Antrokų veikla


Antrokų veikla 2019-2020 m.m.

2d klasės mokinių (mokytoja Gintarė Pranaitienė) darbeliai vykstant nuotoliniam mokymui.

 

2a klasės mokinių (mokytoja Rūta Gerasionienė) darbai karantino metu. Technologijų pamoka - kitaip - nuotoliniu būdu.

Saulės Mikalauskaitės ƒ„Šikšnosparnis“

Jefimijos Koreniukaitės „Šikšnosparnis“

Austėjos Umbrasaitės darbai

Arno Ališausko darbai

Ugnės Andrijauskaitės koliažai


Gabijos Čekutytės „Linksmiausia diena“


Junonos Saladžiūtės „Sraigė“


Lėjos Šniraitės „Sraigė“

Ievos Sakalauskaitės „Sraigė“


Kovo 10 dieną 2d ir 2c klasių mokinius (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) aplankė žymus gamtininkas, rašytojas, fotografas, keliautojas Selemonas Paltanavičius.
Gausybę knygų išleidęs autorius labai jautriai pasakojo mokiniams apie savo vaikystę ir kelią, kaip gi tapo rašytoju, pasidalino žiniomis apie gyvąją gamtą, pristatė dalį išleistų knygelių. Rašytojas mokiniams skaitė ištraukas iš laiškų knygos „Labas, kaip gyveni?“.
S. Paltanavičius - puikus pasakotojas, tad netrūko nei jo rimtų atsiminimų, nei pastebėjimų su humoru. Gamtininkas sugriovė liaudies pasakų stereotipą, jog lapė yra gudruolė, o vilkas - kvailelis. Gamtoje yra atvirkščiai: lapė, palyginti su kitais gyvūnais, nėra tokia išmintinga, ją labai paprasta apgauti, o vilkas daug atsargesnis, pasakojo, kokie yra skirtumai tarp gamtos vaizdavimų pasakose ir realybėje. Taigi, susitikimas su S. Paltanavičiumi buvo įdomus ir naudingas, mokinius labai sužavėjo! 

2a klasė dalyvavo I–II klasių mokinių integruoto istorijos - dailės - IT projekto „Laiko juosta. Lietuva 1990–2020 m." pristatyme.

 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo edukacijoje „Saulutės“ bibliotekoje, kur gamino malūnėlius Kovo 11-tajai.


 

Vasario 25 d. 2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) kartu su kitais gimnazijos pradinukais varė žiemą... Užgavėnės.


Plačiau...

 

Vasario 24 dieną 2c ir 2d klasių mokiniai (mokytojos Grėtė Vaišnorienė ir Gintarė Pranaitienė) vyko į Vilniaus saugaus misto centrą, kuriame turėjo edukacnius užsiėmimus „Saugus eismas“ bei „Pirmoji pagalba“.
Mokiniai ugdėsi atsakingą eismo dalyvių elgesį eismo aplinkoje. Susipažino su galimais pavojais ir grėsmėmis, tykojančiomis dėl neatsakingo eismo dalyvių elgesio. Situacijų analizė, pavojaus įvertinimas, tinkamo sprendimo priėmimas. Eismo dalyvių pareigos ir atsakomybė, eismo kultūros ugdymas - visa tai mokiniai sutiko ir išanalizavo per praktines veiklas, o „Pirmosios pagalbos“ metu mokėsi tinkamai elgtis įsipjovus, susitrenkus galvą, esant lūžiui, nusideginus. Pagalba esant kraujavimui, užspringus, įgėlus vapsvai, bitei, sutrikus kvėpavimui - su visa tai susipažino per praktines veiklas, mokėsi bintuoti, tvarstyti žaizdas, tinkamai reaguoti, nepanikuoti ir t.t.
Vaikams labai patiko!


 

Vasario 12 d. 2-ų klasių mokiniai dalyvavo Tuskulėnų gimnazijos atrankoje į miesto matematikos olimpiadą.

 

Vasario 12 dieną 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) svečiuose sulaukė kartografės, kuri mokiniams pristatė įvairiausius žemėlapius, papasakojo, kaip jie yra kuriami. Taip pat supažindino su aklųjų žemėlapiu, paaiškino, kas yra mastelis, koordinatės, gaublys, žemėlapis, visa tai studijavo. Sužinojo, kaip žmonės orientavosi senovėje, koki buvo jų žemėlapiai, kaip žemės rutulys nugula ant popieriaus ir kt. Vaikams labai patiko!

 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) edukacijoje „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“. Mokiniai susipažino su Lietuvos vadovais bei pasigamino tuo laiku žaidžiamą žaidimą „Kvirkatą“. 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) sausio mėnesį lankėsi V. Kasiulio muziejuje. Vaikai čia ne tik susipažino su dailininko V. Kasiulio biografija ir kūryba, bet ir patys išbandė monotipijos techniką.
 

2d klasės mokinė Brigita Barsulytė (mokytoja Gintarė Pranaitienė) dalyvavo Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Žodžiai iš vaiko širdies“ II etape, kuris vyko Vilniaus „Žiburio“ pradinėje mokykloje.

 

Sausio 20 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į „Illusion rooms“ Vilniuje. Čia vaikai ieškojo išėjimo iš veidrodžių labirintų, bandė įveikti galvosūkius, šoko veidrodžių diskotekos kambaryje, bandė suvokti iliuzijų meną, o pabaigoje vaikų laukė magiškas iliuzionisto Dumbuldoro pasirodymas, kuris neįtikėtinais triukais ir paslaptingąja magija pas Harį Poterį Hokvarco pilyje užbaigė edukacinę išvyką. Mokiniai buvo sužavėti ir pilni įspūdžių. 

Sausio 17 d. Tuskulėnų gimnazijoje vyko 1–4 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodžiai iš vaiko širdies" I atrankos etapas. Jame I vietą 1–2 klasių mokinių kategorijoje užėmė 2d klasės mokinė Brigita Barsulytė (mokytoja Gintarė Pranaitienė).
Linkime mokinei sėkmės tolimesniame etape!

 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) lankėsi Geležinkelių muziejuje. Vaikai smagiai leido laiką susipažindami su eksponatais, atlikdami įvairias užduotis bei važiuodami traukiniu! 

2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) kartu su visais gimnazijos mokiniais minėjo Sausio 13-ąją - Laisvės gynėjų dieną.

 

Gruodžio 20 dieną 2d ir 2c klasių mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) vyko į Trakus, kur laukė kupina įvykių ir staigmenų diena.


Plačiau...

 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) lankėsi Rumšiškėse, kur dalyvavo edukacijoje „Kalėdinių meduolių kepimas ir puošyba“.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį Vievio malūne mokėsi kepti kūčiukus, dalyvavo viktorinoje. Buvo labai smagu!


 

Gruodžio 18 d. antrokai kartu su kitais gimnazijos pradinukais dalyvavo kalėdiniame gimnazijos 3c klasės mokinių spektaklio „Grybų karas" ir šeštokų šokio spektaklio „Užmigę žaislai" pristatyme.


 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) „Saulutės“ bibliotekoje susitiko su knygos „Sivužas“ autore ir dailininke Lina Dūdaite.
 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) pramogavo boulinge.

 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo gimnazijos bibliotekos renginyje „Garsinis Kakėdinis skaitymas vaikai - vaikams“.

 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį Lietuvos nacionaliniame muziejuje klausėsi paskaitos „Adventas - susikaupimo metas“'. Jos metu vaikai ne tik sužinojo, ką žmonės veikdavo ilgais žiemos vakarais laukdami šv. Kalėdų, bet ir mokėsi burti, žaidė žaidimus. 

Lapkričio 26 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Valdovų rūmus, kur turėjo du edukacinius užsiėmimus „Pažintis su valdovų rūmais“ bei „Radvila bastūnas“.Plačiau...

 

Lapkričio 20 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) pasitiko svečius iš sveiko laisvalaikio studijos ,,Sveiki sveiki“, kurie atvežė edukacinį užsiėmimą „Pabėgimo kambarys. Sveikata“. Mokiniai skirstėsi į komandas, žaidė loginio mąstymo žaidimus, klausėsi informacijos apie sveikatą ir sveiką mitybą, dalyvavo bandymuose.
Mokiniams užsiėmimas labai patiko.
 

Lapkričio 15 d. 2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) vyko į LVJC, kur šurmuliavo naujos programos „Stepono nuotykiai, tyrinėjant gamtos reiškinius", mokykloms atidarymo renginys. Dirbtuvėse vaikai gavo įdomios veiklos, keliavo po atviras centro erdves, darė realaus bokšto maketą iš šiaudelių, konstravo katapultą, sukūrė net patį robotuką Steponą.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lapkričio mėnesį pasaulio pažinimo mokėsi lankydamiesi zooparke. Vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie gyvūnus, mielai juos maitino, fotografavo, o kai kuriuos galėjo ir paglostyti.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lapkričio mėnesį lankėsi Teatro, muzikos ir kino muziejuje ir dalyvavo paskaitoje ,,Triukšmai kino filmuose“.

 

Lapkričio 11-15 dienomis antrokai kartu su kitais gimnazijos mokiniais dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose. Savaitės iniciatorė bibliotekininkė Janina Kažukauskienė.
Šių metų literatūra ir tema: mažiausiems - Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį, iš knygos „Pepė Ilgakojinė", aut. Astrid Lindgren; paaugliams ir jaunimui - Sofijos pasaulis, aut. Jostein Gaarder. Šie metai yra ypatingi, nes asociacijos Norden Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia savo 100-ąsias metines.


Plačiau...

 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lapkričio mėnesį šventė Pepės Ilgakojinės gimimo dieną bibliotekoje ,,Saulutė“. Vaikai klausėsi Pepės nuotykių, dalyvavo viktorinoje ir vaišinosi tortu. Buvo smagu!


 

2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) prisijungė prie gimnaziją puošiančių rudens puokščių gamybos. Mokiniai taip pat gamino ir kitokius nuostabius rudens darbelius, kuriems idėjų nestigo!

 

2d ir 2c klasių mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) lankėsi planetariume ir stebėjo užsiėmimą „Norint išgyventi - reikia prisitaikyti“. Čia vaikai sužinojo, kokie yra žmonių ir gyvūnų panašumai ir trūkumai prieš visa griaunančią gamtos jėgą bei nuo ko priklauso gyvybės formų žemėje išvaizda ir elgesys.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) spalio mėnesį lankėsi Valdovų rūmuose. Vaikai ne tik klausėsi paskaitos „Ženklai ir simboliai“, bet ir darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse.
 

Spalio 1 d. 2d ir 2c mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) dalyvavo „Teatriuko" spektaklyje „Žalia gyva“. Žalia gyva - senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai - bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Spektaklio „Žalia gyva" veikėjai - įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos - pačios įvairiausios - ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios - tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (Gedimino laiškai, gaisrai, karai, iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias ir kt. - iki šios dienos). Tai - tarsi gyva istorijos pamoka, kuri vaikams labai patiko.

 

Rugsėjo mėnesį 2b (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) ir 3d (mokytoja Lina Voverienė) klasių mokiniai lankėsi Aukštadvaryje. Vaikai vaikščiojo Velnio duobės paslapčių taku, grožėjosi nuostabiais Aukštadvario ežerais, ragavo paslaptingo Verknės senvagės šaltinio vandens, įkopė į Pilaitės piliakalnį. Kelionė visiems labai patiko!


 

Rugsėjo 24 dieną 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Medininkuose esantį „Avietės Jums“ ūkį, kuriame mokiniai sužinojo kokia yra aviečių nauda, kaip jos yra auginamos, sodinamos, kada nuimamas aviečių derlius. Patys uogas ne tik ragavo, skynėsi sau parsivežti namiškiams, bet ir virė bei skanavo aviečių arbatos, virtos ant laužo, važinėjosi su traktoriumi, linksminosi.
Pabaigoje mokiniai rungtyniavo ir gavo daug sveikų, skanių prizų. Vaikams labai patiko.


 

Rugsėjo 17 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Alpakų ūkį, esantį Trakų rajone. Čia vaikai sužinojo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja, pamatė 100% alpakų vilnos siūlus, galėjo tiesiogiai pabendrauti su šiais mielais gyvūnais, juos paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankos paruoštais specialiai gyvūnams pritaikytais saugiais pašarais.
Taip pat čia auga devyni Čihuahua veislės šuniukai, kurie yra puikūs dainininkai ir davus jiems komanda - puikiai atlieka melodingus kūrinius. Mokiniai liko sužavėti e tik jais, tačiau ir gražuolėmis alpakomis.

Plačiau...

Previous page: 2019-2020 m.m.
Next page: 2018-2019 m.m.