Edukacinė diena

Kovo 22 d. - edukacinė diena. 5-11 kl. mokiniai, klasių auklėtojai ir dalykų mokytojai dalyvavo  įvairiose edukacinėse veiklose.

5a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Regina Maigienė) lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje. Apžvalginės ekskursijos metu mokinai susipažino su visomis muziejaus ekspozicijomis. Ekskursijos pabaigoje mokiniai interaktyvios technikos mokslo ekspozicijoje turėjo galimybę pasisverti mėnulyje, sukurti elektros grandinę ir išbandyti dar daug smagių eksponatų, o kartu susipažinti su fizikiniais dėsniais ir jų taikymo kasdienybėje pavyzdžiais.

5b kl. mokiniai (klasės auklėtoja Liubov Valinčienė) lankėsi Lietuvių kalbos institute. Ekskursijos metu apžiūrėjo „lituanistikos židinio" interaktyviąją ekspoziciją, sužinojo daug įdomių dalykų apie lietuvių kalbą, žaidė, dainavo tarmių karaokę.
 

6b klasės mokiniai (istorijos mokytojas Gražvydas Kaškelis) lankėsi Vilniaus centrinėje bibliotekoje praktinėje pamokoje apie 3D spausdinimą. Mokiniai sužinojo kas yra 3D spausdinimas, išsirinko norimą objektą ir parengė jį spausdinimui. Mokiniams užsiėmimas labai patiko.
 

6c klasès mokiniai (klasės auklėtoja Rima Vžesniauskienė) lankėsi M. Mažvydo bibliotekoje. Mokiniai susipažino su bibliotekos erdvėmis, dalyvavo edukacinėje veikloje.


 

6d klasės mokiniai (klasės auklėtoja Laura Brazionytė) ėjo į Valdovų rūmus, dalyvavo edukacinėje pamokoje „Senosios Vilniaus pilys“. Ekskursijos metu apžiūrėjo muziejaus ekspozicijas, pakilo į Valdovų rūmų bokštelyje įrengtą apžvalgos aikštelę, kur ne tik grožėjosi Vilniaus vaizdais, bet ir atliko skirtas užduotis.


 

7a klasės mokiniai (klasės auklėtoja Audronė Giedraitienė) vyko į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą. Vyko edukacinė pamoka „Pabėgimas iš sovietinės pilkumos: jaunimo maištas“.

 

7b kl. mokiniai (klasės auklėtoja Kristina Kvietkutė) lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje. Mokiniai aplankė dvi interaktyvias ekspozicijas „Technikos mokslas“ ir „Technika vaikams“, kuriose žaisdami spalvingais eksponatais susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu ir elektra. Didžiausią įspūdį mokiams paliko eukacijos dalis „Iliuzijos - mokslas, mistika ar apgaulė?“ Vaikai sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, taip pat, domėjosi, kas yra miražas.


 

7c klasės mokiniai (klasės auklėtoja Nijolė Guobienė, mokinius lydėjo Inga Peslekaitė ir Rūta Rimavičienė) vyko į VU Geologijos muziejų. Mokiniai buvo supažindinti su pagrindiniais žemės gelmių tyrimų būdais. Muziejaus ekspozicijoje pamatė įvairaus amžiaus, spalvų ir formų uolienas ir mineralus. Poliarizaciniu mikroskopu apžiūrėjo pateiktus uolienų pavyzdžius.

8a kl. mokiniai (klasės auklėtoja Loreta Keršytė) lankėsi Genocido aukų muziejuje.
Apžiūrėjo muziejų bei dalyvavo edukacijoje: Tremties ir kalinimo vietų geografija Sovietų Sąjungoje Vienas iš trėmimų ir kalinimo lageriuose tikslų buvo aprūpinti darbo jėga tolimas, retai apgyvendintas ar negyvenamas Sovietų Sąjungos vietoves. Vienos nuo kitų jos buvo nutolusios šimtus ar net tūkstančius kilometrų, todėl labai skyrėsi gamtinės ir gyvenimo sąlygos, taip pat darbai, kuriuos teko dirbti kaliniams ir tremtiniams iš Lietuvos. Apie tai ir pasakojama šiame edukaciniame užsiėmime. Siekiant įtvirtinti žinias, dėliojama dėlionė, sprendžiamas kryžiažodis, pagal demonstruojamų dokumentinių filmų ištraukas nustatomos geografinės zonos ir įvardijamos vietovės. 

8b klasės mokiniai (klasės auklėtoja Rita Frančiakienė) dalyvavo edukacijoje apie valstybės simbolius Valdovų rūmuose.

11-okai (klasių auklėtojos Renata Pileckaja ir Inga Volodko) lankėsi parodoje „Tarptautinių studijų diena“ Radison Blue Hotel konferencijų salėje.

10-okai (klasės auklėtojas Algis Jasilionis ir fizikos mokytoja Asta Bernatavičienė) dalyvavo BNS agentūros edukacinėje paskaitoje.


Previous page: 2017-2018 m.m.
Next page: 2016-2017 m.m.