Mobilioji bioklasė

 

Grupė gimnazijos 8-12 kl. moksleivių dalyvavo „Mobiliosios bioklasės“ programoje ir tapo jaunaisiais jos tyrėjais.
Vasario 17 d. į gimnaziją buvo atvykusi ThermoFisher Scientific komanda, kuri mokinius supažindino su įmonės veikla ir mobiliąją laboratorija. Moksleiviai dirbo su tikra mokslininkų įranga, matė kaip atrodo DNR, tyrė ją moderniais mokslo metodais, susipažino su naujausiomis biomokslų galimybėmis.
Pirmiausia mokiniai išmoko naudotis pipetėmis ir sudalyvavo pipetavimo varžybose. Išrinktas geriausiai pipetavęs mokinys galėjo atlikti bandymą - išskirti DNR. Antrajame bandyme mokiniai tyrė, koks DNR yra gautuose mėgintuvėliuose. Atsitiktinai gavus mėgintuvėlius, reikėjo ištirti, kieno DNR jame yra: borelijos viruso, erkinio encefalito ar erkės. Tirdami, mokiniai įvykdė du etapus: PGR metodą ir DNR elektroforezę.
Vasario 29 d. mokiniai vyko į Thermo Fisher Scientific įmonę. Ten mokiniai susipažino su įmonės veikla, vykdomais projektais ir karjeros galimybėmis.
Projektą organizavo chemijos mokytoja Eglė Galkauskienė, direktoriaus pavaduotoja Ramunė Taraškevičienė, biologijos mokytojos Rima Vitkauskienė ir Audronė Giedraitienė.

Mobiliosios bioklasės darbo akimirkos...

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.


Previous page: 2015-2016 m.m.
Next page: 2014-2015 m.m.