Trečiokų veikla


Trečiokų veikla 2017-2018 m.m.

Paskutinę pavasario dieną trečiųjų klasių mokiniai sveikino ketvirtokus, kurie baigė pradinę mokyklą ir gavo pirmuosius savo pažymėjimus. Sėkmės!
 

Gegužės 30 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) vyko į VCUP, kur vyko dailės darbų konkursas „100 metų Lietuvai“. Mokiniai pristatė savo darbus, vaišinosi ledais.


 

Gegužės 29 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) lankėsi Bažnytinio paveldo muziejuje ir Vilniaus Arkikatedros požemiuose. Apžiūrėjome vertingiausius muziejaus eksponatus iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių ir edukaciniame užsiėmime „Krikščioniškieji simboliai“ patys pasigaminome pakabukus. Arkikatedroje kartu su gidu nusileidome į katedros požemius, pamatėme senuosius palaidojimus, kriptas, karalių mauzoliejų, vieną iš seniausių freskų Lietuvoje. 

Gegužės 28 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) vyko į Trakus. Aplankėme Angelų kalvą, Trakų pilį, dalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose Trakų pilyje „Pasaka“ ir „Kibinų kepimas“ „Senojoje kibininėje. Buvo smagi diena!
 

Gegužės 17 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) lankėsi Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Mokiniai apžiūrėjo veikiančią ekspoziciją, klausėsi pasakojimo apie Lietuvos ir Vilniaus praeitį, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Susipažinkime - valdovų rūmų muziejus“ bei „Simbolių paslaptys“. 

Gegužės 14 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) Danijos ambasados žemutiniame sode stebėjo Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį „Sniego karalienė“.


 

Gegužės 3 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo gimnazijos bibliotekoje vykusiame renginyje „Aš esu knyga“. Jo metu 5b klasės mokiniai (auklėtoja Liubov Valinčienė) pristatė knygas, kurias patys skaitė ir siūlo perskaityti mažesniems draugams, visi kartu žaidė žaidimą „Knygos kelias“. Renginio koordinatorė Janina Kažukauskienė. 

Gegužės 2 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) lankėsi Vilniaus oro uoste. Ekskursijos metu vaikai matė keleiviams nematomas oro uosto zonas, iš arti stebėjo kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, susipažino su aviacijos saugumo, priešgaisrinio gelbėjimo stoties pareigūnais, lankėsi ypatingai svarbių asmenų (VIP) terminale.
 

Balandžio 30 d. - edukacinė diena. 3a, 3b ir 3c klasių mokiniai kartu su kitais gimnazijos pradinukais vyko į Vilniaus Kamerinį teatrą, kur žiūrėjo smagų spektaklį „Žiogo ir Skaičiuotojo nuotykiai“.


 

​​Balandžio 15-21 dienomis gimnazijos direktorė Daiva Pilukienė, mokytojos Jūratė Dirginčienė, Edita Lukaševičienė, Vida Baublytė ir grupė mokinių (2d klasės - Agota Kliučinskaitė, Urtė Bujauskaitė, Uldė Smalakytė ir 3c klasės - Evelina Moroz, Austė Turauskaitė, Austėja Dapkūnaitė )dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto „Kiekvienas mokinys yra svarbus“ („Every student is important“) darbiniame susitikime Ispanijoje, Linares mieste.
Kelionės (programos) metu praplėtėme savo akiratį apie Ispanijos švietimo sistemą, stebėjome ir dalyvavome (demokratija) plakato kūrime. Lankėmes mokykloje, stebėjome mokinių veiklą, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti video-pristatymo kūrime. Bendravome su mokyklos bendruomenės nariais, pristatėme savo šalį (prezentacija apie Lietuvą).
Mūsų mokinės su mokytojomis turėjo galimybę dalyvauti tradicinės (ispaniškos) duonelės kepimo pamokoje. Vaikai gebėjo dirbti grupėse, stengėsi bendrauti anglų kalba. Turėjome galimybę pažinti šią nuostabią šalį. Aplankėme Ubeda, Baeza, Cordoba miestus. Aplankėme trečią pagal grožį mečetę (Cordobos mieste).
 

Kovo 27 d. gimnazijoje vyko tradiciniai pradinių klasių „Menų dienos“ koncertai.Plačiau...

 

Kovo 26-30 d. gimnazijoje vyko „Švaros savaitė“. Gimnazijos mokiniai tvarkė, valė kabinetus ir bendras gimnazijos erdves.

 

Kovo 22 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) dalyvavo VCUP projekte „Velykinis medis“ ir savo margučiais puošė medelį.

 

Kovo 21 d. trečiokai, kartu su kitais mokyklos pradinukais, dalyvavo neformalaus gamtos pažinimo pamokų projekto „Gamtukai“ užsiėmime.


 

Kovo 19 - 23 dienomis gimnazijoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ".
Pradinių klasių mokiniai kūrė „Draugystės vokus“, kad mokytųsi pasakyti gerą žodį, pagirti vienas kitą už gerą poelgį. Visą savaitę mokiniai pildė draugų vokus, o savaitės pabaigoje visi džiaugėsi gautais komplimentais ir padėkomis.

Plačiau...

 

Kovo 2 d. gimnazijoje vyko pradinukų Kaziuko mugė.

Plačiau...

 

Vasario 15 d. pradinukai kartu su kitais gimnazijos mokiniais ir mokytojais gimnazijos kieme suformavo širdį. Pasidabinusi geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionais, širdis simbolizavo meilę Lietuvai.Plačiau...

 

Vasario 13 d. pradinių klasių mokiniai šokiu sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu. Su sukurtu video klipu dalyvaujame prezidentės D. Grybauskaitės projekte „Vasario 16-tąją švesk linksmai ir išradingai“.

Video klipas

 

3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) kūrybingai ir išradingai ruošėsi Lietuvos 100-mečiui.


 

Vasario 13 d. pradinukai šventė Užgavėnes. Vaišinosi blynais, dėvėjo Užgavėnių kaukes ir mokyklos kieme vijo žiemą.


Plačiau...


Gimnazijoje vyko raiškaus skaitymo konkursas „Ir knyga mane augina“.
3c klasei (mokytoja Vida Baublytė) atstovavo Austėja Dapkūnaitė, Simas Grigas, Kajus Lukianskas, Evelina Moroz ir Austė Turauskaitė.

 

3c klasės mokinės Evelina Moroz, Austė Turauskaitė ir Patricija Šilobrit dalyvavo pradinio ugdymo mokinių kūrybinių tapybos ir grafikos dailės darbų parodoje „Metų laikų spalvos per fotoobjektyvą“ (dailės mokytoja Liucina Kot).

 

Sausio mėnesį gimnazijoje vyko 3-ių klasių diktanto konkursas.
Jame dalyvavo 3c klasės mokiniai Simas Grigas ir Kajus Lukianskas (mokytoja Vida Baublytė).

 

Gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo akcijoje - „BŪK MATOMAS“.
Ši akcija skirta spręsti kasmetinę tamsaus paros meto problemą - vakarais gatvėse vaikai yra tiesiog nematomi. Atšvaitus nešioja ne visi. Vaikai dažnai juos pameta, ir kai ateina vakaras, keliauja be jų. Gimnazijai buvo pasiūlytas paprastesni būdas, kaip apsaugoti savo mokinius. Pradinių klasių mokiniams buvo dekoruojami viršutiniai drabužiai specialia šviesą atspindinčia plėvele. Toks atšvaitas niekada nepasimes, o tai pat net ir pagyvins viršutinius rūbus.


Plačiau...


3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) gimnazijos bibliotekoje dalyvavo Astridos Lindgren biografijos ir kūrybos pristatyme „Vaikai skaito vaikams“. Sausio 25 d. A. Lindgren „Pepės ilgakojinės“ ištraukas skaitė 7a klasės mokiniai Dominykas ir Aistė.


 

Sausio 25 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) kartu su visu Vilniumi šventė 695-ąjį Vilniaus gimtadienį.

 

Sausio mėnesį 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) kelis kartus lankėsi gimnazijos bibliotekoje.
Bibliotekos vedėja Janina Kažukauskienė supažindino mokinius su garsaus vaikų rašytojo Otfrydo Proislerio kūryba, skaitė knygos „Plėšikas Hocenplocas“ ištraukas. Vėliau trečiokai patys skaitė šią knygą vieni kitiems, piešė labiausiai patikusius knygos veikėjus.

 

3c klasės mokinė Evelina Moroz dalyvavo tarptautiniame mokinių meninės kūrybos darbų konkurse „Kalėdinis atvirukas“. Dailės mokytoja Liucina Kot.

 

Gruodžio 15 d. 3b ir 3c klasių mokiniai (mokytojos Jūratė Dirginčienė ir Vida Baublytė) dalyvavo edukacinėje programoje „Trakai - Kalėdų Senelio sostinė“.
Programos metu mokiniai susitiko su Kalėdų Seneliu ir paliko Seneliui parašytus laiškus, Užutrakio dvare gamino kalėdinius sausainius. Kol kepė sausainiai, mokiniai žaidė su Kalėdų Seneliu ir Snieguole, dalinosi kalėdinės dovanėlės. Po to laukė kalėdinė arbata su pačių pagamintais sausainiais ir smagus pasivaikščiojimas po Užutrakio dvarą. Išvykos pabaigoje laukė smagus pasivažinėjimas po Trakus su kalėdiniu traukinuku.


Plačiau...

 

Gruodžio 20 d. gimnazijoje svečiavosi socialiniai partneriai - Vilniaus „Žiburio“ pradinės mokyklos mokiniai.
„Žiburio“ pradinės mokyklos jaunučių choro dainininkai ir choro vadovė Jelena Ankudovičienė dovanojo Kalėdinę nuotaiką, šypsenas ir Mokyklos pažangos ir bendradarbiavimo projekto 2017 „Skaitome kartu, augu aš ir tu“ knygas.
Svečius mielai sutiko 3b ir 3c klasių mokiniai (mokytojos Jūratė Dirginčienė ir Vida Baublytė).


 

Lapkričio 6 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) šventė Pyragų dieną. Šia proga kviečiama kepti pyragus, dalintis su draugais. Tą dieną visi į mokyklą atskubėjo su savo ir tėvelių bei senelių iškeptais skanumynais.

 

3b klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Dirginčienė) spalio-gruodžio mėnesiais dalyvavo sveikos gyvensenos mokyklos „NORIU AUGTI SVEIKAS“ organizuotame užsiėmime „Vaistiniai augalai“.
Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie vaistinius augalus, jų naudą žmogui.

 

3b klasės mokiniai Beatričė Paknytė ir Marius Dimša dalyvavo Nacionaliniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“.
Marius Dimša yra tarp 30 geriausių Vilniaus miesto moksleivių. Jis užėmė 26 vietą.
Informacinių technologijų mokytojos Regina Maigienė ir Renata Pileckaja.

 

3c klasės mokinė Evelina Moroz dalyvavo Kalėdinių ar naujamečių kompiuterinių atvirukų konkurse „Žiemos fantazija“. IT mokytoja Regina Maigienė.

 

3b ir 3c klasių mokiniai (mokytojos Jūratė Dirginčienė ir Vida Baublytė) gamino ir išsiuntė atvirukus draugams Ispanijoje, Turkijoje, Lenkijoje, Kipre ir Italijoje, su kuriais susipažino tarptautinio projekto „Erasmus+“ veiklose.


 

Paskutinę rudens dieną mūsų gimnazijos trečiokai susitiko su rašytoja Rebeka Una ir jos knygos „Aš esu Tomas seklys“ herojais. Nuotaikingas knygos pristatymas įtraukė mokinius ir leido jiems sužinoti, ką vasaromis veikė jų bendraamžiai, kai nebuvo kompiuterių, mobiliųjų telefonų ir interneto.


 

Lapkričio 29 diena - Draugo diena, ją paminėjome draugiškai bei išradingai. Socialinės pedagogės suorganizavo akciją draugo dienai paminėti. Šios akcijos metu pradinių klasių mokiniai savo pirštų antspaudais kūrė draugystės medį, kuris buvo eksponuojamas antro aukšto fojė. 

3b ir 3c klasių mokiniai (mokytojos Jūratė Dirginčienė ir Vida Baublytė) dalyvavo gimnazijoje vykusios Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose (lapkričio 13-19 d.). Skaitėme knygą „Lobių sala“ (Mauri Kunnas), sprendėme įvairias užduotis, dalyvavome piratų mankštoje.

Plačiau...

 

Lapkričio 16 dieną vyko Tarptautinė tolerancijos diena. Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis - „Rankos“. Šiuo simboliu sužavėti mokytojai ir mokiniai klasės duris pasipuošė tolerancijos rankomis.

Plačiau...

 

3b klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Dirginčienė) spalio-gruodžio mėnesiais dalyvavo sveikos gyvensenos mokyklos „NORIU AUGTI SVEIKAS“ organizuotuose užsiėmimuose.
„Dantukai ir jų priežiūra“.

„Mikrobai“. Mokiniai sužinojo, kur slypi mikrobai, kaip taisyklingai plauti rankas.
„Triukšmo poveikis sveikatai“.
Mokiniai suprato žalingą triukšmo poveikį sveikatai.
NVSPL laboratorijoje.
Užsiėmimą vedė fizikinių veiksnių tyrimų skyriaus specialistas E. Gasperavičius.
„Grūdinimasis. Būdai ir nauda“. Mokiniai aktyviai dalyvavo užsiėmime. Suprato, kaip svarbu grūdinti organizmą. Sužinojo vandens svarbą organizmui, kodėl reikia gerti vandenį, kaip užterštas organizmas funkcionuoja, ką tokiais atvejais daryti.


 

Gimnazijos trečiokai spalio mėnesį „Saulutės“ bibliotekoje klausėsi įdomių pasakojimų apie jiems mažai žinomas mitologines būtybes, kurias pasakojo knygos „Didžioji būtybių knyga“ autorė Kotryna Zylė. Vaikai sužinojo apie Aitvarą, Milžiną, Gabiją, Žemyną, Rūgutį, Maumą, laumes, undines, kaukučius, Bangpūtį ir Giltinę...

 

3b klasės mokiniai (mokytoja Jūratė Dirginčienė) lankėsi Vilniaus oro uoste. Ekskursijos metu matė keleiviams nematomas oro uosto zonas, iš arti stebėjo kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, susipažino su aviacijos saugumo, priešgaisrinio gelbėjimo stoties pareigūnais, lankėsi ypatingai svarbių asmenų (VIP) terminale.


 

Pradinukų rudens gėrybių paroda „Rudens išdaigos".

Plačiau...

 

Per vasarą užaugo Jums
Dar didesni sparnai.
Sugrįžote į klasę,
Kaip padangių aitvarai.
Vėl suskambėjo juokas,
Klegesys, linksmi balsai.
Vėl prieš akis saulutės išbučiuoti,
Pažįstami veidai.
Mes Jums linkime, kad būtumėt laimingi,
Žingeidūs, smalsūs, draugiški ir išmintingi.

Mokytojos Vilma, Jūratė, Vida ir Eglė.


Previous page: 2017-2018 m.m.
Next page: 2016-2017 m.m.