Ketvirtokų veikla


Ketvirtokų veikla 2019-2020 m.m.

Spalio 15 d. 4c klasės mokiniai (mokytoja Karolina Patapovaitė) turėjo netradicinę edukacinę pamoką „Tropiniai drugeliai iš arti“. Edukacinės pamokos metu mokiniai turėjo galimybę pamatyti apie 15-20 gyvų tropinių drugelių rūšių, sužinoti visą drugelio gyvenimo ciklą nuo kiaušinėlio iki drugelio, pasigrožėti stebuklingais raštais, sužinoti keistus drugelių vardus bei jų mitybos įpročius. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę sugalvoti norą ir pašnibždėti drugeliui, kad tas noras kuo greičiau išsipildytu.

 

Vilniaus Tukulėnų gimnazijoje vyko 2019-2020 m.m. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Vilniaus miesto moksleivių žaidynių kvadrato varžybos.
Mūsų gimnazijos 4c ir 4d klasės mokinių komanda (mokytojos Edita Lukaševičienė ir Karolina Patapovaitė) varžėsi su „Žiburio“ pradinės mokyklos ir „Pelėdos“ pradinės mokyklos komandomis. Kvadrato varžybų tikslas - per sportą ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų žmogų, puoselėjantį tautines vertybes.
I vietą užėmė „Žiburio" pradinės mokyklos komanda, II vietą - mūsų gimnazijos komanda, III vietą - „Pelėdos" pradinės mokyklos komanda.
 

Spalio 8 d. 4c klasės mokiniai (mokytoja Karolina Patapovaitė) lankėsi Lietuvos Respublikos seimo rūmuose. Ekskursijos metu mokiniams buvo pristatoma Seimo institucija, aplankoma Seimo posėdžių salė, supažindinama su Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimui svarbiomis erdvėmis - Kovo 11-osios Akto sale, Konstitucijos sale, Laisvės gynėjų galerija. Mokiniai buvo supažindinami su seimo narių veikla, įstatymų leidybos procedūra, piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje. Ekskursijos metu mokiniai turėjo galimybę patys pabūti seimo nariais ir su gidės pagalba suvaidinti seimo narių posėdį. 

4d klasės mokiniai spalio 2 d. (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo edukacinėje veikloje LR Seime. Vaikai pabuvojo plenarinių posėdžių salėje, spaudos konferencijų salėje, A. M. Brazausko vardo salėje, susipažino su Seimo narių darbu.
Ekskursiją vedė Ryšių su visuomene skyriaus darbuotoja Skirmantė. Ji supažindino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, mokiniai turėjo galimybę sukurti savo „įstatymą“, balsuoti už jį.


 

4d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) pradžiugino savo darbais mokytojų širdis, spalio mėnesį bibliotekoje pradėjo veikti paroda „Mano mokytojos portretas“.


 

4d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo rudens gėrybių parodoje „Rudens puokštė“.
 

Rugsėjo 30 d. 4d klasės mokiniams (mokytoja Edita Lukaševičienė) Šeimos ir saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ mokytoja Živilė pravedė pilateso mankštą pagal projektą „Jūs rūpite“, finansuojamą iš valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo.


 

Rugsėjo mėnesį 4c (mokytoja Karolina Patapovaitė) ir 4d (mokytoja Edita Lukaševičienė) klasių mokiniai pradėjo sportuoti (kiekvieną penktadienį) „Tauro“ sporto mokykloje. Šių pamokų metu mokiniai plėtoja žinias ir gebėjimus, būtinus praktikuojant įvairias kūno kultūros formas.
Vaikai savarankiškai kuria žaidimus, pratimus bei jų variantus. Mokiniai šių pamokų metu turi galimybę plėtoti savarankiškumą, kūrybiškumą, atkaklumą ir net drąsą. Šios pamokos ugdo mokinių draugiškumą, tarpusavio pagalbos jausmą, valią, atsakomybę. Vaikai mokosi valdyti emocijas, tinkamai reaguoja į pasisekimus ir nesekmes, etiškai elgiasi komandos draugų atžvilgiu.
Šiose pamokose aktyviai sportuoja ne tik patys mokiniai, bet ir jų mokytojos. Po tokių kūno kultūros pamokų geros dienos pradžia - garantuota! 

Rugsėjo 26 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo edukacinėje pamokoje Pinigų muziejuje. Mokiniai šioje pamokoje susipažino su pinigų istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų ir net kreditinių kortelių. Vaikai patys turėjo galimybę nusikalti monetas (skirtukus). Aktyviausi mokiniai gavo vertingų Pinigų muziejaus prizų.
 

Rugsėjo 24 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Valstybės pažinimo centre. Mokiniams vyko edukacinis užsiėmimas „Aš - pilietis“.
Edukacinio užsiėmimo metu vaikai susipažino su pagrindiniais pilietybės įgijimo būdais, taikomais Lietuvoje ir pasaulyje. Sužinojo kuo skiriasi valstybės gyventojas ir pilietis? Po šio užsiėmimo vaikai gavo atsakymus:  ar aš esu piletis? Kaip juo tapau? Ar galiu pakeisti arba netekti pilietybės? Po pamokos mokiniams buvo iškilmingai įteiktos priesaikos.

 

Rugsėjo 17 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) vyko į edukacinį užsiėmimą Vytauto Kasiulio muziejuje.
Mokiniai sužinojo apie V. Kasiulį (1918-1995), meno kritikų pelnytai laikomu vienu įdomiausiu XX  a. antrosios pusės Paryžiaus mokyklos tapytoju. Pamatė jo sukurtus darbus. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai sužinojo apie monotipijos rūšis, galėjo patys atsispausti sukurtą paveikslą.
Šia veikla siekiama atskleisti vaikų kūrybiškumą, lavinama vaizduotė, ugdomas meninis skonis, skatinama saviraiška
 

Rugsėjo 11 d. 4c (mokytoja Karolina Patapovaitė) ir 4d (mokytoja Edita Lukaševičienė) klasių mokiniai lankėsi Pelėdų parke. Apsilankymo metu vaikai iš arti betarpiškai galėjo pabendrauti su pelėdomis ir apuokais. Sužinojo kiekvieno paukščio atsiradimo istoriją, susipažino su paukščiais, kurių Lietuvoje pamatyti laukinėje gamtoje nėra galimybės. Apie šią išvyką mokiniams primins su paukščiais daryta fotosesija.

 

Sugrįžki su džiaugsmu
Į savo klasę,
Dalinki šypseną
Visiems aplink.
Ir suolo draugą
Tartum brolį, sesę
Pajusk širdim
Ir rankom apkabink.
Rugsėjo šventė 4d klasėje (mokytoja Edita Lukaševičienė).Previous page: Trečiokų veikla
Next page: 2018-2019 m.m.