Kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre

Lapkričio 25 - gruodžio 1 d. grupė Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos moksleivių (istorijos mokytojas Andrius Žilėnas) kartu su grupe moksleivių iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos, laimėjusių konkursą „Euroscola", vyko į Europos Parlamentą Strasbūre.
Mokiniai visai dienai tapo Parlamento deputatais: balsavo dėl aktualių problemų sprendimo būdų, dalyvavo debatuose svarstant klausimus apie Europos ateitį, kultūrinio paveldo išsaugojimą, migraciją ir kt. bei turėjo galimybę apie ES išgirsti iš EP administratorių ir parlamentarų lūpų. Renginį užbaigė smagus Eurogame žaidimas tarp keturių mišrių komandų. Laimėjo Mėlynųjų komandos ketvertukas, kuriame buvo ir Tuskulėnų atstovas Gabrielius.

Apie renginį Euroscola Facebook paskyroje https://www.facebook.com/euroscola

Euroscola darbas iki pietų čia. Latvijos ir Lietuvos (Jorigis ir Benas) prisistatymas nuo 10.27 iki 10.33.


Kelionės metu mokiniai pamatė ir gražiausias Europos vietas. Aplankė Vroclavą su šurmuliuojančia kalėdine muge, vienus iš žymiausių Čekijos objektų - Sedleco kaulų koplyčią, pastatytą iš 40 tūkst. maro ir karų metu žuvusių žmonių kaulų, bei „Čekų rojaus" Prachovske skaly uolas. Vakarop pasiekė karalių miestą Prahą, kurioje pamatė Šv. Vito katedrą, Prahos pilį ir karališką senamiestį.
Vėliau lankėsi Vokietijoje, Niurnberge, kuriame visą parą šurmuliuoja gyvybė, bet niekada niekas neskuba, ir Rotenburge prie Tauberio, kuriame laikas sustojęs nuo pat viduramžių: puikiai išsilaikiusi miesto gynybinė siena su penkiais vartais, gatvėse vien bažnyčios, senoviniai fachverko namai ir jaukios užeigos.
Kitą dieną mokiniai pasiekė patį seniausią Vokietijos miestą Tryrą, kuris mena dar romėnų laikus. Taip pat Liuksemburgą, jame turėjo ekskursiją po senamiestį ir automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje susipažino su įvairių rasių piliečiais.
Lapkričio 28 d. vakare keliautojai atvyko į Prancūzijos Kalėdų sostinę Strasbūrą. O 29 d. jau nuo pat ryto plušo Europos Parlamente, „Euroscolos" renginyje, po renginio moksleiviai galėjo pasižvalgyti po Strasbūro senamiestį ir pamatyti vieną gražiausių Europos katedrų - Strasbūro Dievo Motinos, aplankyti Mažąją Prancūziją.
Grįždami moksleiviai užsuko į Saksonijos sostinę baroko perlą Drezdeną. O gruodžio 1 d. jau buvo Lietuvoje.

Kelionės akimirkos...

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.


Previous page: 2018-2019 m.m.
Next page: 2017-2018 m.m.