Stabdykime neatsakingą vartojimą


2018–2020 m. m. gimnazijoje vykdomas tarptautinis Erasmus+ KA2 projektas „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY). Šio projekto partneriai: Ispanija (mokykla - Colegio Nuestra Senera de Montesion), Turkija (mokykla - Kurtkoy Anadolu Lisesi), Graikija (mokykla - 2 Geniko Lykeio Volou), Rumunija (mokykla - Liceul Teoretic Ady Endre Oradea).

Projekto tikslas - socialiai atsakingo vartotojo ugdymas. Projekto veiklos skatins mokinių lyderystės, entuziazmo, iniciatyvos ir kūrybiškumo įgūdžių ugdymą. Dalyviai analizuos ir spręs realias, tikroviškas problemas, su kuriomis jie susiduria kasdieniame gyvenime.

Projekto tikslinė grupė: 15-18 metų mokiniai, mokytojai, tėvai, bendruomenė.
Projekto bendravimo kalba - anglų kalba.
Projekto trukmė - 2018 m. rugsėjo 1 d. - 2020 m. rugpjūčio 31 d.

 

2020 m. sausio 18–25 d. vyko mokymo ir mokymosi veiklos Rumunijoje, Oradea mieste.
Projekto darbiniai susitikimai buvo labai aktyvūs ir naudingi. Dalyviai pristatė ir pasidalino savo sukurtais lankstinukais „Laikas tapti atsakingu vartotoju“; aptarė būdus, kaip efektyviai prisidėti prie atsakingo vartotojo ugdymo. Diskutavo ir dalinosi patirtimi, paminint „Nieko nepirkimo dieną“ bei ugdant atsakingą vartotoją savo šalyse. Susitikimo metu organizuotos įdomios ir prasmingos veiklos, panaudojant antrines žaliavas. Projekto dalyviai buvo ne tik stebėtojai, bet ir patys dalyvavo praktiniame užsiėmime, kuriame sukūrė itin kūrybiškų darbų iš antrinių žaliavų. Užsiėmimo tikslas – ugdyti mūsų visų sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais - įgyvendintas. Pristatytos veiklos, atliktos prieš susitikimą. Lietuvos ir Ispanijos komandos pristatė savo sukurtus lėlių vaidinimus „Gamtos bėdos“, kuriuos komandos sukūrė mažiesiems vartotojams. Dalyviai lankėsi įmonėje NIDEC INDUSTRIES, kurioje susipažino su šalies energijos gamybos ir tiekimo ypatumais, diskutavo energijos vartojimo efektyvumo klausimais.
Džiugu, jog liko laiko edukacinėms išvykoms. Įsimintina išvyka į Klužą - Napoką (
Cluj-Napoca), didžiausią Transilvanijos miestą, kurio istorija prasidėjo dar Romos imperijos laikais. Daug įspūdžių paliko  Turda miestelis – ten dalyviai lankėsi vienoje iš seniausių druskos kasyklų visame pasaulyje, kuri yra ne tik muziejus su įdomia istorija, tačiau ir viena iš įdomiausių po žeme esančių atrakcijų vietų pasaulyje. Sužavėjo įspūdingų stalagmitų ir stalaktitų Lokio urvas („Bears' Cave”).

Plačiau...

 

Gimnazijos mokiniai, įgyvendindami projekto „Stabdykime neatsakingą vartojimą“ (LET‘S STOP CONSUMPTION FRENZY) veiklas, organizavo akciją „Rūšiuoji - vadinasi galvoji“. Dėka įvairių veiklų, mokiniai suprato, kad rūšiuodami išsaugos švarią aplinką, prisidės prie savo ir aplinkinių sveikatos išsaugojimo, taupys vis labiau senkančius gamtos išteklius ir energiją, išvengs neestetiško vaizdo ir blogo kvapo, mažins sąvartynuose šalinamų atliekų kiekį, prisidės prie ateinančių kartų gerovės.
Skatindami rūšiuoti ir mažuosius gimnazijos mokinius, sukūrė spalvinimo knygą mažiesiems „RŪŠIUOK! PRISIDĖK PRIE ŽEMĖS IŠSAUGOJIMO!“

 

Tarptautinio bendradarbiavimo rezultatas - spalvinimo knyga mažiesiems „RECYCLING“. Knygą kūrė partneriai iš Ispanijos, Rumunijos, Graikijos, Turkijos ir Lietuvos.

Suprasdami atsakingo vartojimo svarbą, gimnazijos mokiniai sukūrė dainą „FRUGALITY“ ir video klipą. Tarptautinio susitikimo, įvykusio balandžio 8-12 d., metu šis video klipas buvo pripažintas geriausiu. Gimnazijos mokinių ir muzikos mokytojos Lauros Žaliumaitės sukurta dainos melodija buvo panaudota kuriant tarptautinę partnerių dainą.

 

2019 m. rugsėjo 21-29 d. vyko trečiasis projekto tarptautinis susitikimas Graikijoje, Volos mieste.
Projekto dalyviai iš Ispanijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos susipažino su Graikijos švietimo sistema, dalyvavo seminare apie pakartotinį alyvuogių aliejaus naudojimą gaminant muilus. Susitikimo metu įgyvendintos įvairios suplanuotos veiklos - sukurtas tarptautinis sąmoningo vartotojo žodynas dalyvaujančių projekte šalių kalbomis, pagamintos apyrankės, siekiant ugdyti sąmoningą vartotoją, pristatyti darbai, kurie buvo atlikti prieš susitikimą skirtingose šalyse atliekų perdirbimo ir aplinkos apsaugos temomis, pasidalinta įgyta patirtimi.
Po intensyvių veiklų projekto dalyviai lankėsi Volos miesto archeologijos muziejuje, geležinkelio stotyje, mokiniai dalyvavo „orientaciniame" žaidime po miestą, kurio metu aplankė restauruotus bei naudojamus iki šių dienų istorinius miesto pastatus. Aplankė Makrinitsa miestelio Aplinkosaugos švietimo centrą, kuriame mokiniai susipažino su graikiškų namų statymo ypatumais, medžiagomis, pastatų konstrukcijomis, miestelio veiklomis medžiagų ir atliekų perdirbimo srityje. Daug nepamirštamų įspūdžių paliko ekskursija į Meteorų vienuolynus bei istorijos ir kultūros skaitmeninio projektavimo centrą „Meteora", kuriame projekto dalyviai įgijo žinių apie uolienų susidarymo istoriją ir jų formavimosi pokyčius.
Džiaugiamės, kad dalyvavimas projekto veiklose skatina mokinių tarpkultūrinį suvokimą, tobulina bendravimo užsienio kalba įgūdžius, skatina pažinti kultūrų ir ideologijų skirtumus.
Plačiau...

 

2019 m. balandžio 8-12 d. dienomis gimnazijoje vyko projekto mokymo ir mokymosi veiklos Lietuvoje.
Gimnazijoje visą savaitę viešėjo itin gausus būrys svečių - projekto įgyvendintojų - iš Ispanijos, Turkijos, Rumunijos ir Graikijos mokyklų. Susitikimo metu įgyvendinta daug projekto veiklų, siekiant skatinti atsakingą vartojimą.
Dalyviai lankėsi antrinių žaliavų surinkimo ir paruošimo perdirbimui veiklą vystančioje UAB „Grigeo Recycling“ bei vienoje didžiausių Europoje polietileno atliekų perdirbimo ir plastiko produkcijos gamybos įmonėje „Plasta“.
Daug veiklų buvo įgyvendintos dirbant visiems drauge - projekto dalyvių sukurta daina „Frugality" bei bendras video klipas, sukurta spalvinimo knyga „Recycling" mažiesiems, pasodinti pirmieji medžiai bendram „Pomėgių sodui". Įkvėpti gamtos tausojimo bei atsakingo vartojimo pavyzdžių, projekto dalyviai noriai gamino dovanas draugams iš antrinių žaliavų, dirbdami moderniame ir aplinkai draugiškame bendruomenės edukacijos centre „Miesto laboratorija" Sapiegų parke. Suorganizuotas simpoziumas „Consumers‘ rights", kurio metu Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovės aptarė vartotojų teises Europoje, projekto dalyviai dalinosi žiniomis ir geraisiais pavyzdžiais apie vartotojų teises savo šalyse.
Plačiau...

 

2018 m. gruodžio 9-15 dienomis Palma de Mallorca mieste, Ispanijoje vyko pirmasis partnerių susitikimas.
Susitikimo tikslas - aptarti projekto įgyvendinimo planą, įgyti žinių ugdant(is) atsakingo vartotojo požiūrį, pasidalyti gerąja patirtimi ugdant atsakingą vartotoją. Susitikimo metu projekto partneriai aptarė svarbiausius projekto klausimus, planavo projekto veiklą dvejiems metams, aptarė siektinius rezultatus.
Susitikimo metu išrinktas projekto logotipas, aptartos veiklos, kurios bus įgyvendinamos susitikime 2019 m. balandžio mėnesį Lietuvoje, sukurtas projekto tinklalapis. Dalyviai įgijo žinių bei įgūdžių apie apie pilietiškumą atsakingo vartojimo srityje, dalyvaudami teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose.Plačiau...