Sveikos gyvensenos projektas „Noriu augti sveikas 2017-2018“


Nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio 1d, 2d, 3a ir 3b klasių mokiniai (mokytojos Ina Klimaitienė, Edita Lukaševičienė, Vilma Mankevičienė, Jūratė Dirginčienė) dalyvauja sveikos gyvensenos projekte „Noriu augti sveikas 2017-2018“.
Projekto tikslas - sveika vaiko gyvensena (gyvenimo būdas, kasdieniniai įpročiai, padedantys palaikyti, tausoti ir stiprinti sveikatą) ir pagal galimybes gera visuminė vaiko sveikata.

Gegužės 23 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) vyko į vieną gražiausių Lietuvos miestų kurortą Birštoną.
Projekto „Noriu augti sveikas" dalyviai susipažino su visomis mineralinio vandens rūšimis, kurios yra Birštone. Šaunių Birštono gidų pagalba vaikai išsiaiškino, kuo skiriasi mineralinis vanduo, kokia jo sudėtis ir žinoma koks skonis. Veidukai buvo susiraukę, pasitvirtino gidės žodžiai, jog „tikri vaistai nėra skanūs".Turėjome galimybę išbandyti Kneipo taką. Pamatėme, kaip atsiranda gydomasis purvas, kaip jis kąsamas, smulkinamas, kaip gydyklose naudojamas. Mokiniai išgirdo legendą apie Vytauto kalną, meditavo.
Mokiniams buvo įteikti projekto „Noriu augti sveikas" baigimo kurso pažymėjimai. Sveikuolišką kelionę vainikavo piknikas miesto centre.


Plačiau...

 

Balandžio 24 d. 2d klasės mokiniai lankėsi Kauno atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovėje „Žalvaris“. Mokiniai lankėsi bendrovės patalpose esančioje antrinių žaliavų rūšiavimo linijoje, stebėjo kaip dirba darbuotojai, kaip jie dar kartą perrūšiuoja atliekas, jas supresuoja. Tai buvo pagrindinis kelionės tikslas - „gyvai“ pamatyti kaip tvarkomos atliekos iš spalvotų konteinerių. Taip pat aplankėme seniausią miesto istorinį objektą - Kauno pilį.

 

Pamoka apie pirmąją pagalbą 1d klasėje. Mokiniai taip pat sužinojo, kaip reikia padėti sau ir kitiems užspringus.


 

Mokiniai rinko sveiko maisto receptus ir pristatė juos draugams.

 

Edukacinis užsiėmimas „Rūšiavimas“. Pamokos tikslas - skatinti vaikus mylėti gamtą, tausoti ją ir smagių užduočių pagalba (žaidimai ir užduotys su guminiais batais) ugdyti atliekų rūšiavimo įgūdžius.

 

Užsiėmimai Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Laboratorijoje vyko praktiniai demonstraciniai užsiėmimai cheminės taršos tema: gyvenamosios aplinkos ir darbo aplinkos, vandens, maisto produktų, ne maisto produktų cheminiai tyrimai.
Užsiėmimo metu cheminių tyrimų laboratorijos specialistai mokiniams rodė, kaip atvežama aplinkos tiriamoji medžiaga (oras, vanduo, maistas, įvairios pakuotės), kaip tiriamoji medžiaga paruošiama tyrimui, kaip vyksta tyrimo procesas, kaip vertinami tyrimo rezultatai. Demonstracijų metu vaikai sužinojo, kokių cheminių elementų ieškoma tiriamame ore, vandenyje, maiste, pakuotėse, kokią reikšmę sveikatai turi aplinkoje esančios cheminės medžiagos.
Siekiant formuoti vaikų praktinius sveikos gyvensenos įgūdžius, laboratorijos specialistai parodė, kaip „skaityti“ pakuočių ženklinimą ir atskirti maisto produktams ir vandeniui skirtas pakuotes. Taip pat buvo akcentuojama gėrimui vartojamo vandens kokybės reikšmė ir kokio vandens nevertėtų gerti. Ištyrėme ir savo klasės vandenį. Jis puikios kokybės ir tinkamas gerti!


 

Pamoka apie žmogaus amžiaus tarpsnius. Vaikai sužinojo, kaip kiekviename amžiaus tarpsnyje keičiasi žmogaus kūnas, elgesys, veikla. Pamokos pabaigoje visi puikiai atliko užduotis ir įtvirtino gautas žinias! 

Edukacinė pamoka „Jūs esate sveiki? Jūs esate laimingi?". Mokiniai kalbėjo apie peršalimo ligas, daug sužinojo apie vaistinguosius Lietuvos augalus, mokėsi juos atpažinti, atliko įvairias užduotis, žaidė įvairius žaidimus. Pamoka visiems labai patiko!


 

Projekte dalyvaujančios klasės dalyvavo fotografijos konkurse „Grūdinuosi aš ir mano draugai". Šauniausios nuotraukos konkursas buvo paskelbtas pažangaus bendradarbiavimo akademijos Facebook paskyroje.
2d klasės mokiniai laimėjo šį konkursą, surinko 2,5 tūkstančiai balsų. Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti smagiais prizais!

 

Edukacinis užsiėmimas „Grūdinuosi ir geriu švarų vandenį“. Mokiniai sužinojo apie grūdinimosi būdus ir naudą bei kodėl reikia gerti vandenį. 

Fizikinių tyrimų laboratorijoje. Pradinukai specialiais prietaisais mokėsi matuoti triukšmo, mobilaus telefono ir mikrobangų krosnelės skleidžiamas bangas. Pamoka buvo labai įdomi! 

Edukacinė pamoka apie triukšmo žalą žmogaus organizmui. 

Edukacinė pamoka apie virusus ir mikrobus. 

Edukacinė pamoka apie dantų priežiūrą.