Trečiokų veikla


Trečiokų veikla 2018-2019 m.m.

Gruodžio 17 dieną 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Trakuose, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Apelsinu kvepianti žvakė“. Ši edukacija skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per senąjį žvakininkystės amatą, atskleisti mūsų šalies etninės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.
Edukacijos metu mokiniai kalbėjo apie Kalėdas, dainavo dainas, piešė, pasigamino apelsinu kvepiančias žvakes, puošė jas. Po edukacijos lankėsi „Senojoje kibininėje“.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo tradicinėse gimnazijos bendruomenės akcijose „Dovanokime gabalėlį džiaugsmo“ ir „Padovanokime knygą gimnazijos bibliotekai".


 

Jau tradicija tapo kiekvienais metais gimnazjos bibliotekoje rengti Kalėdinių pasakų skaitymą. Gruodžio 20 d. 3d klasės mokiniai su didžiausiu susidomėjimu klausė 8a klasės mokinių skaitomų pasakų (H. K. Anderseno „Mergaitė su degtukais“ ir kt.), sužinojo apie Kūčių ir Kalėdų švenčių papročius.


 

3d klasės mokinė Agota Kliučinskaitė (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo tarptautiniame pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų parodoje-konkurse „Spalvoti žodžiai“, skirtame vaikų poetės V. Palčinskaitės 75-erių metų sukakčiai paminėti.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo projekte „Žymūs Lietuvos žmonės“. Mokiniai pasiruošė pasakoti apie žymų Lietuvos žmogų ir pristatė savo darbą klasės draugams. Tai buvo galimybė su geriausiais prisiliesti prie Lietuvos istorijos.


 

Gruodžio 7 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, edukacinėje programoje apie triukšmą.
Šios edukacijos metu mokiniai susipažino su garso įrašimu, sužinojo, kaip garsas ar kiti triukšmai sukuriami pagalbinėmis priemonėmis ir su daug kitų įdomių dalykų apie triukšmų įgarsinimą, kuriant kino filmus. Mokiniai turėjo galimybę būti kino režisieriais, įgarsintojais.
 

Gruodžio 6 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Valdovų rūmuose.
Mokiniai sužinojo, kaip atrodo bei skamba Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir Lenkijos karalių Žygimanto Augusto ir Vladislovo Vazos valdymo laikų muzikos instrumentai, ką apie muziką pasakoja muziejaus eksponatai. Mokiniai užsiėmime ne tik sužinojo atsakymus į šiuos klausimus, bet ir turėjo galimybę susipažinti su senoviniais XVI-XVII a. instrumentais, apžiūrėti koklius, gobelenus, paveikslus, dalyvauti muzikiniuose žaidimuose. Taip pat mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti klavesino ir vargonų garsų, gotikinės arfos skambesio, vaikai patys pamėgino pagroti, taip pat pašokti senovinį šokį.

 

3d klasės mokinės Agota Kliučinskaitė ir Smiltė Nečiūnaitė (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo gimnazijos pradinukų Diktanto konkurse.

 

Lapkričio 29 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) Draugo dieną paminėjo draugiškai ir išradingai, atliko užduotis apie draugus, pasikeitė mielomis dovanėlėmis, skirtomis šiai dienai paminėti.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) ruošiasi didžiosioms metų šventėms. Mokiniai eglutę puošia savo gamybos žaisliukais.

 

Spalio-lapkričio mėnesiais 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo nacionaliniame matematikos konkurse „Matematikos Ekspertas 2018“.

 

Tolerancijos diena 3d klasėje (mokytoja Edita Lukaševičienė). Tema „Raktas į mano širdį“. 

Šiaurės šalių savaitė kasmet rengiama Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Ja siekiama priminti senąją pasakojimo tradiciją, kai žvakių šviesoje būdavo klausomasi balsu skaitomų kūrinių. Tai puiki proga susibūrus drauge persikelti į magišką knygų pasaulį bei artimiau susipažinti su Šiaurės šalių literatūra.
Pradinių klasių mokiniai gimnazijos bibliotekoje klausėsi vyresnių klasių mokinių skaitomos pasakos ištraukos apie super heroję Lizą, aptarė, pasidalino savo išgyvenimais.Plačiau...

Spalio-lapkričio mėn. ekspuojama pradinių klasių mokinių kūrybinių dailės darbų paroda „Rudens gėrybės".
Pirmų klasių tema „Grybai".
Antrų klasių - „Vaisiai".
Trečių klasių - „Daržovės".
Ketvirtų klasių - „Medžiai".
Parodos organizatorės-koordinatorės pradinių klasių mokytojos Nijolė Sakalauskienė ir Rūta Gerasionienė.

Plačiau...

 

Lapkričio 6 d. 3d ir 3c klasėse (mokytojos Edita Lukaševičienė ir Karolina Patapovaitė) svečiavosi vaikiškų knygelių autorius ir iliustruotojas Dainius Šukys. Jis supažindino vaikus su savo kūryba, kartu su jais piešė įvairių pasakų herojus. Vėliau pakvietė vaikus pabūti kūrėjais ir kurti savo pasaką. Susitikimo pabaigoje norintieji galėjo įsigyti autoriaus knygučių bei gauti linksmą autoriaus autografą.

 

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonėms, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.
3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) nutarė prisidėti prie šiai dienai skirto projekto. Mokiniai pamokų metu kalbėjo tema „Kokius gyvūnus auginu namuose“, kūrė apie juos ketureilius, piešė juos. Mokiniai taip pat paruošė projektinius darbus apie Pasaulio gyvūnus ir pristatė klasės draugams.


 

Spalio mėnesį 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) klausėsi lektorės Jūratės Aleškevičiūtės paskaitos „Sveikos akys“. Ji buvo skirta vaikų regėjimo išsaugojimui ir stiprinimui. Mokiniai susipažino su akių funkcijomis, sužinojo apie rizikos veiksnius, išmoko individualių ir grupinių edukacinių žaidimų.

 

Spalio 11 d. Tuskulėnų gimnazijos sporto salėje vyko 2018-2019 m.m. Lietuvos mokyklų žaidynių Vilniaus miesto kvadrato (2008 m.g. ir jaunesnių) varžybos.
Gimnazijai atstovavo šie mokiniai:
1. Šarūnas Vižinis 3a
2. Dovydas Bereznauskas 3b
3. Kotryna Gylytė 3c
4. Diana Pševlodskaja 3c
5. Viltė Gataveckaitė 3d
6. Urtė Bujauskaitė 3d
7. Kajus Pupelis 3d
8. Agnė Barkinaitė 4a
9. Adomas Bacevičius 4a
10. Modestas Gricenko 4a
11. Evelina Moroz 4c
12. Simas Valančiūnas 4c
Mokinius varžyboms paruošė mokytojos Edita Lukaševičienė ir Vida Baublytė. 

„Ten, kur kiti mato nepataisomą svajotoją, mes atpažįstame genijų“ - sakoma „Robotikos akademijos“ pristatyme, kuris vyko rugsėjo 4 d. gimnazijos aktų salėje. Užsiėmimo metu buvo rodoma video medžiaga nuo sudėtingų robotų iki linksmų filmukų. Vaikai susipažino su robotų konstravimo ypatybėmis, turėjo galimybę pašokti.

 

Vasara jau prabėgo, tačiau rugsėjis atneša naujus džiaugsmus, atradimus ir žinias, draugus ir bendravimą. Linkime pačio sėkmingiausio mokslo metų starto!
Mokytojos: Edita, Rima, Zina ir Karolina.


Previous page: Antrokų veikla
Next page: Ketvirtokų veikla