2016-2017 m.m.2016-2017 m.m. renginiai

Birželio 5-6 d. 8a, 8b, 8c ir 9a kl. mokiniai (klasių auklėtojos Giedrė Rutkauskaitė, Rita Valatkaitė, Jadvyga Jachimovič ir Adelė Braziulienė) keliavo po Latviją.
Keliautojai aplankė Rundalės rūmus, projektuotus Francesco Bartolomeo Rastrelli, žavėjosi devintą šimtmetį skaičiuojančiu Rygos senamiesčiu, vaizdingu Jūrmalos pajūriu. Įlipo į Dzintarų miško parko apžvalgos bokštą, smagiai leido laiką paplūdimyje.

 

Gegužės 26 d. grupė 7a ir 8c klasių mokinių dalyvavo Vilniaus dailės akademikos tekstilės ir grafikos katedros organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse.

Plačiau...

 

Balandžio-gegužės mėnesiais 5-8 klasių mokiniai dalyvavo gimnazijoje organizuotame matematikos projekte „Svajonių miestas“.
Projekto tikslas - parodyti, kad matematiką galima aptikti visur, ypač miesto architektūroje, kad tai yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Ugdytiniai iš erdvinių kūnų kūrė savo svajonių miestą. Aštuntokai ne tik projektavo namus ir gatves, bet dar ir pritaikė centrinę ir ašinę simetriją, proporcingumo principus. Mokiniai dar kartą įsitikino, kad matematikos žinios yra labai reikalingos kasdieniniame realiame gyvenime.

 

Gegužės 26 d. gimnazijoje - edukacinė diena. Mokiniai vyko į ekskursijas, muziejus, dalyvavo edukaciniuose renginiuose, leido laiką gamtoje.

Plačiau...

 

Gegužės 25 d. gimnazijoje nuskambėjo abiturientų paskutinis skambutis.
Abiturientai atsisveikino su mokykla, mokytojais ir draugais, prisimindami mokykloje patirtus įspūdžius, dėkodami mokytojams už suteiktas žinias, dainuodami dainas ir šokdami.
Gimnaziją baigia jubiliejinė 50-oji abiturientų laida. Džiaugiamės ir didžiuojamės puikia laida bei dėkojame už gimnazijai skirtą dovaną - suoliukus mokyklos kieme.

Plačiau...

 

5a ir 5b klasių mokiniai pristatė integruotą grafikos ir lietuvių kalbos kūrybinį projektą „Pasakų knyga“.

Plačiau...


6a kl. mokiniai pristatė integruotą (gamta ir žmogus - skulptūra) projektą „Dinozaurų era“.
Skulptūros mokytoja Rūta Tamuliūnienė ir biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė.

 

Ketvirtasis tarptautinis „Augalų Žavadienis 2017" paskelbtas Europos Augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva. Šios veiklos tikslas - pasiekti, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje žavėtųsi augalais ir galėtų įsitikinti augalų tyrimų svarba. Tai tradicinis taptautinis renginys, kuris vyko ir mūsų gimnazijoje.
Gegužės 23 d. per didžiąją pertrauką antro aukšto foje pristatytas integruotas biologijos-teatro projektas. Linksma muzika maloniai nuteikė praeivius-žiūrovus, kurie stabtelėjo pasižiūrėti etiudo „Ką augalai veikia naktį" ir savo gera nuotaika prisijungė prie „Žavadienio". Dieną „augalai" buvo laistomi, prie jų fotografavosi susižavėję turistai, o naktį jie...šoko!
Biologijos mokytoja Rima Vitkauskienė ir teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė.

 

Tradicinė vienuoliktojų teatro įskaita, kurios metu būsimi abiturientai pademostruoja save dramaturgų, režisierių ir aktorių kailyje, pristatydami scenoje savos kūrybos darbus. Visi sukūrė po scenarijų, jį režisavo su grupės draugais ir vaidino draugų etiuduose.

Plačiau...

 

Gegužės 16 d. 11 klasės mokiniai (geografijos mokytoja Aušra Klimkienė) vyko į Pavilnių regioninį parką ir atliko aplinkos kraštovaizdžio tyrimą.

 

Gegužės 5 d. gimnazijoje vyko XII-oji teatrinių improvizacijų šventė „Melpomenė kviečia-2017“.

Plačiau...

 

Gegužės 5 d. grupė dvyliktokų (rusų kalbos mokytoja Lubov Valinčienė ir lietuvių kalbos mokytoja Diana Builienė) keliavo po Užupio rajoną pasižvalgyti į Vilnių J. Kunčino romano „Tūla" pasakotojo akimis.

 

Gegužės 2 ir 4 dienomis IIb ir IIc gimnazijos klasių mokiniai vyko į Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro padalinį „Profesijų gidas“.
Gimnazistai dalyvavo praktinėje pamokoje apie odos priežiūrą, susipažino su dailiųjų odos dirbinių gamintojo profesija ir patys pasigamino raktų pakabuką. Profesinį centrą ir higieninės kosmetikos bei dailiųjų odos dirbinių gamintojo profesijas entuziastingai pristatė jo moksleivės. Viena iš jų jau turi savo verslą! Buvo įdomu prisiliesti prie šių amatų ir smagiai praleisti laiką.

 

Balandžio 27 dieną grupė 9-ų ir 10-ų klasių mokinių atliko chemijos laboratorinius darbus VGTU chemijos laboratorijoje (mokytoja Eglė Galkauskienė).

 

Balandžio 27 d. gimnazijos 11-okams vyko SEB paskaita apie finansinį raštingumą.
Gimnazistai 45 min. dalyvavo interaktyvioje diskusijoje apie finansus. Diskusijoje SEB banko ekspertai su moksleiviais kalbėjo apie tai, kaip dabar jų priimami sprendimai gali nulemti ateitį, gali paskatinti juos galvoti apie ateities profesijas, pirmąjį darbą, aptarė pinigų taupymo svarbą ir suteikė praktinių patarimų.

 

Balandžio 26 d. 6a, 6b ir 9b klasių mokiniai dalyvavo PC Panoramoje edukaciniame renginyje - „Mokslas ant ratų".

Plačiau...

 

Balandžio 23 d. gimnazijos teatro studijos jaunimo grupė „Kas Antras Tu“ dalyvavo Ignalinos kultūros ir sporto centre vykusioje teatrų šventėje apžiūroje „Šimtakojis - 2017“, kur puikiai pasirodė ir pelnė daug žiuri komisijos pagyrų.

 

Balandžio 22 d. Lietuvoje vyko tradicinė ekologijos akcija „Darom“. Tuskulėnų gimnazijos mokiniai, mokytojai ir tėveliai tvarkė Neries krantinę nuo Šilo iki Žirmūnų tilto. Nors oras nelepino, talkoje vyravo puiki nuotaika, o mokiniai sulaukė žiniasklaidos dėmesio.

 

Balandžio 20 d. 11 kl. mokinių grupė dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse VDA vitražo laboratorijoje. Apie vitražo meną pasakojo ir kūrybinėms dirbtuvėms vadovavo VDA lektorius Žydrūnas Mirinavičius.
Balandžio 19 d. 8-9 kl. mokiniai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje Vilniaus dailės akademijos rūmuose. Mus lydėjo ir nuoširdžiai pasakojo Atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos direktorė Edita Kavaliauskienė.

Plačiau...

 

Balandžio 19 dieną vyko būsimų pirmokų tėvų susirinkimas.

 

Balandžio 18 d. gimnazijoje svečiavosi būsimi pirmokai iš darželių „Rūta“, „Smalsučiai“, „Ramunėlė“ ir „Ąžuolas“.
Būsimi mokiniai ir jų auklėtojos apžiūrėjo mokyklos aktų ir sporto sales, biblioteką, biologijos ir technologijų kabinetus, valgykloje buvo pavaišinti arbata ir sausainiais.

Plačiau...

 

Balandžio 6 dieną Tuskulėnų gimnazijos pradinukai kvietė visus artimuosius į menų dienos koncertą „Dainuoju Lietuvai pavasarį“. Mokiniai skyrė gražiausius žodžius, dainas bei šokius.

Plačiau...

 

Balandžio 6 d. 9-ų klasių mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto fizikos muziejuje (fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė).

 

Balandžio 5 d. 9-ų klasių mokiniai vyko į ugdymo karjerai renginį - veiklinimo vizitą į Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Transporto ir verslo skyrių.
Mokiniai susipažino su šiame profesinio mokymo centre ruošiamomis specialybėmis ir dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose „Pirmieji žingsniai verslo link“, „Kroviniai keliauja po pasaulį“, „Prisilietimas prie virtualaus pasaulio“, „Paklusnus metalas ir matavimai“.
Išvyką organizavo ir mokinius lydėjo dir. pavaduotoja ugdymui Ramunė Taraškevičienė ir psichologė Loreta Juravičienė.

 

Kovo 27-31 dienomis gimnazijoje vyko užsienio kalbų savaitė. Visos anglų, rusų, vokiečių kalbų mokytojos kartu su savo mokiniais vykdė įvairias veiklas, paminėdamos užsienio kalbų svarbą ir įtaką šiandieninėje visuomenėje.
Mokiniai ilgųjų pertraukų metu galėjo išgirsti dainų įvairiomis kalbomis, pirmo aukšto foje pasižiūrėti mokinių paruoštų video filmų. Mokiniai vykdė įvairius projektinius darbus, dainavo, piešė plakatus, puošė mokyklos stendus, iliustravo, deklamavo, sprendė kryžiažodžius, organizavo viktorinas, rengė netradicines pamokas, ieškojo informacijos internete apie įvairias pasaulio šalis, lankėsi teatre.

Plačiau...

 

Kovo 31 d., melagių dienos išvakarėse, gimnazijoje vyko akcija „Kas mokykloje NE TAIP?“
Dalykiniai kabinetai virto „Grožio salonu“, „Autoservisu“, „Poliklinika“, „Kirpykla“, „Kebabine“, „Kavine“, mokytojai avėjo kambarines šlepetes, skirtingus batus, visi turėjo bent vieną raudoną aksesuarą, o psichologė Loreta Juravičienė sugebėjo per kiekvieną pertrauką koridoriuje pasirodyti vis su kita suknele.
Mokiniai nuo pat ankstyvo ryto per visas pertraukas zujo po mokyklą ir fiksavo, kas mokykloje ne taip, kaip visada. Savo pastebėjimus užrašė ir po 4 pamokų atnešė į kavinę „Šypsena"" kurios irgi teko paieškoti.
Patys pastabiausi buvo apdovanoti saldžiais prizais. Tai 9a, 10b, 5d, 4b ir 4c klasių mokiniai.

 

Kovo 27-ąją vyko renginys - apsvaigimo nuo alkoholio būsenos įvertinimas naudojant priemonę „girtumo akinius“.
Užsidėję akinius mokiniai pamatė, kad objektai susilieja, linijos pasidaro nebetiesios, paprastos užduotys pasidaro sunkios. Renginį organizavo biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė ir sveikatos specialistė Dalia Paužaitė.

 

Kovo 27-tąją, tarptautinės teatro dienos proga, gimnazijos teatro studija rodė du spektaklius gimnazijos mokiniams ir mokytojams. Tai muzikinė-poetinė drama „Pelenų antelė“ (scenarijaus pagal M. Martinaičio pjesę, autorė ir spektaklio režisierė Rasa Ercmonienė-Varnė) ir tragikomedija „Akmenys jo kišenėse“ (scenarijaus pagal airių dramaturgės M. Jones komediją, autorė ir spektaklio režisierė Gintarė Martinionytė).

Plačiau...

 

Kovo 26 d. gimnazijos teatro grupė „TVT“ pasirodė Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vykusiame nacionaliniame teatrų festivalyje „ŽODŽIAI - 2017“.
Festivalyje pasirodžiusi mūsų gimnazijos teatro grupė „TVT“ suvaidino 15-kos minučių etiudą „Sigutė“ (atitinkančią „jaudulio“ žodį sceną iš spektaklio „Pelenų antelė“) bei laimėjo ypatingą nominaciją „Už kūrybiškumą ir profesionalumą“.

Plačiau...

 

Kovo 24 d. 7a klasės mokiniai puikiai pasirodė Vilniaus miesto vokiško teatro šventėje. Šventė vyko Vilniaus Filaretų pradinėje mokykloje.
Mokiniai parodė vaidinimą „Kiškis ir ežys“. Mokinius paruošė vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.

 

Kovo 22 dieną gimnazijos 1-4 klasių pradinukų mišri berniukų ir mergaičių komanda „Tuskulėnai“ startavo respublikinėse futbolo varžybose „Pradinukų lyga“.
Komanda varžėsi su E. Pliaterytės progimnazijos ir Vilniaus Trakų Vokės gimnazijos komandomis. Po atkaklios kovos laimėjome II vietą!
Komandą treniruoja istorijos mokytojas bei futbolo entuziastas Regimantas Jasiūnas, o organizaciniuose reikaluose talkina pradinių klasių mokytojos Rasa Nedzveckienė, Vilma Mankevičienė ir Ina Klimaitienė.


Plačiau...

 

Kovo 22 d. gimnazijos mokiniai paminėjo pasaulines Žemės ir Vandens dienas.
Integruota gamtos-geografijos viktorina „ŽEMĖ ŽMONIŲ PLANETA" 6a klasėje, skirta pasaulinėms Vandens ir Žemės dienoms paminėti. Geografijos mokytoja Eglutė Ptakauskienė ir biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė.
6-ų ir 7-ų klasių mokiniai išleido stendą „Kovo 22-oji - Pasaulinė vandens diena“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Paužaitė kartu su biologijos mokytoja Audrone Giedraitiene moksleiviams skaitė paskaitą „Vanduo - gyvybės ir sveikatos šaltinis“.

Plačiau...

 

Kovo 20-26 dienomis jau aštuntą kartą visoje Lietuvoje vyko „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“.
Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazija. Skatinome vaikus ir suaugusiuosius būti draugiškais ir bendromis jėgomis bei pozityviomis veiklomis stabdyti patyčių plitimą. Visos savaitės metu buvo organizuojami įvairūs renginiai.

Plačiau...

 

Kovo 15 dieną gimnazijoje vyko 10-ų klasių mokinių tėvų susirinkimas.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Taraškevičienė supažindino tėvelius su vidurinio ugdymo programos aprašu, pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo tvarka.

 

Kovo 9 dieną gimnazijos aktų salėje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys - bendras istorijos-muzikos projektas „LAISVĖS DAINOS“.
Į sceną vienas po kitos lipo klasių grupės, ansambliai, solistai. Puikiai pasirodė 6b, 7a, 8a, 8b, 8c klasių mokiniai, 9-okai, 10c atlikėjai, 12-okai.

Plačiau...

 

Kovo 8 dieną mokytojos Liubov Valinčienė ir Diana Builienė pakvietė visus 11-12 klasių mokinius ir mokytojus į poezijos ir muzikos popietę „Meilės kalba“.

Plačiau...

 

Kovo 7 d. gimnazijos teatro studija dalyvavo kas dvejus metus Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamoje vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje-šventėje „Šimtakojis-2017“.

Plačiau...

 

Vasario 6 - kovo 14 dienomis gimnazijoje vyko tarptautinė pradinių klasių mokinių darbų paroda - konkursas „Lietuva iš arti ir iš toli“.

Plačiau...

 

Kovo 5 d. Tuskulėnų gimnazijos Riteriai (vienuoliktokai Ąžuolas, Ernestas, Ignas, Robertas, Linas ir Simonas bei dvyliktokai Dominykas, Daniel, Deividas ir Egidijus) nešė didžiules muškietas teatralizuotoje Kaziuko eisenoje Vilniaus senamiestyje.

Plačiau...

 

Kovo 3 d. organizuotas tradicinis renginys - pradinukų Kaziuko mugė.

Plačiau...

 

Vasario 28 d. gimnazijoje vyko tradicinė Užgavėnių šventė.

Plačiau...

 

Vasario 27 - kovo 8 d. gimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitė.

Plačiau...

 

Vasario 24 dieną gimnazijoje tvyrojo 6-ojo dešimtmečio dvasia - abiturientai šventė Šimtadienį.

Plačiau...

 

Vasario 22 d. gimnazijos aktų salėje vyko 8-ų klasių mokinių tėvų susirinkimas.

 

Vasario 13-15 dienomis gimnazijoje vyko gamtos mokslų savaitė, skirta plačiau susipažinti su gamtos mokslais Lietuvoje.

Plačiau...

 

Vasario 10 d. 10c klasės mokiniai Edita Kovaliova, Donata Navelskytė, Donatas Jakubickis, Kipras Stulginskis ir Julius Pliaugo (ekonomikos mokytoja Eglutė Ptakauskienė) dalyvavo GIS konferencijoje „Mano žemėlapis Lietuvai“.

Plačiau...

 

Vasario 8-10 d. gimnazijoje vyko makulatūros rinkimo akcija.

 

Vasario 3 dieną Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyko respublikinis šokių konkursas „Jump 2017“.
Konkurso organizatorė šokio mokytoja Diana Paunksnytė į konkursą sukvietė virs 300 dalyvių iš įvairių Vilniaus ir užmieščio mokyklų.

Plačiau...

 

Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso ,,Ir knyga mane augina“ III finalinis etapas. Į renginį susirinko 26 dalyviai iš įvairių miesto mokyklų.

Plačiau...

 

Vasario 2 d. vienuoliktų klasių mokiniai lankėsi „Litexpo" parodų centre vykusioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“.
Mokiniai susipažino su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, karjeros ir verslo perspektyvomis, stažuotėmis ir savanoryste. Parodos moto - LAISVĖ RINKTIS. Mokinius lydėjo 11b klasės auklėtoja Gražina Bagdonavičiūtė.

 

Sausio 18 d. gimnazijoje vyko 5-9 kl. MENINIO SKAITYMO KONKURSAS.

 

Gimnazijos bendruomenė, kartu su visa Lietuva 26-ąjį kartą pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones.
Iš pat ryto, visiems įsisegus po neužmirštuolės žiedą - atminties ir pagarbos ženklą, prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokiniai kartu su mokytojais gimnazijos languose įžiebė žvakutes, vienybės ir atminimo simbolius. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą.

 

Tuskulėnų gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Knygų Kalėdos 2016“ ir padovanojo gimnazijos bibliotekai 28 knygas.
Padėka Ritai Frančiakienei ir 7d, Vaidai Grigaliūnienei, Vidui Grigui, Nijolei Guobienei, Jadvygai Jachimovič ir 8c, Astai Jonaitienei, Gražvydui Kaškeliui, Janinai Kažukauskienei, Loretai Keršytei ir 7a, Eglutei Ptakauskienei, Vitalijai Sakalauskienei, Natalijai Stradalovai, Genutei Šlapikaitei, Ritai Valatkaitei ir 8b, Rimai Vžesniauskienei ir 5c.

 

Gimnazijos bendruomenė dalyvavo Advento akcijoje „Dovanokime gabalėlį džiaugsmo“. Buvo surinkta 56 kg šokolado, kuris buvo nuneštas į vargšus maitinančią „Betanijos“ valgyklą, esančią šalia Šv. Petro ir Povilo bažnyčios.

 

Gruodžio 21 d. gimnazijos teatro studija naujausią spektaklį „Pelenų antelė“ vaidino Vilniaus pataisos namuose Rasų g. Šį kartą - darbuotojų vaikams, bet jaunieji aktoriai neatmetė galimybės parodyti spektaklių ir kaliniams. Parodėme, susilaukėme labai gražių atsiliepimų iš pareigūnų ir jų vaikučių. Norėdami užtvirtinti bendradarbiavimą, pataisos namų atsakingi asmenys kaip padėkos ženklą įteikė gimnazijai unikalius drožinėtus šachmatus.

 

Kalėdiniai renginiai
Gimnazijos Kalėdinius renginius gruodžio 12 d. pradėjo tradicinė septintoji Kalėdinė mugė.
Gruodžio 14 d. vyko teatro studijos TVT spektaklio premjera „Pelenų antelė“. Ji buvo parodyta gimnazijos pradinukams.
Gruodžio 16 d. vyko Kalėdinis karnavalas 9-12 kl. mokiniams. Klasės pristatė paruoštus miuziklus.
Gruodžio 19 d. vyko choro Kalėdinis koncertas „Šv. Kalėdų belaukiant“.
Gruodžio 20 d. vyko Kalėdinės popietės 5-8 klasėse. 5-6 klasių mokiniai paruošė muzikinių stilių-šokių pristatymus. 7-8 klasių mokiniai vaidino pasakas.
Įvairiose edukacijose dalyvavo pradinukai.

Plačiau...

 

Gruodžio 16 dieną 8c klasės mokiniai (klasės auklėtoja Jadvyga Jachimovič) apsilankė gyvūnų globos prieglaudoje „Tautmilės globa“.

 

Gruodžio 15 d. 5c klasės moksleiviai (klasės auklėtoja Rima Vžesniauskienė) lankėsi Valstybės pažinimo centre. Visiems labai patiko.

 

Gruodžio 14 d. teatro studijos TVT spektaklio premjera „Pelenų antelė" buvo parodyta gimnazijos pradinukams. Tą pačią dieną vyko Kalėdinis studijos vakaras, kurio metu tradiciškai prie vaišių stalo rinkosi lankantieji ir anksčiau lankiusieji dalyviai.

Plačiau...

 

Lapkričio 28 - gruodžio 2 dienomis Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyko „Nerūkymo savaitė“ bei AIDS dienos minėjimas. Visos savaitės metu buvo organizuojami įvairūs renginiai.

Plačiau...

 

Lapkričio mėnesį Tuskulėnų gimnazijos trečiokai dalyvavo respublikiniame projekte „Draugo diena“.
Projekto metu gimnazijos trečiokai patyrė teigiamų emocijų, diskutavo apie draugystę taip paminėdami draugo dieną (lapkričio 29 d.). Mokiniai kartu su gimnazijos logopede Žaneta Šadbaraite-Grigiene kalbėjo apie draugystę, jos reikšmingumą žmogui, kartu sprendė kryžiažodžius bei atliko kitas užduotis.

Plačiau...

 

Lapkričio 25 d. grupė 11c klasės mokinių (mokytoja Rima Vitkauskienė) lankėsi LITEXPO parodų rūmuose vykusioje parodoje„ MOKYKLA 2016“.
Gimnazistės dalyvavo trijuose edukaciniuose užsiėmimuose. Praktiniame užsiėmime „Obuolys. Kas slypi jame?“ mokinės, naudodamos infraraudonųjų spindulių skenerį, nustatė skirtingų veislių obuolių savybes ir gautus duomenis palygino su juslinės analizės duomenimis. Edukaciniame užsiėmime „Gamtos ir meno simbiozė“ gimnazistės turėjo puikią galimybę susieti gamtos mokslą su menu penkiomis skirtingomis technikomis atliekant įvairius kūrybinius darbus. Gimnazistės taip pat apsilankė įdomiame mokslo centro AHHA surengtame mokslo šou.

 

Lapkričio 24 d. Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyko KARJEROS DIENA. Žurnalo „Reitingai“, VšĮ „Žurnalistinių tyrimų ir konsultacijų grupės“ lektoriai Jonė Kučinskaitė ir Gintaras Sarafinas vedė seminarus 10-12 klasių mokiniams, jų tėvams ir mokytojams.
Moksleiviai turėjo progą sužinoti, kokios kompetencijos reikalingos norint sėkmingai pasirinkti karjerą, kokias klaidas daro mokiniai planuodami savo karjerą, kokie svarbiausi karjeros pasirinkimo etapai, kaip išsirinkti kokybiškiausią aukštąją mokyklą, universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai.
Mokytojai mokėsi, kaip pakreipti vaiką ar jaunuolį, kad profesiją jis pasirinktų teisingai, svarstė ko galėtų pasimokyti iš profesinio orientavimo kitose šalyse.
Tėvai susipažino su nepelnytai vertinamomis ir nuvertintomis profesijomis, universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusais ir minusais, bei būdais, kuriais gali ruošti savo vaikus svarbiam gyvenimo žingsniui - profesijos pasirinkimui.
Po paskaitos tėvai susitiko su klasių auklėtojais ir mokytojais.

 

Lapkričio 23 d. vyko 5-8 klasių mokinių TĖVŲ DIENA.

 

Lapkričio 22 d. grupė gimnazistų (chemijos mokytoja Eglė Galkauskienė) vyko į VGTU fundamentalių mokslų katedrą, kur atliko chemijos praktikos darbus.

 

Lapkričio 22 d. vyko 1-4 klasių mokinių tėvų diena.

 

Lapkričio 17 dieną gimnazijoje 10-12 kl. mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Vilniaus Kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto studijų programomis.
Kolegijos atstovai papasakojo apie dizaino, populiaraus meno atlikėjo, šokio pedagogikos, miuziklo aktoriaus ir meno vadybos studijas. Studentai ne tik papasakojo, bet ir pademonstravo, ko išmoko kolegijoje: šoko, grojo ir dainavo.

Plačiau...

 

Lapkričio 16 dieną Tuskulėnų gimnazijos bendruomenė minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų pilietinės iniciatyvos simbolis - „Baltas paukštis“.
Šiuo simboliu sužavėti mokytojai ir mokiniai klasės duris pasipuošė tolerancijos paukščiais. Socialinės pedagogės su 1a ir 1b klasės mokiniais kalbėjo apie žodžio tolerancija prasmę, reikšmę bei lankstė baltuosius paukščius.

Plačiau...

 

Spalio mėn. baigėsi draugiškas gamtai jubiliejinis nacionalinis konkursas „Kamštelių vajus 2016".
Tuskulėnų gimnazijos bendruomenė surinko 32 kg plastikinių kamštelių, sukūrė meninį darbą „Saulėgrąžą", kuris buvo pripažintas tarp 9 geriausiųjų darbų respublikoje. Už inovacinę techniką kūryboje iš kamštelių gavome apdovanojimą: „Didžiąją rankdarbių knygą" ir 100 vnt. pieštukų. Darbas buvo atrinktas į konkurso fondą ateities projekto pristatymams ir reprezentacijai. Mūsų mokinių meninių darbų ir kitų mokyklų kūriniais visi galėjo pasigrožėti Meninių darbų parodoje PLC „Panoramos" galerijoje Vilniuje.


Plačiau...

 

Spalio 20 dieną gimnazijoje vyko vokiečių poezijos popietė, skirta paminėti vokiečių kalbos dieną Lietuvoje.

Plačiau...

 

Trečiokai ir 8a klasės mokiniai netradicinėse anglų kalbos pamokose linksmai paminėjo Halloween'ą (anglų kalbos mokytoja Alina Žutautaitė).

Plačiau...

 

Spalio 27 d. 9-12 klasių moksleiviai susipažino su Lietuvos kariuomene.
Mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybos štabo seržantas Igoris Bartanovičius ir vyresnysis seržantas Genadijus Matiušovas. Karininkai papasakojo moksleiviams apie Lietuvos Kariuomenę ir tarnybos būdus. Buvo labai įdomu išgirsti apie karių gyvenimą ir galimybes atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kario savanorio tarnybą ir jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.

 

Projektas „Valstybinis socialinis draudimas ir matematika“
Tai du susitikimai su Sodros atstovu ir problemų sprendimas finansinio raštingumo kontekste per matematikos pamokas. Dalyviai - gimnazijos dvyliktokai, Sodros darbuotoja, matematikos mokytojos Albina Vilimienė, Rita, Valatkaitė, Jadvyga Jachimovič. Uždaviniai: susieti matematinių gebėjimų ugdymą su realiu gyvenimu; suteikti jaunimui žinių, kad už mokyklos durų laukiantys suaugusiųjų gyvenimo elementai „neužgriūtų“ nežinant pagrindinės informacijos apie valstybinį socialinį draudimą; įtvirtinti procentų skaičiavimo gebėjimus.
Spalio 20 dieną įvyko pirmasis susitikimas su Sodros Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaiva Vasiliauskiene.


Plačiau...

 

Spalio 13 d. grupė 12 klasės mokinių (biologijos mokytoja Rima Vitkauskienė) lankėsi Antakalnyje esančiame Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre.
Mokiniai susipažino su Lietuvos saugomomis teritorijomis bei suvokė gamtosaugos svarbą. Moderniai parengtoje ekspozicijoje buvo pateikta informacija apie nacionalinius bei regioninius parkus, rezervatus ir draustinius, saugomus gamtos paveldo objektus. Mokinius ypač sudomino šio centro interaktyvumas: filmuoti siužetai, vaizdai iš regioninių parkų, žaidimai, padedantys pažinti gamtą. Centras pristatė Lietuvą kaip patrauklią turizmui šalį bei turtingą natūralios gamtos.

 

Spalio 10 d. - Pasaulinė psichinės sveikatos diena. Mūsų gimnazija taip pat paminėjo šią dieną - spalio 10-14 dienomis vyko Pasaulinės psichinės sveikatos dienos renginiai. 4-tų klasių mokiniams vyko Vilniaus visuomenės sveikatos biuro inicijuotas projektas „Atverk paguodos skrynelę 2016". Projektu siekiama prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo.

Plačiau...

 

Spalio 3-9 dienomis gimnazijos teatro studija TVT (Tuskulėnų Vaikų Teatras) dalyvavo tarptautiniame vaikų teatrų festivalyje Vokietijoje Stollberge (Saksonija), į kurį buvo pakviestos grupės iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Rusijos ir Šveicarijos.
Tuskulėnų teatras parodė naujai pastatytą spektaklį „Pelenų antelė“ pagal lietuvių liaudies pasaką „Sigutė“ bei M. Martinaičio pjesę. Spektaklis buvo sutiktas žiūrovams atsistojus ir gausiai plojant.

Plačiau...

 

Projektas „Kultūrų maratonas“
Šių metų rugsėjo-lapkričio mėnesiais mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo projekte „Kultūrų maratonas“. Jo tikslas - sudaryti patrauklias, netradicines, neformalias ugdymo sąlygas 8-9 klasių mokiniams iš skirtingų mokyklų, kuriose mokoma rusų, lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis, bendrauti ir bendradarbiauti, susirasti naujų draugų.
Mokiniai tobulino savo socialines, kultūrines kompetencijas, pažino Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų tradicijas, kultūrinį paveldą, vertybes, tapo pakantesni ir tolerantiški įvairioms kultūroms. Projekte taip pat dalyvavo klasių vadovai, menų mokytojai, tėvai.
Projekto dalyviai: Vilniaus „Santaros" gimnazija/progimnazija, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija, Vilniaus Vladislavo Sirokomlės mokykla, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija, Vilniaus Tuskulėnų gimnazija.
Projekto „Kultūrų maratonas“ veiklos programa

 

Saulėtą ir šiltą spalio šeštadienį (spalio 1 d.) gimnazijos pradinių klasių, teatro bei šokio mokytojai keliavo po Aukštaitiją. Aplankėme Uteną, Tauragnus... Grožėjomės nuostabia gamta, apylinkėmis ir lankytinais objektais.
Keliaudami gimnazijos mokytojai turėjo progą pamatyti gražiausias šio krašto vietas, pabendrauti ir puikios nuotaikos pasitikti Mokytojo dieną!

 

Rugsėjo 30 d. gimnazijos mokiniams buvo skirta edukacinė diena. Mokiniai vyko į įvairias edukacines išvykas, dalyvavo edukacinėse veiklose mokykloje.

Plačiau...

 

Edukacinis ugdymo karjerai renginys gimnazinių klasių moksleiviams „Pažintis su meno specialybėmis“.
Rugsėjo 30 d. gimnazijoje viešėjo grupelė jaunų menininkų, kuriuos apjungė projekto „Meno genas“ organizatoriai. Chorvedė Dalia Krapavickaitė, dizainerė Gražina Bočkutė, režisierius Alius Veverskis bei projekto organizatorė Jonė Girdzijauskaitė papasakojo apie savo studijas, darbus ir gyvenimą. Buvo labai įdomu paklausyti jaunų kūrėjų ir pamatyti jų darbų fragmentų. Projekto „Meno genas“ kūrėjai žada sukurti filmukus, kuriuose bus pristatomos ir kitos įdomios meno specialybės. Filmukus skelbsime mūsų gimnazijos tinklalapyje. Laukime tęsinio.

 

Gimnazijos mokiniai dalyvavo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2016" renginiuose.

Plačiau...

 

Rugsėjo 26 d. gimnazijos anglų kalbos mokytojai paminėjo Europos kalbų dieną.
Anglų kalbos mokytoja-metodininkė Jūratė Dulinskienė vedė integruotas anglų kalbos - muzikos pamokas I, II, IV gimnazinėse klasėse (9a, 9b, 11, 12 kl.).
Anglų mokytoja Rita Frančiakienė savo kabinete surengė mokinių darbų parodą.

Plačiau...

 

Rugsėjo 6 d. Justina Paplauskaitė, Gabija Timukaitė, Saulė Andrijauskaitė ir Agata Vaškevič (technologijų mokytoja Eglė Galkauskienė) dalyvavo lenkų dienose, kurios vyko tekstilės galerijoje.
Gimnazistės apžiūrėjo menininkės Monikos Drozynskos parodą ir siuvinėjo vėliavą.

 

Rugsėjo 2 d. gimnazijoje - edukacinė diena.
Mokiniai vyko į ekskursijas, muziejus, dalyvavo edukaciniuose renginiuose ar bendravo klasėse, aptardami vasaros įspūdžius.


Plačiau...

 

Rugsėjo 1-osios šventė
Rugsėjo 1-osios šventė Tuskulėnų gimnazijoje prasidėjo iškilminga eisena į aktų salę. Abiturientai palydėjo mažuosius pirmokėlius į naują jų gyvenimo ir žinių kelią, didelės atsakomybės, įvairių rūpesčių bei užduočių kupiną pradžią.
Šventė prasidėjo abiturientams sugiedojus Lietuvos ir gimnazijos himnus, įnešus gimnazijos vėliavą. Visus susirinkusius pasveikino abiturientai Olga ir Rokas. Sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorius Ričardas Vitkus, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Pilukienė. Specialiai Rugsėjo 1-ajai muzikinį kūrinį paruošė abiturientė Amanda ir jos pirmokė sesutė, šoko gimnazijos gatvės šokių grupė „TG kids“, šventės pabaigoje abiturientai dainavo dainą „Vaivos juosta“.
Ši Rugsėjo 1-oji gimnazijos istorijoje bus itin įsimintina, nes mokiniai ją sutinka pasipuošę naujomis uniformomis.


Plačiau...

 

Birželio 27 - liepos 3 dienomis vyko Tuskulėnų gimnazijos teatro studijos kūrybinė stovykla Molėtų rajone, Motiejūnų kaime, Varnų Klojimo teatre.
Kasdien jaunieji aktoriai repetavo, improvizavo, tapė ant senų langų stiklų bei gamino Zodiako ženklus iš šakų bei žolių. Liepos 2 d. parodė improvizuotą spektaklį pagal S. Šaltenio pjesę „Škac, mirtie, visados škac“ respublikinėje poezijos šventėje „Ženklai“, kurią kasmet organizuoja studijos vadovė Rasa Ercmonienė-Varnė.

Plačiau...

Previous page: 2017-2018 m.m.
Next page: 2015-2016 m.m.