2016-2017 m.m.


Balandžio-gegužės mėnesiais 5-8 klasių mokiniai dalyvavo gimnazijoje organizuotame matematikos kūrybiniame projekte „Svajonių miestas“.
Projekto tikslas - parodyti, kad matematiką galima aptikti visur, ypač miesto architektūroje, kad tai yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis. Ugdytiniai iš erdvinių kūnų kūrė savo svajonių miestą. Aštuntokai ne tik projektavo namus ir gatves, bet dar ir pritaikė centrinę ir ašinę simetriją, proporcingumo principus. Mokiniai dar kartą įsitikino, kad matematikos žinios yra labai reikalingos kasdieniniame realiame gyvenime.

 

5a ir 5b klasių mokiniai pristatė integruotą grafikos ir lietuvių kalbos kūrybinį projektą „Pasakų knyga“.
Mokiniai turėjo parengti savo sukurtų pasakų knygas: bendradarbiaudami grupėje kūrė knygos viršelį, formatą, įrišimą, derino iliustracijų stilių, teksto šriftą, bendrą koloritą. Pristatymo metu pasidalijo mintimis, kaip sekėsi susitarti, bendradarbiauti, kaip pavyko įgyvendinti projektą nuo idėjos iki rezultato.
Projektui vadovavo dailės mokytoja Ingrida Umbrasaitė, dėl pasakų tekstų konsultavo lietuvių kalbos mokytojos Laura Brazionytė ir Diana Builienė.

Plačiau...

 

Balandžio 6 dieną Tuskulėnų gimnazijos pradinukai kvietė visus artimuosius į menų dienos koncertą „Dainuoju Lietuvai pavasarį“. Mokiniai skyrė gražiausius žodžius, dainas bei šokius. Pradinukus paruošė pradinių klasių, muzikos ir šokio mokytojos.


Plačiau...

 

6a kl. mokiniai pristatė integruotą (gamta ir žmogus - skulptūra) projektą „Dinozaurų era“.
Skulptūros mokytoja Rūta Tamuliūnienė ir biologijos mokytoja Audronė Giedraitienė. 

Ketvirtasis tarptautinis „Augalų Žavadienis 2017“ paskelbtas Europos Augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva. Šios veiklos tikslas - pasiekti, kad kuo daugiau žmonių visame pasaulyje žavėtųsi augalais ir galėtų įsitikinti augalų tyrimų svarba. Tai tradicinis taptautinis renginys, kuris vyko ir mūsų gimnazijoje.
Gegužės 23 d. per didžiąją pertrauką antro aukšto foje pristatytas integruotas biologijos-teatro projektas. Linksma muzika maloniai nuteikė praeivius-žiūrovus, kurie stabtelėjo pasižiūrėti etiudo „Ką augalai veikia naktį" ir savo gera nuotaika prisijungė prie „Žavadienio“. Dieną „augalai“ buvo laistomi, prie jų fotografavosi susižavėję turistai, o naktį jie...šoko!
Biologijos mokytoja Rima Vitkauskienė ir teatro mokytoja Rasa Ercmonienė-Varnė.

 

Kovo 24 d. 7a klasės mokiniai puikiai pasirodė Vilniaus miesto vokiško teatro šventėje. Mokiniai parodė vaidinimą „Kiškis ir ežys“.
Mokinius paruošė vokiečių kalbos mokytoja Gražina Bagdonavičiūtė.


 

Kovo 9 dieną gimnazijos aktų salėje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas renginys - bendras istorijos-muzikos projektas „LAISVĖS DAINOS“.
Į sceną vienas po kitos lipo klasių grupės, ansambliai, solistai. Puikiai pasirodė 6b, 7a, 8a, 8b, 8c klasių mokiniai, 9-okai, 10c atlikėjai, 12-okai.

Plačiau...

 

Kovo 8 dieną mokytojos Liubov Valinčienė ir Diana Builienė pakvietė visus 11-12 klasių mokinius ir mokytojus į poezijos ir muzikos popietę „Meilės kalba“.

Plačiau...

 

Spalio mėn. baigėsi draugiškas gamtai jubiliejinis nacionalinis konkursas „Kamštelių vajus 2016“. Tuskulėnų gimnazijos bendruomenė surinko 32 kg plastikinių kamštelių, sukūrė meninį darbą „Saulėgrąžą“, kuris buvo pripažintas tarp 9 geriausiųjų darbų respublikoje.
Už inovacinę techniką kūryboje iš kamštelių gavome apdovanojimą: „Didžiąją rankdarbių knygą“ ir 100 vnt. pieštukų. Darbas buvo atrinktas į konkurso fondą ateities projekto pristatymams ir reprezentacijai. Mūsų mokinių meninių darbų ir kitų mokyklų kūriniais visi galėjo pasigrožėti Meninių darbų parodoje PLC „Panoramos“ galerijoje Vilniuje.


Plačiau...

 

Spalio 20 dieną gimnazijoje vyko vokiečių poezijos popietė, skirta paminėti vokiečių kalbos dieną Lietuvoje. Salėje susirinkusiems žiūrovams mokiniai deklamavo vokiečių poetų eiles, jų vertimus į lietuvių kalbą, atliko vokiečių kompozitorių kūrinius.
Popietę organizavo vokiečių kalbos, muzikos, šokio ir dailės mokytojai: Gražina Bagdonavičiūtė, Regina Nemanienė, Renata Deltuvienė-Bakutė, Guoda Raudeliūnaitė ir Sigitas Lukauskas.

Plačiau...


Trečiokai ir 8a klasės mokiniai netradicinėse anglų kalbos pamokose linksmai paminėjo Halloween'ą (anglų kalbos mokytoja Alina Žutautaitė).

Plačiau...

 

Projektas „Kultūrų maratonas“
Šių metų rugsėjo-lapkričio mėnesiais mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo projekte „Kultūrų maratonas". Jo tikslas - sudaryti patrauklias, netradicines, neformalias ugdymo sąlygas 8-9 klasių mokiniams iš skirtingų mokyklų, kuriose mokoma rusų, lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis, bendrauti ir bendradarbiauti, susirasti naujų draugų.
Mokiniai tobulino savo socialines, kultūrines kompetencijas, pažino Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų tradicijas, kultūrinį paveldą, vertybes, tapo pakantesni ir tolerantiški įvairioms kultūroms.
Projekte taip pat dalyvavo klasių vadovai, menų mokytojai, tėvai. Projekto dalyviai: Vilniaus „Santaros" gimnazija/progimnazija, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija, Vilniaus Vladislavo Sirokomlės mokykla, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija, Vilniaus Tuskulėnų gimnazija.
Projekto „Kultūrų maratonas" veiklos programa


Previous page: 2017-2018 m.m.
Next page: 2015-2016 m.m.