Trečiokų veikla


Trečiokų veikla 2016-2017 m.m.

Paskutinę mokslo metų dieną 3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) pramogavo boulinge.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) mokslo metus užbaigė dienos išvyka į Žalvario parką.


Plačiau...

 

Gegužės mėnesį 3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lankėsi elektronikos atliekų surinkimo įmonėje „EMP recycling“.
Buvo įdomu pamatyti, kaip perdirbami nebenaudojami buitinės technikos ir elektronikos prietaisai ir sužinoti, kodėl jų negalima mesti į komunalinėms atliekoms skirtus konteinerius.
 

3a klasės mokinys Kostas Kapušinskas (mokytoja Rūta Gerasionienė) edukaciniuose konkursuose „Olimpis“ pelnė I, II ir III laipsnio diplomus! Sveikiname ir didžiuojamės!

 

Gegužės 17 dieną 3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) vyko į kelionę po Kauno zoologijos sodą.

Plačiau...

 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo skaitymo skatinimo projekte „Nerk į knygą-išlaisvink vaizduotę“. Sukurtas ir įgarsintas animacinis filmas YouTube tindirindis „Vidurnakčio istorija“. Susitikimas su režisieriumi V. Aškiniu, dailininke J. Leikaite bei rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi. 

Balandžio 25 dieną 3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) keliavo į susitikimą su rašytoja Aurelija Čeredaite.
Mokiniai ne tik stebėjo, tačiau ir patys dalyvavo inscenizuotoje knygos „Jonas Basanavičius - barzdota varna“ pristatyme, kurios metu įsikūnijo į patį J. Basanavičių, jo žmoną Gabrielę Eleonorą Mohl, vaidino šešėlių teatre.
Vaikai patyrė neišdildomų įspūdžių!


 

Balandžio 6 dieną Tuskulėnų gimnazijos pradinukai kvietė visus artimuosius į menų dienos koncertą „Dainuoju Lietuvai pavasarį“. Mokiniai skyrė gražiausius žodžius, dainas bei šokius.

Plačiau...

 

Balandžio mėnesį 3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje ir zoologijos sode.
Vaikai čia turėjo galimybę susipažinti su pasaulio bei Lietuvos gyvūnijos įvairove ir dalyvauti edukacinėje programoje „Ropliai - seniausi planetos gyventojai“. Atidžiai išklausę edukatorės pasakojimo, jie mokėsi saugiai paimti roplį, sužinojo, kodėl reikia saugoti ir puoselėti mūsų visų aplinką. Smagu buvo paviešėti gyvūnijos karalystėje, pasidžiaugti gamtos stebuklais!


 

Balandžio 5 dieną 3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo gerumo pamokėlėje, kurios metu buvo pasakojama apie benamius gyvūnus, kiekvieno žmogaus atsakomybę už savo augintinius, kaip juos prižiūrėti, suprasti ir elgtis tokį pastebėjus ar radus. Žinoma, mokiniai dalinosi savo istorijomis, drąsiai domėjosi pakitusiais rastų gyvūnėlių likimais... 

Kovo 22 dieną gimnazijos 1-4 klasių pradinukų mišri berniukų ir mergaičių komanda „Tuskulėnai“ startavo respublikinėse futbolo varžybose „Pradinukų lyga“.
Komanda varžėsi su E. Pliaterytės progimnazijos ir Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos komandomis. Po atkaklios kovos laimėjome II vietą!
Komandą treniruoja istorijos mokytojas bei futbolo entuziastas Regimantas Jasiūnas, o organizaciniuose reikaluose talkina pradinių klasių mokytojos Rasa Nedzveckienė, Vilma Mankevičienė ir Ina Klimaitienė.

Plačiau...

 

Kovo 20-26 dienomis jau aštuntą kartą visoje Lietuvoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazija.
Pirmadienį prasidėjo „Dovanok apsikabinimą“ akcija, ji vyko visą savaitę.
Antradienį mokykloje pakabinta, draugystės tematika paruoštų emblemų paroda. Emblemas kūrė 1-10 klasių mokiniai, kartu su savo auklėtojais.
Ketvirtadienį vyko „Dovanok apsikabinimą“ akcijos uždaromasis renginys „Ar apkabinsime mokyklą“. Smalsieji mokiniai, pedagogai, administracija bei švietimo pagalbos specialistai bandė išsiaiškinti, ar įmanoma apkabinti gimnaziją. Galime pasidžiaugti, mokykla buvo apkabinta!
 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo teatralizuotoje edukacijoje po Operos ir baleto teatro užkulisius.

Plačiau...

 

3d klasės mokiniai vyko į Valdovų rūmus Vilniuje, kur turėjo edukacinę veiklą „Simbolių paslaptys“.
Čia mokiniai susipažino su įvairiais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos aspektais bei muziejaus ekspozicijomis, nuo senovės eksponatuose išlikusiais simboliais, jų reikšmėmis, mokėsi juos suprasti ir sieti su Lietuvos istorija, o vėliau patys gamino pakabukus su savo sukurta​ simbolika.


 

Gimnazijoje kovo 3 d. vėl organizuotas tradicinis pradinukų renginys - Kaziuko mugė, kuris kasmet susilaukia didelio pasisekimo.

Plačiau...

 

Kovo mėnesį 3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) dalyvavo edukacinėje programoje „Vaidinkime su lėlėmis“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.
Vaikai susipažino su lėlių teatro istorija, lėlių valdymo būdais. Atidžiai klausėsi brolių Grimų pasakos „Erškėtrožė“, pasiskirstė vaidmenis ir po trumpos repeticijos šią pasaką suvaidino. Buvo labai įdomu!

 

Vasario mėnesį 3b klasės mokinius (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) aplankė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai. Jie kvietė vaikus į operos „Penki Merės stebuklai“ premjerą.

 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) šventė Užgavėnes! 

3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) Užgavėnių šventėje. 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) paskutinę žiemos dieną minėjo švęsdami Užgavėnių šventę. Mokyklos bibliotekoje žiūrėjo filmą apie šventės tradicijas, jų reikšmę, simboliką. Skanavo įvairiausius blynus bei kartu su mokyklos bendruomene degino Morę ir varė žiemą iš kiemo. 

Vasario mėnesį 3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) dalyvavo teatralizuotoje ekskursijoje po Operos ir baleto teatro užkulisius. Smagu buvo susitikti su spektaklio kūrėjais, praverti scenos uždangą ir pamėginti pajusti Teatro magiją. 

3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) sausio mėnesį lankėsi Pinigų muziejuje.
Jame vaikai turėjo galimybę apžiūrėti vertingus eksponatus, susipažinti su pasaulio pinigų raida nuo seniausių laikų, improvizuotoje kalykloje nusikalti suvenyrinę plokštelę. 

3a klasės mokiniai dalyvavo Informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“ (mokytoja Rūta Gerasionienė ir IT mokytoja Regina Maigienė).

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) susitiko su IT specialistu Gintaru, kuris mokiniams pristatė savo profesiją, supažindino su IT.
Vaikai žaidė pažintinius žaidimus siekiant išsiaiškinti kas yra bitas, pikselis, algoritmas, kaip juos užkoduoti ir atkoduoti skaičiais ir ženklais - rytas buvo puikus!​


 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.


 

Kalėdinis rytmetys „Pasidalinkime šiluma kartu“ 3a klasėje (mokytoja Rūta Gerasionienė).


 

3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį lankėsi Trakuose. Vaikai ne tik apžiūrėjo įžymiąją šio miestelio pilį, pasigrožėjo eglute, bet ir dalyvavo edukacinėje programoje „Kalėdinių žvakių gamyba“.
Mokiniai atidžiai klausėsi pasakojimo apie bites, iš tikro vaško pasigamino žvakes, keitėsi dovanomis.
 

Kalėdų Senelis keliaudamas pas 3d klasės mokinius (mokytoja Gintarė Penkaitytė) užsuka į svečius pas raganaites trumpai paplepėti ir atsigerti arbatos, bet netikėtai kažkur pradingsta. Raganaitė supranta, kad besimokydama kerų tikriausiai užkerėjo Kalėdų Senelį. Surasti ir atkerėti Senelį reikalinga 3d klasės vaikų pagalba.
Vaikai bandė įvairius burtus: pradanginti daiktus, keitė tirpalų spalvas, degino rankas, užšaldė kvėpavimą, gėrė raganų arbatos. Kalėdų Seneliui atsiradus ieškojo pamesto dovanų maišo, sakė eilėraščius ir dalino dovanas.​ 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) gaminosi žvakes Kalėdoms bei mokėsi kepti kibinus.


 

3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) gruodžio mėnesį lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir dalyvavo edukacinėje programoje „Adventas“.
Mokiniai susipažino su lietuviškomis Advento tradicijomis, žaidė senoviškus šio laikotarpio žaidimus, mokėsi burtis. 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) prisidėjo prie gimnazijos bendruomenės akcijos „Dovanokime gabalėlį džiaugsmo“.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo gimnazijos bendruomenės gerumo akcijoje „Dovanokime gabalėlį džiaugsmo“.
Mokiniai per visą Advento laiką nešė šokoladus, kurie bus gabenami į vargšus maitinančią „Betanijos“ valgyklą. Gerus darbus daryti gera!

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) šv. Kalėdų laukė rašydami Kalėdų Seniui laiškus bei pasidabinę veidukus ne tik Senio Šalčio pagalbininkų piešiniais, bet ir super herojais.
Diena buvo puiki.​

Plačiau...

 

Gruodžio mėnesį mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai kūrė kalėdinius sveikinimus tarptautinio projekto „Erazmus+" partnerių mokyklų mokiniams. Į šią smagią veiklą įsitraukė ir mokinių šeimos nariai.
Pagaminti atvirukai keliaus į Ispaniją, Italiją, Turkiją, Kiprą, Lenkiją - į tarptautinių projektų „Erasmus+" mokyklas. Kiekvienas atvirukas išskirtinis, originalus. Mokinukai juos kūrė įvairia technika, įdėjo daug šilumos ir meilės.

Plačiau...

 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) lankėsi mokyklos bibliotekoje, kur susipažino su Advento papročiais, dainomis, raiteliais-žaidimais bei burtais.


 

Lapkričio mėnesį Tuskulėnų gimnazijos trečiokai dalyvavo respublikiniame projekte „Draugo diena“.
Projekto metu gimnazijos trečiokai patyrė teigiamų emocijų, diskutavo apie draugystę taip paminėdami draugo dieną (lapkričio 29 d.). Mokiniai kartu su gimnazijos logopede Žaneta Šadbaraite-Grigiene kalbėjo apie draugystę, jos reikšmingumą žmogui, kartu sprendė kryžiažodžius bei atliko kitas užduotis.

Plačiau...

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) Šv. Kalėdų tematika surengė protų mūšį. Mokiniai sužinojo, kokie būdavo senoviniai žaisliukai, kokie Kalėdų papročiai bei Senio Šalčio megstamiausi patiekalai, rašė Kalėdinių dainų pavadinimus ir jas kartu dainavo. Buvo smagu ir linksma. 

Gruodžio mėnesį 3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) lankėsi Valdovų rūmuose ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Muzika Lietuvos didžiųjų kunigaikščių dvare“.
Vaikai susipažino su senoviniais instrumentais, apžiūrėjo gobelenus, paveikslus, klausėsi klavesino, vargonų muzikos, patys dainavo.


 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo respublikiniame projekte „Perduok žinutę apie knygą“.
„Perduok žinutę apie knygą“ - tai Sigutės Ach kūrybinių dirbtuvių „Menų valtys“ projektas, kurio tikslas - piešiniu, vaizdu ir garsu pristatyti knygą. Dalyviai - klasės iš įvairių Lietuvos mokyklų. Projektui įgyvendinti buvo pakviestos 10 bibliotekų. Jose vaikai susitiko su knygų autoriais ir animacinių dirbtuvių vadove Jūrate Leikaite-Aškiniene. Susitikimų metu vaikai kūrė knygų pristatymo scenarijus ir piešinius, iš kurių filmukus sumontavo Animacijos mokyklos vadovas Valentas Aškinis.
Mūsų gimnazijos trečiokių sukurtą knygos anonsą rasite čia.
Visų projektos dalyvių darbus rasite čia.

 

Trečiokų komandos dalyvavo „Saulutės“ bibliotekos organizuotame draugiškame renginyje „Protų mūšis“. Mokiniai turėjo atliko įvairias literatūrines užduotis bei dalinosi įspūdžiais prie vaišių stalo.

 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) susitiko du dailininke Jūratė Leikaite. Mokiniai žiūrėjo jos kurtą animaciją vaikams bei patys bandė kurti filmuką pagal Violetos Palčinskaitės eilėraštį „Gimtadienis“.
 

Lapkričio 16 dieną Tuskulėnų gimnazijos bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną.
Trečiokai puošė kabinetų duris ir koridorių baltais paukščiais.

Plačiau...

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo Lietuvos jūrų muziejaus kurtoje edukacijoje „Lietuvos jūros perlai“, kurios metu sužinojo kaip jis atsiranda, jo sandarą, patys gamino šokoladinius perlus bei pamatė vieną iš brangiausių perlų.
 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) susitiko su poete Violeta Palčinskaite. Mokiniai kartu skaitė jos eilėraščius, bandė kurti patys. Poetė mielai atsakinėjo į vaikams rūpimus klausimus bei dalijo autografus. 

3b klasės mokiniai (mokytoja Danguolė Vieniuvienė) spalio mėnesį lankėsi Anykščiuose.
Vaikai dalyvavo ekskursijoje Arklio muziejuje, klausėsi pasakojimų senovinėje aukštaitiškoje troboje prie duonkepės krosnies, patys kepė duoną, vaišinosi kaimiškomis gėrybėmis, grožėjosi vaizdingomis vietovėmis, važinėjosi arklio traukiamomis bričkelėmis.

 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) savaitės pradžią pasitiko sveikai minėdami košės dieną - sveikas, gardus ir nuotaikingas pirmadienio rytas. 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvauja projekte „Pasaulinė košės diena“.
 

3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) linksmai atšventė Tarptautinę šypsenos dieną.


 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) šypsosi!

 

Rugsėjo 30 d. 3d klasės mokiniai (mokytoja Gintarė Penkaitytė) dalyvavo netradicinėse pamokose „Rudens vitaminų fiesta“.
Mokiniai sužinojo, kodėl reikia valgyti vaisius ir daržoves, ragavo skanių ir sveikų patiekalų.

 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) dalyvavo tarptautiniame projekte „Eismo gyvatėlė“.

 

3c ir 3d klasių mokiniai (mokytojos Justina Makštutytė ir Gintarė Penkaitytė) keliavo link Varėnos raj., kur jų laukė edukacinė programa „Grikio kelias: nuo sėjos iki pietų stalo“.

Plačiau...

 

3a klasės mokiniai (mokytoja Rūta Gerasionienė) mokslo metus pradėjo iškylaudami „Nuotykių akademijoje“.


Plačiau...

 

3d klasės mokiniai pasitiko rudenį spalvotai (mokytoja Gintarė Penkaitytė).Previous page: 2016-2017 m.m.
Next page: 2015-2016 m.m.