Susitikimas Kipre, Larnakos mieste


Vasario 13-19 dienomis gimnazijos Erasmus+“ projekto „Kiekvienas mokinys yra svarbus“ ("Every student is important“) mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo darbiniame susitikime Kipre, Larnakos mieste.
Čia susirinko 12 mokytojų ir 14 mokinių iš Turkijos, Ispanijos ir Lietuvos. Mūsų gimnaziją atstovavo 4b klasės mokinės Karolina Brimerytė, Beatričė Beinoraitė ir Goda Kontrimaitė, lydimos mokytojų Jūratės Dirginčienės ir Inos Klimaitienės.
Programos metu praplėtėme savo akiratį apie Kipro švietimo sistemą, stebėjome veiklas ir pamokas, bendravome su mokyklos bendruomenės nariais, pasidalinome patirtimi, diskutavome ir aptarėme švietimo sistemų, kultūrų panašumus ir skirtumus.
Mūsų mokinės ir mokytojos turėjo unikalią galimybę susipažinti su vietinių gyventojų buitimi, laisvalaikio leidimo ypatumais, šeimos tradicijomis, taip pat išradingai pristatyti savo šalį, dainuoti lietuvių liaudies dainas. Visų šalių mokiniai susidraugavo, mokėsi dirbti grupėse, bendraudami anglų kalba ją labai patobulino.​Taip pat spėjome ir apžiūrėti ypatingo grožio šalį, žymiausias lankytinas vietas, pajausti kipriečių neįtikėtiną svetingumą ir šiltumą.

Susitikimo metu:
Sukurtas bendras projekto „Every Student Is Important“ logotipas
, kuriame panaudotos detalės iš projekto partnerių mokinių kurtų logotipų.


Sukurtas projekto himnas, kuriam muziką kūrė Kipro partneriai, o žodžius - visų šalių - partnerių atstovai. Himnas buvo įrašytas projekto dalyvių susitikimo Kipre metu.

Projekto himnas

Nutarta:
• kas mėnesį atnaujinti projekto „Every Student Is Important“ kampelį savo mokykloje, papildant nauja informacija iš projekto veiklų savo bei partnerių mokyklų;
• projekto veiklą viešinti savo mokyklos tinklapyje bei projekto svetainėje http://www.everystudentisimportant.com/;
• sukurti filmą, kuriame atsispindėtų visa veikla susitikimo Kipre metu:
• projekto dalyviai susitikimą Kipre įvertins klausimynu, kurio rezultatai bus apibendrinti kito susitikimo metu.

Kitas projekto dalyvių susitikimas vyks Lietuvoje, gegužės 15 - 19 dienomis, kurio metu kiekviena šalis-partnerė pristatys PowerPoint prezentaciją apie savo šalies piliečius, demokratiją, taikos siekimą bei sukurs terapinius atvirukus.