Naujienos


KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „BALTIJOS KELIO VASARA“

Pratęsdama per Lietuvą vilnijančią Baltijos kelio 30-mečio minėjimų bangą, Vilniaus Žirmūnų gimnazija kartu su Prano Mašioto pradine mokykla, Emilijos Pliaterytės progimnazija, Tuskulėnų gimnazija bei Antakalnio progimnazija ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjumi šiuos 2019-2020 mokslo metus pradės akcija - susikibę rankomis sujungsime abu Neries krantus nuo Valakampių iki Šilo tilto (pilietinės akcijos vieta - pakrantės dviračių takai).
Maloniai kviečiame Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajonų gyventojus, kitus vilniečius tapti gyvos mokinių grandinės dalimi 2019 m. rugsėjo 2 d. 11.30 - 11.45 val.

__________________________

 

Pirmųjų klasių mokinių registracija 9.30 val. gimnazijos pirmo aukšto fojė.

Po šventės kieme susitinkame su klasių vadovais šiuose kabinetuose:
1a - 119 kab.          5a - 125 kab.           9a - 214 kab.
1b - 114 kab.          5b - 232 kab.           9b - 221 kab.
1c - 111 kab.           5c - 224 kab.           10a - 225 kab.
1d - 116 kab.          5d - 233 kab.           10b - 218 kab.
2a - 112 kab.          6a - 226 kab.           11a - 135 kab.
2b - 131 kab.          6b - 126 kab.           11b - 236 kab.
2c - 1110 kab.         6c - 137 kab.           12a - 234 kab.
2d - 134 kab.          6d - šokio kab.         12b - 136 kab.
3a - 133 kab.          7a - 222 kab.
3b - 118 kab.          7b - 223 kab.
3c - 132 kab.          7c - 128 kab.
3d - 115 kab.          7d - 227 kab.
4a - 117 kab.          8a - 231 kab.
4b - 113 kab.          8b - 138 kab.
4c - 139 kab.           8c - 237 kab.
4d - 1310 kab.        8d - 235 kab.

 

11.30 val. visus 6-12 klasių mokinius ir mokytojus kartu su Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajono mokyklų bendruomenėmis kviečiame paminėti
Baltijos kelio 30-metį
apjuosiant Neries pakrantę.

Sėkmingų mokslo metų!

__________________________

 

Skelbiame 1-ųjų klasių mokinių sąrašus.

Skelbiame naujai priimtųjų į 5-11 klases mokinių sąrašus.

__________________________

 

__________________________

 

Gimnazija dalyvavo ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Projekto tikslas - didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.
Projekto uždavinys - modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės ir valstybinės mokyklos.

Plačiau...
__________________________

 

Rugpjūčio 26 d. ir 28 d. Tuskulėnų gimnazijos Vaiko gerovės komisijos nariai dalyvavo 2 dienų mokymuose „Vaiko gerovės komisijos veiklos gerinimas“.
Paskaitą skaitė psichologė Kristina Girštautė. Komisijos nariai analizavo savo stipriąsias ir silpnąsias veiklos puses, išskyrė grėsmes ir galimybes. Gilino žinias pagalbos vaikui planavime ir organizavime, susipažino su efektyvaus susitikimo organizavimu bei turėjo praktinių užduočių stiprinant vaiko gerovės komisijos komandą. Paskaitos dalyviai dalinosi savo gerąją patirtimi.


__________________________

 

Birželio 10-14 d. Tuskulėnų gimnazijoje veikė pradinukų vasaros stovykla „Spalvų vasara“.
Pagrindinis šios stovyklos tikslas - organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti mokinių aktyvumą.

Plačiau...
__________________________

 

Erasmus+ projekto „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY) veiklos
Gimnazijos mokiniai, įgyvendindami projekto „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY) veiklas, organizavo akciją „Rūšiuoji - vadinasi galvoji“. Dėka įvairių veiklų, mokiniai suprato, kad rūšiuodami išsaugos švarią aplinką, prisidės prie savo ir aplinkinių sveikatos išsaugojimo, taupys vis labiau senkančius gamtos išteklius ir energiją, išvengs neestetiško vaizdo ir blogo kvapo, mažins sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį, prisidės prie ateinančių kartų gerovės.
Skatindami rūšiuoti ir mažuosius gimnazijos mokinius, sukūrė spalvinimo knygą mažiesiems „RŪŠIUOK! PRISIDĖK PRIE ŽEMĖS IŠSAUGOJIMO!“


Tarptautinio bendradarbiavimo rezultatas - spalvinimo knyga mažiesiems „RECYCLING“. Knygą kūrė partneriai iš Ispanijos, Rumunijos, Graikijos, Turkijos ir Lietuvos.

Suprasdami atsakingo vartojimo svarbą, gimnazijos mokiniai sukūrė dainą „FRUGALITY" ir video klipą.
Tarptautinio susitikimo, įvykusio balandžio 8-12 d., metu šis video klipas buvo pripažintas geriausiu. Gimnazijos mokinių ir muzikos mokytojos Lauros Žaliumaitės sukurta dainos melodija buvo panaudota kuriant tarptautinę partnerių dainą.

__________________________

 

Vilniaus miesto 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiada
Karolis Šilaika (6a) užėmė II vietą. Matematikos mokytoja Jadvyga Jachimovič.
Greta Lazdinaitė apdovanota Padėka už gerus rezultatus. Matematikos mokytoja Rita Valatkaitė.
Sveikiname!

__________________________

 

Tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra“
Karolis Šilaika (6a) pateko į 50-tuką geriausių šeštokų Lietuvoje, o Vilniaus mieste šeštokų tarpe užėmė X vietą.
Matematikos mokytoja Jadvyga Jachimovič.
Sveikiname!

__________________________

 

Gegužės 30 d. 6a, 9a, 10a, 10c klasių mokiniai (mokytojos Rita Frančiakienė, Jadvyga Jachimovič ir Giedrė Rutkauskaitė) lankėsi Lenkijoje.
Ekskursijos dalyviai aplankė kurortinį Augustavo miestelį, dar vadinamą „Lenkiškąją Veneciją", įsikūrusį tarp ežerų ir miškų. Miestelio grožiu mėgavosi plaukdami jo kanalais ir ežerais. Mokiniai taip pat aplankė buvusią Hitlerio slėptuvę Rytų Prūsijoje - „Vilko guolį", susipažino su bunkerių sistema, nepavykusio pasikėsinimo į Hitlerį istorija.
Ši edukacinė patirtis leis mokiniams geriau suvokti Antrojo pasaulinio karo kontekstą, įgytos žinios pravers istorijos pamokose. Jaunieji keliautojai grožėjosi ir įspūdingu vėlyvojo baroko Šv. Lipkos religiniu ansambliu, ilsėjosi kurortiniame Mikolaikų miestelyje prie Sniardvų ežero. Visi grįžo kupini naujų įspūdžių ir patirčių.


Plačiau...
__________________________

 

Beatričė Beinoraitė (6b) Vilniaus miesto 6-tų klasių mokinių lietuvių (gimtosios) kalbos olimpiadoje laimėjo III vietą.
Sveikiname!
Lietuvių kalbos mokytoja Diana Builienė.

__________________________

 

Dėl didesnės nei higienos normose nustatyta oro temperatūros gimnazijos kabinetuose (šiltuoju metų laikotarpiu turėtų būti ne aukštesnė kaip 28 laipsniai), pamokos gimnazijoje trumpinamos trečiadienį (06-12) ir ketvirtadienį (06-13). Penktadienį (06-14) pamokos nevyks, nes gimnazijoje vyks matematikos valstybinis egzaminas.

Pamokų laikas:
1. 8.00 - 8.35
2. 8.40 - 9.15
3. 9.20 - 9.55
4. 10.10 - 10.45

Administracija
__________________________

 

Birželio 4 d. 9a, 9b ir 10a klasių mokiniai (klasių vadovės Loreta Keršytė, Rita Frančiakienė ir Giedrė Rutkauskaitė) vyko į Vilniaus statybininkų rengimo centrą.
Mokiniai susipažino su šioje profesinėje mokykloje vykdomomis profesinio mokymo programomis, priėmimo ir mokymosi sąlygomis. Draugiški statybininkų rengimo centro mokytojai aprodė modernias mokymo dirbtuves ir leido išbandyti įvairias veiklas: klijuoti plyteles, atsukti santechninius varžtus, pjaustyti įvairų gipso kartoną, žvilgterti su specialia kamera į vamzdžio vidų ir kitas.
Veiklinimo vizitą organizavo ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Juravičienė.
Plačiau...
__________________________

 

XIX Lietuvos moksleivių meninės saviraiškos konkursas „Mano Aleksandras Puškinas". Konkursas skirtas paminėti 220-ąsias A. Puškino gimimo metines.
Gimnazijos mokinės Benita Vaskelaitė (10c), Melita Danilaitytė (9a), Beatričė Beinoraitė ir Karolina Brimerytė (6b) tapo šių metų respublikinio konkurso laureatėmis. Benita pristatė fotografiją-koliažą „Kiekvienas amžius meilei lenkias...", Melita, Karolina ir Beatričė sukūrė keramikos darbus A. Puškino pasakų motyvais.
Sveikiname!
Skulptūros mokytoja Laima Bazienė ir rusų kalbos mokytoja Liubov Valinčienė.


Plačiau...
__________________________

 

Vilniaus miesto 5-8 kl. mokinių biologijos olimpiada
Jogundė Racevičiūtė
(5a) užėmė II vietą, Bernardas Miliauskas (6c) ir Lukas Latvėnas (7a) apdovanoti Padėka už gerus rezultatus.
Sveikiname!
Biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė.

__________________________

 

Dėl didesnės nei higienos normose nustatyta oro temperatūros gimnazijos kabinetuose (šiltuoju metų laikotarpiu turėtų būti ne aukštesnė kaip 28 laipsniai), pamokos gimnazijoje trumpinamos pirmadienį (06-10) ir antradienį (06-11).

Pamokų laikas:
1. 8.00 - 8.35
2. 8.40 - 9.15
3. 9.20 - 9.55
4. 10.10 - 10.45
5. 11.00 - 11.35
6. 11.40 - 12.15.

Apie tolimesnius sprendimus informuosime antradienį (06 - 11).
Administracija

__________________________

 

Birželio 1-4 dienomis grupė gimnazijos mokinių dalyvavo kelionėje „Varšuva. Heidės parkas. Berlynas“.
Mokiniai susipažino su Varšuvos senamiesčiu, smagiai praleido laiką Heidės pramogų parke ir apžiūrėjo Vokietijos sostinės Berlyno lankytinas vietas.
Mokinius lydėjo vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė, lietuvių kalbos mokytoja Diana Builienė, matematikos mokytoja Dalia Jakutienė ir istorijos mokytojas Andrius Žilėnas.Plačiau...
__________________________

 

Balandžio 28 d. - gegužės 3 d. vyko Erasmus+ projekto LITTLE ACTIONS FOR ACTIVE CITIZENSHIP partnerių susitikimas Veronoje, Italijoje.
Projekto dalyviai lankėsi mokykloje, pristatė žymiausius savo šalies menininkus. Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė M. K. Čiurlionį. Mokyklos patalpose vyko parodos „Draugystė ir tolerancija" ir „Smurtas prieš kitą lytį".
Projekto dalyviai mokėsi Veronos liaudies šokio, žaidė Kahoot žaidimą kultūros tema, dalyvavo badmintono turnyre, turėjo orientacines varžybas po Veroną. Taip pat projekto dalyviai dalyvavo dailės pamokoje, kurioje mokėsi nusakyti paveikslo turinį, kūrė e. kultūros knygos versiją.
Kelionės ir susitikimo patirtis nuostabi.Plačiau...
__________________________

 

Dėl didesnės nei higienos normose nustatyta oro temperatūros gimnazijos kabinetuose (šiltuoju metų laikotarpiu turėtų būti ne aukštesnė kaip 28 laipsniai), pamokos gimnazijoje trumpinamos ketvirtadienį (06-06) ir penktadienį (06-07).
Apie tolimesnius sprendimus informuosime penktadienį (06 - 07).
Administracija

__________________________

 

Skelbiamas papildomas priėmimas į Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos 1-as (pradines) klases 2019-2020 m.m.

Nuo gegužės 26 d. iki birželio 4 d. per elektroninę sistemą Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainės puslapyje https://svietimas.vilnius.lt turite galimybę papildomai pateikti prašymą mokytis Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje.
Birželio 5 d. 15 val. Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyks meninių gebėjimų ir motyvacijos mokytis pagal kryptingo meninio ugdymo programą vertinimas. Kandidatų motyvacijos mokytis ir gebėjimų patikrinimas ir vertinimas vyks tokia pačia tvarka, kuri numatyta mokinių motyvacijos mokytis Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje įvertinimo tvarkoje.
MOKINIŲ MOTYVACIJOS MOKYTIS VILNIAUS TUSKULĖNŲ GIMNAZIJOJE 2019-2020 M.M. ĮVERTINIMO TVARKA
Iki birželio 4 d. kandidatai gimnazijos priėmimo komisijai pateikia nustatyto pavyzdžio prašymą dalyvauti mokinių meninių gebėjimų ir motyvacijos mokytis pagal kryptingo meninio ugdymo programą vertinime.
Prašymo forma
Prašyme privaloma nurodyti pasirinktą meninio ugdymo kryptį (dailės arba scenos menų). Užpildytą prašymą atsiųsti el. paštu rastine@tuskulenai.lt arba užpildyti gimnazijos raštinėje nuo 9.00 val. iki 15.00 val.

__________________________

 

INFORMACIJA APIE UNIFORMAS
Birželio 5 d. kviečiame pasimatuoti ir įsigyti gimnazijos uniformą Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje.
Būsimų pirmųjų klasių mokinių lauksime nuo 16.30 val. iki 18.00 val.
Vyresniųjų klasių mokinių lauksime nuo 18.00 val. iki 19.30 val.

Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos uniformas siuva UAB „Lidata“.
Adresas: Kalvarijų g. 168, LT-08206 Vilnius (šalia „Šatrijos“ vaikų ir jaunimo klubo)
Tel. +370 5 276 0638
Mob. tel. +370 670 26063; +370 620 45050
Faksas +370 5 273 0656
El. paštas:info@lidata.lt

__________________________

 

Informacija į Vilniaus Tuskulėnų gimnaziją įstojusiems 1–11 klasių mokiniams
Š. m. birželio 17–21 d. nuo 9.00 val iki 15.00 val bus pasirašomos Mokymo(si) sutartys su įstojusiais į gimnaziją 1–11 klasių mokiniais. Kartu su pasirašytomis Mokymo(si) sutartimis (2 egz.) birželio 17–21 d. pristatoma:
gimimo liudijimo kopija;
nustatyto pavyzdžio sveikatos pažyma;
2 foto nuotraukos dokumentams;
į 1 klasę - priešmokyklinės grupės baigimo vertinimo aprašas;
į 2–4 klases - apibendrinamasis pasiekimų ir pažangos vertinimas pagal BUP iš buvusios mokyklos.
Plačiau apie priėmimo tvarką...
Mokiniai, nusprendę mokytis kitoje mokykloje, apie tai turi pranešti elektroniniu paštu jurate.dirginciene@tuskulenai.lt

__________________________

 

Gegužės 16 d. vyko 6a, 6b ir 10-tų kl. protmūšis, skirtas Europos dienai ir Lietuvos narystės ES 15-oms metinėms. Tai buvo integruoto dailės - istorijos projekto „UNESCO paveldas ES šalyse“ vienas iš renginių.
Protmūšyje dalyvavo net devynios jungtinės šeštokų-dešimtokų komandos, kurios sprendė klausimus tiek iš UNESCO paveldo (šeštokų parodos darbų ir jų aprašų), tiek iš ES šalių kultūrinio ir istorinio paveldo, ryšių su Lietuva (dešimtokų parodos plakatai).
Po šešių turų įdomios kovos pirmąją vietą iškovojo jungtinė 6a ir 10b komanda: Vaiva Lingaitė, Karolis Šilaika, Atėnė Rinkūnaitė, Lukas Bukėnas, Artiom Matvejenko ir Dominykas Ramanauskas, surinkę 42 taškus iš 60 klausimų. Sveikiname nugalėtojus, prizininkus ir kitas komandas.Plačiau...
__________________________

 

Gegužės 9 d. Europos dienos proga gimnazijoje atidaryta 6-tų ir 10-tų kl. integruoto dailės ir istorijos projekto paroda „UNESCO paveldas - Europos Sąjungos šalyse“. Projektas skirtas Lietuvos narystės ES 15 metų progai paminėti.
6a ir 6b klasės mokiniai gamino UNESCO paveldui priklausančių ES šalių architektūros 3D maketus su jų aprašymais. 10 kl. mokiniai sukūrė edukacinius plakatus apie ES šalis, jų kultūrinį ir istorinį paveldą, ryšius su Lietuva, įžymias asmenybes ir t.t. Tiek šeštokai, tiek dešimtokai su tokiomis užduotimis susidūrė pirmą kartą.
Ekspoziciją galite pamatyti iki birželio 7 d.
Projektą kuravo dailės mokytoja Alberta Saukaitytė ir istorijos mokytojas Andrius Žilėnas.Plačiau...
__________________________


Gimnaziją džiugina Vilniaus miesto mokyklų origamio darbų paroda „Gražiausias žiedas - Mamai“.
Parodos organizatorės pradinių klasių mokytojos Nijolė Sakalauskienė ir Rūta Gerasionienė.


Plačiau...
__________________________

 

Simas Grigas (4c)  užėmė III vietą Vilniaus miesto 3–4 klasių mokinių anglų kalbos olimpiadoje. Anglų kalbos mokytoja Angelė Ambrazaitė.
Sveikiname!

__________________________

 

Skelbiami kviečiamų mokytis Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje sąrašai.
Gegužės 16–20 d. prašome tėvelių el. sistemoje patvirtinti savo pasirinkimą.

1 kl. su dailės programa

1 kl. su scenos menų programa

2–4 kl.

5–11 kl. su dailės programa

5–11 kl. su scenos menų programa
__________________________

 

__________________________

 

Balandžio 8-12 d. dienomis gimnazijoje vyko Erasmus+ projekto LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY mokymo ir mokymosi veiklos.
Gimnazijoje visą savaitę viešėjo itin gausus būrys svečių - projekto įgyvendintojų - iš Ispanijos, Turkijos, Rumunijos ir Graikijos mokyklų. Susitikimo metu įgyvendinta daug projekto veiklų, siekiant skatinti atsakingą vartojimą.Plačiau...
__________________________

 

Gegužės 3 d. gimnazijoje vyko XIV teatrinių improvizacijų šventė „Melpomenė kviečia - 2019".
Trijų valandų trukmės šventę kasmet organizuoja teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė kartu su teatrą pasirinkusiais gimnazistais. Šiais metais čia susirinko komandos iš Vilniaus Gabijos, Žvėryno, Užupio, Simono Daukanto, Tuskulėnų ir Klaipėdos Vydūno gimnazijų, Vilniaus technologijų mokymo centro ir Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubo.


Plačiau...
__________________________

 

Tarptautinis matematikos konkursas „Pangea 2019“
Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius, kurie sėkmingai dalyvavo  ir laimėjo prizines vietas:
I vietos laimėtoją, 6a klasės mokinį Karolį Šilaiką (matematikos mokytoja Jadvyga Jachimovič);
III vietos laimėtojus: 4c klasės mokinį Ugnių Jonušą (pradinių klasių mokytoja Vida Baublytė) ir 6c klasės mokinį Bernardą Miliauską (matematikos mokytoja Dalia Jakutienė).

__________________________

 

Karolis Šilaika (6a kl.) laimėjo I vietą Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų 6-tų klasių mokinių matematikos konkurse „Skaičiuok ir mąstyk“, skirtame matematikos mokytojui Romualdui Balaišiui atminti.
Matematikos mokytoja Jadvyga Jachimovič.

__________________________

 

Kviečiami dalyvauti meninių gebėjimų ir motyvacijos mokytis pagal kryptingo meninio ugdymo programą vertinime kandidatai, pateikę prašymus ir reikiamus dokumentus

Visų vertinimų registracijos pradžia 9.30 val.
Primename, kad kandidatas, pasirinkęs dailės kryptį, į vertinimą atsineša A3 formato popieriaus lapą, piešimo priemones, rašiklį; kandidatas, pasirinkęs scenos menų kryptį, į vertinimą atsineša lengvą avalynę persiauti (šokių bateliai, sportinė avalynė), rašiklį.

Balandžio 24 d. (trečiadienį) 10.00 val. kviečiamų kandidatų į 1–4 klases sąrašas.

Balandžio 25 d. (ketvirtadienį) 10.00 val. kviečiamų kandidatų į 1–4 klases sąrašas.

Balandžio 26 d. (penktadienį) 10.00 val. kviečiami visi kandidatai į 5–11 klases, pateikę prašymus dalyvauti vertinime.

Priėmimo tvarka į Vilniaus Tuskulėnų gimnaziją 2019–2020 m. m.


Nuo kovo 1 d. iki kovo 31 d. per elektroninę sistemą Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainės puslapyje https://svietimas.vilnius.lt pateikiami prašymai mokytis Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje.
Kandidatai, nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. norintys mokytis Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje, privalo dalyvauti meninių gebėjimų ir motyvacijos mokytis pagal kryptingo meninio ugdymo programą įvertinime.
Iki kovo 31 d. kandidatai gimnazijos priėmimo komisijai pateikia:
1. Nustatyto pavyzdžio prašymą dalyvauti mokinių meninių gebėjimų ir motyvacijos mokytis pagal kryptingo meninio ugdymo programą vertinime.
Prašymo forma
Prašyme privaloma nurodyti pasirinktą meninio ugdymo kryptį (dailės arba scenos menų). Užpildytą prašymą atsiųsti el. paštu rastine@tuskulenai.lt arba užpildyti gimnazijos raštinėje nuo 9.00 val. iki 15.00 val.
2. Mokyklos pažymą, patvirtinančią I pusmečio ar I ir II trimestro įvertinimus.
3. Praėjusių (2017–2018 m. m.) ir šių mokslo metų (2018–2019 m. m.) miesto, šalies ar tarptautinių meninių krypčių konkursų, olimpiadų laureatų ir nugalėtojų (I–III vietos) diplomų kopijas.
4. Dokumentų, patvirtinančių meninės krypties neformaliojo švietimo įstaigos būrelių lankymą, kopijas.

MOKINIŲ MOTYVACIJOS MOKYTIS VILNIAUS TUSKULĖNŲ GIMNAZIJOJE 2019-2020 M.M. ĮVERTINIMO TVARKA

__________________________

 

VšĮ SOTAS kviečia tėvus ir mokytojus į nemokamą paskaitą „Kaip kalbėti, kad vaikas klausytų?“, kurią ves psichologas Andrius Atas.
Paskaita vyks gegužės 8 d. (trečiadienį), 18 val.
Paskaitos metu aptarsime pagrindines priežastis, dėl ko vaikai neklauso tėvų, būna nepaklusnūs, prieštarauja ir ką tėvai su tuo gali daryti.
Būtina išankstinė registracija.

Plačiau...

__________________________

 

Informacija apie mokinių meninių gebėjimų ir motyvacijos mokytis pagal kryptingo meninio ugdymo programą vertinimą

Kandidatų motyvacijos mokytis ir gebėjimų patikrinimas ir vertinimas bus vykdomas balandžio 24–26 d.:
balandžio 24–25 d. 10.00 val. – vertinami kandidatai į 1–4 klases;
balandžio 26 d. 10.00 val. – vertinami kandidatai į 5–8 klases ir I–IV gimnazijos klases.
Grupių sąrašai bus paskelbti balandžio 16 d.

__________________________

 

Kviečiame paremti mūsų gimnaziją

Nuoširdžiai Jums dėkojame, kad esate su mumis bei kasmet prisidedate prie gimnazijos rėmimo, pervesdami iki 2% nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.

Kviečiame ir šiais metais pervesti iki 2% 2018 metų savo pajamų mokesčio Vilniaus Tuskulėnų gimnazijai.

Mums labai reikia Jūsų geranoriškumo ir paramos todėl, kad kartu galėtume kurti mūsų gimnazijos aplinką, užtikrinti mokinių kūrybinius poreikius, paremti jų idėjas bei iniciatyvas.

Nusprendę skirti savo sumokėto pajamų mokesčio dalį (1-2 proc.) Tuskulėnų gimnazijai, įrašykite šiuos rekvizitus:
Gavėjo identifikacinis numeris (kodas) - 190002030;
Mokesčio dalies paskirtis - VILNIAUS TUSKULĖNŲ GIMNAZIJA;
Mokesčio dalies dydis -1,00 proc. arba 2,00 proc.;
Mokestinis laikotarpis - 2018 metai.

Plačiau...

__________________________

 

Balandžio 2-7 dienomis Vilniuje vykusiame tarptautiniame solinio dainavimo konkurse „Muzikos talentų lyga“ Barbora Žižytė (7b) kategorijoje „POP 13 metų“ užėmė I vietą.
Sveikiname!

__________________________

 

Balandžio 8-12 dienomis gimnazijoje vyko Užsienio kalbų savaitė.
Mokiniai ruošė projektus, dalyvavo viktorinose, diskutavo jiems aktualiomis temomis, dainavo ir žaidė anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbomis. Mokyklą puošė stendai „Kas būdinga Anglijai, Rusijai, Vokietijai, Prancūzijai?“ ir „Kalbų medis“.

Plačiau...
__________________________

 

Balandžio 1-5 dienomis gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos savaitė.
Savaitės metu vyko tradiciniu tapęs 5-8 klasių Dailyraščio konkursas, netradicinės pamokos, skirtos J. Tumo-Vaižganto jubiliejui, mokiniai atliko gražių kūrybinių darbų, surengtos jų parodėlės.

Plačiau...
__________________________

 

Balandžio 1 d. vyko sporto šventė tarp 11-12 klasių mokinių.
Nugalėjo 11-okų rinktinė.

__________________________

 

Kovo 27 dieną, Tarptautinę teatro dieną, Tuskulėnų gimnazijos pradinukai minėjo tradiciniu „Menų dienos“ koncertu.
Pradinukai deklamavo eilėraščius, šoko ir skyrė gražiausias dainas atėjusiems žiūrovams. Buvo labai nuoširdu ir gražu!
Plačiau...
__________________________

 

Kovo 15 d. gimnazijos pradinukai dalyvavo į gimnaziją atvykusių liaudies instrumentų studijos inscenizuotoje edukacinėje pamokoje - koncerte „Pasidirbau sau dūdelę“.
Mokiniai buvo supažindinti su liaudies instrumentais, kartu dainavo, šoko, vaidino bei patys išbandė instrumentų skambesį jais grojant. Buvo labai smagu!
__________________________

 

9a klasės mokinės dalyvavo konkurse „Ivanas Turgenevas ir jo amžininkai“ respublikiniame projekte „Atviros kultūriniam paveldui daugiakultūrinėje visuomenėje asmenybės ugdymas per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“.
Kovo 23 d. Rusų dramos teatre vyko spektaklis ir moksleivių kūrybinių darbų paroda. Aistė Banevičiūtė, Nikolė Atkočiūnas, Laura Švenčionytė tapo laureatėmis. Projekte ir parodoje taip pat dalyvavo Gabija Karčiauskaitė. Sveikiname!
Rusų kalbos mokytoja Liubov Valinčienė.

__________________________

 

__________________________

 


__________________________

 

Pateikta paraiška vaikų vasaros poilsio stovyklai „Spalvų vasara“
Norėdami skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, sudaryti sąlygas vaikų saviraiškai, įvairiapusiam ugdymui Tuskulėnų gimnazija pateikė paraišką Vilniaus miesto savivaldybės remiamai vaikų vasaros poilsio stovyklai „Spalvų vasara 2019“.
Programos tikslas - puoselėti vaikų dvasinę kultūrą, sudarant sąlygas vasaros atostogų metu turiningai poilsiaujant ugdytis pažinimo, saviraiškos poreikius, meninę ir estetinę kompetencijas, plėtoti kūrybines galias, gebėjimus ir patirtį. Programoje „Spalvų vasara“ meninių ir praktinių veiklų metu bus ugdomi vaikų kūrybiškumo, meniniai ir bendravimo įgūdžiai. Kūrybinė ir meninė veikla draugų apsuptyje padės atsiskleisti vaikų įvairiapusiams gebėjimams. Programa suteiks vaikams prasmingą, turiningą bei kūryba nuspalvintą laiką.

__________________________

 

Kovo 21 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Vilniaus miesto 9-12 klasių mokinių užsienio kalbų festivalis „Poezijos balsai“. Gimnazijai atstovavo Jorigis Jasiūnas (10a kl.), kuris deklamavo J. V. Gėtės dramos „Faustas“ ištrauką. Jorigio deklamavimas padarė didelį įspūdį visiems susirinkusiems.Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.
Mokinį ruošė vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė ir teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė.


__________________________

 

Kovo 20 d. saulei nusileidus Tuskulėnų gimnazijos mokiniai, pasirinkę teatrą bei dalyvaujantys teatro studijos veikloje, prisidėjo prie Vilniaus mieste organizuojamos Pavasario Lygiadienio šventės „Šviesos sėja“ Šventaragio slėnyje, netoli karaliaus Mindaugo paminklo.
Teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė su mokiniais gavo apie 400 įvairių žvakių bei ornamento schemą ir turėjo per dvi valandas sudėlioti vejoje kosminį šviesos simbolį. Pasitelkę matematikos žinias (reikėjo skaičiuoti, brėžti, matuoti, dėlioti lygiais atstumais žvakes) sudėjo paskirtą žeklą ir 20 val. po dūdmaišio melodijos sutartinai ėmė degti žvakes. Kadangi buvo vėjuota, sulaukėme nemažai pagalbos iš užsienio turistų, norėjusių pasijusti šios neįprastos akiai - vilnijančios švieselių jūra - šventės.


Plačiau...
__________________________

 

Vasario 1 - kovo 15 dienomis gimnazijoje vyko tarptautinė pradinių klasių mokinių darbų paroda - konkursas „Lietuva iš arti ir iš toli“.
Džiaugiamės, kad mus paBaltarusijos Pelesos vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba, Ispanijos Alikantės Europos Sąjungos mokyklos, Ispanijos Alikantės „Draugystes“ mokyklos, Latvijos Rygos vidurinės mokyklos. Lietuvos mokyklų darbai atkeliavo iš įvairiausių miestų ir miestelių: Vilniaus, Kėdainių, Kauno, Šilutės, Pakruojo, Ukmergės, Radviliškio, Panevėžio, Šilalės...
Džiaugiamės visais konkursantų darbais ir didžiuojamės, kad Lietuva turi tiek daug kūrybiškų vaikučių.

Parodos-konkurso „Lietuva iš arti ir iš toli“ nugalėtojai (diplomai bus išsiųsti el. paštu).

Dalyvių pažyma

Plačiau...
__________________________

 

Minint 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, gimnazijoje vyko „Protų kovos“.
Tradicija tapusiame protmūšyje dalyvavusiems 8-12otmūšyje dalyvavusiems 8-12 klasių mokiniams prireikė aštrių protų ir geležinių nervų, kad įveiktų sunkius ir intelektualius protmūšio klausimus. Visų dalyvių pasirodymai buvo įspūdingi ir verti gausybės aplodismentų, ir nors kova buvo įtempta, tačiau „Protų kovų“ laimėtojų titulą iškovojo 12a klasė.

Plačiau...
__________________________

 

Dėl Vilniaus miesto švietimo įstaigų 8-12 klasių mokinių tradicinės teatrinių improvizacijų šventės „Melpomenė kviečia-2019“
Vilniaus Tuskulėnų gimnazija kviečia dalyvauti tradicinėje teatrinių improvizacijų šventėje „Melpomenė kviečia-2019“. Ši šventė organizuojama narkomanijos, alkoholizmo, savižudybių, smurto apraiškų, netolerancijos paauglių tarpe mažinimo prevenciniais tikslais. Šventė vyks Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos aktų salėje gegužės 3 d. 14.00 val.
Vietų skaičius ribotas. Bus priimamos pirmosios dešimt komandų, pateikusios paraiškas. Daugiau informacijos rasite nuostatuose, kurie pridedami.

„Melpomenė kviečia–2019“ nuostatai

Plačiau apie šventę „Melpomenė kviečia“

__________________________

 

 

__________________________

 

Kovo 5 d. gimnazijoje pradinių klasių mokiniai šventė Užgavėnes (organizavo pradinių klasių mokytojos Grėtė Vaišnorienė, Lina Voverienė, Greta Višumirskaitė, Karolina Patapovaitė, Sabina Žekytė). Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir buvo žiemos išvarymo šventė.
Mokytojai kartu su mokiniais persirengę įvairiais personažais šokdami, vaidindami, dainuodami, stebėdami kanapinio ir lašininio kovą, degindami Morę bandė išvaryti žiemą iš kiemo, vaišinosi Užgavėnių blyneliais.
Bibliotekoje 6a, 6b, 3a, 4b, 4c klasių mokiniai surengė kūybinių darbų parodą „Užgavėnių kaukės“.
Plačiau...
__________________________

 

Vasario 27 d. gimnazijoje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodžiai iš vaiko širdies“ III etapas.
Į renginį susirinko 28 dalyviai iš įvairių miesto mokyklų. Skaitovus, jų mokytojus ir svečius sveikino gimnazijos direktorė Daiva Pilukienė, jaunučių choras (mokytoja Laura Žaliumaitė) bei TG Kids ir TG Junior šokių kolektyvai (mokytoja Diana Paunksnytė). Renginį vedė Jorigis Jasiūnas. Mažuosius Vilniaus miesto skaitovus vertino Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė Agnieška Ravdo, Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė Alma Balnienė ir Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Dirginčienė.
1-2 klasių grupėje nugalėtojais tapo:
Kamilė Rynkevičiūtė („Ryto“ progimnazija, mokytoja Kristina Mišeikienė);
Ugnė Grybaitė (Šv. Juozapo mokykla, mokytoja Daiva Jarašiūnienė);
Laura Rutkauskaitė (darželis-mokykla „Vaivorykštė“, mokytoja Žana Nikolajeva);
Mykolas Baltaduonis (Prano Mašioto pradinė mokykla, mokytoja Toma Kriaučiūnaitė);
Evija Rainytė (Martyno Mažvydo progimnazija, mokytoja Aušra Pivorienė.
3-4 klasių grupėje nugalėtojais buvo paskelbti:
Ieva Budrytė (Barboros Radvilaitės progimnazija, mokytoja Edita Petrikienė);
Rusnė Savickaitė (Gerosios Vilties progimnazija, mokytoja Birutė Blažienė);
Karolis Svetika (Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija, mokytoja Gražina Apanavičienė);
Adriana Grigorjeva (Levo Karsavino mokykla, mokytoja Gražina Laurutienienė);
Gunda Kvederaitė (Martyno Mažvydo progimnazija, mokytoja Raimonda Tūskienė).
Sveikiname nugalėtojus!
Konkursas padovanojo gražių akimirkų jo dalyviams ir visiems klausytojams.


Plačiau...
__________________________

 

Kovo 5 d. gimnazijoje vyko sporto šventė. 7-okai ir 8-okai varžėsi dėl sportiškiausios klasės vardo.
Nugalėjo 7d ir 8a klasės.


__________________________

 

Vasario 28 d. pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos organizavo tradicinę gimnazijos Kaziuko mugę. Pradinukai gamino įvairiausius skanėstus bei rankdarbius, jais prekiavo ir, žinoma, įsigijo gaminių iš kitų prekeivių, grožėjosi kitų draugų pagamintais darbeliais bei smagiai leido laiką.


Plačiau...
__________________________

 

Vasario 19 dieną gimnazijos duris pravėrė visas būrys priešmokyklinių grupių ugdytinių. Gimnazijoje svečiavosi Vilniaus miesto lopšelių-darželių „Ramunėlė“, „Smalsučiai“ ir „Rūta“ ugdytiniai bei priešmokyklinių grupių auklėtojos.
Būsimieji pirmokai susipažino su gimnazija, mokytojomis, dalyvavo gimnazijos ketvirtųjų klasių mokytojų (V. Mankevičienės, G. Višumirskaitės, V. Baublytės ir E. Lozoraitytės) organizuotose veiklose.__________________________

 

Vasario 16-oji gimnazijoje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtais renginiais „Širdys dainuoja Lietuvai“.
Gimnazijos mokiniai šią svarbią dieną su meile ir džiaugsmu giedojo tautišką giesmę, pasipuošę gražiausiomis lietuviui spalvomis - GELTONA, ŽALIA, RAUDONA. Skambėjo dainos, eilėraščių posmai skirti Lietuvai, nes - tai Tėvynė, tai gimtoji kalba, tai tradicijos ir papročiai, tai mūsų istorija, mūsų praeitis ir ateitis, tai mūsų laisvė. Renginiuose savo šventinėmis nuotaikomis dalijosi gimnazijos direktorė Daiva Pilukienė,geografijos mokytoja Inga Peslekaitė ir istorijos mokytojas Andrius Žilėnas.
Gimnazijos mokiniai ir mokytojai, nešini trispalvėmis kartu su Vilniaus ir Lietuvos mokyklų bendruomenėmis paminėjo Vasario 16-ąją dalyvaudami šventinėje jaunimo eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“.
Vasario 16-ajai skirti renginiai įrodė, kokia brangi mums tautos laisvė!Plačiau...
__________________________

 

Vasario 15 d. vyko trečius metus organizuojamas (šokio mokytoja Diana Paunksnytė) respublikinis šokių konkursas „Jump 2019“, kuris sukvietė gausų šokėjų būrį varžytis dėl geriausių vardo.
Sveikiname visus nugalėtojus ir mūsų gimnazijos šokėjus TG Kids pelniusius „Geriausi POP

Previous page: Naujienos
Next page: Gimnazija