Susitikimas Turkijoje


2019 m. sausio 13–18 d. dienomis gimnazijos mokinių grupė ir mokytojai (anglų kalbos mokytoja Aušrelė Pranculienė ir istorijos mokytojas Regimantas Jasiūnas) dalyvavo projekto Erasmus+ projekto LITTLE ACTIONS FOR ACTIVE CITIZENSHIP mokymo ir mokymosi veiklose Manavgato mieste, Turkijoje. Tai jau antrasis projekto dalyvių - lietuvių, vengrų, italų, ispanų ir turkų - susitikimas po pažinties Vengrijoje.
Susitikimo tikslas - aptarti projekto veiklų įgyvendinimo planą, įgyti žinių ugdant(is) atsakingo vartotojo požiūrį į maistą, valgymo kultūrą, žalingus įpročius, pasidalinti gerąja patirtimi ugdant sveiką ir neturinčią žalingų įpročių kartą. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas saugaus ir sveiko Europos piliečio ugdymui ir ugdymuisi.
Tarptautinis susitikimas prasidėjo svečių sutikimo iškilmėmis Manavgat Anadolu Imam Hatip Lisesi mokykloje. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su mokykla, palyginti Turkijos švietimo sistemą su Lietuvos. Kiekvienos šalies mokiniai pristatė savo pranešimus apie gimtosios šalies valgymo ypatumus bei priklausomybes, įgijo žinių, kaip suteikti pirmąją pagalbą, vyko įdomios diskusijos su ekspertais ir mokiniais tarptautinėse grupėse apie sveiką gyvenimo būdą, priklausomybes ir ligas, kurias sukelia žalingi įpročiai. Daug dėmesio buvo skiriama žalingų įpročių prevencijai - mokiniai tarptautinėse grupėse diskutavo apie žalingus įpročius ir būdus, kaip jų išvengti, kūrė plakatus ir juos pristatė.
Projekto dalyvius sužavėjo kultūrinės pažintinės ekskursijos, kurių metu lankėsi miesto ūkininkų ekologiniame turguje, didžiausioje Antalijos regione mečetėje Kulliy Mosque, Manavgat miesto muziejuje bei švietimo skyriuje, Side antikiniame teatre, archeologiniame muziejuje, Apollo šventykloje, išvydo įspūdingą Kursunlu vandens krioklį.
Vakarais Turkijos mokiniai maloniai organizuodavo veiklas svečiams, tokiu būdu skatindami tarpkultūrinį suvokimą, suteikdami galimybę pažinti kultūrų ir ideologijų skirtumus, o mokytojai turėjo galimybę pabendrauti ir darbo patirtimi pasidalinti su kolegomis.
Džiugu, kad susitikimo su projekto partneriais metu mokiniai susipažino su Manavgat miesto paslaptimis, pagilino savo anglų kalbos žinias, pabendravo su bendraamžiais ir nekantriai laukia susitikimo balandžio mėnesį Veronoje, Italijoje.