Susitikimas Rumunijoje


2020 m. sausio 18–25 d. Rumunijoje, Oradea mieste, vyko mokymo ir mokymosi veiklos, kuriose dalyvavo grupė gimnazijos mokytojų ir mokinių.
Projekto darbiniai susitikimai buvo labai aktyvūs ir naudingi. Dalyviai pristatė ir pasidalino savo sukurtais lankstinukais „Laikas tapti atsakingu vartotoju“; aptarė būdus, kaip efektyviai prisidėti prie atsakingo vartotojo ugdymo. Diskutavo ir dalinosi patirtimi, paminint „Nieko nepirkimo dieną“ bei ugdant atsakingą vartotoją savo šalyse. Susitikimo metu organizuotos įdomios ir prasmingos veiklos, panaudojant antrines žaliavas. Projekto dalyviai buvo ne tik stebėtojai, bet ir patys dalyvavo praktiniame užsiėmime, kuriame sukūrė itin kūrybiškų darbų iš antrinių žaliavų. Užsiėmimo tikslas - ugdyti mūsų visų sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais - įgyvendintas. Pristatytos veiklos, atliktos prieš susitikimą. Lietuvos ir Ispanijos komandos pristatė savo sukurtus lėlių vaidinimus „Gamtos bėdos“, kuriuos komandos sukūrė mažiesiems vartotojams.

Dalyviai lankėsi įmonėje NIDEC INDUSTRIES, kurioje susipažino su šalies energijos gamybos ir tiekimo ypatumais, diskutavo energijos vartojimo efektyvumo klausimais. Džiugu, jog liko laiko edukacinėms išvykoms. Įsimintina išvyka į Klužą - Napoką (Cluj-Napoca), didžiausią Transilvanijos miestą, kurio istorija prasidėjo dar Romos imperijos laikais. Daug įspūdžių paliko Turda miestelis - ten dalyviai lankėsi vienoje iš seniausių druskos kasyklų visame pasaulyje, kuri yra ne tik muziejus su įdomia istorija, tačiau ir viena iš įdomiausių po žeme esančių atrakcijų vietų pasaulyje. Sužavėjo įspūdingų stalagmitų ir stalaktitų Lokio urvas („Bears' Cave“).

Šis projektas - puiki galimybė susipažinti su skirtingomis kultūromis ir žmonėmis, tobulinti anglų kalbos žinias, komandinio darbo įgūdžius bei pasisemti patirties. Gyvendami rumunų šeimose, gimnazistai turėjo galimybę pažinti Rumunijos jaunimo gyvenimą ir susirasti naujų draugų. Iš susitikimo dalyviai parsivežė naujų idėjų, kurias būtinai pritaikys ugdydami atsakingą vartotoją.