Sausio 13-oji


Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, tačiau SSRS tikslai nebuvo pasiekti ir gana greitai sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti ir pripažinti laisvę. Atsilaikyti prieš laisvės ištroškusių žmonių širdis jiems nepavyko.

Praėjus 30 metų Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos bendruomenė aktyviai minėjo šią dieną. Pirmos pamokos metu mokyklos bendruomenė prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija.“ 8 val. languose dešimčiai minučių uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės.

Pamokų metu vyko įvairios veiklos: diskutuojama apie 1991 m. sausio įvykius, piešiami piešiniai, kuriami įvairūs kūriniai, dainuojamos laisvės dainos, žiūrimi dokumentiniai ar Vilniaus Tuskulėnų gimnazijos mokinių sukurti filmai apie didvyrius. 10a klasės mokiniams įvykių liudininkas Ovidijus Jurkša pasakojo savo išgyvenimus. Aštuntokai susipažino su Sausio 13-osios didvyriais kaip asmenybėmis, ryškesniais jų biografijos faktais.

Jie savo krauju apgynė tautą nuo sunaikinimo.
Jie paliko mums laisvą šalį, kad mes joje gyventume.
Jie tai padarė dėl mūsų.
DĖL LAISVĖS. DĖL LIETUVOS...
Kamilė Ilgevičiūtė 5c klasė

Dėkojame, jog esame laisvi.

IIa gimnazijos klasės mokinių Aistės ir Dominyko kūrybinis tiriamasis darbas „ Ne kiekvienas herojus yra superdidvyris“. Vaizdo įraše jie bando paaiškinti, jog net iš pirmo žvilgsnio nieko neišsiskiriantys, eilinių, Vilniaus mikrorajonų gyventojai gali tapti superherojais. Šį darbą mokiniai pristatė Nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“.


Previous page: 2020-2021 m.m.
Next page: 2019-2020 m.m.