendruomenė socialinėse-pilietinėse akcijose

Rugsėjo 21 d. gimnazijos mokiniai, mokytojai ir tėvai prisijungė prie tarptautinės pilietinės iniciatyvos „River Cleanup 2019“. Jos metu buvo sutvarkytos Neries pakrantės prieigos ir Tuskulėnų rimties parko teritorija. Ypač pasižymėjo 5-8 klasių moksleiviai, kurie nepaisydami blogo oro, sugebėjo surinkti didžiausią kiekį atliekų, už kurį buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Plačiau...

Spalio 16-25 dienomis gimnazijoje vyko akcija „Atmintis gyva, kol dega šviesa".
Projekto metu gimnazijos bendruomenė paaukojo daugiau nei 320 žvakių, kurios Lapkričio 1-ąją nušvietė Rasų ir Bernardinų kapines. Šią gražią akciją papildė ir iniciatyvių mokytojų (Eglė Žukauskienė, Algis Jasilionis, Rita Frančiakienė) suorganizuota išvyka į Rasų kapines, kuriose gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su kitomis mokyklomis tvarkė kapinių teritoriją.Plačiau...
__________________________

 

6a ir 6b klasių mokinių darbų paroda „Autoportretų galerija“
8a ir 8b klasių mokinių darbų paroda „Gyvybės medis“

Skulptūros mokytoja Laima Bazienė.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 21-29 d. grupė gimnazijos mokinių ir mokytojų lankėsi trečiajame ERASMUS+ projekto „LET'S STOP CONSUMPTION FRENZY“ („Stabdykime besaikį vartojimą“) tarptautiniame susitikime Graikijoje, Volos mieste.
Projekto dalyviai iš Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos susipažino su Graikijos švietimo sistema, dalyvavo seminare apie pakartotinį alyvuogių aliejaus naudojimą gaminant muilus. Susitikimo metu įgyvendintos įvairios suplanuotos veiklos - sukurtas tarptautinis sąmoningo vartotojo žodynas dalyvaujančių projekte šalių kalbomis, pagamintos apyrankės, siekiant ugdyti sąmoningą vartotoją, pristatyti darbai, kurie buvo atlikti prieš susitikimą skirtingose šalyse atliekų perdirbimo ir aplinkos apsaugos temomis, pasidalinta įgyta patirtimi.
Po intensyvių veiklų projekto dalyviai lankėsi Volos miesto archeologijos muziejuje, geležinkelio stotyje, mokiniai dalyvavo „orientaciniame“ žaidime po miestą, kurio metu aplankė restauruotus bei naudojamus iki šių dienų istorinius miesto pastatus. Aplankė Makrinitsa miestelio Aplinkosaugos švietimo centrą, kuriame mokiniai susipažino su graikiškų namų statymo ypatumais, medžiagomis, pastatų konstrukcijomis, miestelio veiklomis medžiagų ir atliekų perdirbimo srityje. Daug nepamirštamų įspūdžių paliko ekskursija į Meteorų vienuolynus bei istorijos ir kultūros skaitmeninio projektavimo centrą „Meteora“, kuriame projekto dalyviai įgijo žinių apie uolienų susidarymo istoriją ir jų formavimosi pokyčius.
Džiaugiamės, kad dalyvavimas projekto veiklose skatina mokinių tarpkultūrinį suvokimą, tobulina bendravimo užsienio kalba įgūdžius, skatina pažinti kultūrų ir ideologijų skirtumus.Plačiau...
__________________________

 

Tuskulėnų gimnazijos mokiniai kaip ir kasmet dalyvavo miesto Rudens Lygiadienio šventėje, organizuotoje sostinės etninės veiklos centro.
Šių metų tema - Saulės dovanos.
Mokiniams buvo skirta ornamentinės ugnies juostos dalis, kurią visi sudėlioję sutartinai uždegė.
Mokinių dalyvavimas tokiose šventėse labai stiprina bendruomeniškumą, ugdo patriotinius jausmus, pozityviai nuteikia suvokiant savo tautinę tapatybę.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 30 d. - spalio 27 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo sveikatingumo projekte „Olimpinis mėnuo“, kurį organizavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
Projekto tikslas: bendradarbiaujant su tėvais, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą.

Plačiau...
__________________________

 

Spalio 18 d. aštuntų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „O kaip vokiškai?“, skirtoje vokiečių kalbos dienai paminėti. Mokiniai rungtyniavo, kuri klasė yra geriau susipažinusi suvokiškai kalbančių šalių geografija, istorija ir kultūra. Be to, jie mokėsi vokiškų patarlių bei posakių ir juos iliustravo.Visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų dovanėlėmis.
Vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.

__________________________

Spalio 14-17 d. gimnazijoje vyko Erasmus+ projekto „Maži žingsniai link aktyvaus pilietiškumo“ partnerių susitikimas. Gimnazijoje viešėjo itin gausus būrys svečių - projekto įgyvendintojų - iš Italijos, Turkijos, Vengrijos bei Ispanijos mokyklų.
Svečiai susipažino su mūsų gimnazija, joje įgyvendinamomis veiklomis, projektais, pasirinkta ugdymo kryptimi. Projekto dalyviai lankėsi Vilniaus miesto savivaldybėje - susipažino su Lietuvos švietimo sistema, dalyvavo susitikime su Lietuvos banko atstovu - diskutavo finansinio stabilumo, pinigų politikos, mokėjimo, ekonominio bei finansinio švietimo klausimais, aktyviai dalyvavo ekskursijoje - paskaitoje „Kelionė po pinigų pasaulį" Pinigų muziejuje, kurioje apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, išbandė interaktyvias muziejaus pramogas.
Susitikimų gimnazijoje metu mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, lygindami darbo galimybes bei nedarbo lygį įvairiose šalyse, pateikė pasiūlymus, kaip mažinti nedarbo lygį. Veiklas paįvairinome naudodami žaismingą viktorinų organizavimo įrankį „Kahoot!". Besivaržantys dalyviai bei smagi muzika sukūrė ypatingą nuotaiką. Po aktyvaus darbo mokinių ir mokytojų laukė intensyvi kultūrinė programa.Plačiau...
__________________________

 

Vilniaus Tukulėnų gimnazijoje vyko 2019-2020 m.m. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Vilniaus miesto moksleivių žaidynių kvadrato varžybos.
Mūsų gimnazijos 4c ir 4d klasės mokinių komanda (mokytojos Edita Lukaševičienė ir Karolina Patapovaitė) varžėsi su „Žiburio“ pradinės mokyklos ir „Pelėdos“ pradinės mokyklos komandomis. Kvadrato varžybų tikslas - per sportą ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį tautines vertybes.
I vietą užėmė „Žiburio“ pradinės mokyklos komanda, II vietą - mūsų gimnazijos komanda, III vietą - „Pelėdos“ pradinės mokyklos komanda.

__________________________

 

Dominykas Šatikas (8a) Lietuvos  7-8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje apdovanotas Pagyrimo raštu.
Matematikos mokytoja Česlava Komarkevič.
Sveikiname!

__________________________

 

Mokytojų dienos proga 1b ir 4d klasių mokiniai (mokytojos Vida Baublytė ir Edita Lukaševičienė) gimnazijos bibliotekoje surengė dailės darbų parodas. Pirmokai išradingai pavaizdavo puodelius, o ketvirtokai piešė mokytojų portretus.__________________________

 

Rugsėjo 27 d. fizikos mokytoja Asta Bernatavičiene ir chemijos mokytoja Eglė Žukauskienė organizavo Tyrėjų nakties renginį-kūrybines dirbtuves „Natūralaus muilo gamyba šaltuoju būdu".
Renginyje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos. Mokiniai stebėjo natūralaus muilo gamybos procesą, patys jame dalyvavo, sužinojo, kaip iš aliejų ir natrio šarmo gimsta muilas.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 13-20 d. gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2019“ renginiuose. Dalyvavimą renginiuose organizavo mokytojos: Asta Bernatavičienė, Audronė Giedraitienė, Renata Pileckaja, Rima Vitkauskienė, Loreta Keršytė.

Plačiau...
__________________________

 

Rudenėlio ryškios spalvos ne tik gamtoje, bet ir mokslo metų pradžios spalvingame renginyje - THE COLOR RUN 2019 VILNIUS spalvų bėgime LOVE turas. Į renginį susirinko ne tik 7c klasės mokiniai, bet ir tėveliai, šeimos nariai, klasės vadovė Dalia Jakutienė.
Visi dalyvavo apšilime, įveikė 5 kilometrų distanciją su kliūtimis. Buvo spalvingas, turiningas savaitgalis ir prasminga mokslo metų pradžia.


__________________________

 

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena.
Šią dieną gimnazijos septintokai paminėjo dalyvaudami viktorinoje „Kalbos atveria duris į pasaulį“.

Mokiniai atsakinėjo į klausimus, parengė meninę programą, sakė greitakalbes, piešė emblemas. Visos komandos buvo gerai pasiruošusios, todėl renginys praėjo sklandžiai ir įdomiai.
Mokinius viktorinai ruošė lietuvių kalbos mokytoja Diana Builienė, anglų kalbos mokytoja Aušra Pranculienė, vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė, rusų kalbos mokytoja Liubov Valinčienė ir prancūzų kalbos mokytoja Violeta Karnišauskaitė.
Renginį organizavo mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.Plačiau...

Pristatymas „Mano mylimiausia šalis“, gimnazijos mokinių apklausa „Kaip mokomasi kalbų?“, debatai anglų kalba ,,Kodėl verta mokytis kalbų?" (anglų kalbos mokytoja Alina Žutautaitė). 

Kiti renginiai, skirti Europos kalbų dienai
__________________________

 

Rugsėjo 24 d. gimnazijos II-ų klasių mokiniai lankėsi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Ugdymo karjerai skyriuje. Moksleiviai pildė J. L. Holland‘o Savarankiško profesijos pasirinkimo klausimyną, aptarė jo rezultatus ir susipažino su internetinėmis svetainėmis, kuriose galima rasti naudingą informaciją ugdymo karjerai klausimais.


__________________________

 

Rugsėjo 12 dieną gimnazijoje vyko tarptautinių studijų pristatymas. „Kalba.lt" studijų užsienyje vadybininkė Aistė Rimkutė gimnazistams papasakojo apie studijų pasirinkimo svarbą ir kriterijus, pristatė stojimo į užsienio universitetus galimybes, tvarką ir studijų finansavimą. Vienuoliktokai ir dvyliktokai susidomėję klausėsi ir uždavė klausimus.

__________________________

 

IIa klasės mokiniai (klasės vadovė Loreta Keršytė) dalyvavo „Inovacijų savaitė 2019“ renginiuose

Rugsėjo 13 d. VGTU Verslo vadybos fakultete dalyvavo renginyje „Mano inovatyvus verslas raketos greičiu“.
Tai interaktyvus užsiėmimas, kurio metu pasitikrinome savo verslo idėjos inovatyvumą. Ar gali ji atsirasti? Ko tam reikia? Ką daryti?
Rugsėjo 19 d. Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete dalyvavo renginyje „Vaizdų apdorojimo taikymas robotikoje“.
Tai praktinis užsiėmimas, kurio metu robotinė sistema su dirbtiniu intelektu meniškai interpretuoja ir pieštuku ant popieriaus piešia gaunamą vaizdą, pvz.: portretą. Sistema apjungia robotų valdymo elementus, vaizdų atpažinimo ir apdorojimo programinę įrangą, kompiuterinę grafiką bei dizainą. Tam tikrus elementus mokiniai atliko patys.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 13 d. gimnazijos pirmų klasių mokiniai susitiko su Vilniaus miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnu Vitalijumi Jagminu. Gimnazijoje vyko saugaus eismo pamokėlės.
Vaikams buvo primintos pagrindinės saugaus elgesio taisyklės gatvėje, pakeliui į mokyklą, kelių eismo taisyklės, atšvaitų naudojimo tvarka. Mokiniai pažadėjo gatvėje elgtis atsargiai. Aktyviausiai dalyvavę vaikai dar gavo dovanėlių.
Tikimės, kad tokios netradicinės pamokos padės išvengti skaudžių nelaimių, kuriose nukenčia mūsų patys mažiausi eismo dalyviai. Dėkojame pareigūnams už bendradarbiavimą.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 2 d. gimnazijoje vyko Mokslo ir žinių dienos šventė.

Suskambo varpelis, suskambo gražus,
Kvietimą atgal jis atneša mums,
Koks didis jo tonas ir pareiga,
Pranešti, kad atėjo jau mokslų pradžia...
Gražų ir saulėtą Rugsėjo 2-osios rytą gimnazijos kiemas, koridoriai prisipildė šypsenomis ir juoku - prasidėjo naujieji mokslo metai Tuskulėnų gimnazijoje. Šventėje dalyvavo gausus būrys gimnazijos moksleivių, tėvelių, mokytojų bei pirmokėlių, kuriuos tradiciškai į mokyklą atvedė abiturientai ir vienuoliktokai. Ceremonijos metu skambėjo dainos, palinkėjimai, sveikinimai, o po oficialiosios dalies, šventė persikėlė į klases.
Po susitikimo klasėse gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su Žirmūnų gimnazijos, Prano Mašioto pradinės mokyklos, Emilijos Pliaterytės progimnazijos, Antakalnio progimnazijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus mokiniais ir mokytojais šiuos mokslo metus pradėjo akcija Baltijos kelio 30-mečio paminėti. Susikibę rankomis sujungėme abu Neries krantus nuo Valakampių iki Šilo tilto.
Plačiau...
__________________________

 

KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „BALTIJOS KELIO VASARA“

Pratęsdama per Lietuvą vilnijančią Baltijos kelio 30-mečio minėjimų bangą, Vilniaus Žirmūnų gimnazija kartu su Prano Mašioto pradine mokykla, Emilijos Pliaterytės progimnazija, Tuskulėnų gimnazija bei Antakalnio progimnazija ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjumi šiuos 2019-2020 mokslo metus pradės akcija - susikibę rankomis sujungsime abu Neries krantus nuo Valakampių iki Šilo tilto (pilietinės akcijos vieta - pakrantės dviračių takai).
Maloniai kviečiame Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajonų gyventojus, kitus vilniečius tapti gyvos mokinių grandinės dalimi 2019 m. rugsėjo 2 d. 11.30 - 11.45 val.

__________________________

 

Pirmųjų klasių mokinių registracija 9.30 val. gimnazijos pirmo aukšto fojė.

Po šventės kieme susitinkame su klasių vadovais šiuose kabinetuose:
1a - 119 kab.          5a - 125 kab.           9a - 214 kab.
1b - 114 kab.          5b - 232 kab.           9b - 221 kab.
1c - 111 kab.           5c - 224 kab.           10a - 225 kab.
1d - 116 kab.          5d - 233 kab.           10b - 218 kab.
2a - 112 kab.          6a - 226 kab.           11a - 135 kab.
2b - 131 kab.          6b - 126 kab.           11b - 236 kab.
2c - 1110 kab.         6c - 137 kab.           12a - 234 kab.
2d - 134 kab.          6d - šokio kab.         12b - 136 kab.
3a - 133 kab.          7a - 222 kab.
3b - 118 kab.          7b - 223 kab.
3c - 132 kab.          7c - 128 kab.
3d - 115 kab.          7d - 227 kab.
4a - 117 kab.          8a - 231 kab.
4b - 113 kab.          8b - 138 kab.
4c - 139 kab.           8c - 237 kab.
4d - 1310 kab.        8d - 235 kab.

 

11.30 val. visus 6-12 klasių mokinius ir mokytojus kartu su Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajono mokyklų bendruomenėmis kviečiame paminėti
Baltijos kelio 30-metį
apjuosiant Neries pakrantę.

Sėkmingų mokslo metų!

__________________________

 

Skelbiame 1-ųjų klasių mokinių sąrašus.

Skelbiame naujai priimtųjų į 5-11 klases mokinių sąrašus.

__________________________

 

__________________________

 

Gimnazija dalyvavo ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Projekto tikslas - didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.
Projekto uždavinys - modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės ir valstybinės mokyklos.

Plačiau...
__________________________

 

Rugpjūčio 26 d. ir 28 d. Tuskulėnų gimnazijos Vaiko gerovės komisijos nariai dalyvavo 2 dienų mokymuose „Vaiko gerovės komisijos veiklos gerinimas“.
Paskaitą skaitė psichologė Kristina Girštautė. Komisijos nariai analizavo savo stipriąsias ir silpnąsias veiklos puses, išskyrė grėsmes ir galimybes. Gilino žinias pagalbos vaikui planavime ir organizavime, susipažino su efektyvaus susitikimo organizavimu bei turėjo praktinių užduočių stiprinant vaiko gerovės komisijos komandą. Paskaitos dalyviai dalinosi savo gerąją patirtimi.


__________________________

 

Birželio 10-14 d. Tuskulėnų gimnazijoje veikė pradinukų vasaros stovykla „Spalvų vasara“.
Pagrindinis šios stovyklos tikslas - organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti mokinių aktyvumą.

Plačiau...
__________________________

 

Erasmus+ projekto „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY) veiklos
Gimnazijos mokiniai, įgyvendindami projekto „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY) veiklas, organizavo akciją „Rūšiuoji - vadinasi galvoji“. Dėka įvairių veiklų, mokiniai suprato, kad rūšiuodami išsaugos švarią aplinką, prisidės prie savo ir aplinkinių sveikatos išsaugojimo, taupys vis labiau senkančius gamtos išteklius ir energiją, išvengs neestetiško vaizdo ir blogo kvapo, mažins sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį, prisidės prie ateinančių kartų gerovės.
Skatindami rūšiuoti ir mažuosius gimnazijos mokinius, sukūrė spalvinimo knygą mažiesiems „RŪŠIUOK! PRISIDĖK PRIE ŽEMĖS IŠSAUGOJIMO!“


Tarptautinio bendradarbiavimo rezultatas - spalvinimo knyga mažiesiems „RECYCLING“. Knygą kūrė partneriai iš Ispanijos, Rumunijos, Graikijos, Turkijos ir Lietuvos.

Suprasdami atsakingo vartojimo svarbą, gimnazijos mokiniai sukūrė dainą „FRUGALITY" ir video klipą.
Tarptautinio susitikimo, įvykusio balandžio 8-12 d., metu šis video klipas buvo pripažintas geriausiu. Gimnazijos mokinių ir muzikos mokytojos Lauros Žaliumaitės sukurta dainos melodija buvo panaudota kuriant tarptautinę partnerių dainą.


Previous page: Naujienos
Next page: Gimnazija