2015-2016 m.m.


2015-2016 m.m. renginiai

Birželio 1-2 d. vyko „Mokyklėlė“ būsimiesiems pirmokams.

Gegužės 23 d. vyko meninio ugdymo pamokėlės būsimiems penktokams, nesimokiusiems Tuskulėnų gimnazijos pradinėse klasėse.

Gegužės mėnesį pristatytos mokinių dailės darbo parodos:
6a kl. mokinių skulptūros paroda „Paukščiai". Mokytoja Rūta Ona Tamuliūnienė.
8a kl. mokinių paroda „Žmogus". Mokytojos Rūta Ona Tamuliūnienė ir Natalija Stradalova.
4a ir 4b klasės mokinių paroda „Baigėme 4-ą klasę". Mokytojos Rūta Ona Tamuliūnienė, Ingrida Umbrasaitė, Natalija Stradalova, Eglė Gineitytė.
10d ir 10c kl. mokinių parod „Daiktų improvizacija". Mokytoja Rūta Ona Tamuliūnienė.
12 kl. dailės baigiamųjų darbų paroda „EXITUS ACTA PROBAT". Mokytoja Ingrida Umbrasaitė.
Plačiau 2015-2016 m.m. parodose...

 

Gimnazijos pradinukai (1a, 1b, 1c, 3b, 3c ir 4d) įsitraukė į tarptautinį žaidimą - kampaniją „Eismo gyvatėlė" (The Traffic Snake Game Network (TSG Network)), kuriame šiuo metu dalyvauja net 20 Europos sąjungos šalių vaikai. Kampaniją Lietuvoje vykdo Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras.

 

Gegužės 19-20 d. grupė 10-11 klasių mokinių vyko į edukacinę kelionę susipažinti su Lietuvos geologiniu paveldu. Kelionę organizavo ir mokinius lydėjo geografijos mokytoja Aušra Klimkienė bei klasių auklėtojos: Alina Žutautaitė, Gražina Bagdonavičiūtė, Liubov Valinčienė ir Regina Maigienė.
Mokiniai lankėsi Naujojoje Akmenėje, didžiausiame statybinių medžiagų pramonės centre AB „Akmenės cementas", Karpėnų klinčių karjere, Ventos regioninio parko lankytojų centre, Papilėje, Šaltiškių molio karjere, Šventojoje, Baltų Mitologijos rekreaciniame (pažintiniame) parke, prie Dionizo Poškos Baublių.

Plačiau...

 

Gegužės 20 d. 5a ir 5c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Audronė Giedraitienė ir Nijolė Guobienė) vyko į ekskursiją „Nuo KGB iki kontrabandos".
Ekskursijos metu mokiniai aplankė Muitinės muziejų: vaikai klausė paskaitos, diskutavo, pamatė, kaip dresuojami tarnybiniai muitinės šunys, susipažino su muziejaus ekspozicijomis. Vėliau vykome į Genocido aukų muziejų: mokiniai žiūrėjo filmą apie tremtį, jį aptarė. Toliau mūsų laukė Vytauto Didžiojo karo technikos ir transporto muziejus: vaikai susipažino su Lietuvos kariuomenės technikos eksponatais.

Plačiau...

 

Gegužės 19 d. mūsų gimnazijos 9-10 kl. mokiniai su psichologe Loreta Juravičiene ir 10c klasės auklėtoja Rima Vitkauskiene vyko į Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro profesinio veiklinimo užsiėmimus, susipažino su šiame profesinio rengimo centre ruošiamomis profesijomis ir dalyvavo fotografijos bei vizažo edukaciniuose užsiėmimuose.
Vizažo meistrė pamokė merginas atlikti dieninį makijažą. Greta sutiko pabūti modeliu ir vizažistė atliko jai profesionalų makijažą. Po to merginos galėjo užduoti klausimus ir iš profesionalės išgirsti apie moteriškas grožio paslaptis. Fotografijos užsiėmime mokiniai susipažino su fotografijos įdomybėmis ir patys pafotografavo. Mūsų gimnazija ir Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

 

Gegužės 12 d. vyko būsimų penktokų tėvų susirinkimas.

Gegužės 6 d. gimnazijoje vyko vienuolikta teatrinių improvizacijų šventė „Melpomenė kviečia - 2016", kurią inicijuoja ir kasmet vykdo mūsų gimnazija (šventės idėjos autorė ir organizatorė teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė). Šventės rėmėjas - Vilniaus miesto savivaldybė. Šventė organizuojama prevenciniais narkomanijos, alkoholizmo tikslais ir todėl pasirodymų turinį apsprendžia improvizacijos socialine tema. Tradiciškai pirmajame ture buvo rodomi namų darbai etiudai socialine tema, antrajame - improvizacijos su burtų tvarka gautais trimis daiktais ir trečiajame - improvizacijos pagal muziką.

Plačiau...

 

Balandžio 29 dieną yra švenčiama tarptautinė šokio diena, o mūsų gimnazija šią šventę paminėjo su respublikiniu sportinių šokių konkursu „Vaivorykštė 2016“.
Konkurso organizatorė - šokio mokytoja Diana Paunksnytė.

Plačiau...

 

Balandžio 11- 16 d. Vilniaus Tuskulėnų gimnazija šventė 50 metų jubiliejų. Ta proga gimnazijoje buvo surengta daug renginių.
Lituanisčių paraginti visi norintys galėjo parašyti Laišką mokytojui ir pasidalyti su jais savo jausmais ir mintimis. Matematikai kartu su mokiniais formavo geometrinių figūrų užrašą, skirtą gimnazijos 50-mečiui. Mokiniai kūrė sveikinimus, piešinius mokyklai. Trečiokai kartu su teatro mokytoju Sauliumi Jaruševičiumi sukūrė video sveikinimą.

Sveikinimas

Šventinės savaitės kiekviena diena buvo skirta skirtingoms meno rūšims.
Balandžio 11 d. atidarytos dailės darbų parodos.
10a klasės mokiniai pristatė literatūros projektą „Modernizmo būstai“.

Mokiniai iliustravo XX a. 2-3-ojo dešimtmečio modernizmo sroves lietuvių literatūroje, skaitė K. Binkio, A. Miškinio, S. Nėries, I. Šeiniaus, M. K. Čiurlionio tekstus, dainavo V. Mykolaičio - Putino „Margi sakalai".
Projektą kuravo lietuvių kalbos mokytoja Diana Builienė.

Plačiau...

Vyko 5a, 5b, 6a ir 10a kl. mokinių dailės darbų pristatymas.

Plačiau 2015-2016 m.m. parodose...

Balandžio 12 d. surengta pradinių klasių Menų diena.

Plačiau...

Balandžio 13 d. - Teatro diena.

Plačiau...

Balandžio 14 d. - Muzikos diena.

Balandžio 15 d. - Šokio diena.

Balandžio 15 d. visi buvo pakviesti dalyvauti Šv. Mišiose Šv. Arkangelo Rapolo bažnyčioje ir pasimelsti už buvusius ir esamus mokinius, mokinių tėvus bei mokytojus. Taip pat iškilmingai pašventinta Tuskulėnų gimnazijos vėliava.


Balandžio 16 d. šventinis renginys vyko Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose.

Plačiau...

 

Balandžio 7 d. gimnazijoje vyko tradicinis Vilniaus miesto moksleivių anglų kalbos renginys „Modernaus V. Šekspyro skaitiniai“.
Renginį organizavo anglų kalbos mokytojos Aušrelė Pranculienė, Kristina Kvietkutė ir Alina Žutautaitė. Jame dalyvavo 16 dalyvių iš skirtingų Vilniaus miesto gimnazijų.
Britų tarybos atstovas Artūras Vasiliauskas savo prizą įteikė gimnazistei Aistei Mačytei iš Salomėjos Nėries gimnazijos (anglų kalbos mokytoja Jolanta Deimantaitė-Kažukauskienė) už įtaikingiausiai atliktą sonetą Nr. 70.
Mūsų gimnazijai atstovavo 10a klasės mokinės Deimantė Vitulytė, Kotryna Bekkerytė ir Simona Lištvanaitė (anglų kalbos mokytoja Alina Žutautaitė). Jos buvo apdovanotos diplomu už soneto Nr. 29 modernų pristatymą.

Plačiau...

 

Balandžio 6 d. mūsų gimnazijos 9-10 kl. mokiniai vyko į Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro „Edukacinės sesijos“ užsiėmimus.

Plačiau...

 

Balandžio 4 d. 4-ų klasių mokiniai susitiko su Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisų apsaugos skyriaus specialiste ir dalyvavo paskaitoje „Vaiko teisės ir pareigos“.
Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Vaiko teisių apsaugos skyriaus vykdomu darbu, pagrindinėmis funkcijomis. Kartu su skyriaus specialiste 4-okai diskutavo apie pagrindines vaikų teises ir pareigas. Kiekvienas paskaitoje dalyvavęs 4-okas gavo „Vaiko konstituciją“.
Renginį mokykloje organizavo socialinė pedagogė Edita Budrytė.

 

Tuskulėnų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja mokyklos 50-mečio renginiuose - nuo vasario iki balandžio mėn. kartu su matematikos mokytojais įgyvendino matematinį projektą „Mokyklai 50“.
Mokiniai išanalizavo erdvinių kūnų išklotines ir sukūrė daug įvairiaspalvių erdvinių kūnų, iš kurių suklijavo didelį skaičių 50.

 

Kovo 15 d. gimnazijoje vyko Vilniaus miesto tarpmokyklinė 3-4 klasių mokinių viktorina „Gera čia - Lietuvoje“.
Viktorina siekta paminėti Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dieną (kovo 11 d.) bei tolerancijos savaitę. Viktoriną „Gera čia - Lietuvoje" organizavo pavaduotoja Daiva Pilukienė, pradinių klasių mokytojos Ina Klimaitienė bei Edita Lukaševičienė, specialioji pedagogė-logopedė Žaneta Šadbaraitė-Grigienė.
Renginyje dalyvavo penkios Vilniaus miesto mokyklos: Vilkpėdės darželis-mokykla, Filaretų pradinė mokykla, „Spindulio“ pagrindinė mokykla, Balsių progimnazija ir Tuskulėnų gimnazija. Renginio metu skambėjo Tuskulėnų gimnazijos 3b klasės moksleivių Kamilės Dilnikaitės ir Beatričės Beinoraitės atliekamos dainos, dalyvių komandos pristatė savo kurtus filmukus, rungėsi atlikdamos įvairias užduotis.
Nugalėtojais tapo Vilniaus miesto Vilkpėdės daželis-mokykla. Nugalėtojų komandai buvo įteiktas „Žirmūnų boulingas" dovanų kuponas, kitiems viktorinos dalyviams - paguodos prizai.

 

Vasario 8 - kovo 14 dienomis mūsų gimnazijoje vyko tarptautinė pradinių klasių mokinių darbų paroda - konkursas „Lietuva iš arti ir iš toli“.
Konkurse iš viso dalyvavo 40 Lietuvos mokyklų ir 3 užsienio lietuvių mokyklos. Džiaugiamės, kad mus pasiekė vaikučių darbai iš Čikagos Lituanistinės mokyklos, Danijos Aalborgo mokyklėlės ir Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos. Lietuvos mokyklų darbai atkeliavo iš Palangos, Lazdijų, Šilalės, Akmenės, Rasienių, Biržų, Kupiškio, Kaišiadorių, Ignalinos, Švenčių, Kauno, Vilniaus miestų ir rajonų. Konkurse dalyvavo 216 vaikučių darbai ir 82 mokytojai.

Plačiau...

 

Kovo 10 d. 5c klasės mokiniai (klasės auklėtoja Nijolė Guobienė) vyko į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisius.
Mokiniai susipažino su teatro įkūrimo istorija, veikla ir struktūra, įvairių teatro tarnybų darbu, aplankė scenos užkulisius (apžiūrėjo kostiumų sandėlius, repeticijų sales, dekoracijų dirbtuves, pasimatavo kostiumus, išbandė savo jėgas fechtuodamiesi špagomis).


Plačiau...

 

Vasario 29 - kovo 5 dienomis gimnazijoje vyko švaros savaitė. Mokiniai ir mokytojai pagal sudarytą grafiką tvarkė kabinetus, poilsio zonas, laiptines, plovė sienas, palanges. Visi mokiniai nuo jauniausių iki vyriausiųjų dirbo sąžiningai, tad savaitės pabaigoje mokykla švytėjo ir kvepėjo švara.


 

Kovo 5 d. miesto Kaziuko mugėje dalyvavo ir Tuskulėnų gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai. Dvylika vaikinų kartu su teatro mokytoja Rasa Ercmoniene-Varne buvo pakviesti dalyvauti miesto etninėje šventėje. Evandas Laukys, Dominykas Matulionis, Egidijus Griška, Rokas Rakickas, Tadas Svetikas, Remigijus Bagdzevičius, Deividas Bartašiūnas, Danielius Suboč, Dominykas Darulis, Darijušas Voiciukevičius ir Tomas Mazgelis persirengė karžygiais (kostiumus parūpino Vilniaus Senamiesčio teatras ir Vilniaus Etninės veiklos centras) ir per Gedimino prospektą, Katedros aikštę, Pilies gatvę iki Rotušės aikštės nešė 5 metrų ilgio šautuvus. Vėliau kartu su kitais šventės dalyviais buvo vaišinami karšta arbata ir riestainiais.

Plačiau...

 

Kovo 4 d. gimnazijoje smagiai šurmuliavo tradicinė pradinukų Kaziuko mugė.

Plačiau...

 

Kovo 4 d. vakare gausus būrys 10-okų rinkosi į tradicinį renginį „Menų naktis“. Šių metų renginys buvo skirtas pasirengimui mokyklos jubiliejui.
Nuo 18.00 val iki vėlyvo vakaro 10a klasės mokiniai kartu su dailės mokytoju Sigitu Lukausku restauravo 3 pagrindines freskas, kiti 10-okai su technologijų mokytoja Egle Galkauskiene bei direktoriaus pavaduotojomis Vaida Grigaliūniene ir Ramune Taraškevičiene gamino dekoracijas, puošė mokyklos langus, tvarkė aktų salę. Baigę darbus, pavakarieniavę, visi 10-okai skubėjo į sporto salę, kur po mokytojos Alinos Žutautaitės pravestos mankštos iki paryčių žaidė tinklinį, kvadratą, krepšinį. Miegui laiko kaip ir neliko...

Plačiau...


Vasario mėn. grupė gimnazijos 8-12 kl. moksleivių dalyvavo „Mobiliosios bioklasės“ programoje ir tapo jaunaisiais jos tyrėjais.
Į gimnaziją buvo atvykusi ThermoFisher Scientific komanda, kuri mokinius supažindino su įmonės veikla ir mobiliąją laboratorija. Moksleiviai dirbo su tikra mokslininkų įranga, matė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais, susipažino su naujausiomis biomokslų galimybėmis.
Vėliau mokiniai vyko į Thermo Fisher Scientific įmonę. Ten mokiniai susipažino su įmonės veikla, vykdomais projektais ir karjeros galimybėmis.
Projektą organizavo chemijos mokytoja Eglė Galkauskienė, direktoriaus pavaduotoja Ramunė Taraškevičienė, biologijos mokytojos Rima Vitkauskienė ir Audronė Giedraitienė.


Plačiau...

 

Vasario 26 d. 9c, 10a ir 11a klasių mokiniai (anglų kalbos mokytojos Kristina Kvietkutė, Alina Žutautaitė ir Jūratė Dulinskienė) dalyvavo susitikime su nacionalinėmis ir tarptautinėmis premijomis apdovanotu norvegų rašytoju, žurnalistu ir kritiku Bjorn Sortland.
Rašytojas pasakojo apie savo darbą, apie tai, kaip idėja virsta knyga, kaip yra kuriamas pasakojimas, kaip reikia rašyti tekstą, kad jį būtų patrauklu skaityti. Autoriaus knygoje „Minutė tiesos. Istorija apie meilę, kelionę ir meną", gausu pasakojimų apie meną. Knyga parašyta paaugliams ir visiems, linkusiems svajoti ir mylėti, keliauti ir pažinti mus supančią kultūrą.

Sausio 22 d. - vasario 26 d. III aukšto II korpuso fojė veikė GOETHE'S instituto paroda „DIEVO NAMAI NUOTRAUKOSE“.

 

Vasario 24 d. vyko būsimų pirmokų tėvų susirinkimas.

Vasario 23 d. gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių užsienio (rusų) kalbos olimpiados II etapas.

Vasario 19 d. gimnazijoje vyko 100-dienio šventė. 45 abiturientai (dvi gentys) buvo paimti piratų į nelaisvę ir laivu gabenami į vergiją. Aukciono metu abi gentis sėkmingai, tačiau nepigiai nusipirko mokytojai. Vergams buvo pažadėta: jei gerai ir sąžiningai tarnaus, po 100 dienų bus paleisti į laisvę.

Plačiau...

 

Vasario 12 d. ir 29 d. 10a kl. mokiniai (anglų kalbos mokytoja Kristina Kvietkutė) dalyvavo 10-ųjų klasių mokinių anglų kalbos debatuose.
Renginys vyko kartu su Vilniaus inžinerijos licėjaus mokiniais. Ruošiantis debatams mokiniai sukūrė filmus apie socialines šių dienų problemas ir aktualijas, kurios vėliau buvo aptariamos bendroje diskusijoje.

Vasario 12 d. 9-12 klasių mokiniams vyko netradicinė pamoka „Vytautas Mačernis. Dūžtančių formų pasaulyje“. V. Mačernio poeziją skaitė aktorius, Respublikos skaitovų konkursų laureatas Alvydas Brunalas.

Vasario 11 ir 12 d. gimnazijoje svečiavosi būsimi pirmokai iš darželių „Rūta“, „Smalsučiai“ ir „Ramunėlė“.
Būsimi mokiniai ir jų auklėtojos apžiūrėjo mokyklos aktų ir sporto sales, biblioteką, biologijos ir technologijų kabinetus, valgyklą, slaugytojos kabinetą. Vaikai susipažino su būsimomis pirmokų mokytojomis.

Vasario 9 d. gimnazijoje vyko tradicinė Užgavėnių šventė.

Plačiau...

 

Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Ir knyga mane augina“ III, baigiamasis etapas.
Į renginį susirinko 32 dalyviai iš įvairių miesto mokyklų. Skaitovus, jų mokytojus ir svečius sveikino mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Pilukienė, 3b klasės mokiniai, kurie su mokytoja Ina Klimaitiene parengė meninę kompoziciją, šoko 4 klasės šokių studijos mokiniai (mokytoja Diana Paunsknytė).
1-2 klasių grupėje nugalėtojais tapo: Daniel Černiavski iš Jono Pauliaus II progimnazijos, Vėjas Škarnulis iš „Taikos" progimnazijos, Nikita Irchin iš darželio-mokyklos „Vaivorykštė",Greta Skodž iš „Ąžuolyno" progimnazijos,Jorė Kotryna Minkevičiūtė iš „Genio" pradinės mokyklos.
3-4 klasių grupėje nugalėtojais buvo paskelbti: Lukrecija Jarmalytė iš „Atžalyno" mokyklos-darželio, Vilius Minčinauskas iš Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos, Vytenis Vaičiulis iš šv. Kristoforo progimnazijos, Julius Raulušaitis iš „Žėručio" pradinės mokyklos,Smiltė Žemaitytė iš „Vilnies" pagrindinės mokyklos.
Sveikiname nugalėtojus! Konkursas padovanojo gražių akimirkų jo dalyviams ir visiems klausytojams.

Plačiau...

 

Sausio 25 d. 11-okai (dorinio ugdymo mokytoja Loreta Keršytė) vyko į pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisą.

Plačiau...

 

Sausio 21 d. 6a klasės mokiniai ir grupė dešimtokų (mokytoja Loreta Keršytė) vyko į Naisius.

Plačiau...

 

Gruodžio mėnesį vyko tradicinė advento akcijos „Dovanokime gabalėlį džiaugsmo", kurios metu mokyklos bendruomenė dosniai atvėrė savo širdis ir pasidalino šokolado plytele su vargstančiais žmonėmis. Šiuo būdu suteikė neišblėstamą džiaugsmo akimirką tam, kuris yra vargo prispaustas.  Už gerumą ir atvirumą nuoširdžiai dėkoja dorinio ugdymo mokytojai Loreta, Algis ir Birutė.

 

Gruodžio 21 dienos rytmetį prasidėjo 6a klasės mokinių (klasės auklėtoja Loreta Keršytė) Kalėdų renginys, mokiniams išsiruošus į Nino barą.
Ten pasitiko LEU studentai, atliekantys pedagoginę praktiką mūsų gimnazijoje. Vienas iš studentų yra to baro virtuvės šefas. Puikiai leisdami laiką mokiniai mokėsi elementarios higienos - kaip teisingai plauti rankas, vėliau - kaip saugiai dirbti virtuvėje, turėjo galimybę pasiruošti ir išsikepti Kalėdinį obuolių pyragą.

Plačiau...

 

Gruodžio 18 d. 10a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Alina Žutautaitė) dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Susikurk sau puodelį“.
Mokiniai, padedami profesionalių dailininkų iš menų studijos „Linksmos spalvos" eskizavo, o po to piešė ant porcelianinių savo pasirinktų puodelių. Kuriant laikas prabėga labai greitai, tačiau džiaugiesi rezultatu, nes piešimas ant puodelių išlaisvina tavo mintis, baimes ir stresą. Po to tik mėgaujiesi savo sukurtu rezultatu kada tik nori. Tai puiki dovana ne tik sau, bet ir savo artimui.


 

Gruodžio 16 d. pilną salę pradinukų artėjančių šventų Kalėdų proga sveikino gimnazijos teatro studija, du kartus parodydama naujai pastatytą pasaką „Snieguolė ir septyni Nykštukai“.

Plačiau...


Tuskulėnų gimnazijos jaunučių choras (choro vadovė Renata Deltuvienė-Bakutė) dalyvavo ketvirtajame Vilniaus miesto jaunučių chorų festivalyje „Šviesa“ ir gavo PADĖKĄ už chorinio dainavimo tradicijų puoselėjimą, jaunatvišką veržlumą ir gyvybingumą.

 

Gruodžio 7 d. 6a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Loreta Keršytė) vyko į Japonijos ambasadą, kur susipažino su Japonijos kultūra.

Plačiau...


Gruodžio 4-5 d. 8a ir 8b klasių mokiniai (klasių auklėtojos Adelė Braziulienė ir Rima Vžesniauskienė) keliavo po Estiją.

Plačiau...


Gruodžio 4 d. 10c klasės mokiniai (klasės auklėtoja Rima Vitkauskienė) smagiai leido laiką Dažasvydžio centre.

 

Gruodžio 2 d. vyko penktokų tėvų susirinkimas.
Šokių mokytoja Guoda Raudeliūnaitės pristatė tėvams mokyklos meninio ugdymo programą. Direktoriaus pavaduotoja Vaida Grigaliūnienė, psichologė Loreta Juravičienė, spec. pedagogė-logopedė Žaneta Šadbaraitė-Grigienė ir socialinė pedagogė Edita Budrytė kalbėjo apie penktokų adaptaciją. Vėliau susirinkimas tęsėsi klasėse su klasių auklėtojomis, tėvai taip pat susitiko su matematikos, lietuvių kalbos, anglų kalbos ir kitų dalykų mokytojais.

Gruodžio 1 d. vyko 9-11 kl. mokinių protmūšis „AIDS: geriau žinoti“.
Renginio tikslas gilinti žinias apie ŽIV užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdus bei apie AIDS ligą, siekti, kad nebūtų naujų ŽIV užsikrėtimo atvejų. Renginį organizavo socialinė pedagogė Edita Budrytė, sveikatos priežiūros specialistė Dalia Paužaitė, biologijos mokytoja Rima Vitkauskienė, teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė, biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė, studentės Milda Gineitaitė, Jovita Zaleckaitė, Eglė Labanauskaitė.
Pirmas protmūšio turas buvo teatralizuotas, jame gimnazijos teatralai suvaidino pirmojo turo atsakymų užuominas. Protmūšį laimėjo 11b klasės mokinių komanda.

Plačiau...


Gruodžio 1 d. gimnazijos komanda - direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Taraškevičienė, biologijos mokytoja Rima Vitkauskienė bei 11 (II) klasės mokinys Edvinas Ališauskas - dalyvavo Ugdymo plėtotės centre organizuojamuose mokymuose „STEAM ugdymo gerosios praktikos įgyvendinant Scientix ir March projektus“.
Mokymų tikslas - supažindinti STEAM mokyklų tinklo dalyvius su tarptautinių projektų išbandytomis gerosiomis praktikomis STEAM ugdymo srityje ir paskatinti išbandyti savo mokykloje.


Plačiau...

 

Lapkričio 25 d. 6a, 7a, 7b ir 7c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Loreta Keršyte, Giedrė Rutkauskaitė, Jadvyga Jachimovič ir Rita Valatkaitė) lankėsi kino teatre „Pasaka“ ir dalyvavo edukacinio kino programoje „Mokausi iš kino“. Mokiniai žiūrėjo prancūzų kino režisieriaus Pascalio Plissono dokumentinį filmą „Pakeliui į mokyklą“ (Prancūzija, 2013 m.).
Filmo herojai - 11-13 metų vaikai, gyvenantys įvairiose pasaulio šalyse: Argentinoje, Maroke, Kenijoje ir Indijoje. Visus juos vienija tai, kad, norėdami pasiekti mokyklą, jie turi nukeliauti daugybę kilometrų ir įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis: dramblius, kojos skausmą, įklimpusį neįgaliojo vežimėlį. Tačiau vaikai nepasiduoda - jie ištvermingai siekia savo tikslo. Dokumentinis filmas „Pakeliui į mokyklą" rekomenduojamas įvairaus amžiaus mokiniams. Jis itin tinkamas diskutuoti apie vaikystės sampratą, asmenybės brandą skirtinguose kultūriniuose ir socialiniuose kontekstuose, mokinių požiūrį į mokymąsi, besivystančių ir išsivysčiusių pasaulio šalių skirtumus bei panašumus, švietimo sistemą, socialinį gyvenimą, savanorystę, humanitarinę pagalbą, socialinės gerovės projektus.

 

Lapkričio 24 d. grupė 11b klasės mokinių (klasės auklėtoja Regina Maigienė) dalyvavo projekto „Kam to reikia" organizuotos nacionalinės karjeros savaitės paskaitoje „Dabarties technologijos, praeities profesijos ir ateities kompetencijos" Swedbanke, kurią vedė dr. Nerijus Mačiulis, banko vyriausiasis ekonomistas.

 

Lapkričio 23-27 dienomis gausus būrys 9-11 klasių mokinių dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose Vilniaus Gedimino technikos universitete.
10-11 klasių mokiniai kartu su biologijos mokytoja Rima Vitkauskiene dalyvavo paskaitoje „Nanomedžiagų pasaulis", biochemijos ir mikrobiologijos laboratorijoje atliko darbus „Mirobiologinės terpės ruošimas", „Ląstelių išsėjimas iki pavienių kolonijų".
9-okai su chemijos mokytoja Egle Galkauskiene dirbo bendrosios chemijos laboratorijoje bei su direktoriaus pavaduotoja Ramune Taraškevičiene mokėsi montuoti filmuotą medžiagą multimedijų laboratorijoje.
27 d. gausus būrys 12-okų lankėsi atvirų durų renginiuose.
Kiekvienais metais apie 20-25 procentai gimnazijos abiturientų pasirenka studijas šioje aukštojoje mokykloje.


 

Lapkričio 20 d. gimnazijoje vyko penktokų krikštynos.
Trys stichijos (trys penktos klasės) - UGNIS, VANDUO IR ŽEMĖ - kovojo dėl išlikimo. Penktokams padėjo pasiruošti ir viso renginio metų karštai juos palaikė 10-ųjų klasių mokiniai.

Plačiau...

 

Lapkričio 19 d. 6a klasės mokiniai (dorinio ugdymo mokytojai Loreta Keršytė ir Algis Jasilionis) vyko į Aušros vartų atlaidus.
Išvyka prasidėjo edukacine programa Vilniaus šv. vysk. Stanislovo ir šv. Vladislovo katedroje bazilikoje. Bažnytinio paveldo muziejaus darbuotojai papasakojo apie šv. Kazimiero koplyčią ir patį karalaitį Kazimierą. Mokiniai vaikščiojo Katedros požemiuose, lipo į varpinės bokštą, gaminosi pasirinktos dorybės magnetėlį. Pasibaigus renginiui, moksleiviai, kartu su mokytojais Šv. Teresės bažnyčioje šventė šv. Mišias.

 

Lapkričio 17 d. dešimtokai integruotoje vokiečių kalbos ir biologijos pamokoje tyrė geriamo vandens cheminę sudėtį.
Pamoką vedė vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė ir biologijos mokytoja Rima Vitkauskienė. Pamoką stebėjo mokytojai iš Vilniaus mokyklų ir Getės Instituto darbuotoja Laura Frolovaitė.
10-ų klasių vokiečių kalbos grupės jau antrus metus dalyvauja CLIL projekte. CLIL - tai integruotas dalyko ir kalbos mokymas. Su kalba susijusio mąstymo ir gebėjimo komunikuoti išmokstama, tarkime, aprašant ir aiškinant kokį nors procesą, gebėjimo dirbti komandoje išmokstama dirbant grupėje, o pateikti medžiagą ir argumentuoti - rengiant bendras prezentacijas.


 

Lapkričio 17 d. vyko 1-4 klasių mokinių tėvų diena.
Aktų salėje vyko visuotinis pirmokų tėvų susrinkimas aktų salėje, kuriame buvo kalbama apie pirmokų adaptaciją, po to susirinkimai kabinetuose su klasių mokytojais. 2-4 klasių mokinių tėvų susirinkimai vyko kabinetuose su klasių mokytojomis. Pradinukų tėveliai galėjo individualiai pabendrauti su anglų kalbos, tikybos ir menų mokytojais.


Lapkričio 16 d. septintokai (lietuvių kalbos mokytos Laura Brazionytė ir Giedrė Rutkauskaitė) Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje susitiko su rašytoja, spektaklių, populiarių televizijos filmų scenarijų autore ir režisiere, aktore, dailininke Kristina Gudonyte. Menininkė mokiniams pristatė naujausią savo darbą - romaną „Jie grįžta per pilnatį“.


 

Lapkričio 13 d. 11-ų klasių mokiniai vyko į VU Geologijos muziejų (geografijos mokytoja Eglutė Ptakauskienė). Mokiniai apžiūrėjo geologijos, paleontologijos, mineralogijos kolekcijas.
Geologijos muziejus įkurtas 1803 metais kartu su Mineralogijos katedra, kuriai vadovavo R. Simonavičius. Pirmus mineralų rinkinius atsivežė Ž. E. Žiliberas atvykdamas į Vilnių 1781 metais.


 

Lapkričio 12 d. 9-11 klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto mobiliosios aplinkosaugos laboratorijos užsiėmimuose.
9b ir 9c klasių mokiniai aiškinosi, kaip tiriama ir vertinama aplinkos tarša, 11-okai atliko triukšmo įvairiose mokyklos aplinkose tyrimus, 10-ųjų klasių mokiniai tikrino savo mobiliųjų telefonų elektromagnetinę spinduliuotę. 

Lapkričio 10 d. 10a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Alina Žutautaitė) dalyvavo Tarptautinio aukštojo mokslo užsienyje parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2015“.
Mokiniai galėjo susipažinti su daugiau kaip40 universitetų iš įvairių Europos šalių, tokių kaip Didžioji Britanija, Olandija, Danija, Šveicarija ir t.t. Mokiniai susipažino su tų universitetų pristatoma informacija apie studijų programas ir apie kitus su studijomis susijusius klausimus.
Parodoje jie ne tik konsultavosi dėl studijų užsienyje, bet ir klausėsi angliškai įvairių užsienio universitetų atstovų prezentacijų apie studijų kiekvienoje šalyje ypatumus, skirtingų universitetų siūlomas programas ir išskirtinumus.
Labiausiai dėmesio vertas buvo pranešimas „Kaip tinkamai išsirinkti specialybę, kuri man geriausia?“, kurį skaitė profesionalus karjeros konsultantas Rytis Jurkėnas. Šio seminaro metu mokiniai gavo tikrai vertingus patarimus ir atsakymą į klausimą - kas lemia tinkamos specialybės pasirinkimą, bei su kokiais iššūkiais susiduria jaunimas, mąstydamas apie savo karjerą.


 

Lapkričio 4 d. 5a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Audronė Giedraitienė) lankėsi Operos ir baleto teatre. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su teatro užkulisiais, pasimatuoti sceninius drabužius.

Plačiau...

 

Spalio 23 d. gimnazijoje vyko vienuoliktokų krikštynos.


Plačiau...

 

Spalio 23 d. gimnazijoje įvyko konkursas skirtas Lietuvos Respublikos Konstitucijos dienai paminėti.
Dalyvavo 9-10 klasių mokiniai. Laimėjo 9c klasės mokinių komanda: Vilnė Kundrotaitė, Edita Kovaliova, Greta Greiciūnaitė, Donatas Jakubickis, Gerardas Valeckis. 2 vietą iškovojo 9b klasės komanda, 3 vieta atiteko 10a klasės komandai.
Konkursą organizavo istorijos mokytojai Rgimantas Jasiūnas ir Gražvydas Kaškelis.

 

Spalio 22 d. 9a ir 10b klasių mokiniai (klasių auklėtojai Andrius Žilėnas ir Gražina Bagdonavičiūtė) buvo išvykę į kelionę maršrutu „Kaunas. IX fortas“.
Mokiniai susipažino su IX forto istorija, dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje po Kauną, aplankė Karo muziejų, vaikštinėjo Laisvės alėja.

 

Spalio 15 d. 6a, 6b ir 6c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Loreta Keršytė, Rita Frančiakienė ir Kristina Dalalienė) vyko į Druskininkus.

Plačiau...

 

Spalio 14 d. 10c klasės rusų kalbos grupė (rusų kalbos mokytoja Regina Nemanienė) vyko į Markučius, A. S. Puškino muziejų ir ten dalyvavo netradicinėje rusų kalbos pamokoje.
Šioje pamokoje moksleiviai susipažino su Aleksandro Puškino biografija, jo ryšiu su Lietuva. Taip pat šiame muziejuje mokiniai išgirdo apie Aleksandro sūnų Grigorijų ir jo žmoną Varvarą Puškiną, kuri su vyru aktyviai dalyvaudavo visuomeniniame gyvenime. Grigorijaus žmonos iniciatyva ir pastangomis jų gyvenamasis namas Markučiuose po Varvaros mirties nebebuvo gyvenamasis, parduodamas ar nuomojamas ir virto muziejumi, jos vyro ir šešuro A. S. Puškino atminimui.

 

Spalio 13 d. gimnazijos jaunių choras ir instrumentinis ansamblis (mokytoja Renata Deltuvienė-Bakutė) dalyvavo Respublikinės dailės mokytojų ir jų mokinių darbų „Gimtasis miestas miniatiūrose" parodos atidaryme LR Seime. Atidaryme taip pat pasirodė „Saulės“ privačios gimnazijos vokalinis-instrumentinis ansamblis ir Juozo Tallat-Kelpšos Konservatorijos moksleiviai.Spalio 12 d. 8b klasės mokiniai (klasės auklėtoja Rima Vžesniauskienė) lankėsi Visorių dažasvydžio aikštelėje.

 

Spalio 12 d. gimnazijoje vyko Ugdymo karjerai renginys - tarptautinių studijų pristatymas „STUDIJOS UŽSIENYJE“.
Visi vienuoliktokai turėjo galimybę sužinoti apie galimybes studijuoti Didžiosios Britanijos, Olandijos, Danijos bei kituose universitetuose. Kalba.lt studijų Užsienyje vadybininkas Vytautas Masijokas savo paskaitoje atsakė į klausimus: kada prasideda stojamieji, kaip pasirinkti universitetą, kokie dokumentai reikalingi, kiek kainuoja studijos, ar yra galimybė dirbti studijuojant.
Renginį organizavo Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Juravičienė.


Spalio 7 d. 5a ir 5c klasių mokiniai (klasių auklėtojos Audronė Giedraitienė ir Nijolė Guobienė) vyko į „Dinozaurų parką“.

Plačiau...

 

Spalio 5 d. gimnazijoje buvo švenčiama Tarptautinė Mokytojų diena.

Plačiau...

 

Tradicinė pradinių klasių mokinių rudens gėrybių paroda „Rudenėlio išdaigos“.

Daugiau nuotraukų...

 

Spalio mėn. baigėsi draugiškas gamtai respublikinis konkursas „Kamštelių vajus 2015“.
Konkurso tikslas - surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti, ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti „žaliai", ugdyti kūrybiškumą ir komandinį darbą.
Tuskulėnų gimnazijos bendruomenė surinko 41 kg plastikinių kamštelių, sukūrė meninį darbą, kuris buvo tarp geriausiųjų. Mūsų mokinių meniniu darbu ir kitų mokyklų kūriniais visi galėjo pasigrožėti Meninių darbų parodoje PLC „Panoramos“ galerijoje Vilniuje. 

Rugsėjo 25 d. 10a, 11a ir 11b klasių mokiniams (geografijos ir ekonomikos mokytoja Eglutė Ptakauskiene ir anglų kalbos mokytoja Alina Žutautaitė) vyko integruota netradicinė pamoka po Vilniaus senamiestį.
Mokiniai, lankydamiesi senamiesčio kvartale - Užupyje, anglų kalba pristatė lankytinus objektus draugams. Po ekskursijos mokiniai sudarė aplankytų vietų žemėlapį.

 

Rugsėjo 24 d. 8b klasės mokiniai (klasės auklėtoja Rima Vžesniauskienė) lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje.

 

Rugsėjo 23 d. grupė Tuskulėnų gimnazijos mokytojų (Ramunė Taraškevičienė - VGTU klasių veiklos kuratorė, Loreta Juravičienė - Ugdymo karjerai grupės vadovė, Eglė Galkauskienė - chemijos mokytoja ir Asta Bernatavičienė - fizikos mokytoja) dalyvavo susitikime su Vilniaus Gedimino technikos universiteto prorektoriumi Romualdu Kliuku, fundamentaliųjų dalykų dėstytojais bei katedrų vedėjais.
Susitikime buvo aptartos užsiėmimų galimybės VGTU bei gimnazijose, derinami VGTU klasių veiklos planai. Universiteto prorektorius R. Kliukas supažindintino su studijų sistema, priėmimo sąlygomis, studijų programomis. Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro vyresnioji specialistė Viktorija Čeikutė pateikė ataskaitą apie VGTU klasių veiklą, statistinius duomenis apie mokinių, pasirinkusių studijas VGTU skaičiaus kitimą. Kiekvienais metais apie 25 proc. mūsų gimnazijos mokinių įstoja ir sėkmingai mokosi universitete. Susitikimas buvo konstruktyvus ir naudingas abiem pusėm.
Apie VGTU


Rugsėjo 19 d. Tuskulėnų teatro sudija dalyvavo Vilniaus m. Rudens Lygiadienio šventėje - ugnies misterijoje „Medeina Lakštaitė - Žvėrūna Dievaitė“. Šioje šventėje tuskulėniečiai dalyvavo jau vienuoliktą kartą.

Plačiau...

 

Rugsėjo 10-19 dienomis 9-12 klasių moksleiviai dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiuose. Renginiuose dalyavo virš 100 moksleivių.

Plačiau...

 

Rugsėjo 10 d. 10a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Alina Žutautaite) lankėsi Vilniaus dailės galerijoje, parodoje „Pasaulis pagal Flux'us“. Po parodos dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ir patys bandė kūrti 'zeną' - knygą iš mokinių sukurtų flux'ų.

Plačiau...

 

Rugsėjo 1-osios šventė.

2015 m. birželio mėn. mokyklos aktorių grupė dalyvavo Molėtų rajone vykusioje teatro stovykloje, kurios pabaigoje vaidino Klojimo teatre susirinkusiems Lietuvos menininkams.

Plačiau...

Previous page: 2016-2017 m.m.
Next page: 2014-2015 m.m.