Trečiokų veikla


Trečiokų veikla 2018-2019 m.m.

3d klasės mokiniai Agota Kliučinskaitė ir Benediktas Šatkauskas (mokytoja Edita Lukaševičienė) mokslo metus baigė su pagyrimu. Šaunuoliai!

 

Birželio 7 d. trečiųjų klasių mokiniai sveikino ketvirtokus, kurie baigė pradinę mokyklą ir gavo pirmuosius savo pažymėjimus.
Sėkmės ketvirtokams!

 

Gegužės 30 d. 3 d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) kino teatre „Multikino“ žiūrėjo filmą „Aš ir kitos veidrodžio pusės“.
Vaikai galėjo pasinerti į magiškiausią nuotykį, skirtą mokslo metų pabaigai. Šis filmas parodė visų mūsų svajones - turėti tobulus antrininkus.


 

Balandžio mėnesį 3d klasės mokinė Agota Kliučinskaitė (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo respublikiniame piešinių ir plakatų konkurse „Sveiki sugrįžę, paukščiai!“.

 

Gegužės 27 d. gimnazijos pradinukai vyko į valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ teatralizuotą muzikinę pasaką „Trimito miestas“. Tai puiki edukacinė pamoka, kurioje mokiniai ne tik stebėjo, klausėsi šiuolaikinės pučiamųjų instrumentinės muzikos, bet ir susipažino su pučiamųjų instrumentų orkestru, jo instrumentais.
Taip pat mokiniai aplankė miesto Lukiškių aikštę, kur smagiai žaidė.
 

Gegužės 24 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Zooparke. Mokiniai pamatė 60 skirtingų gyvūnų rūšių. Iš arti galėjo pamatyti vieną mažiausių primatų pasaulyje - nykštukinę marmozetę, smalsuolius katinius lemūrus, surikatų šeimą, didžiausius vėžlius Lietuvoje, spalvotąsias papūgas loriketas, kurias turėjo galimybę pamaitinti. Vaikai sužinojo daug įdomių faktų.


 

Gegužės 10 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) vyko į vieną seniausių ir didžiausių visus metus veikiantį purvo ir klimatinį kurortą - Druskininkus.
Apsilankėme M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje. Keli klasės mokiniai turėjo unikalią galimybę pagroti autentišku pianinu (kuris priklausė M. K. Čiurlioniui).
Šiuo laikotarpiu Druskininkus garsina talentingas druskos skulptorius Tauras Česnulevičius bei menotyrininkė Aušra Česnulevičienė. Apsilankėme jų sodyboje, kur mūsų laukė atrakcinė-edukacinė programa - „Sūri pamoka“. Mokiniai tapo menininkais. Minkė tešlą iš druskos, gamino suvenyrus. Vaikai grožėjosi druskos skulptūrų ekspozicija. Mokiniai pasigamino nedidelį darbelį iš druskos kristalo. Vėliau buvo surengta darbelių paroda.
Trumpos apžvalginės ekskursijos po Druskininkus metu mokiniai pažino miesto istorinę praeitį. Aplankėme Liškiavos sakralinį ansamblį. Tai įstabaus grožio bažnyčia - vėlyvojo baroko perlas. Šioje bažnyčioje vargoninkavo, o vėliau tuokėsi M. K. Čiurlionio tėtis. Aplankėme bažnyčios požemius su gausiais dailės kūriniais bei kriptą su čia gyvenusių vienuolių mumijų sarkofagais. Taip pat mokiniai linksminosi K. Dineikos sveikatingumo parke.

 

Švaros diena 3d klasėje (mokytoja Edita Lukaševičienė).

 

3d klasės mokiniai dalyvavo projekte „Nuoširdžiausi žodžiai mamai“ (mokytoja Edita Lukaševičienė) Motinos dienos proga mokiniai kūrė, piešė, rašė gražiausius ir nuoširdžiausius sveikinimus mamai. Projekto tikslas: išgyventi kūrybos džiaugsmą.

 

3d klasės mokinių (mokytoja Edita Lukaševičienė) darbeliai, skirti Motinos dienai. 

Belaukiant artėjančių šv. Velykų 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) atliko darbelius, skirtus šiai dienai.

 

Balandžio 16 d. 3d klasės mokinius (mokytoja Edita Lukaševičienė) aplankė 8a klasės mokiniai, kurie supažindino vaikus su pavasario švente - Velykomis. Aštuntokai papasakojo apie šios šventės tradicijas ir papročius. Vaikai sužinojo kokiomis spalvomis ir kodėl marginami margučiai. Mokiniai patys margino margučiusir dalyvavo margučių ridenimo bei tvirčiausio margučio varžytuvėse.

 

Kovo 28 d. 3a, 3b ir 3d klasių mokiniai vyko į kino teatrą „Skalvija“ žiūrėti filmo „Sengirė“.
Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami stiprūs girios ir jos gyventojų garsai.

 

3c (mokytoja Karolina Patapovaitė), 2d (mokytoja Lina Voverienė), 4b (mokytoja Greta Višumirskaitė) klasių mokiai vyko į Vilniaus „Skalvijos“ kino teatrą, kuriame vyko lietuvių režisieriaus Mindaugo Survilos filmo „Sengirė“ peržiūra.
Filmo metu mokiniai pažino Lietuvos girios bei miškų augalus, turėjo galimybę pastebėti Lietuvos gyvūnų gyvenimą, išgirsti jų garsus bei pasigrožėti magiškomis gamtos gyvenimo akimirkomis. Po filmo mokiniai turėjo progą susitikti su filmo „Sengirė“' režisieriumi Mindaugu Survila, bei pasidomėti rūpimais klausimais, apie filmo kūrybą.


 

Kovo 27 dieną, Tarptautinę teatro dieną, Tuskulėnų gimnazijos pradinukai minėjo tradiciniu „Menų dienos“ koncertu.
Pradinukai deklamavo eilėraščius, šoko ir skyrė gražiausias dainas atėjusiems žiūrovams. Buvo labai nuoširdu ir gražu!

Plačiau...

 

Kovo 15 d. gimnazijos pradinukai dalyvavo į gimnaziją atvykusių liaudies instrumentų studijos inscenizuotoje edukacinėje pamokoje - koncerte „Pasidirbau sau dūdelę“.
Mokiniai buvo supažindinti su liaudies instrumentais, kartu dainavo, šoko, vaidino bei patys išbandė instrumentų skambesį jais grojant. Buvo labai smagu!
 

Tolerancijos savaitė 3d klasėje (mokytoja Edita Lukaševičienė).

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) minėjo Kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną, kuri minima visame pasaulyje ir skirta atminti istorinius moters sunkumus.

 

Kovo 5 d. gimnazijoje pradinių klasių mokiniai šventė Užgavėnes (organizavo pradinių klasių mokytojos Grėtė Vaišnorienė, Lina Voverienė, Greta Višumirskaitė, Karolina Patapovaitė, Sabina Žekytė). Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir buvo žiemos išvarymo šventė.
Mokytojai kartu su mokiniais persirengę įvairiais personažais šokdami, vaidindami, dainuodami, stebėdami kanapinio ir lašininio kovą, degindami Morę bandė išvaryti žiemą iš kiemo, vaišinosi Užgavėnių blyneliais.
Bibliotekoje 6a, 6b, 3a, 4b, 4c klasių mokiniai surengė kūybinių darbų parodą „Užgavėnių kaukės“.

Plačiau...

 

Vasario 28 d. 3d klasės mokinys Radvilas Vanagas (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo Vilniaus miesto 2-4 klasių matematikos olimpiadoje, kuri vyko Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijoje.

 

Vasario 28 d. pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos organizavo tradicinę gimnazijos Kaziuko mugę. Pradinukai gamino įvairiausius skanėstus bei rankdarbius, jais prekiavo ir, žinoma, įsigijo gaminių iš kitų prekeivių, grožėjosi kitų draugų pagamintais darbeliais bei smagiai leido laiką.


Plačiau...

 

Vasario 25 d. 3d klasės mokinės Smiltė Nečiūnaitė ir Urtė Bujauskaitė (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo parodoje-konkurse „LIEČIU-MATAU“ (šarados nematantiems), kuri vyko Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre.

 

3d klasės mokiniai Mantas Biekša, Viltė Gataveckaitė ir Norbertas Voroneckij (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo parodoje-konkurse „Lietuva iš arti ir toli“, kuri vyko Tuskulėnų gimnazijoje.

 

Sausio 24 dieną trečiokai ir ketvirtokai vyko į Vilniaus kamerinį teatrą, kur žiūrėjo premjerą - spektaklį „JiJis“, sukurtą pagal populiarios lenkų vaikų rašytojos Martos Guśniowskos pjesę.

 

Sausio 17 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, edukaciniame užsiėmime „Liaudies pasakos lėlių teatre“. Mokiniai buvo supažindinti su lėlių teatro istorija, jų valdymo būdais. Buvo sekama Brolių Grimų pasaka „Erškėtrožė“. Vaikai pasiskirstė vaidmenimis, gavo lėles marionetes ir po trumpos repeticijos vaidino.

 

Vasario 16-oji gimnazijoje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtais renginiais „Širdys dainuoja Lietuvai“. Gimnazijos mokiniai šią svarbią dieną su meile ir džiaugsmu giedojo tautišką giesmę, pasipuošę gražiausiomis lietuviui spalvomis - GELTONA, ŽALIA, RAUDONA. Skambėjo dainos, eilėraščių posmai skirti Lietuvai, nes - tai Tėvynė, tai gimtoji kalba, tai tradicijos ir papročiai, tai mūsų istorija, mūsų praeitis ir ateitis, tai mūsų laisvė.
Vasario 16-ajai skirti renginiai įrodė, kokia brangi mums tautos laisvė!Plačiau...

 

Tarptautinės AČIŪ dienos minėjimas 3d klasėje (mokytoja Edita Lukaševičienė).

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) kartu su kitais gimnazijos mokiniais dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija". 

Gruodžio 17 dieną 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Trakuose, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Apelsinu kvepianti žvakė“. Ši edukacija skirta ugdyti pažinimo ir menines kompetencijas per senąjį žvakininkystės amatą, atskleisti mūsų šalies etninės kultūros išskirtinumą, jos archaiškumą, neišsenkantį kūrybiškumą.
Edukacijos metu mokiniai kalbėjo apie Kalėdas, dainavo dainas, piešė, pasigamino apelsinu kvepiančias žvakes, puošė jas. Po edukacijos lankėsi „Senojoje kibininėje“.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo tradicinėse gimnazijos bendruomenės akcijose „Dovanokime gabalėlį džiaugsmo“ ir „Padovanokime knygą gimnazijos bibliotekai".


 

Jau tradicija tapo kiekvienais metais gimnazjos bibliotekoje rengti Kalėdinių pasakų skaitymą. Gruodžio 20 d. 3d klasės mokiniai su didžiausiu susidomėjimu klausė 8a klasės mokinių skaitomų pasakų (H. K. Anderseno „Mergaitė su degtukais“ ir kt.), sužinojo apie Kūčių ir Kalėdų švenčių papročius.


 

3d klasės mokinė Agota Kliučinskaitė (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo tarptautiniame pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų parodoje-konkurse „Spalvoti žodžiai“, skirtame vaikų poetės V. Palčinskaitės 75-erių metų sukakčiai paminėti.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo projekte „Žymūs Lietuvos žmonės“. Mokiniai pasiruošė pasakoti apie žymų Lietuvos žmogų ir pristatė savo darbą klasės draugams. Tai buvo galimybė su geriausiais prisiliesti prie Lietuvos istorijos.


 

Gruodžio 7 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, edukacinėje programoje apie triukšmą.
Šios edukacijos metu mokiniai susipažino su garso įrašimu, sužinojo, kaip garsas ar kiti triukšmai sukuriami pagalbinėmis priemonėmis ir su daug kitų įdomių dalykų apie triukšmų įgarsinimą, kuriant kino filmus. Mokiniai turėjo galimybę būti kino režisieriais, įgarsintojais.
 

Gruodžio 6 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) lankėsi Valdovų rūmuose.
Mokiniai sužinojo, kaip atrodo bei skamba Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ir Lenkijos karalių Žygimanto Augusto ir Vladislovo Vazos valdymo laikų muzikos instrumentai, ką apie muziką pasakoja muziejaus eksponatai. Mokiniai užsiėmime ne tik sužinojo atsakymus į šiuos klausimus, bet ir turėjo galimybę susipažinti su senoviniais XVI-XVII a. instrumentais, apžiūrėti koklius, gobelenus, paveikslus, dalyvauti muzikiniuose žaidimuose. Taip pat mokiniai turėjo galimybę pasiklausyti klavesino ir vargonų garsų, gotikinės arfos skambesio, vaikai patys pamėgino pagroti, taip pat pašokti senovinį šokį.

 

3d klasės mokinės Agota Kliučinskaitė ir Smiltė Nečiūnaitė (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo gimnazijos pradinukų Diktanto konkurse.

 

Lapkričio 29 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) Draugo dieną paminėjo draugiškai ir išradingai, atliko užduotis apie draugus, pasikeitė mielomis dovanėlėmis, skirtomis šiai dienai paminėti.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) ruošiasi didžiosioms metų šventėms. Mokiniai eglutę puošia savo gamybos žaisliukais.

 

Lapkričio 1-30 d. 3d klasės mokiniai Agota Kuncaitė, Mantas Biekša, Smiltė Nečiūnaitė, Paulina Žukauskaitė ir Benediktas Šatkauskas (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo Tarptautiniuose edukaciniuose konkursuose „Olympis 2018-Rudens sesija“.

 

Spalio-lapkričio mėnesiais 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo nacionaliniame matematikos konkurse „Matematikos Ekspertas 2018“.

 

Tolerancijos diena 3d klasėje (mokytoja Edita Lukaševičienė). Tema „Raktas į mano širdį“. 

Šiaurės šalių savaitė kasmet rengiama Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Ja siekiama priminti senąją pasakojimo tradiciją, kai žvakių šviesoje būdavo klausomasi balsu skaitomų kūrinių. Tai puiki proga susibūrus drauge persikelti į magišką knygų pasaulį bei artimiau susipažinti su Šiaurės šalių literatūra.
Pradinių klasių mokiniai gimnazijos bibliotekoje klausėsi vyresnių klasių mokinių skaitomos pasakos ištraukos apie super heroję Lizą, aptarė, pasidalino savo išgyvenimais.Plačiau...

Spalio-lapkričio mėn. ekspuojama pradinių klasių mokinių kūrybinių dailės darbų paroda „Rudens gėrybės".
Pirmų klasių tema „Grybai".
Antrų klasių - „Vaisiai".
Trečių klasių - „Daržovės".
Ketvirtų klasių - „Medžiai".
Parodos organizatorės-koordinatorės pradinių klasių mokytojos Nijolė Sakalauskienė ir Rūta Gerasionienė.

Plačiau...

 

Lapkričio 6 d. 3d ir 3c klasėse (mokytojos Edita Lukaševičienė ir Karolina Patapovaitė) svečiavosi vaikiškų knygelių autorius ir iliustruotojas Dainius Šukys. Jis supažindino vaikus su savo kūryba, kartu su jais piešė įvairių pasakų herojus. Vėliau pakvietė vaikus pabūti kūrėjais ir kurti savo pasaką. Susitikimo pabaigoje norintieji galėjo įsigyti autoriaus knygučių bei gauti linksmą autoriaus autografą.

 

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonėms, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.
3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) nutarė prisidėti prie šiai dienai skirto projekto. Mokiniai pamokų metu kalbėjo tema „Kokius gyvūnus auginu namuose“, kūrė apie juos ketureilius, piešė juos. Mokiniai taip pat paruošė projektinius darbus apie Pasaulio gyvūnus ir pristatė klasės draugams.


 

Spalio mėnesį 3d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) klausėsi lektorės Jūratės Aleškevičiūtės paskaitos „Sveikos akys“. Ji buvo skirta vaikų regėjimo išsaugojimui ir stiprinimui. Mokiniai susipažino su akių funkcijomis, sužinojo apie rizikos veiksnius, išmoko individualių ir grupinių edukacinių žaidimų.

 

Spalio 11 d. Tuskulėnų gimnazijos sporto salėje vyko 2018-2019 m.m. Lietuvos mokyklų žaidynių Vilniaus miesto kvadrato (2008 m.g. ir jaunesnių) varžybos.
Gimnazijai atstovavo šie mokiniai:
1. Šarūnas Vižinis 3a
2. Dovydas Bereznauskas 3b
3. Kotryna Gylytė 3c
4. Diana Pševlodskaja 3c
5. Viltė Gataveckaitė 3d
6. Urtė Bujauskaitė 3d
7. Kajus Pupelis 3d
8. Agnė Barkinaitė 4a
9. Adomas Bacevičius 4a
10. Modestas Gricenko 4a
11. Evelina Moroz 4c
12. Simas Valančiūnas 4c
Mokinius varžyboms paruošė mokytojos Edita Lukaševičienė ir Vida Baublytė. 

„Ten, kur kiti mato nepataisomą svajotoją, mes atpažįstame genijų“ - sakoma „Robotikos akademijos“ pristatyme, kuris vyko rugsėjo 4 d. gimnazijos aktų salėje. Užsiėmimo metu buvo rodoma video medžiaga nuo sudėtingų robotų iki linksmų filmukų. Vaikai susipažino su robotų konstravimo ypatybėmis, turėjo galimybę pašokti.

 

Vasara jau prabėgo, tačiau rugsėjis atneša naujus džiaugsmus, atradimus ir žinias, draugus ir bendravimą. Linkime pačio sėkmingiausio mokslo metų starto!
Mokytojos: Edita, Rima, Zina ir Karolina.


Previous page: 2018-2019 m.m.
Next page: 2017-2018 m.m.