2018-2019 m.m.


2018-2019 m.m. renginiai

Lapkričio 28 d. vyko 6-8 klasių mokinių TĖVŲ DIENA.

Lapkričio 22 d. vyko Vilniaus miesto vokiškų dainų festivalis.
Mūsų gimnazijai atstovavo Beatričė Beinoraitė, Karolina Brimerytė (6b), Marija Kundrotaitė (7b), Vincentas Seliuta (7c), Aušrinė Gerulaitė, Deimantė Kovaliovaitė ir Rugilė Krasauskaitė (8b). Ansamblis puikiai atliko vokiečių liaudies dainą „Kein schӧneres Land" („Nėra gražesnio krašto").
Mokinius ruošė muzikos mokytoja Laura Žaliumaitė ir vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.

 

Lapkričio 21 d. 9a klasės mokiniai (klasės vadovė Loreta Keršytė) dalyvavo 100-mečio Nacionalinėje karjeros savaitėje ir lankėsi bendrovėje „Adform".
„Adform" yra pirmaujanti nepriklausoma ir atvira įvairių reklamos technologijų platforma, teikianti reklamos agentūroms, prekybos įmonėms ir reklamuotojams produktų ir paslaugų paketą, aprėpiantį duomenis, kūrybą ir prekybą. „Adform" kviečia moksleivius susipažinti su įmonės veikla, čia dirbančiais profesionalais ir sužinoti karjeros galimybes šioje įmonėje.

 

Lapkričio 19 d. 5-12 kl. mokiniai edukacinę dieną dalyvavo programoje „Mokausi iš kino" kino teatruose „Pasaka" ir „Skalvija".
Penktokai žiūrėjo filmą „Gerumo stebuklas", šeštokai - „Karo žaidimai", septintokai - „Panelė Rūgštynė", aštuntokai ir devintokai - „Sengirė", vyresniųjų klasių mokiniai - „Tarp pilkų debesų".

Lapkričio 17 d. gimnazijos teatro studijos mokiniai pasirodė Žirmūnų ir Antakalnio bendruomenių kaimynystės bendroje popietėje „Kuriame ir džiaugiamės kartu".
Specialiai šiam renginiui jaunieji teatro mylėtojai sukūrė du sceninius etiudus apie toleranciją, pagarbą ir jautrumą neįgaliems žmonėms bei apie meilę augalijai. Mokinių pasirodymas sujaudino žiūrovus, kurie atsidėkojo gausiais plojimais, o nuo renginio organizatorių mokiniai gavo saldžių lauktuvių. Mokinius ruošė teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė.

Plačiau...

 

Lapkričio 15 d. gimnazijoje vyko I-II gimnazijos klasių mokinių sporto šventė.
Ia, Ib, IIa, IIb ir IIc klasės varžėsi dėl sportiškiausios klasės titulo. Nugalėjo Ib klasė.
Sporto šventę organizavo kūno kultūros mokytojai Vidas Grigas, Rūta Rimavičienė ir Rita Sekonienė.

 

Lapkričio 13-21 dienomis dešimtų klasių mokiniai dalyvavo 100-mečio Nacionalinėje karjeros savaitėje ir lankėsi Lietuvos vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo centro Karjeros centre.
Dešimtokai atliko John L. Holland Savarankiško profesijos pasirinkimo testą ir analizavo jo rezultatus bei susipažino su internetinėmis svetainėmis, kuriose galima rasti gimnazistams naudingą ugdymo karjerai informaciją apie profesijas, egzaminus, profesines mokyklas, kolegijas ir universitetus.

 

Lapkričio 12-16 dienomis gimnazijos mokiniai dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose, vykusiuose gimnazijos bibliotekoje (bibliotekos vedėja Janina Kažukaiskienė).
Šiaurės šalių literatūros savaitė - kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Metų tema: Šiaurės herojai.
Bibliotekoje vyko garsinis skaitymas ir mokinių piešinių paroda „Herojai Šiaurės šalyse".
Pradinukams ištraukas iš Elias ir Agnes Vahlund „Superherojų vadovas" knygos skaitė 8a ir 6b klasių mokiniai.
Paaugliai skaitė ištraukas iš Simonas Strangeris „Tie, kurių nėra".
11-okai ir 12-okai skaitė ištraukas iš Einaras Maras Gudmundssonas „Islandijos karaliai".Plačiau...

 

Lapkričio 9 d. Ia gimnazijos klasės mokiniai (klasės vadovė Loreta Keršytė) vyko į Vilniaus apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą (6-oji komanda, P. Vileišio g. 20A, Vilnius). Mokiniai susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija iš arti.

 

Lapkričio 6 d. grupė IIa ir IIIa bei IIIb gimnazijos klasių mokinių (anglų k. mokytoja Alina Žutautaitė) lankėsi britų nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Romeo & Juliet" rusų dramos teatre. Mokiniai turėjo nuostabią progą pasiklausyti senosios Šekspyro laikų anglų kalbos.

Spalio-lapkričio mėn. vyko pradinių klasių mokinių kūrybinių dailės darbų paroda „Rudens gėrybės".
Pirmų klasių tema „Grybai".
Antrų klasių - „Vaisiai".
Trečių klasių - „Daržovės".
Ketvirtų klasių - „Medžiai".
Parodos organizatorės-koordinatorės pradinių klasių mokytojos Nijolė Sakalauskienė ir Rūta Gerasionienė.

Plačiau...

 

Spalio 26 d. 5-10 kl. mokiniai dalyvavo įvairiose kultūrinėse, meninėse, pažintinėse, kūrybinėse, sportinėse, praktinėse veiklose.


Plačiau...

 

Spalio 24 d. gimnazijoje buvo minima vokiečių kalbos diena.
7-12 klasių mokinių bei mokytojų komandos dalyvavo viktorinoje „Faktai apie vokiškai kalbančias šalis". Dalyviai pristatė savo komandą, atsakinėjo į klausimus, vertė tekstus į lietuvių kalbą ir iliustravo pasirinktą vokišką žodį.Nugalėjo 3-ioji komanda, tačiau dovanėlių gavo visi dalyviai.
Renginį organizavo vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė. Muzikinius klausimus sudarė ir renginį vedė Kipras (12a), Maksimas (12b) ir Jorigis (10a).

Plačiau...

 

Spalio 22 ir 24 dienomis gimnazijoje vyko 5-ų ir 6-ų klasių mokinių sporto šventė.
Spalio 22 d. 5-ų klasių komandos varžėsi sportiniuose žaidimuose ir estafetėse, o spalio 24 d. jėgas sporto aikštelėje išbandė 6-okai.
Nugalėjo 5d ir 6a.
Sporto šventės organizatoriai - kūno kultūros mokytojai Vidas Grigas, Rūta Rimavičienė ir Rita Sekonienė.


Plačiau...

 

Spalio 19 d. grupė Ia, IIa, IIIa ir IIIb gimnazijos klasių mokinių (Ia klasės vadovė Loreta Keršytė, dailės mokytojos Jurgita Sprindžiūnienė ir Ingrida Umbrasaitė) dalyvavo MO (Modernaus meno muziejaus) atidarymo renginyje. Gimnazijos mokiniams ekskursiją muziejaus ekspozicijoje vedė jų bendraamžiai - Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filialo moksleiviai.

Plačiau...

 

Spalio 11 d. 6a ir 6b klasių mokiniai (klasių vadovės Regina Maigienė ir Liubov Valinčienė) vyko į Medininkus.
Mokiniai Medininkų pilyje veikiančiame muziejuje apžiūrėjo pristatomas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės mūro pilis, XIV-XVIII a. ginkluotę, eksponuojamus archeologinius radinius, X-XX a. sidabro dirbinius bei įspūdingą Prezidento A. M. Brazausko medžioklės trofėjų ir peilių kolekciją.
Po ekskursijos mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Lankai ir jų naudojimas".
Vėliau pasieniečių mokykloje mokiniai susipažino su pasieniečių profesija, apžiūrėjo patalpas, kuriose būsimi pasieniečiai mokosi ir gyvena. Daugiausiai klausimų uždavusius mokinius instruktorius pavėžino keturračiu.

Plačiau...

 

Spalio 3 d. 5b klasės mokiniai (klasės vadovė Aušra Klimkienė) dalyvavo viktorinoje Europos informacijos centre.

 

Spalio 2 d. 7c klasės mokiniai (klasės vadovė Rima Vžesniauskienė) lankėsi Signatarų namuose ir apžiūrėjo Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.

 

Gimnazijoje vyko projektas, skirtas vaikų dantų valymo įgūdžiams stiprinti „Sveikos šypsenos pažadas".
Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pirmų klasių mokiniams pravedė užsiėmimus apie burnos higieną, kiekvienam vaikui buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis - du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes.

Plačiau...

 

Rugsėjo 28 d. grupė gimnazijos mokinių (chemijos mokytoja Eglė Galkauskienė) dalyvavo „Tyrėjų nakties 2018" renginiuose. VU fotochemijos laboratorijoje mokiniai piešė piešinius ir cheminių medžiagų bei UV lempos pagalba juos ryškino. Vėliau mieste stebėjome „chemikų šou".

Plačiau...

Rugsėjo 26-27 d. gimnazijoje vyko KARJEROS DIENOS 9-12 klasių mokiniams ir jų tėvams.
Rugsėjo 26 d. žurnalo „Reitingai" redaktorius Gintaras Sarafinas vedė seminarus 9-12 klasių mokiniams ir jų tėvams.Moksleiviai turėjo progą sužinoti kokios kompetencijos reikalingos norint sėkmingai pasirinkti karjerą, kokias klaidas daro mokiniai planuodami savo karjerą, kokie svarbiausi karjeros pasirinkimo etapai, kaip išsirinkti kokybiškiausią aukštąją mokyklą bei kokie universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusai ir minusai. Tėvai susipažino su nepelnytai vertinamomis ir nuvertintomis profesijomis, universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų pliusais ir minusais, bei būdais, kuriais gali ruošti savo vaikus svarbiam gyvenimo žingsniui - profesijos pasirinkimui. Visi buvome apdovanoti žurnalais „Reitingai".
Rugsėjo 27 dieną „Kalba.lt" atstovė pristatė studijų užsienyje galimybes.

Rugsėjo 26 d. - 5-8 klasių edukacinė diena. Mokiniai, klasių vadovai ir dalykų mokytojai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose.


Plačiau...

 

Rugsėjo 24-28 d. gimnazijoje vyko renginiai skirti Europos kalbų dienai paminėti.
Šią dieną gimnazijos mokiniai paminėjo labai aktyviai: dalyvavo viktorinose, ruošė stendus, plakatus, žiūrėjo filmus, piešė ir dainavo. Mokinius ruošė anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų kalbų mokytojos.


Plačiau...

 

Rugsėjo 21 d. 7a klasės mokiniai (klasės vadovė Eglė Galkauskienė) lankėsi Anykščiuose. Mokiniai vaikščiojo Anykščių šilelio medžių lajų taku, klaidžiojo labirintų parke, dalyvavo edukacijoje Arklio muziejuje, kur liejo žvakes ir vakarieniavo.


 

Rugsėjo 20 d. Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto vyko tradicinė Rudens Lygiadienio šventė bei kartu minima Baltų vienybės diena. Kaip ir kasmet Tuskulėnų gimnazijos moksleiviai, paskatinti teatro mokytojos Rasos Ercmonienės-Varnės, buvo aktyvūs šventės dalyviai.
18 val. visi dėliojo žvakes pakrantėje pagal brėžinį, kurio atkarpa, susiliejusi su kitomis, sudarė ornamentinę juostą. Vilniaus etninės veiklos centras savanoriams suorganizavo kareiviškos košės ir arbatos. 20 val., aidint muzikai, pakrante ėjo baltiškai rūbais pasipuošę „ugnies juostos pynėjai", kuriems priartėjus prie tam tikros atkarpos, moksleiviai tuoj pat uždegė žvakes. Taip buvo „išausta" tautinė ugnies juosta, skirta Lietuvai. Visuomet smagu dalyvauti tokioje šventėje, pajusti savo ryšį su tautos kultūriniu paveldu, atrasti ir pasitikrinti savo šaknis, kylančias iš gilios senovės.


 

Rugsėjo 10-19 d. gimnazijos mokiniai dalyvavo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018" renginiuose.
Mokiniai lankėsi Šv. Jonų varpinėje, planetariume, klausėsi paskaitų ir atliko laboratorinius darbus VU Gyvybės mokslų centro, VU Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto ir kitose laboratorijose. Dalyvavimą renginuose organizavo ir mokinius lydėjo fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė, chemijos mokytoja Eglė Galkauskienė ir biologijos mokytojos Audronė Giedraitienė bei Rima Vitkauskienė.


Plačiau...

 

Mokslo ir žinių šventė (rugsėjo 3 d.).


Previous page: Renginių planas
Next page: 2017-2018 m.m.