Pirmokų veikla


Pirmokų veikla 2019-2020 m.m.

Vasario 25 d. 1b klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) Lietuvos nacionaliniame muziejuje dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Vaikai ir žaislai“. Buvo įdomu sužinoti, kokios senovėje buvo vaikų pramogos, su kokiais žaislais žaidė ir kaip jie buvo daromi, patiems pažaisti su senovinių žaislų kopijomis. 

Vasario 25 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo Užgavėnių šventėje (organizavo pradinių klasių mokytojos Lina Voverienė, Karolina Patapovaitė, Grėtė Vaišnorienė).
Šventės metu mokiniai supažindino visus su Užgavėnių šventės tradicijomis, reikšme, visi vaišinosi blynais, buvo gausu smagių dainų bei žaidimų, šokių kartu su muzikos mokytoju Arvydu Kirda.

Plačiau...

 

Vasario 4 d. pirmųjų klasių mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto planetariume, kuriame dalyvavo edukacinėje pamokoje „Mano pirmosios žvaigždelės“. Mokiniai susipažino su Mėnuliu, Saule, jos dovanomis - debesimis, vėju, lietumi, vaivorykšte, žaibais, pašvaistėmis bei ją supančiomis planetomis. Mokėsi danguje pastebėti bei atrasti ryškiausias žvaigždes bei žvaigždynus. Grožėjosi „krintančiomis“', „bėgančiomis'“, „uodeguotomis“' žvaigždelėmis.


 

Gruodžio 20 d. 1c klasės mokiniai (mokytoja Greta Višumirskaitė) dalyavo Kalėdinėje viktorinoje „Kalėdų protmūšis“, kurioje mokiniai komandomis pritaikė įgytas žinias, atsakydami į įvairius klausimus. Klasėje vyko Kalėdinė popietė, kurioje netrūko džiugių nuotaikų, žaidimų bei pramogų.


 

Sausio 17 d. 1b klasės mokinė Unė Paulavičiūtė (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo mokyklos pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Žodžiai iš vaiko širdies“.

 

Sausio 13-osios minėjimo akimirka 1b klasėje (mokytoja Vida Baublytė).

 

Gruodžio 19 d. pirmokai vyko į „LĖLĖS“ teatrą, kuriame stebėjo Kalėdinį spektaklį „Baltos pasakos“. Tai šešėlių teatro spektaklis. Karpyti personažai, detalės, šviesos ir muzika - visa turi tiksliai tarpusavyje derėti, kad mintis suskambėtų. Šio spektaklio tikslas - žadinti vaiko sielą, joje atsaką amžiniems dalykams - gerumui, meilei - ir kviečia kasdienybėje įžvelgti tyliai vykstantį stebuklą.
Po spektaklio mokiniai susitiko su Kalėdų seneliu, kuriam dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus.
 

Gruodžio 18 d. pirmokai kartu su kitais gimnazijos pradinukais dalyvavo kalėdiniame gimnazijos 3c klasės mokinių spektaklio „Grybų karas“ ir šeštokų šokio spektaklio „Užmigę žaislai“ pristatyme.


 

Gruodžio 17 d. 1b klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo edukaciniame užsiėmime Vytauto Kasiulio dailės muziejaus nuolatinėje ekspozicijoje. Šio edukacinio užsiėmimo metu mokiniai susipažino su spalvingais V. Kasiulio darbais, o muziejaus dirbtuvėse iš molio pasigamino kalėdinį žaisliuką eglutei.


 

Gruodžio 11 d. 1b klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo edukacinėje saugaus eismo pamokėlėje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Mokiniai pakartojo pagrindines kelių eismo taisykles, mokėsi taisyklingai užsidėti dviratininko šalmą, prisisegti ir užsidėti atšvaitus. 

1c klasės mokiniai (mokytoja Greta Višumirskaitė) dalyvavo advento akcijoje ,,Dovanok gabalėlį džiaugsmo“.

 

Gruodžio 2 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Paužaitė 1b klasės mokiniams (mokytoja Vida Baublytė) vedė pamoką „Burnos higiena ir dantukų priežiūra“.


 

Lapkričio 11-15 dienomis pirmokai kartu su kitais gimnazijos mokiniais dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose. Savaitės iniciatorė bibliotekininkė Janina Kažukauskienė.
Šių metų literatūra ir tema: mažiausiems - Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį, iš knygos „Pepė Ilgakojinė“, aut. Astrid Lindgren; paaugliams ir jaunimui - Sofijos pasaulis, aut. Jostein Gaarder. Šie metai yra ypatingi, nes asociacijos Norden Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia savo 100-ąsias metines.
Plačiau...

 

Lapkričio 6 d. 1c klasės mokiniai (mokytoja Greta Višumirskaitė) sveikino visus su PYRAGŲ DIENA.

 

Lapkričio 5 d. pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo spektaklyje „Kiškių sukilimas“ LĖLĖS teatre. Monospektaklis „Kiškių sukilimas" - tai sėkmingas režisieriaus ir dailininko Rimo Driežio pabandymas įpūsti tradicinio anglų balaganinio lėlių teatro vaidinimo „Pančas ir Džudė“ dvasios puikiai Kazio Binkio (1893-1942) poemai. O kad intriga patrauktų ir suaugusiųjų dėmesį - perkelti spektaklio veiksmą į prieškario Kauną: kiškiai įsiveržia į Kauno teatrą ir iš operos žvaigždės Kipro Petrausko reikalauja, kad šis liautųsi medžiojęs kiškius. Rezultatas - patriotinė Rimo Driežo dėlionė iš Kazio Binkio poemų ir eilėraščių, virtuoziškai vaidinama vienos aktorės, Lijanos Muštašvili, su galybe pirštininių lėlių.


 

1b klasės mokinys Kajus Šapovalovas (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo tarptautinėje pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų parodoje-konkurse „DAIKTAI ATGYJA“, kuri buvo skirta vaikų rašytojui, dailininkui Kęstučiui Kasparavičiui.

 

Spalio 15 dieną 1c klasės mokiniai (mokytoja Greta Višumirskaitė) dalyvavo edukacinėje pamokoje „Tropiniai drugeliai iš arti“. Mokiniai užsiėmimo metu susipažino su 30-40 gyvų tropinių drugelių 15-20 rūšių. Mokiniai stebėjo visą drugelio gyvenimo ciklą nuo kiaušinėlio iki drugelio, pasigrožėjo stebuklingais raštais, sužinojo keistus drugelių vardus, jų mitybos įpročius ir pašnibždėjo drugeliams savo norus.


 

Spalio 14 dieną 1c klasės mokiniai (mokytoja Greta Višumirskaitė) dalyvavo netradicinėje pasaulio pažinimo pamokoje „Svečiuojamės gamtoje rudenį“'. Pamokos metu mokiniai atliko stebėjimus, užduotis kuriomis tyrinėdami gamtą stengėsi pritaikyti įgytas žinias, atpažinti mokyklos teritorijoje augančius medžius, augalus bei gyvūnėlius, pastebėti gamtos grožį bei įvardinti rudens sezono požymius.
 

Spalio 1 d. pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo „Teatriuko“ spektaklyje „Žalia gyva“.  Žalia gyva - senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai - bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Spektaklio „Žalia gyva“ veikėjai - įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos - pačios įvairiausios - ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios - tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (Gedimino laiškai, gaisrai, karai, iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias ir kt. - iki šios dienos).
Tai - tarsi gyva istorijos pamoka. Spektaklio metu pirmokai stengėsi prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija, vystyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą.
 

1b klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) su savo sukurtomis kompozicijomis „Rudens puokštė“.

 

Rugsėjo 25 d. 1b klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo edukacinėje pamokoje Pinigų muziejuje. Mokiniai susipažino su pinigų istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų ir net kreditinių kortelių. Vaikai patys turėjo galimybę nusikalti monetas (skirtukus). Aktyviausi mokiniai gavo vertingų Pinigų muziejaus prizų.


 

Rugsėjo 16 d. pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo eismo kultūrą ugdančiame vaidinime „Stojaus ir Einės nuotykiai gatvėje“, kuriame vaikai buvo kviečiami pasitikrinti kelių eismo taisykles, skatinami mąstyti apie sukurtas vaidybines situacijas, kad pajėgtų atskirti tinkamą istorijos veikėjų elgesį nuo netinkamo. Vaidinimo metu veikėjai stengėsi įskiepyti mokiniams supratimą apie tinkamą elgesį kelyje ir atsakomybę už savo veiksmus. Suprantamai paaiškinamos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės. 

Rugsėjo 12 d. pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo interaktyviame „Robotikos akademijos“ pristatyme. Užsiėmimo metu buvo rodoma video medžiaga - nuo sudėtingų robotų iki linksmų filmukų. Vaikai susipažino su robotų konstravimo ypatybėmis, turėjo galimybę pašokti.
Previous page: 2019-2020 m.m.
Next page: 2018-2019 m.m.