2019-2020 m.m.


2019-2020 m.m. renginiai

Kovo 9-13 d. gimnazijoje vyko pilietinė akcija „Pasveikinkim vieni kitus“, skirta Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui.
Šio gražaus pilietinio renginio sumanytojos - lietuvių kalbos mokytojos Laura Brazionytė ir Giedrė Rutkauskaitė - paskatino 5b, 6b ir 8a kl. mokinius kūrybingai pasveikinti Lietuvą ir visą gimnazijos bendruomenę su valstybės atkūrimo švente.


Plačiau...

 

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio  proga I–II klasių moksleiviai įgyvendino integruotą istorijos - dailės - IT projektą „Laiko juosta. Lietuva 1990-2020 m.“
Moksleiviai grupėmis ruošė plakatus, skirtus kiekvieniems iš 30-ties nepriklausomos Lietuvos metų. Juose atsispindi pagrindiniai valstybės politiniai, ekonominiai, kultūriniai, sporto ir kiti įvykiai. Kurdami plakatus, gimnazistai mokėsi atrinkti ir komponuoti nuotraukas bei priderinti joms lakoniškus tekstus, dirbti su „Publisher" programa, tobulino darbo grupėse ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Gimnazistai visiems pradinukams vedė Kovo 11 istorinę pamokėlę, supažindindami su Lietuvos pagrindiais pasiekimais per 30 Nepriklausomybės metų.
Moksleiviams vykdyti projektą padėjo mokytojai: Regimantas Jasiūnas, Andrius Žilėnas ir Alberta Saukaitytė.

Plačiau...

 

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimas užsienio kalbomis.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį mūsų gimnazijos mokiniai kartu su savo užsienio kalbų mokytojomis pažymėjo įdomiais ir prasmingais renginiais: paruošė stendą „Tai mano šalis Lietuva" anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbomis, surengė protų mūšį „Iš Lietuvos istorijos" (anglų kalba, 12 klasės), dalyvavo žaidime „Ar moki Lietuvos istoriją?" su Kahoot programėle (anglų kalba, 9 klasės), rašė rašinį „Kuo galiu būti naudingas/a Lietuvai?" (rusų kalba, 10-12 klasės), mokėsi vokiečių liaudies dainos „Nėra gražesnio krašto" apie meilę Tėvynei (7 klasės), vertė Lietuvos himną į prancūzų kalbą (7 klasės).


 

Kovo 9-12 dienomis vyko Lietuvių kalbos savaitė.

Plačiau...


Kovo 6 d. IIa ir IIIa kl. mokiniai dalyvavo konferencijoje „Nusišypsok, nes tu to vertas", skirtoje paauglių emocinei brandai didinti.
Konferenciją atidarė Žygimantas Lukša, MBG MS prezidentas, pranešimus skaitė Miglė Ravnialičevaitė, VšĮ „Jaunimo linijos" savanorė, Maria Gloria Lukša, radijo laidos „Lyderystės klubas" vedėja, asmenybės ugdymo trenerė, Stanislavas Stavickis-Stano, dainininkas, dainų autorius, muzikos prodiuseris, Donata Virbilaitė, atlikėja, diskusiją moderavo Lukas Eigėlis. Konferencija skirta paaugliams geriau suprasti, ugdyti save bei atrasti atsakymus į rūpimus klausimus, susijusius su emocijomis ar paauglyste.
Konferencija vyko Mykolo Biržiškos gimnazijoje. Mokinius lydėjo klasių vadovės Loreta Keršytė ir Giedrė Rutkauskaitė.

 

Vasario 28 d. III klasės gimnazistai lankėsi TNT Britanijos teatro spektaklyje „The Monster and the Myth“ pagal Mary Shelley romaną „Frankenstein“ (anglų kalba) su profesionaliais aktoriais iš Jungtinės Karalystės.
Romanas „FRANKENSTEIN" yra vienas iš garsiausių šiuolaikinių mitų. Spektaklis remiasi ne vien tik originalia istorija, bet ir Boris Karloff'o režisuotu Holivudiniu filmu - taip sukuriamas įdomesnis ir linksmesnis fantastinis pasaulis. Šis „FRANKENSTEIN“ - gotikinė komedija ir taip pat intriguojantis siaubo trileris, tiriantis tamsiausias mito temas. Gimnazistų dėmesį prikaustė sceninis pastatymas, kuris buvo labai vizualus ir įtraukiantis. Frankenšteinas, kaip simbolis, yra vienas iš didžiausių žmonijos baimių, vaizduojančių dirbtinio intelekto reikšmę bei pavojus.
Organizavo anglų kalbos mokytoja Alina Žutautaitė. Lydintis asmuo - fizinio lavinimo mokytoja Rūta Rimavičienė.

 

Vasario 26 d. II ir III gimnzijos klasių mokiniai lankėsi ISM universitete.
Mokiniai susipažino su universitetu: ugdymosi aplinkomis bei studijų programomis. Mokinius lydėjo klasių vadovės.

 

Vasario 25 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo Užgavėnių šventėje (organizavo pradinių klasių mokytojos Lina Voverienė, Karolina Patapovaitė, Grėtė Vaišnorienė).
Šventės metu mokiniai supažindino visus su Užgavėnių šventės tradicijomis, reikšme, visi vaišinosi blynais, buvo gausu smagių dainų bei žaidimų, šokių kartu su muzikos mokytoju Arvydu Kirda.

Plačiau...

 

Vasario 19 d. gimnazijos duris pravėrė visas būrys priešmokyklinių grupių ugdytinių.
Gimnazijoje svečiavosi Vilniaus miesto lopšelių-darželių „Ramunėlė", „Smalsučiai", „Rūta" ir „Ąžuolas" ugdytiniai bei priešmokyklinių grupių auklėtojos. Būsimieji pirmokai susipažino su gimnazija, mokytojomis, dalyvavo gimnazijos ketvirtųjų klasių mokytojų (Rimos Černiauskienės, Editos Lukaševičienės ir Karolinos Patapovaitės) organizuotose veiklose.

 

Vasario 14 d. ketvirtus metus iš eilės vyko Respublikinis šokių konkursas JUMP'20 (organizatorė šokio mokytoja Diana Paunksnytė), kuris sukvietė beveik 300 šokėjų.
Konkurse dalyvavo įvairių šokio stilių atstovai iš Vilniaus, Vilniaus rajono miestelių ir svečiai iš Utenos. Konkurso komisiją sudarė kompetetingos šokio pedagogės profesionalės - Neringa Šatrauskaitė, Natalija Yakover ir Sabina Žekytė. Konkurso vedėjas 12b klasės mokinys Nojus Lesevičius.
Dėkojame dalyviams ir jų mokytojams.

Konkurso video.


Plačiau...

 

Vasario 14 d. gimnazijoje nuskambėjo dainų festivalis „Širdys dainuoja Lietuvai", skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją.
Renginio metu žiūrovai išgirdo daugybę įvairaus stiliaus širdį virpinančių dainų, kurias mokiniai skyrė Lietuvai.
Įspūdingus pasirodymus mokiniams padėjo paruošti muzikos mokytojai Laura Žaliumaitė ir Arvydas Kirda. Visi koncerto dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Plačiau...

 

Vasario 8-13 dienomis gimnazijos atstovai dalyvavo Erasmus+ tarptautinio projekto LITTLE ACTIONS FOR ACTIVE CITIZENSHIP („Maži žingsniai link aktyvaus pilietiškumo") partnerių susitikime Manresoje, Ispanijoje.
Projekto susitikimo tikslas - ugdyti brandžius, turinčius esminių aplinkosaugos žinių, gebėjimų, vertybinių nuostatų mokinius, gebančius savarankiškai pasirinkti tinkamas elgesio strategijas, prognozuoti savo veiklos padarinius aplinkai ir aktyviai veikti, siekiant aplinkos išsaugojimo - įgyvendintas.

Plačiau...


Vasario 7 d. gimnazijos mokytojai dalyvavo respublikinėje metodinėje konferencijoje „Šviesus protas ir gera širdis“ Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje. Panevėžiečiai, siekdami inovatyviai ugdyti penktojo pagal gyventojų skaičių miesto jaunąją kartą, neseniai pradėjo taikyti humanistinio ugdymo sampratą, kuria mūsų gimnazija, Vilniaus Vladislavo Sirokomlės, Kauno Juozo Grušo bei Klaipėdos Vydūno gimnazijos vadovaujasi jau nebe pirmi metai.
Idėja ugdyti jauną asmenybę menais kaip visapusiškai aktyvią, kūrybingą ir pasiruošusią priimti naujus gyvenimo iššūkius ateities kartą, suvienijo šioje konferencijoje dalyvaujančius pedagogus į netradicinio ugdymo mokyklų bendravimo ir bendradarbiavimo klubą „Obuolys“.

Plačiau...

 

Vasario 7 d. gimnazijoje vyko smagi Šimtadienio šventė „Šokio ritmu“.Plačiau...

 

Vasario 7 d. vyko bendras Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos (mokytoja Diana Paunksnytė), Vilniaus šokių asociacijos ir Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos projektas - Respublikinis penktų klasių mokinių gatvės šokių varžybos „Street Dance Rhythm - 2020“. Varžybose dalyvavo virš 150 mokinių.

 

Gimnazijoje vyko trijų dienų konfliktų mediatorių mokymai, kuriuos vedė teismo magistrė Jolanta Tupko-Mazur.
Mūsų gimnazijos ir Sirokomlės gimnazijos mokiniai mokėsi mediacijos meno, taikydami įvairius darbo metodus: diskusijas, įvairius žaidimus, mediacijos simuliacijas. Tai buvo vertingos teorinės ir praktinės žinios ne tik 7-8 klasių, bet ir gimnazinių klasių mokiniams. Mediacija, tai konfliktų sprendimas, kurio metu vienas arba du mediatoriai padeda konflikto šalims taikiai spręsti konfliktą.
12 apmokytų mokinių kovo mėnesį ruošiasi prisistatyti gimnazijos bendruomenei ir yra atviri padėti.

 

Sausio 31 d. vyko bendras Tuskulėnų gimnazijos, Petro Vileišio progimnazijos ir Vilniaus šokių asociacijos projektas - Respublikinės moksleivių sportinių šokių varžybos „Vileišio Taurė 2020“.
Tuskulėnų gimnazijai atstovavo 1–4 klasių mokiniai (šokio mokytoja Diana Paunksnytė). Džiaugiamės puikiais rezultatais.

Plačiau...

 

Sausio 30 d. gimnazijoje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodžiai iš vaiko širdies“ III etapas. Į renginį susirinko 28 dalyviai iš įvairių miesto mokyklų.
Skaitovus, jų mokytojus ir svečius sveikino jaunučių choras (mokytoja Laura Žaliumaitė) bei TG KIDS šokių kolektyvas (mokytoja Diana Paunksnytė). Renginį vedė Jorigis Jasiūnas. Mažuosius Vilniaus miesto svečius vertino Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė Agnieška Ravdo, Vilniaus „Šviesos" pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė Alma Balnienė ir Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Dirginčienė.


Plačiau...

 

Sausio 28 d. ir 30 d. trys grupės I–IV klasių mokinių vyko į VGTU.
Mokiniai VGTU laboratorijose aliko laboratorinius darbus ir klausėsi VGTU dėstytojų paskaitų apie nanomedžiagas ir vandenį. Chemijos mokytojos Eglė Žukauskienė ir Regina Maigienė.

Plačiau...

 

Sausio 18–25 d. Rumunijoje, Oradea mieste, vyko Erasmus+ projekto „Let‘s stop consumption frenzy" („Stabdykime besaikį vartojimą") mokymo ir mokymosi veiklos, kuriose dalyvavo grupė gimnazijos mokytojų ir mokinių.
Projekte, kurio tikslas - ugdyti atsakingą vartotoją, pasitelkiant įvairius metodus, dalyvauja ugdymo įstaigų dalyviai iš Lietuvos, Rumunijos, Turkijos, Ispanijos ir Graikijos.

Plačiau...

 

Sausio 13-osios aukoms pagerbti: šimtai atminimo žiburėlių.
Laisvės gynėjų diena - neeilinė diena Lietuvos istorijoje. Šią dieną visa Lietuva įrodė, kad tautos vienybė yra nesustabdoma jėga, kurios negali nugalėti niekas.
Minint 29-ąsias Sausio 13-osios metines, gimnazijoje sužibo šimtai atminimo žiburėlių, skirtų prisiminti žmones, kurie tą lemtingą dieną, kovodami dėl laisvos ir nepriklausomos Tėvynės, atidavė savo gyvybę. Laisvės gynėjų pagerbimo ceremonijos metu skambėjo patriotinės dainos, visuose gimnazijos languose sužibo žiburėliai, o centriniame gimnazijos kieme keliasdešimt mokinių sudarė skaičių trylika.


Video

 

Sausio 10 d. 5c klasės mokiniai (klasės vadovė Nijolė Guobienė) vyko į LR Seimą.
Mokiniai susipažino su Seimo institucija, aplankė Seimo posėdžių salę, LR Nepriklausomybės atkūrimui svarbias erdves - Kovo 11-osios Aktų salę, Konstitucijos salę, Laisvės gynėjų galeriją.

Plačiau...

 

Gruodžio 20 d. gimnazijoje nuskambėjo „Kalėdiniai sveikinimai 2019“.
Šiais metais vyresniųjų klasių moksleiviai sveikino vieni kitus su artėjančiomis metų šventėmis, linkėjo vieni kitiems laimės, sveikatos ir skyrė efektingus ir įspūdingus muzikinius pasirodymus. Koncerto metu skambėjo populiariausios visų laikų dainos, juokingos parodijos, o žiūrovai visiems pasirodymams negailėjo gausybės aplodismentų.


 

Gruodžio 18 d. vyko kalėdinis šeštokų šokio spektaklis „Užmigę žaislai“.
Spektaklyje dalyvavo visos šeštokų klasės (6a, 6b, 6c, 6d), o spektaklio sumanytoja ir choreografė - šokio mokytoja Diana Paunksnytė. Šventiniu šokio spektakliu mokiniai pasidalino net 2 kartus su visais 1–5 klasių mokiniais.

Plačiau...

 

Gruodžio 18 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Rasa Nedzveckienė) surengė du spektaklio „Grybų karas" pasirodymus gimnazijos 1-5 klasių mokiniams.
Spektaklio kūrime taip pat dalyvavo muzikos mokytoja Laura Žaliumaitė ir teatro mokytoja Marija Petravičiūtė. Spektaklis įvertintas gausiais žiūrovų plojimais.

Plačiau...

 

Metų pabaigoje gimnazijos teatro studijos dalyviai tradiciškai susirenka į šventinę vakaronę, kurios metu persirengia įvairiais scenos personažais, improvizuoja, keičiasi dovanėnėlėmis, vaišinasi pačių pasigamintais pyragais, dalyvauja greitakalbių konkurse ir karaoke turnyre.

 

Gruodžio 13 d. Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje vyko respublikinės 1–4 klasių mokinių šokio varžybos „Disco Kalėdos 2019“.
Gimnazijos 2–4 klasių mokiniai pelnė aukščiausius teisėjų įvertinimus. Džiaugiamės mažųjų pasiekimais. Šokio mokytoja Diana Paunksnytė.

Plačiau...

 

Gruodžio 11 d. grupė 6–10 klasių mokinių surengė sveikinimų koncertą globos namų „Senevita“ gyventojams.
Mokiniai taip pat dovanojo mokytojos Natalijos Stradalovos mokinių padarytus sveikinimus bei mokinių ir mokytojų iškeptus pyragus, surinktus žurnalus. Mokiniai perdavė šiltus sveikinimus nuo visos Tuskulėnų gimnazijos bendruomenės.
Organizatorės mokytojos Laura Žaliumaitė ir Eglė Žukauskienė.

Plačiau...

 

Gruodžio 7 d. katedros aikštėje senelis Kalėda pasirodė su palyda - 12 lietuviškų zodiako ženklų, kuriuos suvaidino mūsų gimnazijos mokiniai su teatro mokytoja Rasa Ercmoniene-Varne.

Plačiau...

 

Gruodžio 2–19 dienomis Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje buvo organizuojama, jau kasmetine tampanti, socialinė adventinė akcija „Gabalėlis džiaugsmo“.
Akcijos metu buvo renkamos šokolado plytelės, kuriomis gruodžio 19 dieną, mūsų gimnazijos 6–9 klasių mokinių buvo pradžiuginti ir pasveikinti „Caritas“ labdaros valgyklos „Betanija“ lankytojai. Mokiniai ne tik įteikė saldumynus lankytojams, bet juos sveikino, bendravo, giedojo kalėdines giesmes. Sukūrę šią jaukią popietę, mokiniai dalinosi, jog patys gavo daug džiaugsmo.
Šokolado buvo surinkta 672 vienetai (72 kilogramai).
Akcijos organizatoriai dorinio ugdymo mokytojai Loreta Keršytė, Birutė Jachimovič ir Algis Jasilionis.

 

Lapkričio 29 d. - gruodžio 5 d. gimnazijoje vyko Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė „SVEIKATOS ABC“.

Plačiau...

 

Lapkričio 28 d. IIa ir IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Rytų kovos menų centro atstovu Rimantu Balčiumi.
Susitikimo tema: Rytų kovos menai kovoje su smurtu. Projekto tikslas - skatinti fizinį ir socialinį aktyvumą, supažindinti su kovos menais ir panaudoti geriausias jų savybes socialiniame bendravime, kovoje su smurtu. Projekto metu mokiniai susipažino su kovos menų atsiradimu ir raida, įtaka žmogaus fiziniam ir dvasiniam tobulėjimui, pažino smurto apraiškas, fizines ir psichologines kūno reakcijas susidūrus su smurtu, mokėsi praktinių savigynos ir saugos veiksmų.

 

Lapkričio 27 d. 8b klasės mokiniai (klasės vadovė Diana Builienė) lankėsi retų senovinių knygų parodoje iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos lobyno. Apžiūrinėdami eksponatus mokiniai sprendė kryžiažodį, susijusį su knygų leidybos istorija Lietuvoje ir Europoje.

 

Lapkričio 27 d. I–IV gimnazijos klasių mokiniai susitiko su Lietuvoje tarnaujančių NATO pajėgų kariais.
Šiuo renginiu siekiama plačiau pristatyti mokiniams NATO organizaciją, jos veiklą įvairiuose Lietuvos regionuose bei paminėti Aljanso 70-metį ir Lietuvos narystės jame 15-ąsias metines. Prieš susitikimą aktų salėje direktorė Daiva Pilukienė pakvietė karius į ekskursiją po gimnaziją, kurios metu svečiai lankėsi pamokose, bendravo su mokiniais, atsakė į juos dominančius klausimus.
Paskaitos metu gimnazistai buvo labai aktyvūs, uždavinėjo įdomius klausimus.

Plačiau...

 

Lapkričio 22 d. Ia ir Ib gimnazijos klasės moksleiviai dalyvavo 1863 m. sukilimo vadų Zigmanto Sierakausko, Konstantino Kalinausko bei kitų 18 sukilėlių laidotuvėse.
Nepaisant šaltoko oro, moksleiviai tris valandas išstovėjo garbės sargyboje su Lietuvos bajorų giminių vėliavomis. Jie iš arti pamatė Lietuvos ir Lenkijos prezidentus ir kitus įžymius politikus bei veikėjus. Laidotuvėse gausiai dalyvavo Baltarusijos patriotiški piliečiai, norintys permainų ir savo šalyje. Lenkai, baltarusiai, lietuviai ir kitų tautų atstovai prisiminė, kad laisvės siekis vienijo ir vienija visas buvusias Abiejų Tautų Respublikos tautas. Sukilėlių palaikai buvo palydėti amžinojo poilsio į Rasų kapinių koplyčią.
Moksleiviai, kaip ir juos lydėję bibliotekos vedėja Janina Kažukauskienė ir mokytojas Andrius Žilėnas, gavo puikią pilietiškumo ir patriotizmo pamoką.

Plačiau...

 

Lapkričio 21 d. Vilniaus „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijoje vyko vokiškų dainų festivalis. Jame dalyvavo muzikaliausi Vilniaus miesto mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbos.
Mūsų gimnazijai atstovavo dainininkai Lukas Aleničevas (6d), Beatričė Beinoraitė (7b) ir Karolina Brimerytė (7b). Gitara pritarė 5a klasės mokinys Julijus Girdenis. Mokiniai atliko vokiečių grupės „Sportfreunde Stiller“ dainą „Applaus. Applaus“ ir sulaukė daug gerų atsiliepimų. Visi festivalio dalyviai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis.
Mokinius ruošė muzikos mokytoja Laura Žaliumaitė ir vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.

 

Lapkričio 20 d. vyko pirmų klasių mokinių tėvų susirinkimas „Pirmokų adaptacija“.


Lapkričio 18 d. ir 22 d. gimnazijos mokiniai dalyvavo „Karjeros savaitės 2019“ renginiuose.

Plačiau...

 

Lapkričio 18 d. ir 20 d. grupė III ir IV gimnazijos klasių mokiniai lankėsi VGTU ir atliko fizikos laboratorinius darbus (fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė).

 

Lapkričio 18 d. Tuskulėnų gimnazijoje lankėsi sporto klubo „Ąžuolas“ atstovai.
Jie supažindino 4c, 4d ir 5b klasių mokinius su pagrindiniais orientacinio sporto principais ir priemonėmis: žemėlapiu, trasa, svarbiomis taisyklėmis. Šis sportas yra pagrįstas principu: įveikti žemėlapyje nurodytą trasą užtrunkant kuo mažiau laiko.
Mokiniams iškilo pagrindiniai iššūkiai: suvokti vietovės atvaizdavimą žemėlapyje ir sugebėti pasirinkti greičiausią kelią tarp nurodytų punktų. Mokiniai turėjo galimybę išmokti naudotis kompasu ir žemėlapiu. Su geromis emocijomis visi vaikai pasiekė nurodytą tikslą!


 

Lapkričio 14 d. vyko 5-okų krikštynos.
Keturi muzikos stiliai, kuriuos įkūnijo keturios penktokų klasės, surengė nuostabius ir efektingus pasirodymus, kurie sulaukė garsių žiūrovų aplodismentų. Renginio metu penktokams teko išbandyti savo jėgas įvairiose komandinėse rungtyse, kurios parodė, kad jie iš tiesų yra verti Tuskulėnų gimnazijos penktokų vardo. Krikštynas vainikavo iškilminga 5-okų priesaika ir linksmas muzikinis kūrinys.
Didelį Ačiū sakome 9-tų ir 10-tų klasių mokiniams, kurie ne tik įdomiai vedė renginį, bet ir prisidėjo prie jo organizavimo bei, žinoma, dieną ir naktį padėjo savo krikštavaikiams paruošti įspūdingus pasirodymus.

Plačiau...

 

Lapkričio 11-15 dienomis gimnazijos mokiniai dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose. Savaitės iniciatorė bibliotekininkė Janina Kažukauskienė.
Šių metų literatūra ir tema: mažiausiems - Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį, iš knygos „Pepė Ilgakojinė“, aut. Astrid Lindgren; paaugliams ir jaunimui - Sofijos pasaulis, aut. Jostein Gaarder. Šie metai yra ypatingi, nes asociacijos Norden Danijoje, Norvegijoje ir Švedijoje švenčia savo 100-ąsias metines.

Plačiau...

 

Lapkričio 8 d. 8b, 8c, 8d klasių mokiniai (klasių vadovės Rima Vžesniauskienė ir Laura Brazionytė) keliavo į Kauną: lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje bei IX forte.
Ekskursijos metu mokiniai ne tik pasivaikščiojo po miestą, bet susipažino su svarbiais istoriniais faktais: Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raida, sovietinės ir hitlerinės okupacijų vykdyto genocido ir holokausto medžiaga, dalyvavo pamokoje apie tremtį, paklaidžiojo gynybinio Kauno forto labirintais.

Plačiau...

 

Lapkričio 7 d. 8a klasės mokiniai (klasės vadovė Eglė Žukauskienė) dalyvavo edukaciniame spektaklyje-ekslursijoje sovietiniame bunkeryje Nemenčinės miške.
Tai nuotykių kupina, interaktyvi istorijos pamoka, kurios metu moksleiviai savo kailiu patyrė sovietinę realybę, buvo mokomi tarybinių lozungų, karinės rikiuotės pradmenų, naudotis dujokauke, o taip pat bus tardomi KGB kabinete, susipažino su tarybinės medicinos ypatybėmis.

Plačiau...

 

Lapkričio 7 d. 5c klasės mokiniai (klasės vadovė Nijolė Guobienė) vyko į LDK valdovų rūmus ir dalyvavo edukacinėje programoje „Raštijos triumfas“.
Mokiniai sužinojo, kad LDK ir Lenkijos karalius Žygimantas Augustas garsėjo kaip eruditas, renesansinėje rezidencijoje Vilniuje sukaupęs didžiulį turtą - apie 4 tūkst. knygų biblioteką. Dirbtuvėlėse iš odos skiautelės mokiniai pasidarė knygos skirtuką arba apyrankę ir papuošė Žygimanto Augusto vinjetėmis - mažais ornamentiniais piešiniais.

Plačiau...

 

Spalio 24 d. ir lapkričio 6 d. gimnazijoje vyko Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos kartu su Vilniaus miesto savivaldybe II-III gimnazijos mokiniams skirtas renginys „TUK TUK ŠIRDELE - BŪK SVEIKA“.
Renginį organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Taraškevičienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Paužaitė.

Plačiau...

 

Spalio 18 d. aštuntų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „O kaip vokiškai?“, skirtoje vokiečių kalbos dienai paminėti.
Mokiniai rungtyniavo, kuri klasė yra geriau susipažinusi suvokiškai kalbančių šalių geografija, istorija ir kultūra. Be to, jie mokėsi vokiškų patarlių bei posakių ir juos iliustravo.Visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų dovanėlėmis.
Vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.

 

Spalio 16-25 dienomis gimnazijoje vyko akcija „Atmintis gyva, kol dega šviesa“.
Projekto metu gimnazijos bendruomenė paaukojo daugiau nei 320 žvakių, kurios Lapkričio 1-ąją nušvietė Rasų ir Bernardinų kapines. Šią gražią akciją papildė ir iniciatyvių mokytojų (Eglė Žukauskienė, Algis Jasilionis, Rita Frančiakienė) suorganizuota išvyka į Rasų kapines, kuriose gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su kitomis mokyklomis tvarkė kapinių teritoriją.

Plačiau...

 

Rugsėjo 30 d. - spalio 27 d. 4d klasės mokiniai (mokytoja Edita Lukaševičienė) dalyvavo sveikatingumo projekte „Olimpinis mėnuo“, kurį organizavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
Projekto tikslas: bendradarbiaujant su tėvais, padėti mokiniams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą.

Plačiau...

 

Rugsėjo 27 d. fizikos mokytoja Asta Bernatavičiene ir chemijos mokytoja Eglė Žukauskienė organizavo Tyrėjų nakties renginį-kūrybines dirbtuves „Natūralaus muilo gamyba šaltuoju būdu“.
Renginyje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos. Mokiniai stebėjo natūralaus muilo gamybos procesą, patys jame dalyvavo, sužinojo, kaip iš aliejų ir natrio šarmo gimsta muilas.

Plačiau...

 

Rugsėjo 26-oji - Europos kalbų diena. Šią dieną gimnazijos mokiniai paminėjo dalyvaudami įvairiuose renginiuose.

Plačiau...

 

Rugsėjo 24 d. gimnazijos II-ų klasių mokiniai lankėsi Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Ugdymo karjerai skyriuje.
Moksleiviai pildė J. L. Holland‘o Savarankiško profesijos pasirinkimo klausimyną, aptarė jo rezultatus ir susipažino su internetinėmis svetainėmis, kuriose galima rasti naudingą informaciją ugdymo karjerai klausimais.

 

Tuskulėnų gimnazijos mokiniai kaip ir kasmet rugsėjo 23 d. dalyvavo  miesto Rudens Lygiadienio šventėje, organizuotoje sostinės etninės veiklos centro.
Šių metų tema - Saulės dovanos. Mokiniams buvo skirta ornamentinės ugnies juostos dalis, kurią visi sudėlioję sutartinai uždegė. Mokinių dalyvavimas tokiose šventėse labai stiprina bendruomeniškumą, ugdo patriotinius jausmus, pozityviai nuteikia suvokiant savo tautinę tapatybę.

Plačiau...

 

Rugsėjo 21-29 d. grupė gimnazijos mokinių ir mokytojų lankėsi trečiajame ERASMUS+ projekto „LET'S STOP CONSUMPTION FRENZY“ („Stabdykime besaikį vartojimą“) tarptautiniame susitikime Graikijoje, Volos mieste.

Plačiau...

 

Rugsėjo 21 d. gimnazijos mokiniai, mokytojai ir tėvai prisijungė prie tarptautinės pilietinės iniciatyvos „River Cleanup 2019“.
Jos metu buvo sutvarkytos Neries pakrantės prieigos ir Tuskulėnų rimties parko teritorija. Ypač pasižymėjo 5-8 klasių moksleiviai, kurie nepaisydami blogo oro, sugebėjo surinkti didžiausią kiekį atliekų, už kurį buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis.

Plačiau...

 

Rugsėjo 13-20 d. gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2019“ renginiuose.
Dalyvavimą renginiuose organizavo mokytojos: Asta Bernatavičienė, Audronė Giedraitienė, Renata Pileckaja, Rima Vitkauskienė, Loreta Keršytė.

Plačiau...

 

Rugsėjo 13 d. ir 19 d. IIa klasės mokiniai (klasės vadovė Loreta Keršytė) dalyvavo „Inovacijų savaitė 2019“ renginiuose.
Rugsėjo 13 d. VGTU Verslo vadybos fakultete dalyvavo renginyje „Mano inovatyvus verslas raketos greičiu“.
Rugsėjo 19 d. Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultete dalyvavo renginyje „Vaizdų apdorojimo taikymas robotikoje“.

Plačiau...

 

Rugsėjo 13 d. gimnazijos pirmų klasių mokiniai susitiko su Vilniaus miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnu Vitalijumi Jagminu. Gimnazijoje vyko saugaus eismo pamokėlės.

Plačiau...

 

Rugsėjo 12 d. gimnazijoje vyko tarptautinių studijų pristatymas. „Kalba.lt“ studijų užsienyje vadybininkė Aistė Rimkutė gimnazistams papasakojo apie studijų pasirinkimo svarbą ir kriterijus, pristatė stojimo į užsienio universitetus galimybes, tvarką ir studijų finansavimą.

 

Rugsėjo 2 d. gimnazijoje vyko Mokslo ir žinių dienos šventė.
Suskambo varpelis, suskambo gražus,
Kvietimą atgal jis atneša mums,
Koks didis jo tonas ir pareiga,
Pranešti, kad atėjo jau mokslų pradžia...

Plačiau...

 

Rudenėlio ryškios spalvos ne tik gamtoje, bet ir mokslo metų pradžios spalvingame renginyje rugsėjo 1 d. - THE COLOR RUN 2019 VILNIUS spalvų bėgime LOVE turas. Į renginį susirinko ne tik 7c klasės mokiniai, bet ir tėveliai, šeimos nariai, klasės vadovė Dalia Jakutienė. Visi dalyvavo apšilime, įveikė 5 kilometrų distanciją su kliūtimis. Buvo spalvingas, turiningas savaitgalis ir prasminga mokslo metų pradžia.


Previous page: 2020-2021 m.m.
Next page: 2018-2019 m.m.