Edukacinė diena


Rugsėjo 22 d. - edukacinė diena. 5-12 kl. mokiniai, klasių auklėtojai ir dalykų mokytojai keliavo po Lietuvą, turėjo įvairias edukacines veiklas Vilniuje.

5a ir 5b klasių mokiniai (klasių auklėtojos Regina Maigienė ir Liubov Valinčienė) vyko į Anykščius. Mokiniai ėjo medžių lajų taku, kuris nuo žemės pamažu kyla iki 21 metro aukščio ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio mokiniai apžvelgė apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjo Šventosios upės vingiais. Visai šalia - Puntukas - antras pagal dydį ir labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje. Mokiniai vyko į „Cosmos“ paukščių taką, kur pasinėrė į veidrodžių, šviesų ir muzikos pagalba sukuriamą begalinės erdvės iliuziją. Vėliau mokiniai  aplankė Šeimyniškėlių piliakalnio istorinį kompleksą, menantį Lietuvos karalių Mindaugą. Apžvalgos bokšto ekspozicija supažindino su buvusios Šeimyniškėlių (Vorutos) pilies - vienos didžiausių medinių pilių Rytų Europoje - istorija, archeologiniais radiniais, XIII-XIV a. kario ginkluote, pilėnų buities daiktais, pilies maketu. Papilio kiemelyje mokiniai šaudė iš lanko, mėtė akstį, tyrinėjo eksperimentinėje archeologinėje perkasoje, treniravosi lauko karybos aikštelėje.


 

5d ir 6a klasių mokiniai (klasių auklėtojos Regina Nemanienė ir Eglė Galkauskienė) vyko į kaimą Varėnos rajone ir turėjo smagų Edukacinį renginį „Grikucio kelias“. Pamerkių kaime „Grikucio“ sodyboje mokiniai susipažinome su „grikio keliu“,  t.y. pjovė, kūlė, malė, kepė ir degustavo blynus iš grikių, virė sriubą katile, su virbulėm ieškojo vandens ir susipažino su Dzūkų papročiais.


7b klasės mokiniai (klasės auklėtoja Kristina Kvietkutė) lankėsi Vilniaus miesto širdyje esančioje meno galerijoje „Vitražo manufaktūra“. Mokiniai susipažino su vitražo istorija, jo kūrybos procesu, sužinojo apie žymiausius Lietuvos vitražo meistrus, pamatė jų darbų ekspoziciją. Svarbiausia, mokiniai turėjo galimybę patys prisiliesti prie vitražo kūrimo proceso, kuris pasirodė labai įdomus, tiek kūrybinių, tiek ir techninių žinių reikalaujantis kruopštus ir atsakingas darbas.


 

6d ir 7c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Laura Brazionytė ir Nijolė Guobienė) ekskursiją pradėjo nuo smagios pramogos Kukurūzų labirinte. Vėliau vyko į Trakus, apžiūrėjo senosios sostinės įžymybes, dalyvavo edukacinėje programoje „Kibinų kelias“ (7c ) ir „Muilo gamyba“ (6d ir keli 7c mokiniai ).
 

6b ir 6c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Diana Builienė ir Rima Vžesniauskienė) lankėsi Kaune. Lietuvos aviacijos muziejuje mokiniai išgirdo mūsų dramatiškos istorijos pamokų, farmacijos muziejuje susipažino su vaistų gamybos procesais ir gydymu Lietuvoje nuo XVII a., kopė į Prisikėlimo bažnyčios apžvalgos aikštelę, Laisvės alėjoje atliko įdomių architektūros ir kultūros paminklų pažinimo užduočių.


 

7a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Audronė Giedraitienė ir istorijos mokytojas Gražvydas Kaškelis) lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kuriame susipažino su Lietuvos teatro, muzikos ir kino istorija, vaikščiojo po Vilniaus senamiestį.


 

8a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Loreta Keršytė ir istorijos bei žmogaus saugos mokytojas Regimantas Jasiūnas) vyko į Vilniaus saugaus eismo centrą, kur turėjo tris edukacinius užsiėmimus pagal pasirinktas temas: Saugus eismas, Civilinė sauga, Pirmoji pagalba.


 

9a ir 9c klasės mokiniai (klasių auklėtojos Giedrė Rutkauskaitė ir Jadvyga Jachimovič)  lankėsi Vilniaus Gaono žydų muziejuje, kuriame susipažino su Holokausto Lietuvoje istorija ir žydų gyvenimu Lietuvoje. 

10a, 12a ir 12b klasių mokiniai (klasių auklėtojos Adelė Braziulienė, Alina Žutautaitė ir Gražina Bagdonavičiūtė) edukacinę dieną praleido Biržuose. Mokiniai susidomėję apžiūrėjo Karvės olą - giliausią karstinę įgriuvą Lietuvoje, perėjo Širvėnos ežerą ilgiausiu Lietuvoje pėsčiųjų tiltu, grožėjosi nuostabiais vaizdais nuo 32 m. aukščio apžvalgos bokšto, esančio prie Kirkilų karstinių ežerėlių, pabuvojo prie gražiosios Biržų pilies.
Previous page: 2017-2018 m.m.
Next page: 2016-2017 m.m.