Naujienos


Vilniaus Tukulėnų gimnazijoje vyko 2019-2020 m.m. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Vilniaus miesto moksleivių žaidynių kvadrato varžybos.
Mūsų gimnazijos 4c ir 4d klasės mokinių komanda (mokytojos Edita Lukaševičienė ir Karolina Patapovaitė) varžėsi su „Žiburio“ pradinės mokyklos ir „Pelėdos“ pradinės mokyklos komandomis. Kvadrato varžybų tikslas - per sportą ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį tautines vertybes.
I vietą užėmė „Žiburio“ pradinės mokyklos komanda, II vietą - mūsų gimnazijos komanda, III vietą - „Pelėdos“ pradinės mokyklos komanda.

__________________________

 

Dominykas Šatikas (8a) Lietuvos  7-8 klasių mokinių matematikos olimpiadoje apdovanotas Pagyrimo raštu.
Matematikos mokytoja Česlava Komarkevič.
Sveikiname!

__________________________

 

Mokytojų dienos proga 1b ir 4d klasių mokiniai (mokytojos Vida Baublytė ir Edita Lukaševičienė) gimnazijos bibliotekoje surengė dailės darbų parodas. Pirmokai išradingai pavaizdavo puodelius, o ketvirtokai piešė mokytojų portretus.__________________________

 

Rugsėjo 27 d. fizikos mokytoja Asta Bernatavičiene ir chemijos mokytoja Eglė Žukauskienė organizavo Tyrėjų nakties renginį-kūrybines dirbtuves „Natūralaus muilo gamyba šaltuoju būdu".
Renginyje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos. Mokiniai stebėjo natūralaus muilo gamybos procesą, patys jame dalyvavo, sužinojo, kaip iš aliejų ir natrio šarmo gimsta muilas.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 13-20 d. gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2019“ renginiuose. Dalyvavimą renginiuose organizavo mokytojos: Asta Bernatavičienė, Audronė Giedraitienė, Renata Pileckaja, Rima Vitkauskienė, Loreta Keršytė.

Plačiau...
__________________________

 

Rudenėlio ryškios spalvos ne tik gamtoje, bet ir mokslo metų pradžios spalvingame renginyje - THE COLOR RUN 2019 VILNIUS spalvų bėgime LOVE turas. Į renginį susirinko ne tik 7c klasės mokiniai, bet ir tėveliai, šeimos nariai, klasės vadovė Dalia Jakutienė.
Visi dalyvavo apšilime, įveikė 5 kilometrų distanciją su kliūtimis. Buvo spalvingas, turiningas savaitgalis ir prasminga mokslo metų pradžia.


__________________________

 

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena.
Šią dieną gimnazijos septintokai paminėjo dalyvaudami viktorinoje „Kalbos atveria duris į pasaulį“.

Mokiniai atsakinėjo į klausimus, parengė meninę programą, sakė greitakalbes, piešė emblemas. Visos komandos buvo gerai pasiruošusios, todėl renginys praėjo sklandžiai ir įdomiai.
Mokinius viktorinai ruošė lietuvių kalbos mokytoja Diana Builienė, anglų kalbos mokytoja Aušra Pranculienė, vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė, rusų kalbos mokytoja Liubov Valinčienė ir prancūzų kalbos mokytoja Violeta Karnišauskaitė.
Renginį organizavo mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.Plačiau...

Pristatymas „Mano mylimiausia šalis“, gimnazijos mokinių apklausa „Kaip mokomasi kalbų?“, debatai anglų kalba ,,Kodėl verta mokytis kalbų?" (anglų kalbos mokytoja Alina Žutautaitė). 

Kiti renginiai, skirti Europos kalbų dienai
__________________________

 

Rugsėjo 24 d. gimnazijos II-ų klasių mokiniai lankėsi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Ugdymo karjerai skyriuje. Moksleiviai pildė J. L. Holland‘o Savarankiško profesijos pasirinkimo klausimyną, aptarė jo rezultatus ir susipažino su internetinėmis svetainėmis, kuriose galima rasti naudingą informaciją ugdymo karjerai klausimais.


__________________________

 

Rugsėjo 12 dieną gimnazijoje vyko tarptautinių studijų pristatymas. „Kalba.lt" studijų užsienyje vadybininkė Aistė Rimkutė gimnazistams papasakojo apie studijų pasirinkimo svarbą ir kriterijus, pristatė stojimo į užsienio universitetus galimybes, tvarką ir studijų finansavimą. Vienuoliktokai ir dvyliktokai susidomėję klausėsi ir uždavė klausimus.

__________________________

 

IIa klasės mokiniai (klasės vadovė Loreta Keršytė) dalyvavo „Inovacijų savaitė 2019“ renginiuose

Rugsėjo 13 d. VGTU Verslo vadybos fakultete dalyvavo renginyje „Mano inovatyvus verslas raketos greičiu“.
Tai interaktyvus užsiėmimas, kurio metu pasitikrinome savo verslo idėjos inovatyvumą. Ar gali ji atsirasti? Ko tam reikia? Ką daryti?
Rugsėjo 19 d. Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete dalyvavo renginyje „Vaizdų apdorojimo taikymas robotikoje“.
Tai praktinis užsiėmimas, kurio metu robotinė sistema su dirbtiniu intelektu meniškai interpretuoja ir pieštuku ant popieriaus piešia gaunamą vaizdą, pvz.: portretą. Sistema apjungia robotų valdymo elementus, vaizdų atpažinimo ir apdorojimo programinę įrangą, kompiuterinę grafiką bei dizainą. Tam tikrus elementus mokiniai atliko patys.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 13 d. gimnazijos pirmų klasių mokiniai susitiko su Vilniaus miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnu Vitalijumi Jagminu. Gimnazijoje vyko saugaus eismo pamokėlės.
Vaikams buvo primintos pagrindinės saugaus elgesio taisyklės gatvėje, pakeliui į mokyklą, kelių eismo taisyklės, atšvaitų naudojimo tvarka. Mokiniai pažadėjo gatvėje elgtis atsargiai. Aktyviausiai dalyvavę vaikai dar gavo dovanėlių.
Tikimės, kad tokios netradicinės pamokos padės išvengti skaudžių nelaimių, kuriose nukenčia mūsų patys mažiausi eismo dalyviai. Dėkojame pareigūnams už bendradarbiavimą.


Plačiau...
__________________________

 

Rugsėjo 2 d. gimnazijoje vyko Mokslo ir žinių dienos šventė.

Suskambo varpelis, suskambo gražus,
Kvietimą atgal jis atneša mums,
Koks didis jo tonas ir pareiga,
Pranešti, kad atėjo jau mokslų pradžia...
Gražų ir saulėtą Rugsėjo 2-osios rytą gimnazijos kiemas, koridoriai prisipildė šypsenomis ir juoku - prasidėjo naujieji mokslo metai Tuskulėnų gimnazijoje. Šventėje dalyvavo gausus būrys gimnazijos moksleivių, tėvelių, mokytojų bei pirmokėlių, kuriuos tradiciškai į mokyklą atvedė abiturientai ir vienuoliktokai. Ceremonijos metu skambėjo dainos, palinkėjimai, sveikinimai, o po oficialiosios dalies, šventė persikėlė į klases.
Po susitikimo klasėse gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su Žirmūnų gimnazijos, Prano Mašioto pradinės mokyklos, Emilijos Pliaterytės progimnazijos, Antakalnio progimnazijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus mokiniais ir mokytojais šiuos mokslo metus pradėjo akcija Baltijos kelio 30-mečio paminėti. Susikibę rankomis sujungėme abu Neries krantus nuo Valakampių iki Šilo tilto.
Plačiau...
__________________________

 

KVIEČIAME DALYVAUTI AKCIJOJE „BALTIJOS KELIO VASARA“

Pratęsdama per Lietuvą vilnijančią Baltijos kelio 30-mečio minėjimų bangą, Vilniaus Žirmūnų gimnazija kartu su Prano Mašioto pradine mokykla, Emilijos Pliaterytės progimnazija, Tuskulėnų gimnazija bei Antakalnio progimnazija ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjumi šiuos 2019-2020 mokslo metus pradės akcija - susikibę rankomis sujungsime abu Neries krantus nuo Valakampių iki Šilo tilto (pilietinės akcijos vieta - pakrantės dviračių takai).
Maloniai kviečiame Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajonų gyventojus, kitus vilniečius tapti gyvos mokinių grandinės dalimi 2019 m. rugsėjo 2 d. 11.30 - 11.45 val.

__________________________

 

Pirmųjų klasių mokinių registracija 9.30 val. gimnazijos pirmo aukšto fojė.

Po šventės kieme susitinkame su klasių vadovais šiuose kabinetuose:
1a - 119 kab.          5a - 125 kab.           9a - 214 kab.
1b - 114 kab.          5b - 232 kab.           9b - 221 kab.
1c - 111 kab.           5c - 224 kab.           10a - 225 kab.
1d - 116 kab.          5d - 233 kab.           10b - 218 kab.
2a - 112 kab.          6a - 226 kab.           11a - 135 kab.
2b - 131 kab.          6b - 126 kab.           11b - 236 kab.
2c - 1110 kab.         6c - 137 kab.           12a - 234 kab.
2d - 134 kab.          6d - šokio kab.         12b - 136 kab.
3a - 133 kab.          7a - 222 kab.
3b - 118 kab.          7b - 223 kab.
3c - 132 kab.          7c - 128 kab.
3d - 115 kab.          7d - 227 kab.
4a - 117 kab.          8a - 231 kab.
4b - 113 kab.          8b - 138 kab.
4c - 139 kab.           8c - 237 kab.
4d - 1310 kab.        8d - 235 kab.

 

11.30 val. visus 6-12 klasių mokinius ir mokytojus kartu su Antakalnio ir Žirmūnų mikrorajono mokyklų bendruomenėmis kviečiame paminėti
Baltijos kelio 30-metį
apjuosiant Neries pakrantę.

Sėkmingų mokslo metų!

__________________________

 

Skelbiame 1-ųjų klasių mokinių sąrašus.

Skelbiame naujai priimtųjų į 5-11 klases mokinių sąrašus.

__________________________

 

__________________________

 

Gimnazija dalyvavo ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Projekto tikslas - didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą.
Projekto uždavinys - modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės ir valstybinės mokyklos.

Plačiau...
__________________________

 

Rugpjūčio 26 d. ir 28 d. Tuskulėnų gimnazijos Vaiko gerovės komisijos nariai dalyvavo 2 dienų mokymuose „Vaiko gerovės komisijos veiklos gerinimas“.
Paskaitą skaitė psichologė Kristina Girštautė. Komisijos nariai analizavo savo stipriąsias ir silpnąsias veiklos puses, išskyrė grėsmes ir galimybes. Gilino žinias pagalbos vaikui planavime ir organizavime, susipažino su efektyvaus susitikimo organizavimu bei turėjo praktinių užduočių stiprinant vaiko gerovės komisijos komandą. Paskaitos dalyviai dalinosi savo gerąją patirtimi.


__________________________

 

Birželio 10-14 d. Tuskulėnų gimnazijoje veikė pradinukų vasaros stovykla „Spalvų vasara“.
Pagrindinis šios stovyklos tikslas - organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti mokinių aktyvumą.

Plačiau...
__________________________

 

Erasmus+ projekto „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY) veiklos
Gimnazijos mokiniai, įgyvendindami projekto „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY) veiklas, organizavo akciją „Rūšiuoji - vadinasi galvoji“. Dėka įvairių veiklų, mokiniai suprato, kad rūšiuodami išsaugos švarią aplinką, prisidės prie savo ir aplinkinių sveikatos išsaugojimo, taupys vis labiau senkančius gamtos išteklius ir energiją, išvengs neestetiško vaizdo ir blogo kvapo, mažins sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį, prisidės prie ateinančių kartų gerovės.
Skatindami rūšiuoti ir mažuosius gimnazijos mokinius, sukūrė spalvinimo knygą mažiesiems „RŪŠIUOK! PRISIDĖK PRIE ŽEMĖS IŠSAUGOJIMO!“


Tarptautinio bendradarbiavimo rezultatas - spalvinimo knyga mažiesiems „RECYCLING“. Knygą kūrė partneriai iš Ispanijos, Rumunijos, Graikijos, Turkijos ir Lietuvos.

Suprasdami atsakingo vartojimo svarbą, gimnazijos mokiniai sukūrė dainą „FRUGALITY" ir video klipą.
Tarptautinio susitikimo, įvykusio balandžio 8-12 d., metu šis video klipas buvo pripažintas geriausiu. Gimnazijos mokinių ir muzikos mokytojos Lauros Žaliumaitės sukurta dainos melodija buvo panaudota kuriant tarptautinę partnerių dainą.


Previous page: Naujienos
Next page: Gimnazija