Pirmokų veikla


Pirmokų veikla 2019-2020 m.m.

Spalio 15 dieną 1c klasės mokiniai (mokytoja Greta Višumirskaitė) dalyvavo edukacinėje pamokoje „Tropiniai drugeliai iš arti“. Mokiniai užsiėmimo metu susipažino su 30-40 gyvų tropinių drugelių 15-20 rūšių. Mokiniai stebėjo visą drugelio gyvenimo ciklą nuo kiaušinėlio iki drugelio, pasigrožėjo stebuklingais raštais, sužinojo keistus drugelių vardus, jų mitybos įpročius ir pašnibždėjo drugeliams savo norus.


 

Spalio 14 dieną 1c klasės mokiniai (mokytoja Greta Višumirskaitė) dalyvavo netradicinėje pasaulio pažinimo pamokoje „Svečiuojamės gamtoje rudenį“'. Pamokos metu mokiniai atliko stebėjimus, užduotis kuriomis tyrinėdami gamtą stengėsi pritaikyti įgytas žinias, atpažinti mokyklos teritorijoje augančius medžius, augalus bei gyvūnėlius, pastebėti gamtos grožį bei įvardinti rudens sezono požymius.
 

Spalio 1 d. pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo „Teatriuko“ spektaklyje „Žalia gyva“.  Žalia gyva - senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai - bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva" ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Spektaklio „Žalia gyva“ veikėjai - įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos - pačios įvairiausios - ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios - tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (Gedimino laiškai, gaisrai, karai, iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, traukiniai į Sibirą, Baltijos kelias ir kt. - iki šios dienos).
Tai - tarsi gyva istorijos pamoka. Spektaklio metu pirmokai stengėsi prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija, vystyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą.
 

1b klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) su savo sukurtomis kompozicijomis „Rudens puokštė“.

 

Rugsėjo 25 d. 1b klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo edukacinėje pamokoje Pinigų muziejuje. Mokiniai susipažino su pinigų istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų ir net kreditinių kortelių. Vaikai patys turėjo galimybę nusikalti monetas (skirtukus). Aktyviausi mokiniai gavo vertingų Pinigų muziejaus prizų.


 

Rugsėjo 16 d. pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo eismo kultūrą ugdančiame vaidinime „Stojaus ir Einės nuotykiai gatvėje“, kuriame vaikai buvo kviečiami pasitikrinti kelių eismo taisykles, skatinami mąstyti apie sukurtas vaidybines situacijas, kad pajėgtų atskirti tinkamą istorijos veikėjų elgesį nuo netinkamo. Vaidinimo metu veikėjai stengėsi įskiepyti mokiniams supratimą apie tinkamą elgesį kelyje ir atsakomybę už savo veiksmus. Suprantamai paaiškinamos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės. 

Rugsėjo 12 d. pirmųjų klasių mokiniai dalyvavo interaktyviame „Robotikos akademijos“ pristatyme. Užsiėmimo metu buvo rodoma video medžiaga - nuo sudėtingų robotų iki linksmų filmukų. Vaikai susipažino su robotų konstravimo ypatybėmis, turėjo galimybę pašokti.
Previous page: Pradinis ugdymas
Next page: Antrokų veikla