Antrokų veikla


Antrokų veikla 2019-2020 m.m.

2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) prisijungė prie gimnaziją puošiančių rudens puokščių gamybos. Mokiniai taip pat gamino ir kitokius nuostabius rudens darbelius, kuriems idėjų nestigo!

 

2d ir 2c klasių mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) lankėsi planetariume ir stebėjo užsiėmimą „Norint išgyventi - reikia prisitaikyti“. Čia vaikai sužinojo, kokie yra žmonių ir gyvūnų panašumai ir trūkumai prieš visa griaunančią gamtos jėgą bei nuo ko priklauso gyvybės formų žemėje išvaizda ir elgesys.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) spalio mėnesį lankėsi Valdovų rūmuose. Vaikai ne tik klausėsi paskaitos „Ženklai ir simboliai“, bet ir darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse.
 

Spalio 1 d. 2d ir 2c mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) dalyvavo „Teatriuko" spektaklyje „Žalia gyva“. Žalia gyva - senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai - bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Spektaklio „Žalia gyva" veikėjai - įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos - pačios įvairiausios - ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios - tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (Gedimino laiškai, gaisrai, karai, iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias ir kt. - iki šios dienos). Tai - tarsi gyva istorijos pamoka, kuri vaikams labai patiko.

 

Rugsėjo mėnesį 2b (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) ir 3d (mokytoja Lina Voverienė) klasių mokiniai lankėsi Aukštadvaryje. Vaikai vaikščiojo Velnio duobės paslapčių taku, grožėjosi nuostabiais Aukštadvario ežerais, ragavo paslaptingo Verknės senvagės šaltinio vandens, įkopė į Pilaitės piliakalnį. Kelionė visiems labai patiko!


 

Rugsėjo 24 dieną 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Medininkuose esantį „Avietės Jums“ ūkį, kuriame mokiniai sužinojo kokia yra aviečių nauda, kaip jos yra auginamos, sodinamos, kada nuimamas aviečių derlius. Patys uogas ne tik ragavo, skynėsi sau parsivežti namiškiams, bet ir virė bei skanavo aviečių arbatos, virtos ant laužo, važinėjosi su traktoriumi, linksminosi.
Pabaigoje mokiniai rungtyniavo ir gavo daug sveikų, skanių prizų. Vaikams labai patiko.


 

Rugsėjo 17 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Alpakų ūkį, esantį Trakų rajone. Čia vaikai sužinojo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja, pamatė 100% alpakų vilnos siūlus, galėjo tiesiogiai pabendrauti su šiais mielais gyvūnais, juos paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankos paruoštais specialiai gyvūnams pritaikytais saugiais pašarais.
Taip pat čia auga devyni Čihuahua veislės šuniukai, kurie yra puikūs dainininkai ir davus jiems komanda - puikiai atlieka melodingus kūrinius. Mokiniai liko sužavėti e tik jais, tačiau ir gražuolėmis alpakomis.

Plačiau...

Previous page: Pirmokų veikla
Next page: Trečiokų veikla