Susitikimas Graikijoje, Volos mieste


2019 m. rugsėjo 21-29 d. vyko trečiasis susitikimas Graikijoje, Volos mieste.
Projekto dalyviai iš Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos susipažino su Graikijos švietimo sistema, dalyvavo seminare apie pakartotinį alyvuogių aliejaus naudojimą gaminant muilus. Susitikimo metu įgyvendintos įvairios suplanuotos veiklos - sukurtas tarptautinis sąmoningo vartotojo žodynas dalyvaujančių projekte šalių kalbomis, pagamintos apyrankės, siekiant ugdyti sąmoningą vartotoją, pristatyti darbai, kurie buvo atlikti prieš susitikimą skirtingose šalyse atliekų perdirbimo ir aplinkos apsaugos temomis, pasidalinta įgyta patirtimi.
Po intensyvių veiklų projekto dalyviai lankėsi Volos miesto archeologijos muziejuje, geležinkelio stotyje, mokiniai dalyvavo „orientaciniame“ žaidime po miestą, kurio metu aplankė restauruotus bei naudojamus iki šių dienų istorinius miesto pastatus. Aplankė Makrinitsa miestelio Aplinkosaugos švietimo centrą, kuriame mokiniai susipažino su graikiškų namų statymo ypatumais, medžiagomis, pastatų konstrukcijomis, miestelio veiklomis medžiagų ir atliekų perdirbimo srityje. Daug nepamirštamų įspūdžių paliko ekskursija į Meteorų vienuolynus bei istorijos ir kultūros skaitmeninio projektavimo centrą „Meteora“, kuriame projekto dalyviai įgijo žinių apie uolienų susidarymo istoriją ir jų formavimosi pokyčius.
Džiaugiamės, kad dalyvavimas projekto veiklose skatina mokinių tarpkultūrinį suvokimą, tobulina bendravimo užsienio kalba įgūdžius, skatina pažinti kultūrų ir ideologijų skirtumus.