Antrokų veikla


Antrokų veikla 2019-2020 m.m.

Gruodžio 20 dieną 2d ir 2c klasių mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) vyko į Trakus, kur laukė kupina įvykių ir staigmenų diena.


Plačiau...

 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) lankėsi Rumšiškėse, kur dalyvavo edukacijoje „Kalėdinių meduolių kepimas ir puošyba“.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį Vievio malūne mokėsi kepti kūčiukus, dalyvavo viktorinoje. Buvo labai smagu!


 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) „Saulutės“ bibliotekoje susitiko su knygos „Sivužas“ autore ir dailininke Lina Dūdaite.
 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) pramogavo boulinge.

 

2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo gimnazijos bibliotekos renginyje „Garsinis Kakėdinis skaitymas vaikai - vaikams“.

 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį Lietuvos nacionaliniame muziejuje klausėsi paskaitos „Adventas - susikaupimo metas“'. Jos metu vaikai ne tik sužinojo, ką žmonės veikdavo ilgais žiemos vakarais laukdami šv. Kalėdų, bet ir mokėsi burti, žaidė žaidimus. 

Lapkričio 26 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Valdovų rūmus, kur turėjo du edukacinius užsiėmimus „Pažintis su valdovų rūmais“ bei „Radvila bastūnas“.Plačiau...

 

Lapkričio 20 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) pasitiko svečius iš sveiko laisvalaikio studijos ,,Sveiki sveiki“, kurie atvežė edukacinį užsiėmimą „Pabėgimo kambarys. Sveikata“. Mokiniai skirstėsi į komandas, žaidė loginio mąstymo žaidimus, klausėsi informacijos apie sveikatą ir sveiką mitybą, dalyvavo bandymuose.
Mokiniams užsiėmimas labai patiko.
 

Lapkričio 15 d. 2a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) vyko į LVJC, kur šurmuliavo naujos programos „Stepono nuotykiai, tyrinėjant gamtos reiškinius", mokykloms atidarymo renginys. Dirbtuvėse vaikai gavo įdomios veiklos, keliavo po atviras centro erdves, darė realaus bokšto maketą iš šiaudelių, konstravo katapultą, sukūrė net patį robotuką Steponą.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lapkričio mėnesį pasaulio pažinimo mokėsi lankydamiesi zooparke. Vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie gyvūnus, mielai juos maitino, fotografavo, o kai kuriuos galėjo ir paglostyti.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lapkričio mėnesį lankėsi Teatro, muzikos ir kino muziejuje ir dalyvavo paskaitoje ,,Triukšmai kino filmuose“.

 

Lapkričio 11-15 dienomis antrokai kartu su kitais gimnazijos mokiniais dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose. Savaitės iniciatorė bibliotekininkė Janina Kažukauskienė.
Šių metų literatūra ir tema: mažiausiems - Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį, iš knygos „Pepė Ilgakojinė", aut. Astrid Lindgren; paaugliams ir jaunimui - Sofijos pasaulis, aut. Jostein Gaarder. Šie metai yra ypatingi, nes asociacijos Norden Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia savo 100-ąsias metines.


Plačiau...

 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lapkričio mėnesį šventė Pepės Ilgakojinės gimimo dieną bibliotekoje ,,Saulutė“. Vaikai klausėsi Pepės nuotykių, dalyvavo viktorinoje ir vaišinosi tortu. Buvo smagu!


 

2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) prisijungė prie gimnaziją puošiančių rudens puokščių gamybos. Mokiniai taip pat gamino ir kitokius nuostabius rudens darbelius, kuriems idėjų nestigo!

 

2d ir 2c klasių mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) lankėsi planetariume ir stebėjo užsiėmimą „Norint išgyventi - reikia prisitaikyti“. Čia vaikai sužinojo, kokie yra žmonių ir gyvūnų panašumai ir trūkumai prieš visa griaunančią gamtos jėgą bei nuo ko priklauso gyvybės formų žemėje išvaizda ir elgesys.


 

2b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) spalio mėnesį lankėsi Valdovų rūmuose. Vaikai ne tik klausėsi paskaitos „Ženklai ir simboliai“, bet ir darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse.
 

Spalio 1 d. 2d ir 2c mokiniai (mokytojos Gintarė Pranaitienė ir Grėtė Vaišnorienė) dalyvavo „Teatriuko" spektaklyje „Žalia gyva“. Žalia gyva - senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai - bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Spektaklio „Žalia gyva" veikėjai - įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos - pačios įvairiausios - ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios - tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (Gedimino laiškai, gaisrai, karai, iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias ir kt. - iki šios dienos). Tai - tarsi gyva istorijos pamoka, kuri vaikams labai patiko.

 

Rugsėjo mėnesį 2b (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) ir 3d (mokytoja Lina Voverienė) klasių mokiniai lankėsi Aukštadvaryje. Vaikai vaikščiojo Velnio duobės paslapčių taku, grožėjosi nuostabiais Aukštadvario ežerais, ragavo paslaptingo Verknės senvagės šaltinio vandens, įkopė į Pilaitės piliakalnį. Kelionė visiems labai patiko!


 

Rugsėjo 24 dieną 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Medininkuose esantį „Avietės Jums“ ūkį, kuriame mokiniai sužinojo kokia yra aviečių nauda, kaip jos yra auginamos, sodinamos, kada nuimamas aviečių derlius. Patys uogas ne tik ragavo, skynėsi sau parsivežti namiškiams, bet ir virė bei skanavo aviečių arbatos, virtos ant laužo, važinėjosi su traktoriumi, linksminosi.
Pabaigoje mokiniai rungtyniavo ir gavo daug sveikų, skanių prizų. Vaikams labai patiko.


 

Rugsėjo 17 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Pranaitienė) vyko į Alpakų ūkį, esantį Trakų rajone. Čia vaikai sužinojo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja, pamatė 100% alpakų vilnos siūlus, galėjo tiesiogiai pabendrauti su šiais mielais gyvūnais, juos paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankos paruoštais specialiai gyvūnams pritaikytais saugiais pašarais.
Taip pat čia auga devyni Čihuahua veislės šuniukai, kurie yra puikūs dainininkai ir davus jiems komanda - puikiai atlieka melodingus kūrinius. Mokiniai liko sužavėti e tik jais, tačiau ir gražuolėmis alpakomis.

Plačiau...

Previous page: Pirmokų veikla
Next page: Trečiokų veikla