Sveiki piliečiai sveikai ateičiai


Projekte „Sveiki piliečiai sveikai ateičiai“ (HEALTY CITIZENS FOR A HEALTHY FUTURE)  dalyvauja penki partneriai iš kitų šalių: Zespol Szkol w Jankowie Przygodzkim (Lenkija); IPSSAR "P.pi Grimaldi" (Italija), miestas Modica, Sicilija; Colegio Ave María Albolote (Ispanija); Abdurrahman Iyigun Ortaokulu (Turkija), miestas Kilis ir Vilniaus Tuskulėnų gimnazija (Lietuva). Projekto koordinatorė yra Lenkijos mokykla - Zespol Szkol w Jankowie Przygodzkim.
Projektų koordinatorė mūsų gimnazijoje yra direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Pilukienė. Direktoriaus pavaduotoja projektinę veiklą vykdo su pradinių klasių mokytojomis: Ina Klimaitiene, Jūrate Dirginčiene, Vida Baublyte, Edita Lukaševičiene ir Vilma Mankevičiene bei pradinių klasių mokiniais.
Šio projekto tikslas - dalintis gerąja patirtimi tarp mokyklų bei bendradarbiauti kuriant sveikos gyvensenos idėjas. Ilgalaikio projekto metu vykdysime veiklas, didinančias aktyvų gyvenimo būdą, prevencinę veiklą prieš nutukimą, stiprinant moksleivių motyvaciją augti sveikais, stipriais, sportiškais piliečiais.

Projekto svetainė

Facebook paskyra

 

2018 m. gegužės 16 - 20 d. gimnazijos direktorė Daiva Pilukienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Dirginčienė dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto „Sveiki piliečiai sveikai ateičiai" baigiamajame susitikime Lenkijoje, Ostrow Wielkopolski mieste.
Baigiamojo susitikimo tikslas - aptarti ir pristatyti projekto metu įgyvendintas veiklas bei sutarti dėl baigiamųjų projekto veiklų atlikimo terminų. Pasidžiaugta projekto rezultatais - aktyvesniu projekto dalyvių gyvenimo būdu, įvykdyta prevencine veikla prieš nutukimą, padidėjusia mokinių motyvacija augti sveikais, stipriais ir sportiškais piliečiais.
Tarptautiniai partneriai iš Lenkijos (mokykla Zespol Szkol w Jankowie Przygodzkim), Italijos (mokykla IPSSAR „P.pi Grimaldi"), Ispanijos (mokykla Colegio Ave María Albolote), Turkijos (mokykla Abdurrahman Iyigun Ortaokulu) ir Lietuvos (Vilniaus Tuskulėnų gimnazija) aptarė projekto baigiamąsias veiklas - parengti knygą "Recommendations for less known individual sports" bei užbaigti tyrimą apie sveiką gyvenseną. Tyrime dalyvauja tarptautinių partnerių mokyklų mokiniai, jį organizuoja Granados Universitetas (Ispanija).
Susitikimo dalyviai aplankė Jankowie Przygodzki mokyklą. Šios mokyklos bendruomenė mielai sutiko tarptautinius partnerius. Didelį įspūdį paliko aplankyta Gołuchów pilis. Dvejus metus trukęs tarptautinis projektas suteikė galimybę bendradarbiauti su tarptautiniais partneriais, dalinantis patirtimi, įgyjant įvairių kompetencijų.

 

Gegužės 23 d. 2d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) vyko į vieną gražiausių Lietuvos miestų kurortą Birštoną.
Projekto „Noriu augti sveikas" dalyviai susipažino su visomis mineralinio vandens rūšimis, kurios yra Birštone. Šaunių Birštono gidų pagalba vaikai išsiaiškino, kuo skiriasi mineralinis vanduo, kokia jo sudėtis ir žinoma koks skonis. Veidukai buvo susiraukę, pasitvirtino gidės žodžiai, jog „tikri vaistai nėra skanūs".Turėjome galimybę išbandyti Kneipo taką. Pamatėme, kaip atsiranda gydomasis purvas, kaip jis kąsamas, smulkinamas, kaip gydyklose naudojamas. Mokiniai išgirdo legendą apie Vytauto kalną, meditavo.
Mokiniams buvo įteikti projekto „Noriu augti sveikas" baigimo kurso pažymėjimai. Sveikuolišką kelionę vainikavo piknikas miesto centre.
Plačiau...

 

Balandžio 24 d. pradinių klasių mokiniai lankėsi Kauno atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovėje „Žalvaris“.
Mokiniai lankėsi bendrovės patalpose esančioje antrinių žaliavų rūšiavimo linijoje, stebėjo kaip dirba darbuotojai, kaip jie dar kartą perrūšiuoja atliekas, jas supresuoja. Tai buvo pagrindinis kelionės tikslas - „gyvai“ pamatyti kaip tvarkomos atliekos iš spalvotų konteinerių. Taip pat aplankėme seniausią miesto istorinį objektą - Kauno pilį.

 

2d klasės mokiniai rinko sveiko maisto receptus ir pristatė juos draugams.

 

Sveikas vaikas - visų tėvų svajonė. Bendrosios kūno kultūros pamokos yra paįvairinamos šiuolaikiškais ir linksmais žaidimais, estafetėmis, gimnastikos ir jogos pratimais. 

Tuskulėnų gimnazijos pradinukai dalyvauja Europos Sąjungos paramos programose „Pienas vaikams“ bei „Vaisių vartojimo skatinimas mokyklose“. Ši programa skatina vaikus vartoti pieno produktus ir subalansuotai maitintis.
Remdama gerų valgymo ir maitinimo įgūdžių, išliksiančių visą gyvenimą, ugdymą, ši programa atlieka ir švietėjišką vaidmenį. 

Nuo 2017 m. rugsėjo mėnesio pradinukai dalyvauja sveikos gyvensenos projekte „Noriu augti sveikas 2017-2018“. Projekto tikslas - sveika vaiko gyvensena (gyvenimo būdas, kasdieniniai įpročiai, padedantys palaikyti, tausoti ir stiprinti sveikatą) ir pagal galimybes gera visuminė vaiko sveikata.
Mokiniai aktyviai dalyvauja edukacinėse pamokose apie dantų higieną, triukšmo žalą, geriamo vandens svarbą, grūdinimąsi. Į gimnaziją buvo atvykusi mobili laboratorija, pradinukai vyko į fizikos laboratoriją.
Šiuo metu mokiniai aktyviai dalyvauja konkurse „Grūdinuosi aš ir mano draugai“. Šauniausios nuotraukos konkursas paskelbtas PBA Facebook paskyroje.

 

Antrųjų klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos plaukimo federacijos organizuotame projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2017“. Projekto tikslas - išmokyti nemokančius plaukti mokinius ir suteikti saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje žinias, taip pat skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei populiarinti plaukimą.
Mokiniai gavo galimybę plaukti baseine. Mokymo plaukti pamokose įgijo plaukimo įgūdžius, pasitikėjimą ir imuniteto atsparumą.
Pradinukai dalyvavo fotografijos konkurse „Grūdinuosi aš ir mano draugai“. Šauniausios nuotraukos konkursas buvo paskelbtas pažangaus bendradarbiavimo akademijos Facebook paskyroje. 2d klasės mokiniai laimėjo šį konkursą, surinko 2,5 tūkstančiai balsų. Valio!


 

2017 m. spalio 1-7 dienomis gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo darbiniame susitikime Ispanijoje, Granados mieste.
Kelionės (programos) metu praplėtėme savo akiratį apie Ispanijos švietimo sistemą, stebėjome ir dalyvavome įvairiose veiklose, aplankėme Ave Maria mokyklą, bendravome su mokyklos bendruomenės nariais, pasidalinome sveikos gyvensenos idėjomis, skatinome stiprinti mokinių sveikatą, kovoti su nutukimo problemomis. Diskutavome ir aptarėme švietimo sistemų panašumus ir skirtumus. Dalyvavome seminare „Ilgalaikis sveikos mitybos įpročių kūrimas". Aptarėme klausimyno rezultatus.
Mūsų mokiniai ir mokytojos turėjo unikalią galimybę dalyvauti vandens pramogų veiklose, sporto varžytuvėse. Susipažino su vietinių gyventojų laisvalaikio leidimo ypatumais. Mūsų mokiniai išradingai pristatė savo šalį. Sukūrė sveiko gyvenimo plakatą „Savaitės pusryčiai". Pristatė jį kitų šalių mokiniams ir mokytojams. Visų šalių mokiniai susidraugavo, gebėjo dirbti grupėse, bendravo anglų kalba. Taip pat turėjome galimybę pažinti šią gražią šalį. Lankėmes Albolotės miesto savivaldybėje. Turėjome galimybę pamatyti Alhambros rūmus, Salobrenos pilį. Mus užbūrė Mirador de San Nicolas miestelio architektūra. Lankėmes Almiros maisto mugėje, kur vyko maisto gaminimo varžytuvės. Mūsų mokiniai buvo geriausi, laimėjo 1-ą vietą.Plačiau...

 

2017 m. birželio 5-9 dienomis gimnazijoje vyko projekto dalyvių susitikimas Lietuvoje.
Svečiai iš Lenkijos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos susipažino su mūsų gimnazija, pateikė prezentacijas apie savo šalis, pristatė savo mokyklas. Mokykloje vyko forumas apie nutukimą, jo keliamas problemas ir kaip jų išvengti. Lietuvių komanda atsakinga už lankstinuko apie šias problemas sukūrimą, kuriame atsispindės visų komandų pasiūlymai​​. Susitikimo metu taip pat vyko draugiškos įvairių sportinių rungčių varžytuvės.
Projekto partneriai pirmą kartą lankėsi Lietuvoje, todėl jiems buvo labai įdomu susipažinti su mūsų šalimi ir Vilniumi. Mūsų mokyklos mokinių komanda supažindino svečius su sostinės senamiesčiu, pasakojo apie miesto istoriją, aplankė įžymiausias vietas, lydėjo į Vilniaus miesto savivaldybę. Projekto partneriai dalyvavo įvairiose edukacinėse programose Kernavėje, Anykščiuose, Trakuose. Tarptautinio vakaro metu dalyviai linksminosi su ansamblio „Poringė“ nariais.Plačiau...

 

2017 m. kovo 27-31 dienomis vyko partnerių susitikimas Italijos mieste Modikoje. Jame dalyvavo direktoriaus pavaduotoja Daiva Pilukienė, pradinių klasių mokytoja Vida Baublytė ir anglų kalbos mokytoja Kristina Kvietkutė bei 7 klasės mokiniai Aistė Dirginčiūtė, Margarita Kalesnykaitė, Greta Urbanavičiūtė, Aldas Lenkšas ir Emilis Plytnikas.
Susitikimo metu buvo pristatytos veiklos, kurias kiekviena projekto partnerė atliko savo šalyje, išrinktas projekto logotipas. Susitikimo metu buvo aplankyta „Principi Grimaldi“ mokykla (kabinetai, virtuvė ir mokomasis restoranas, mokyklos ūkis). Kiekviena šalis partnerė turėjo pristatyti savo šalį bei mokyklą. Moksleiviai turėjo galimybę dalyvauti draugiškose estafečių varžybose bei specialiuose kursuose mokytis italų kalbos. Italjos mokyklos moksleiviai vedė seminarą „Sveikos mitybos įpročiai ir Viduržemio jūros dieta“.
Visus projekto dalyvius miesto rotušėje priėmė ir pasveikino Modikos miesto meras. Aplankėme Modikos šokolado muziejų, Chiaramonte Gulfi alyvuogių aliejaus muziejų, Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo muziejus bei vietinių amatų muziejų. Visiems projekto dalyviams didelį įspūdį paliko Taorminos kurortinis miestelis bei didžiausias Europoje veikiantis ugnikalnis - Etna.
Na, o projekto kulminacija buvo Sveiko maisto gaminimo varžybos. Kiekvienos šalies moksleiviai per 3 valandas turėjo pagaminti keturis sveiko maisto patiekalus. Dalyvius vertino griežta profesionalų komisija. Mūsų gimnazijos komandai pasisekė - bendroje balų įskaitoje užėmėme 2-ąją vietą (po italų)!Plačiau...

 

Pirmajame šio projekto partnerių susitikime, vykusiame 2016 m. gruodžio 13-16 dienomis, dalyvavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Pilukienė ir pradinių klasių mokytoja Jūratė Dirginčienė. Šio projekto tikslas - dalintis gerąja patirtimi tarp mokyklų bei bendradarbiauti kuriant sveikos gyvensenos idėjas. Ilgalaikio projekto metu bus vykdomos veiklos, skatinančios aktyvų gyvenimo būdą, prevencinę veiklą prieš nutukimą, stiprinant moksleivių motyvaciją augti sveikais, stipriais ir sportiškais piliečiais.


Plačiau...

 

2016 m. gruodžio 15 d. pradinukai šventė Tarptautinę arbatos dieną.
Mokiniai ragavo įvairių arbatų, sužinojo apie arbatos gėrimo tradicijas įvairiose šalyse, suprato arbatos gėrimo svarbą sveikatai ir teikiamą naudą.


 

2016 m. spalio mėn. pradinių klasių mokiniai dalyvavo sveiko maitinimosi renginyje „Rudenėlio vitaminų fiesta“.
Veiklos tikslas - gebėti pasirinkti sveikus maisto produktus ir iš jų pagaminti sveikus bei estetiškus patiekalus, domėtis sveika ir naudinga augančiam organizmui mityba. Mokiniai sužinojo apie sveiką mitybą, rinkosi sveikus produktus ir gamino sveikus patiekalus. 

2016 m. spalio 10 d. pradinių klasių mokiniai šventė Pasaulinę košės dieną.
Šios dienos tikslas - skatinti mokinius sveikai pusryčiauti, suprasti sveiko maisto svarbą ir įrodyti, kad sveikas maistas yra taip pat skanus.


 

Nuo 2016 m. spalio mėn. mokiniai lanko plaukimo užsiėmimus.
Tikslas - suvokti plaukimą, kaip vieną iš pagrindinių sveikatos priemonių, kuri gerina judėjimo aparato, viso kūno raumenyną, taisyklingą laikyseną.


 

Nuo 2016 m. rugsėjo mėn. gimnazijoje vykdoma veikla „Vaisius valgyti ir sveika, ir skanu".
Veiklos tikslas - į mokinių valgiaraštį įtraukti vaisių, padėti suprasti jų svarbą mityboje.

 

Nuo 2016 m. rugsėjo mėn. pirmokams vyksta jogos užsiėmimai „Jogos abėcėlė“.
Šių užsiėmimų tikslas - supažindinti su jogos pagrindais, suvokti šio ramaus, tačiau daug pastangų, kantrybės bei susikaupimo reikalaujančio užsiėmimo naudą kūno ir proto sveikatai. ​

 

2016 m. rugsėjo mėn. pradinukai dalyvavo saugaus eismo veikloje „Eismo gyvatėlė“.
Tikslas - skatinti mokinius suvokti aktyvaus kasdieninio judėjimo naudą sveikatai. Mokiniai siekė atvykti į mokyklą sveikatai palankesniu būdu - pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ar kita judėjimą skatinančia priemone.