UNESCO paveldas - Europos Sąjungos šalyse


Gegužės 9 d. Europos dienos proga gimnazijoje atidaryta 6-tų ir 10-tų kl. integruoto dailės ir istorijos projekto paroda „UNESCO paveldas - Europos Sąjungos šalyse“. Projektas skirtas Lietuvos narystės ES 15 metų progai paminėti.
6a ir 6b klasės mokiniai gamino UNESCO paveldui priklausančių ES šalių architektūros 3D maketus su jų aprašymais. 10 kl. mokiniai sukūrė edukacinius plakatus apie ES šalis, jų kultūrinį ir istorinį paveldą, ryšius su Lietuva, įžymias asmenybes ir t.t. Tiek šeštokai, tiek dešimtokai su tokiomis užduotimis susidūrė pirmą kartą.
Šeštokai mokėsi projektuoti 3D popierinius maketus, atkurti tikras pastatų spalvas ir smulkias architektūros detales. Kadangi jie dirbo grupėse, lavino ir kolektyvinio darbo įgūdžius. Taip pat mokiniai susidūrė su sunkumais ieškant informacijos apie pasirinktus UNESCO paveldui priklausančius pastatus, kaip tikslingai ir išsamiai juos aprašyti. Kai kuriems teko versti tekstą iš anglų kalbos, atrinkti kokybiškas ir raiškias architektūros statinių nuotraukas, lygiuoti tekstą.
Dešimtokai stengėsi taisyklingai ir kompoziciškai sumaketuoti plakatus apie ES šalis, atrinkti geros kokybės nuotraukas, komponuoti jas tarpusavyje, lygiuoti ir tikslingai naudoti pasirinktą tekstą. Nors mokiniai ir susidūrė su daug naujų iššūkių, išmoko daug naujų dalykų, įgijo naujų įgūdžių. Projektas sėkmingai įgyvendintas iki galo, o ekspozicija esanti mokyklos antrame aukšte puikiausiai atspindi visus įveiktus mokinių iššūkius bei laimėjimus.
Ekspoziciją galite pamatyti iki birželio 7 d.
Projektą kuravo dailės mokytoja Alberta Saukaitytė ir istorijos mokytojas Andrius Žilėnas.


Previous page: 2018-2019 m.m.
Next page: 2017-2018 m.m.