2017-2018 m.m.


2017-2018 m.m. renginiai

Gegužės 17 d. 7c klasės mokiniai (klasės auklėtoja Nijolė Guobienė) vyko į LDK valdovų rūmus ir dalyvavo edukacinėje programoje „Rūmų virtuvė ir puotos".
Mokiniai susipažino su maisto raciono ir valgymo įpročių raida, lygino rūmų gyventojų ir paprastų žmonių virtuvę, išsiaiškino, kaip reikėjo elgtis per puotą ir kuo valdovai stebindavo savo svečius. Taip pat sužinojo, kokie egzotiški prieskoniai ir produktai atkeliavo į LDK rezidenciją. Praktinėje užsiėmimo dalyje bandė atskirti bei įvardyti vietinius ir atvežtinius prieskoninius augalus ir sudėjo maisto produktų kilmės dėlionę žemėlapyje.

 

Gegužės 11 d. gimnazijoje vyko XIII teatrinių improvizacijų šventė „Melpomenė kviečia-2018“, inicijuota ir pradėta vykdyti teatro mokytojos Rasos Ercmonienės-Varnės 2006 m.
Tradiciškai šventė vyksta trimis turais. Pirmame komandos iš įvairių mokyklų parodo savo namų darbus - teatrinius etiudus socialine tema. Antrame improvizuoja su įvairiais daiktais, trečiame - pagal muziką.
Šių metų Dzeusą ir Melpomenę vaidino Ignas Povilavičius ir Ilona Mikoleikaitė. Šventės vedėjai - Aleksandra Stašytė, Lukas Rakštelis, Justina Černiauskaitė ir Ernestas Pliugžma.
Visi dvyliktokai, pasirinkę teatrą atliko daugybę organizacinių ir kūrybinių darbų, kad šventė vyktų sklandžiai. Žiuri komisija kantriai stebėjusi aštuoniolika šių metų pasirodymų (šešios komandos vaidino po tris kartus), skyrė nominacijas ir apdovanojimus.
Tuskulėnų komandai, kurios lyderis buvo dešimtokas Nojus Lesevičius, skirta Nominacija - už įdomiausią muzikinę improvizaciją.

Plačiau...

 

Gegužės 4 d. 8a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Loreta Keršytė ir socialinė pedagogė Rūta Lukšytė) vyko į Lietuvos valdovų rūmus ir dalyvavo edukacijoje „VALDŽIOS ŽENKLAI IR RŪMŲ CEREMONIALAS". Užsiėmimas parengtas atsižvelgiant į pagrindinio ugdymo 8 klasės istorijos programą.

Plačiau...

 

Gegužės 3 d. 3c klasės mokiniai (mokytoja Vida Baublytė) ir 5b klasės mokiniai (klasės auklėtoja Liubov Valinčienė) dalyvavo gimnazijos bibliotekoje vykusiame renginyje „Aš esu knyga". Jo metu 5b klasės mokiniai pristatė knygas, kurias patys skaitė ir siūlo perskaityti mažesniems draugams, visi kartu žaidė žaidimą „Knygos kelias“.
Renginio koordinatorė bibliotekos vedėja Janina Kažukauskienė.


 

Gegežės 3 d. vakarą didelis būrys Tuskulėnų gimnazijos tėvelių susirinko į paskaitą apie vaikų mokymosi motyvaciją. Paskaitą vedė psichologas Andrius Atas. Džiaugiamės dideliu tėvų aktyvumu ir susidomėjimu.
Tai pirmasis renginys, kurį organizavo gimnazijos Tėvų taryba bendradarbiaujant su projektu „Kompleksinės paslaugos šeimai Vilniaus mieste“. Šią iniciatyvą tęsime ir toliau. Kiti renginiai bus organizuojami jau naujaisiais mokslo metais.

Balandžio - gegužės mėnesiais 9a ir 9c kl. mokiniai  įgyvendino humanistinės kultūros ugdymo menine veikla projektą „Knygos viršelio kūrimas“. Lietuvių kalbos mokytoja Giedrė Rutkauskaitė.
Pagal O. Vaildo romaną „Doriano Grėjaus portretas“ į žinomą XIX a. romaną mokiniai pažvelgė šiuolaikinio žmogaus akimis. Diskutuodami apie Dorianą Grėjų, jo poelgių priežastis, mąstydami apie grožio svarbą asmens gyvenime, jaunieji skaitytojai kėlė įvairius klausimus, iš naujo perkainojo savo vertybinę skalę.

Plačiau...

 

Balandžio 30 d. - edukacinė diena. 1-11 kl. mokiniai, klasių auklėtojai ir dalykų mokytojai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

Plačiau...

 

Balandžio 27 d. gimnazijoje 8-9 klasių mokiniams vyko informacinis renginys apie savanorystę. Renginį organizavo socialinė pedagogė Rūta Lukšytė. Jo metu savo veiklas ir savanorystės galimybes pristatė net penkios nevyriausybinio ir viena valstybinio sektoriaus organizacijos.

Plačiau...

 

Jau antrą kartą gimnazijos teatro studijos jaunesnieji dalyviai įsijungė į Žirmūnų bočių ir centrinės bibliotekos edukacinį projektą. Šįkart balandžio 25 d. vyko romantiškas vakaras, skirtas Motinos dienai. Teatro studijos vadovė Rasa Ercmonienė-Varnė parašė scenarijų, į kurį įtraukė įvairių poetų mintis, filosofinius posakius, o jaunieji aktoriai šiais žodžiais pasveikino mamas ir močiutes, iš visos širdies linkėdami gražaus gyvenimo, sveikatos, šilumos ir santarvės.

 

Balandžio 21 dieną Tuskulėnų gimnazijos moksleiviai dalyvavo akcijoje DAROM. Mokiniai tvarkė Neries pakrantę nuo Šilo iki Žirmūnų tilto. Aktyviausi šį kartą buvo 6-7 klasių moksleiviai.

 

Balandžio 16-20 dienomis gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai.

Plačiau...


Balandžio 16-20 d. gimnazijoje vyko Užsienio kalbų savaitė.

Plačiau...

 

Kovo 27 d. gimnazijoje vyko tradiciniai pradinių klasių „Menų dienos“ koncertai.

Plačiau...

 

Kovo 26-30 d. gimnazijoje vyko „Švaros savaitė“. Gimnazijos mokiniai tvarkė, valė kabinetus ir bendras gimnazijos erdves.

Kovo 26 d. gimnazijoje vyko Vilniaus miesto edukacinio renginio „Šachmatai pradiniame ugdyme" II turnyras „Protų dvikovos“. Turnyro metu 3-4 klasių mokiniai ne tik žaidė šachmatais, bet mokė vieni kitus, pozityviai rungtyniaudami ir nepatirdami pralaimėjimo kartėlio.
Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti diplomais, leidyklos „Šviesa“ įsteigtomis dovanomis bei metodinėmis priemonėmis.

Plačiau...

 

Kovo 23 d. grupė gimnazijos penktokų dalyvavo „Micro:bit kompiuteriukai" dirbtuvėse. Pirmuosius micro:bit mokymus gimnazijos penktokams pravedė projekto „Kompiuteriukai vaikams" savanorių komanda - Vilniaus Licėjaus tarptautinio bakalaureato klasių mokiniai.
Penktokai sužinojo apie mikrokompiuterių atsiradimo mokyklose istoriją, jų galimybes, patys išbandė naujas, dar nemėgintas funkcijas. Penktokams labai patiko tai, kad jie turėjo ne vieną mokytoją, kaip įprasta, bet net keturis vienu metu.
Informacinių technologijų mokytoja Regina Maigienė.

 

Kovo 22 d. - edukacinė diena. 5-11 kl. mokiniai, klasių auklėtojai ir dalykų mokytojai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.

Plačiau...

 

Daugiau...

Previous page: 2018-2019 m.m.
Next page: 2016-2017 m.m.